Literárna diskusia

Napíšte, či sa Vám príspevok páči, alebo naopak prečo sa Vám nepáči, čo by ste odporučili autorovi príspevku... Každá dobrá konštruktívna kritika je vítaná a pochvala poteší a motivuje k ďalším ešte lepším príspevkom. Za všetkých autorov ďakujeme za každý komentár. Pozri aj najdiskutovanejšie príspevky.

Predchádzajúca stránka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 5105 Nasledujúca stránka
Prejdi na stránku:

Báseň: Dýchaj Autor: miko - 5 bodov
hokus poku d om  
Spisovatež/Autoroona Pridané dňa21. novembra 2022 17:11:37
Nezaradené: Mrak Autor: madscience - 5 bodov
pokus hokus ok  
Spisovatež/Autoroona Pridané dňa21. novembra 2022 17:04:12
Báseň: Mŕtve more Autor: Oko tigra - 5 bodov
ok  
Spisovatež/Autoroona Pridané dňa21. novembra 2022 16:58:48
Báseň: Ráno pri fjorde Autor: baran
tak čo pani severanka AKO IDE ZIVOT v strede europy_  
Spisovatež/Autoroona Pridané dňa14. novembra 2022 03:37:38
Báseň: mlčanlivá Autor: Prostoreká - odporúčam
pravda  
Spisovatež/Autoruran Pridané dňa13. novembra 2022 12:43:36
Báseň: Oone Maríne 16 Autor: baran
nechaj ho tak  
Spisovatež/Autoroona Pridané dňa9. novembra 2022 23:59:46
Ignác Razei
Nezaradené: Mrak Autor: madscience
lol a v odpovediach nefunguje ani diakritika, madness naozaj hlada nove dno  
Spisovatež/AutorIgnác Razei Pridané dňa7. novembra 2022 12:28:13
Ignác Razei
Nezaradené: Mrak Autor: madscience
prečo nefunguje enter teraz to vyzerĂĄ Ĺşe tĂĄ review nemĂĄ ĹĄtruktĂşru a pitom ja som tam mal krĂĄsne odseky  
Spisovatež/AutorIgnác Razei Pridané dňa7. novembra 2022 12:27:04
Ignác Razei
Nezaradené: Mrak Autor: madscience
prečo nefunguje enter teraz to vyzerĂĄ Ĺže tĂĄ review nemĂĄ ĹĄtruktĂşru a pritom ja som tam mal krĂĄsne odseky...  
Spisovatež/AutorIgnác Razei Pridané dňa7. novembra 2022 12:26:12
Ignác Razei
Nezaradené: Mrak Autor: madscience
oceňujem prvý príspevok na tomto účte po 10 rokoch, ale pre mňa nie vežmi zaujímavé. neviem prečo nasilu meníš prirodzený slovosled. možno ti to tak znie viac básnicky, ale mne to znie iba čudne. niekedy to môže ma opodstatnenie, napr. keď je to v záujme nejakého rytmu, rýmu alebo podobne ale to nie je tento prípad. rozmýšžam, čo by som ešte odporučil, ale nie som si istý, čo konkrétne by bolo treba zmeni. celkovo to na mňa pôsobí tak nemastno-neslano, na tvojom mieste by som šiel buď do originálnejšej témy alebo do originálnejšieho spracovania, prekvap ma nejakým obrazom, donú ma si niečo predstavi, nad niečím rozmýšža.  
Spisovatež/AutorIgnác Razei Pridané dňa7. novembra 2022 12:24:15
Ignác Razei
Umelecký opis: Životopis kráty spisovateža Autor: oona
kategória umelecky opis, ale umelecké ani nahodou. nerozumiem celkom prečo si to sem postol..?  
