Keby som bol malým vtákom, letel by som za les, keďže som však madnessákom, som tu opäť - aj dnes!

 

     Milí madnessáci!

     Pomerne dlho som sa odhodlával k napísaniu týchto pár riadkov a ani teraz som si nie celkom istý či som mal tento blogerský počin uskutočniť, ale... V poslednom období som si  dôkladnejšie prešiel internetovo dostupné, Slovenské a České webové stránky, ktoré dávajú možnosť literárnej prezentácie najmä amatérskym autorom. Niežeby som predtým do nich z hľadiska zvedavosti informačne nenazrel, ale tentokrát som si ich ako „neregistrovaný" preklepol z dôvodu porovnania. Nekládol som si za cieľ porovnávať ich po stránke vnútorného, organizačného zasahovania zo strany ich prevádzkovateľa, ani z hľadiska ich grafického dizajnu, ba ani z hľadiska „umeleckej" úrovne ich literárnych textov, ale z hľadiska laicky ohmatateľných faktov, akými sú napr. pestrosť literárnych žánrov, v ktorých je možné sa prezentovať, frekvencia vkladania literárnych príspevkov, návštevnosť stránky, počet registrovaných prispievateľov, faktická čitateľnosť vložených príspevkov, no a v neposlednom rade - komentovanie týchto príspevkov, ako /podľa mňa!/ najpravdivejší prejav životaschopnosti daného literárneho serveru. Z množstva literárnych webov, niektoré na literárnom poli pôsobia priam „elitársko-sektársky", totiž - registrovať sa na takúto stránku je možné iba na odporúčanie „už člena" a následným schválením „rady vyvolených", niektoré sú vytvorené iba pre vlastné komercionálne využitie, iné stránky sú založené na prezentácii sa samotného zakladateľa, ďalšie združujú potenciálnych literátov okolo už  literárnych osobností, iné sú priam „rodinného" charakteru a nie málo literárnych webov má iba charakter blogových stránok, ktoré literatúru prikryli iba ako pridruženú výrobu na vyplnenie prázdnych miest. Len niekoľko serverov pôsobí seriózne, skutočne ako literárne a dáva možnosť každému záujemcovi literárne sa prezentovať a okamžitou spätnou väzbou prípadne i napredovať. Samozrejme, zámerne som nekonkretizoval, pretože toto moje poznanie je vysoko subjektívne a nie každý so mnou musí súhlasiť.

     Z uvedeného som však nadobudol presvedčenie, že práve madness je tým miestom, kde to najviac žije a to napriek občasným „búrkovým prehánkam", ktorým sa nedá vyhnúť aj inde. Snáď najhmatateľnejším dôkazom toho je takmer denný príliv novo sa registrujúcich autorov.  Svoje o tom určite vie i množstvo tunajších, pôsobiacich paralelne na viacerých literárnych serveroch, čo je v absolútnom poriadku, pokiaľ majú potrebu zviditeľniť sa v širšom merítku a získavať z rozdielnych prostredí odozvy na svoje literárne pokusy. Je však pravdou i to, že niektorí trvale odchádzajú ku „konkurencii" /ale i od nej!/ z osobných dôvodov a tie vidím - tri základné! Buď neznesú negatívnu odozvu na svoje texty vo všeobecnosti /a myslia si, že inde budú za hviezdy/, alebo odchádzajú pre pocit permanentného znechucovania určitými jedincami, alebo sú znechutený atmosférou pretrvávania nižšej kvality ako literárnych textov, tak i do osobných invektív prerastajúcich komentov.

     Nuž a čo som tým vlastne chcel povedať? - Buďme radi za „madness", pretože napriek nedostatkom, ktoré určite má /môžu byť smerom k Správcovi predmetom ďalších prípomienok k zlepšeniu/, je okrem jedinečnej príležitosti slobodne sa literárne prezentovať aj školou argumentácie a komunikácie aj pre tých, čo zatiaľ nenapísali ani čiarku, iba sa naučili čítať a náhodne, či zo zvedavosti sem zablúdia.