Spisovatež/AutorIgnác Razei Pridané dňa3. novembra 2022 16:21:36
Ignác Razei
Báseň: Z môjho súdka Autor: oona - 5 bodov
niektoré ma bavili viac, niekedy som sa v tom začal stráca, niekedy mi tie opisy prišli nezaujímavé. asi vo všeobecnosti by som odporučil škrta- nie všetko čo vidíš spoza okna vlaku je nutne zaujímavé a potrebné da do básne. vietor sa hra s oblakmi žena s mobilom bol pre mna jeden z najlepších momentov, viac takýchto poprosím  
Spisovatež/AutorIgnác Razei Pridané dňa3. novembra 2022 16:13:56
Ignác Razei
Báseň: Dýchaj Autor: miko - odporúčam
ani neviem ako mi napadlo pozriet čo je nové na tejto stránke. každopádne super, nie zbytočne patetické a ta variacia na naloženie sa mi velmi páčila  
Spisovatež/AutorIgnác Razei Pridané dňa3. novembra 2022 13:07:16
Báseň: mlčanlivá Autor: Prostoreká - odporúčam
básne tu dozrievajú ako víno : )  
Spisovatež/Autorkonik5 Pridané dňa22. októbra 2022 20:38:50
Báseň: smutné ráno v.w. Autor: maagoor - odporúčam
.  
Spisovatež/Autorkonik5 Pridané dňa22. októbra 2022 20:18:28
PoteĹĄilo by aspoň pĂ­ĹĄeĹĄ otrasne;)  
Spisovatež/AutorOko tigra Pridané dňa9. októbra 2022 12:27:06
Báseň: Vtedy bola nedeža .. Autor: Midori no hana - odporúčam
Vežmi pekný príspevok, vežmi originálne,fakt:)  
Spisovatež/AutorOko tigra Pridané dňa23. júla 2022 17:58:51
Jedno z tých vydarenejsich, dovolím si tvrdi;)  
Spisovatež/AutorOko tigra Pridané dňa9. júla 2022 10:28:20
Julion Okram, paci sa mi tento kultivovany komentar! Ano, tak malo (?) mi staci k pocitu ze sa tu (na madnesse) udialo nieco nadpriemerne. Drzim palce.  
Spisovatež/Autorkonik5 Pridané dňa24. júna 2022 13:25:43
Jasne, mozem strucne priblizit, ale asi Ta velmi nezaujmem: Miestami sa vyskytuje poetika zivota a poetika prirody, ale nepisem poeziu v zmysle basnickej tvorby. Jedna sa o zaciatok tajomneho pripadu v dlhej serii zahad. Hrdinovia este za sociku cosi cudne objavia, a strhne sa vir udalosti trvajuci az do buducnosti v nasom storoci. Cize zial, ani kratke to nebude. Skor sa jedna o citanie pre tych, ktori radi stretavaju rovnakych hrdinov vo viacerych knihach, a ktori popri okamzitych zapletkach radi sleduju aj dlhodoby vyvoj spletitych tajomstiev. Kedze dej sa zacina za totaca a pokracuje do buducna, o tragikomicke situacie tiez nebude nudza :-) Pekny vikend prajem!  
Spisovatež/AutorJulion Okram Pridané dňa22. apríla 2022 08:34:49
uzasny
Úvaha: Demokracia Autor: Oko tigra
Veža kávy by si pil? Majú tí žudia vôbec čo pi?! Pekár chlieb upiekol? Kde?! Veď nemá pec, nemá nič, všetko je preč. Neprižmurujme oči.  
Spisovatež/Autoruzasny Pridané dňa28. marca 2022 21:38:54
uzasny
Úvaha: Power Autor: oona
Mᚠmoc nad sebou a ak angličan napíše na svoj príspevok ,, moc,, miesto ..power,, tak potom dám pred tebou klobúk dolu .  