     Za seba Vám všetkým do Nového roku 2011 prajem dostatok literárnej invencie a najmä veľa vzájomnej tolerancie pri posudzovaní a obhajobe vkladaných textov - to ostatné Vám už priali iní! :))))

Komentáre k diskusnej téme

Usporiadať: Prejdi na stránku:

Na začiatok Predchádzajúca stránka 1 2 3 Nasledujúca stránka Na koniec
uzasny
Myslím, že opakovanie je matkou múdrosti. Za seba Vám prajem do nového roku 2014 to isté čo do nového roku 2011 a ešte viac.  
Spisovateľ/Autoruzasny Pridané dňa6. decembra 2013 19:58:00
Skarabea
trochu mi asi uniká zmysel tohto textu... ...ak máš nejaké návrhy na zmeny...úpravy...prečo ich nepredhoniť hneď...  
Spisovateľ/AutorSkarabea Pridané dňa6. januára 2011 17:15:43
Miroslav Kapusta
Nuž, ak ti uniká, to mi je ľúto! Iste, pravdu máš v tom, že stačilo podsunúť návrhy a bolo by, ibaže zmyslom /v stručnosti/ bolo poukázať na to, že tento server je jedným z najväčších čo sa počtu prispievateľov týka, veľmi živý príspevkami i komentami a hlavne neobmedzujúci. Že je zbytočné z neho utekať, lebo názorové problémy a problémy v komunikácii sú všade, rovnako ako všade sa nájdu jedinci, ktorí autorovi znechucujú písanie a chcel som nechať priestor k vyjadreniu sa aj iným v nádeji, že to povedie k povzneseniu úrovne madness. Ale obával som sa oprávnene, čo ma však nemrzí.  
Spisovateľ/AutorMiroslav Kapusta Pridané dňa6. januára 2011 18:36:26
Skarabea
...čo je zrejem myslieť si...dosť naivné...  
Spisovateľ/AutorSkarabea Pridané dňa7. januára 2011 13:15:24
Miroslav Kapusta
Žiaľ, ako vidím - opäť máš pravdu! :))  
Spisovateľ/AutorMiroslav Kapusta Pridané dňa7. januára 2011 14:04:49
a Ty si chcel stmeliť ....aby sme si uvedomili...že sme všetci bratia...:) ešte šťastie že existujú takí ľudia ako Ty Mirco  
Spisovateľ/Autormaaty Pridané dňa7. januára 2011 22:36:38
Miroslav Kapusta
Nie, maaty, nešlo mi vôbec o stmelenie v poňatí - nech sme všetci bratia. Som tvrdý realista a teda viem, že to nie je možné a ani by to nebolo dobré, pretože by to potieralo každého jedinečnú individualitu. Ale napriek tomu sa domnievam, že očakávať slušnosť a toleranciu od ľudí, ktorých spája prinajmenšom jedna vec /v našom prípade písanie/, zvlášť ak tvoria na spoločnom mieste, by vnútornú integritu nikoho nepoškodilo. A tiež som nevymyslel nič nové ak sa prikláňam k tomu, že ako ľudia, silnejší by mali pomáhať slabším.  
Spisovateľ/AutorMiroslav Kapusta Pridané dňa8. januára 2011 11:17:43
patrik.ps
pekne si to zhrnul do kratšej verzie, Miro. presne takto som to pochopil po vložení tvojej úvahy. absolútne som tam nenašiel úmysel napadnúť iný portál. akurát si sa snažil vyzdvihnúť madness a spojiť autorov toleranciou... plne s tebou súhlasím...  
Spisovateľ/Autorpatrik.ps Pridané dňa8. januára 2011 12:54:46
Miroslav Kapusta
Ďakujem!  
Spisovateľ/AutorMiroslav Kapusta Pridané dňa8. januára 2011 13:31:42
Aššurballit
...ja tvorim doma alebo v buse...a nikdy som ta tam nevidel...tiez nas spaja to ze vieme citat a vacsina aj chodit...a co ako?---hlavne pokial sa ty vyslovene spytas aky mam nazor na membranu...a potom zacnes tvrdit ako som nepochopil tvoj prispevok hore a kecy....  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa8. januára 2011 12:29:16
Práve v tom je tvoj problém Vlado. Zoberieš si tvrdenie niekoho iného, rozšíriš ho o svoju ideu a začneš druhého presviedčať, že to celé tvrdí ten druhý.  
Spisovateľ/AutorSprávca Čítania Pridané dňa8. januára 2011 15:22:55
Miroslav Kapusta