Spisovatež/Autoruzasny Pridané dňa28. marca 2022 21:32:17
Nájdený Báseň: Nájdený Keď sa dotknem rúženca mám pocit, že zamdliem... ...duša sa mi krúti . krvavými rukami sa dotýkam kostolného zvonca. Nemám skutočne trvalý domov, kosti pospájané kĺbmi kráčajú v ústrety nejasnej budúcnosti, miesto, kde by spočinula moja duša je vykopaný hrob, okolo ktorého defilujú zástupy s ampliónmi, keď sa chladný ocitnem v truhle dopadnú na mňa hrudy rodnej zeme a poviem si: nemal si domov, len kžúče od dvoch bytov, ktoré si striedal podža nálady a potreby. Nemám slzy, ja úbohý strašiak v poli, ako sa budem kaja, keď pôjdem v kolotanci s pohrebnou hudbou do domu smútku? Niekedy škrípem zubami a spievam, že smr môže tancova v hadom objatí, lepšie povedané v tomto zemskom nepokoji, "Dead can dance and This mortal coil." Nemám chu ži, ale nejaká silnejšia ruka, ako moje srdce ma tlačí dopredu. Mám hlad a smäd po hudbe, Zepellin to dnes poriadne rozbalili, nemôžem sa dosýti nikotínu a kofeínu . Prejedol som sa rytmických nôt, potrebujem teraz ticho, akordy detstva miznú na gitarovom hmatníku dospelosti , túžby sa rozriedili v chémii môjho tela, hlboko si uvedomujem svoje bytie, svoju bytos, osobnos, keď som s rodičmi chodil starým mestom, s p횝alkou vo vrecku, srdce pra-pra rodičov akosi nanovo bije, tikot hodín, bzučanie compjuteru, sykot toalety, bojléra, vzácna chvíža rozjímania, každá tragédia mi prináša nové traumy, som senzibilný voči stratenému rajskému svetu, otáčam sa dozadu, ako Lótova žena a divím sa, že trpí mŕtva sožná socha. Keď som sa upokojil načúvam zvukom vzdialeného mora, prílivu a odlivu oceánov, príažlivosti mesiaca, chladu skorej jesene. Nebeskej oblohe, ktorá na chvížu spravila z môjho aj chorého detstva rozprávkový zážitok. Konečne som človek nie panchart ako si o mne myslela babka Pils-Vlková na dne duše horí mi ticho svieca, vo vzduchu visí radostné očakávanie Vianoc, vonkajšie okolnosti sa nezmenili, pivnice môjho ducha sú stále vlhké, napadnuté pliesňou, popraskaná omietka opadáva, jed na potkanov je umiestnený v rohoch chodieb. Keď sa dotknem lemu tvojho rúcha verím, že ozdraviem krvavé dlane hžadia vo mne na Tomáša. ___________________  
Spisovatež/Autoroona Pridané dňa26. marca 2022 20:27:14
Aforizmus: Sloboda po európsky Autor: Mjač
Nájdený Keď sa dotknem rúženca mám pocit, že zamdliem... ...duša sa mi krúti . krvavými rukami sa dotýkam kostolného zvonca. Nemám skutočne trvalý domov, kosti pospájané kĺbmi kráčajú v ústrety nejasnej budúcnosti, miesto, kde by spočinula moja duša je vykopaný hrob, okolo ktorého defilujú zástupy s ampliónmi, keď sa chladný ocitnem v truhle dopadnú na mňa hrudy rodnej zeme a poviem si: nemal si domov, len kžúče od dvoch bytov, ktoré si striedal podža nálady a potreby. Nemám slzy, ja úbohý strašiak v poli, ako sa budem kaja, keď pôjdem v kolotanci s pohrebnou hudbou do domu smútku? Niekedy škrípem zubami a spievam, že smr môže tancova v hadom objatí, lepšie povedané v tomto zemskom nepokoji, "Dead can dance and This mortal coil." Nemám chu