Vlado, už to zase moceš. V pôvodnom príspevku som membránu ani nespomenul, pretože o ňu, ani o žiadny iný server konkrétne nešlo. V tom bolo tvoje nepochopenie. To, že si prvotne zareagoval, tak ako si zareagoval a našiel si v tom membránu, ktorú si okamžite začal obhajovbať, tým si vytvoril spomínaný, úplne iný priestor na diskusiu. A v rámci toho, som ti dal jedinú otázku - či si myslíš, že úroveň textov a komentov /vzhľadom na spomínaný výber/ je tam lepšia. Tú otázku si spôsobom podľa môjho očakávania i zodpovedal a tým pre mňa v tejto diskusii membrána, ako umelo vyvolaný problém aj skončila. To, čo ďalej rozohral torpedo, k tomu sa už nebudem vyjadrovať, lebo by som sa iba opakoval. Chcel by som Ti, Vlado, povedať - ja nie som Tvoj nepriateľ - píšeš, aktívne sa podieľaš na šírení a popularizácii amatérskej tvorby a za to si Ťa treba vážiť, ale to mi nebráni mať iné názory na niektoré postupy, na niektoré stanoviská, či v inom. A to isté neupieram ani ja Tebe, či iným. Ide o spôsob komunikácie, konštruktívnosť dialógov a schopnosť prijímať kompromisy. To je všetko.  
Spisovateľ/AutorMiroslav Kapusta Pridané dňa8. januára 2011 12:58:09
Aššurballit
...okrem toho temu membrana si neuzavrel...pretoze si v dalsich prispevkoch ma oznacil za toho co ta obvinil z utoku na server okrem ineho...a dalsie veci... ..co sa tyka /ne/priatelstva....mne si ukradnuty...nevazim si ta lebo na opak nemam dovod... ...ja respektujem kazdy nazor pokial ma nejaky zaklad...lenze kazda blbost co niekto napise a vyslovi neni pre mna nazor...a ty trepes...uz od zaciatku... ...tento prispevok /hore/ bol scestny minimalne z dovodu toho ze podobne ladeny len este viac velkohuby a pateticky napisal nedavno hirax... ...hovoris o hlavnej teme...lenze tento tvoj prispevok ma hlavnu temu a to madness ale zasadzujes ho do kontextu s inymi servermi...a kedze ich poznam logicky som si vydedukoval a konkretizoval niektore... ...dalej sa dotykas kritik na made...co je dvojita tema s hiraxom...a vzynavas z lasky k madu... ...co spaja tuto uvahu/vynanie...s literarnou temou a ktora je podla tema lajtmotiv a zamysel celej diskusie je len jedna veta/otazka polozena v zatvorke...logicky ti na to nikto nereagoval... ...sam si neponukol nic...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa8. januára 2011 16:03:07
Miroslav Kapusta
To, či si ma Ty vážiš, alebo nevážiš, to je zas ukradnuté mne a ďalej ma už nebaví krútiť sa okolo niečoho, čo s tebou a torpedom k ničomu nevedie.  
Spisovateľ/AutorMiroslav Kapusta Pridané dňa8. januára 2011 16:25:56
Aššurballit
..presne to som cakal...robis to vzdy ked pride na konkretizaciu...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa8. januára 2011 16:35:22
Miroslav Kapusta
Zle si čakal - tá konkretizácia nastane, ale už vo vzťahu k Správcovi. Tebe už v tomto prípade nemám čo nové povedať.  
Spisovateľ/AutorMiroslav Kapusta Pridané dňa8. januára 2011 16:40:42
Navyše si zbabelý pokrytec.  
Spisovateľ/Autortorpedo Pridané dňa8. januára 2011 16:44:39
Miroslav Kapusta
Toto bol argument presne Teba hodný. Ten tandem večne za riťou aššurbalitta ti sedí, len aby si sa tam raz neocitol.  
Spisovateľ/AutorMiroslav Kapusta Pridané dňa8. januára 2011 17:35:21