ži, ale nejaká silnejšia ruka, ako moje srdce ma tlačí dopredu. Mám hlad a smäd po hudbe, Zepellin to dnes poriadne rozbalili, nemôžem sa dosýti nikotínu a kofeínu . Prejedol som sa rytmických nôt, potrebujem teraz ticho, akordy detstva miznú na gitarovom hmatníku dospelosti , túžby sa rozriedili v chémii môjho tela, hlboko si uvedomujem svoje bytie, svoju bytos, osobnos, keď som s rodičmi chodil starým mestom, s p횝alkou vo vrecku, srdce pra-pra rodičov akosi nanovo bije, tikot hodín, bzučanie compjuteru, sykot toalety, bojléra, vzácna chvíža rozjímania, každá tragédia mi prináša nové traumy, som senzibilný voči stratenému rajskému svetu, otáčam sa dozadu, ako Lótova žena a divím sa, že trpí mŕtva sožná socha. Keď som sa upokojil načúvam zvukom vzdialeného mora, prílivu a odlivu oceánov, príažlivosti mesiaca, chladu skorej jesene. Nebeskej oblohe, ktorá na chvížu spravila z môjho aj chorého detstva rozprávkový zážitok. Konečne som človek nie panchart ako si o mne myslela babka Pils-Vlková na dne duše horí mi ticho svieca, vo vzduchu visí radostné očakávanie Vianoc, vonkajšie okolnosti sa nezmenili, pivnice môjho ducha sú stále vlhké, napadnuté pliesňou, popraskaná omietka opadáva, jed na potkanov je umiestnený v rohoch chodieb. Keď sa dotknem lemu tvojho rúcha verím, že ozdraviem krvavé dlane hžadia vo mne na Tomáša.  
Spisovatež/Autoroona Pridané dňa26. marca 2022 20:00:35
žalmy 2, Králi tejto zeme sa spojili @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ Králi tejto zeme sa spojili vytvorili spolu pakt svoje vojská vyzbrojili z nenávisti spravili si necudný akt lúky tajne natiahli je to krutý fakt. @, Obrátili sa proti Pánovi @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ Obrátili sa proti Pánovi proti Jeho vyvolenému on nemá zážuby v koňovi žehná otrokovi vernému. 3, Hovoria: rozseknime laná ! @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ Hovoria: rozseknime laná ! osloboďme sa ! dobrá pre nás je široká brána navozme viac dreva do lesa ! 4, V nebi sa Pán smeje @@@@@@@@@@@@@@@@@@@ V nebi sa Pán smeje ako sedí na tróne keď človek umrie - srdce sa chveje oheň vzbĺkne v lone. @, Zabáva sa nad národmy @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ Zabáva sa nad národmy ako na komickej fraške síru a oheň zoslal do Sodomy ja si nosím Bibliu v taške. 5, Pán zúri a hrozí na nich @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ Pán zúri a hrozí na nich prísne zdvýha ukazovák (prst) presýtený je už z ich pých ako zo železa zverák. @, Jeho hnev ich desí ako hovorí: @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ Jeho hnev ich desí ako hovorí: sami sebe škodíte štuplík sa do vody ponorí, keď sa o rybu modlíte. 6, Boží kráž je na Sione @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ Boží kráž je na Sione na tom svätom vrchu rybu vytiahneš na silóne a mᚠto v suchu. 7, Boh mi dal sžub - bude mi Otcom od dnes @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ Boh mi dal sžub - bude mi Otcom od dnes mojej duši sa užaví zmizne stres napätie požaví. 8, Každý národ Ti bude patri @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ Každý národ Ti bude patri Švédsko i Island nechce sa mi tomu veri -zem- a povie na Ostrove -the land- ( i like sacred tzigane band ) 9, Roztrieštím ich železnou tyčou @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ Roztrieštim ich železnou tyčou na prach nebudú už svorkou vlčou odpustenie nájdu iba v mojich ranách. @, Roztrieštím ich ako hlinený riad @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ Roztrieštím ich ako hlinený riad ako žiarlivý manžel svadobný dar to preto, že ich mám rád a púrajem im vežký -zdar-. ( roma 2014-16 Komárno )  
Spisovatež/Autoroona Pridané dňa26. marca 2022 19:43:23
Úvaha: Demokracia Autor: Oko tigra
XXX prebásnBáseň 1 a 4textu. NOVÝ ZAČIATOK Ako čerstvé jabloňové kvety @@@@@@@@@@@@@ Ako čerstvé jabloňové kvety opelené včelami zamĺkli sme my holé vety vyjadrujeme sa len perami. Sme sa ocitli spolu @@@@@@@@ Sme sa ocitli spolu na dlažbe a dražbe zahra si tú smiešnu rolu s posledným nábojom v pažbe. Keď sme nezlomili vôžu @@@@@@@@@@@ Keď sme nezlomili vôžu tri prúty prepletené v bratstve zahnal nᚠduch škodlivú možu. Ako prietrže Slnka @@@@@@@@ Ako prietrže Slnka tak morský odliv od Mesiaca v kurati chutná z rohlíkov plnka ruka o chlieb prosiaca. Vskutku lahodného srdca láska žblnká @@@@@@@@@@@@@@@@@ Vskutku lahodného srdca láska žblnká iba sebectvo ju kalí na pažitiach pasie sa ladná srnka ublíži ti nemôžu žudia malí. Ako nás chránilo bezpečie @@@@@@@@@@@@ Ako nás chránilo bezpečie jako od tmy pochodeň nad okom mrká obočie a sám anjel v posledný deň. V mysli iba dotyk @@@@@@@@ V mysli iba dotyk dotykom tela hmat na poli nikdy nie je dos motýk. Momentálne len bolie vie @@@@@@@@@@@@ Momentálne len bolie vie keď mi prischla rola veliteža nuž: ce la vie zahodil som masku Zora Pomstiteža. Srdce musí slzou bi @@@@@@@@@ Srdce musí slzou bi nie päsou dobrým človiečikom by rany hoji masou. Ako ažko sa pozerá na ruky dve @@@@@@@@@@@@@@@ Ako ažko sa pozerá na ruky dve veď jednu treba odhodi nie je dobré ani oči ma dve jedno treba prižmúri. Som už sama @@@@@@ Som už sama čert utiekol prázdná ostala jama pekár chlieb upiekol. Ráno je na vstávanie nevhodné @@@@@@@@@@@@@@ Ráno je na vstávanie nevhodné no večer je na spanie akurát zmeni názor na to je vhodné lepšie od toho všetkého je kamarát. Bola to od neho zrada @@@@@@@@@@ Bola to od neho zrada tri krát a teraz je ma mne rada sta sa brat. Ako keď čakᚠpríležitos lepšiu @@@@@@@@@@@@@@ Ako keď čakᚠpríležitos lepšiu no príde len had vtedy treba ma dušu smelšiu a zahna nenásytný hlad. Keď sa cítim neúprimne @@@@@@@@@@@ Keď sa cítim neúprimne a veža kávy by som pil vtedy stoj pri mne aby som sa na blížného neosopil. Príde budúcnos, tak rieš ju! @@@@@@@@@@@@@ Príde budúcnos, tak rieš ju! Iba dôvera mi chýba dušu svoju - miluješ ju? Ona nech je tvoja prvá ryba! Slovo lásky nezahynie @@@@@@@@@@ Slovo lásky nezahynie Skutok lásky večný tiež je bez lásky čas nevýznamne plynie viera-nádej- láska:ona z nich najväčšia je.  