Nikdy som za jeho riťou nebol. Jednoducho zdieľame niektoré názory (zhodou okolností tie na teba a fungovanie madnessu), ale ja sa obhajovať nepotrebujem. Je však trapné, že ma nazývaš riťolezcom v téme a pod príspevkami, kde sa ním stávaš ty. Ako som sa vyjadril raz a vyjadrím sa znova - si zbabelý, lebo nie si schopný jedinej konkretizácie, úboho chytáš za slovíčka a bojíš sa konfrontácie, lezieš do riti správcovi (v tejto téme a aj v príspevkoch) a navyše si pokrytec, pretože ma neustále označuješ za agresora - a zatiaľ čo ja som ťa osobne urazil (alebo možno pravdivo označil) až teraz, ty ma urážaš neustále. Svoje argumenty som ti ponúkol opakovane vo viacerých diskusiách. Vždy si nakoniec (ako aj teraz) v záchvate intelektuálneho zúfalstva zapadol do osobných invektív. Najhoršie je to, že ty to vieš.  
Spisovateľ/Autortorpedo Pridané dňa8. januára 2011 17:46:05
Miroslav Kapusta
Už sa tým netráp - ty vieš svoje a ja viem svoje!  
Spisovateľ/AutorMiroslav Kapusta Pridané dňa8. januára 2011 18:32:24
Aššurballit
...klames...ja som ani nikdy nepovedal ze si spomenul...v povodnom prispevku som povedal ze ZREJME sa jedna o membranu a povedal ze ak sa jedna o nu tak sa tam da dostat inak...nic konkretne...len upresnenie...ty si mi to nasledne potvrdil...a vyslovene si sa pytal na membranu...az nasledne som reagoval na membranu....aj jej obhajobou...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa8. januára 2011 15:35:50
Ok. Milujem konkretizácie. Ktorý server si myslel - ktorý zo serverov, relatívne známych má podobný, ako tebou opisovaný systém. Je prirodzené, že človeku napadne membrána (z týchto asi najspojenejšia s madnessom). Vágnosť tvojich vyjadrení na akúkoľvek adresu je zarážajúca.  
Spisovateľ/Autortorpedo Pridané dňa8. januára 2011 14:02:42
vzhľadom k tomu, že jediní, kto nesúhlasil sme boli my dvaja s aššom, sa mu veľkej kritiky nedostalo. takže to stmelenie mu povedal by som aj vyšlo.  
Spisovateľ/Autortorpedo Pridané dňa7. januára 2011 22:51:00
Miroslav Kapusta
Nejde to! Prepáč, torpedo, chcel som ti to vysvetliť, ale kdesi je chyba.  
Spisovateľ/AutorMiroslav Kapusta Pridané dňa8. januára 2011 13:29:54
Miroslav Kapusta
Zasa nič - skúsim odtiaľ, kde to skončilo: ...folie  
Spisovateľ/AutorMiroslav Kapusta Pridané dňa8. januára 2011 13:27:38
Miroslav Kapusta
Nezobralo mi celý koment - vkladám ešte raz! Torpedo, ešte raz to zopakujem - mne nešlo o žiadne stmelenie a ak už o ňom hovoríš v tom zmysle, že sa mi to podarilo, tak opäť nemáš pravdu. Čím by si to chcel podložiť, veď ak zoberieme do úvahy stovky tu zaregistrovaných, čo je to folie  
Spisovateľ/AutorMiroslav Kapusta Pridané dňa8. januára 2011 13:22:33
ironizoval som  
Spisovateľ/Autortorpedo Pridané dňa8. januára 2011 14:00:37
Miroslav Kapusta
Torpedo, ešte raz to zopakujem - mne nešlo o žiadne stmelenie a ak už o ňom hovoríš v tom zmysle, že sa mi to podarilo, tak opäť nemáš pravdu. Čím by si to chcel podložiť, veď ak zoberieme do úvahy stovky tu zaregistrovaných, čo je to folie  
Spisovateľ/AutorMiroslav Kapusta Pridané dňa8. januára 2011 13:16:11
a vidíš....máš ľudí od ktorých si akokoľvek dávaš pozor....sa zamažeš....ja som čistotná hehe... má to správca ťažké...začínam ho obdivovať..a tak trochu...nadŕžať...kiss  
Spisovateľ/Autormaaty Pridané dňa7. januára 2011 21:20:22
správca tu dva roky dozadu dosť zla už narobil  
Spisovateľ/Autortorpedo Pridané dňa8. januára 2011 14:00:24
Usporiadať: Prejdi na stránku:

Na začiatok Predchádzajúca stránka 1 2 3 Nasledujúca stránka Na koniec
Info o téme Info o téme
 • Zakladateľ témy:
  Miroslav Kapusta
 • Téma založená dňa:
  5. januára 2011
 • Posledná aktualizácia:
  6. decembra 2013
 • Počet príspevkov:
  68 príspevkov
 • Počet nových príspevkov:
  0 príspevkov
Predchádzajúca téma Predchádzajúca téma
Nasledujúca téma Nasledujúca téma
Reklama
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8