Spisovatež/Autoroona Pridané dňa26. marca 2022 19:35:26
Preto bezbožníci neobstoja pred súdom ani hriešnici v zhromaždení spravodlivých. ( takže tí ktorí nerozjímajú o Jeho zákone neobstoja pred súdom? ( aký súd a kedy ? /takže už vieme , kto sú to hriešnici, aj ja som bol ráno, teraz nie, no čo bude ďalej? / aké zhromaždenie spravodlivých, / aj tam sú hriešnici ?/ 6 Hospodin pozná cestu spravodlivých, no cesta bezbožníkov vedie do záhuby. / takže sú dve cesty, jednu pozná Hospodin / cesta bezbožných vedie do záhubu / slobodná vôža človeka si môže vybra cestu / cestu ku potokom a cestu do záhuby / čo to je záhuba?/ tela či duše ? Treba by vežmi tichý a pokorný a vežmi vďačný P. Bohu, že si nás volá po mene, aby sme počuli zvonkohru v našom srdci a vyahovali brvno z nášho oka a aby sme až potom precitli a čakali odpoveď ako čaká šarkan na vánok  
Spisovatež/Autoroona Pridané dňa26. marca 2022 18:35:06
Úvaha: Power Autor: oona
Blahoslavený ten, kto nechodí podža rady bezbožných - čo mi radia bezbožní ? Blahoslavený ten, kto nechodí podža rady bezbožných, nestojí na ceste hriešnikov, nesedáva v kruhu posmešníkov/ aká je cesta bezbožných ? čo to znamená stᝠna ich ceste / kde je ten kruh posmievačov ? aká je ich cesta? 2 ale zážubu má v zákone Hospodina, o jeho zákone rozjíma dňom i nocou. / čo to je zážuba? aký je zákon - kto je to Hospodin? Čo to je rozjímanie ? ako sa dá rozjíma dňom i nocou? Kedy treba bdie a kedy spa ? Dá sa rozjíma aj keď spím ? 3 Bude ako strom zasadený pri vodných tokoch / potrebujem vodu, živiny pre rast / budem potom dáva úrodu vo svojom čase ? / /jeho lístie nevädne a všetko, čo robí, darí sa mu. ako môžem ma lístie, ktoré nevädne - čo mám robi? / všetko sa mi bude dari, keď budem rozjíma o Jeho zákone. / 4 Inak je to s bezbožníkmi, tí sú ako plevy, ktoré odnáša vietor / takže bezbožník nerozjíma o Hospodinovi / nebudú zasadení pri potokoch/ ich listy nebudú na strome ale ich vietor bude rozháňa , ako plevy  
Spisovatež/Autoroona Pridané dňa26. marca 2022 18:08:33
Úvaha: Power Autor: oona
Blahoslavený ten, kto nechodí podža rady bezbožných - čo mi radia bezbožní ? Blahoslavený ten, kto nechodí podža rady bezbožných, nestojí na ceste hriešnikov, nesedáva v kruhu posmešníkov/ aká je cesta bezbožných ? čo to znamená stᝠna ich ceste / kde je ten kruh posmievačov ? aká je ich cesta? 2 ale zážubu má v zákone Hospodina, o jeho zákone rozjíma dňom i nocou. / čo to je zážuba? aký je zákon - kto je to Hospodin? Čo to je rozjímanie ? ako sa dá rozjíma dňom i nocou? Kedy treba bdie a kedy spa ? Dá sa rozjíma aj keď spím ? 3 Bude ako strom zasadený pri vodných tokoch / potrebujem vodu, živiny pre rast / budem potom dáva úrodu vo svojom čase ? / /jeho lístie nevädne a všetko, čo robí, darí sa mu. ako môžem ma lístie, ktoré nevädne - čo mám robi? / všetko sa mi bude dari, keď budem rozjíma o Jeho zákone. / 4 Inak je to s bezbožníkmi, tí sú ako plevy, ktoré odnáša vietor / takže bezbožník nerozjíma o Hospodinovi / nebudú zasadení pri potokoch/ ich listy nebudú na strome ale ich vietor bude rozháňa , ako plevy 5 Preto bezbožníci neobstoja pred súdom ani hriešnici v zhromaždení spravodlivých. 6 Hospodin pozná cestu spravodlivých, no cesta bezbožníkov vedie do záhuby.  
Spisovatež/Autoroona Pridané dňa26. marca 2022 17:59:58
Nezaradené: Nezaradené Autor: uzasny
sex pistols  
Spisovatež/Autoroona Pridané dňa26. marca 2022 17:12:42
Predchádzajúca stránka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 5105 Nasledujúca stránka
Prejdi na stránku:

Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8