Priame komentáre od Janes (92)

Komentáre od spisovateľa/ľky prvej úrovne.
Pozrite si tiež obľúbené literárne príspevky od tohoto/tejto spisovateľa/ky.
Pozrite si tiež odporúčané literárne príspevky od tohoto/tejto spisovateľa/ky.
Na začiatok Predchádzajúca stránka 1 2 3 Nasledujúca stránka Na koniec

Janes
Poviedka: Mierotvorca Autor: Jozefína Keskin - odporúčam
zabudol som :)  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa16. septembra 2010 22:27:25
Janes
Poviedka: Mierotvorca Autor: Jozefína Keskin
1. Panebože, to je sila. 2. Oceňujem štýl, že napriek obsahovosti, hutnosti, drastickosti, napínavosti, dramatickosti, nebrnkáš zbytočne na city a píšeš fakticky, relatívne informačne a stroho. 3. Príbeh sa vyvíja rýchlo, zvraty sú náhle, mínusom je však koniec, ktorý je predvídateľný. (Ale zrejme ide o faktický príbeh) 4. To bol naozaj skutočný príbeh? (teším sa na ďalšiu tvoju tvorbu, veľmi sa mi páči.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa16. septembra 2010 22:11:55
Janes
happy tree friends :) no ako recesia je to celkom vtipné, hlavne keď sa taká rybioprstia rozprávka pred mojimi vlastnými očičkami premení na nočnú moru z Elm street :D  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa16. septembra 2010 20:24:51
Janes
Poviedka: Milenka Autor: Lukáš Kovalčík - 10 bodov - odporúčam
Rozhodne zaujímavá, zručne napísaná perióda zo života hlavnej postavy. Páčia sa mi opisy, detaily, nezabúda sa ani na dej, spád, prekvapenie na konci v podobe drogového delíria. (len medzi nami, trochu mi to pripomína aj moje vlastné životné prehry...)  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa16. septembra 2010 19:54:50
Janes
Nezaradené: znova Nemožná Autor: mirom
to vyzerá že to je skutočne nezaradené, vyzerá to totiž, že to bude mať problém so zaradením :)  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa16. septembra 2010 19:46:01
Janes
Báseň: Kobra Autor: Michal Guľôčka
kde je pointa? dáme si jointa? to musí byť žart...  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa15. septembra 2010 21:09:18
Janes
Literárna kritika: Aššurballit, zballit, či nezballit Autor: Michal Guľôčka - odporúčam
Velmi ma pobavil ironický podtón kritiky aj tohto tu a aj Borisa Lilova (ktorého považujem za omnoho tvorivejšieho, ba dobrého autora a jeho aforizmy ma vždy vedia pobaviť.) Pozor však na iróniu, je to totiž skrytá agresivita a komplexy. Vaše argumenty postrádajú druhú stranu kritiky a tou je aj chvála. Po prečítaní vašich kritík mám dojem, že ide o retardovaných ľudí, ktorých tvorba nesiaha ani na papier, s čím by som nesúhlasil (lebo sa na papieri udrží) a mnoho iných autorov (značne sebakritických) začne mať obavy, že ak tak ostro súdite týchto dvoch, akí dobrí môžu byť tí ostatní prispievajúci?  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa15. septembra 2010 21:07:14
Janes
Poviedka: Stromy Autor: Scathach
myslím, že deti s tým budú mať väčší problém ako dospelí :D  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa15. septembra 2010 20:44:46
Janes
Báseň: Bez názvu Autor: Scathach - 5 bodov
len jedna rada: Striedanie slovných druhov na konci veršov dá tvojej básni šmrnc, ináč bude vyzerať ako verklík. Tvoja tvorba sa spája jediným tmelom (aj próza aj poézia) a to je: nihilizmus. Nihilizmus však svedčí nie len o absencii života, ale aj o absencii originality v umení, pretože smrť je archetypálne nevyhnutná téma. Možno by ťa oslovili moji obľúbení autori: Samuel Beckett, Albert Camus, Charles Baudellaire, Jean Sartre... P.S. (Nezdehynaj ešči...)  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa15. septembra 2010 20:42:03
Janes
Nezaradené: Myšlienky Autor: Scathach
Tak, ja cítim veľkú naliehavosť v slovách a silnú snahu čosi povedať, lenže tu vidím veľmi nešikovne (na toľkú naliehavosť) napísanú prózu, ale len po vetu : rozmýšľam a režem si do ruky (vždy ľavej, aby som pravou mohla písať) Tu začína čosi už určitejšie, tu som sa potešil. To je veľmi dobre, ale čím ďalej čítam, tým viac hypochondrie a masochizmu na mňa zíza. Príliš expresívne a prehnané. Vetička o násilí stačí, lebo keď píšeš o násilí a trýznení veľa, tak mám pocit, že už k tomu necítiš odpor, už si v tom libuješ:D no. nie je to neprirodzené. Frustrovanosť nie je neprirodzená.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa15. septembra 2010 20:37:21
Janes
Poviedka: Náramky Autor: Scathach
Upútalo ma to chladné odosobnenie všetkých zúčastnených v poviedke, zaujímavá hlavná postava (skutočný prípad pre psychológa :) rozvíjanie deja sa mi zdá kostrbatejšie, keď ako čitateľ čakám na akciu, čo sa udeje v tej kaviarni, čakám akúsi drámu medzi zúčastnenými, namiesto toho sa to žiaľ bohu skrúti na akúsi štúdiu sĺz a človeka-objektu, na konci prichádza predpokladateľný koniec. Chýba mi napätie ale oceňujem, že si za celú dobu nepustil tie chladné karty z ruky.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa15. septembra 2010 20:18:15
Janes
tento "zápis" vo mne vzbudzuje dojem, že by po ňom mala prísť nejaká akcia, ako keby to bol akýsi úvod k čomusi ďalšiemu čo má ďalej prísť, lebo ja to čítam ako čitateľ a keď to dočítam, mám dojem, že to bude príbeh o tom ako ktosi prežil (čo prezrádza už názov) ale čítam čítam a príbehu nikde, lebo opisuješ svoje dojmy. To je fajn, ale čiastočným úspechom príbehu je gradácia a toto negraduje.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa13. septembra 2010 21:11:53
Janes
poviedka sa nazýva posledná umelcova kríza, ale príbeh sa predsa nekončí jeho smrťou :D to isté by mu možno povedal aj ten gitarista. začiatok by sa dal vylepšíť. Na začiatku počínaniu postavy nerozumiem, lebo príde do hudobnín a vyberie si prvú gitaru ktorá sa mu páči. tomuto počínaniu by nikto neveril, lebo je neracionálne, hlavne v porovnaní s tým, že má zmyselne krásnu manželku, ktorá ho miluje. to je ďalší dôkaz o tom, že jeho sebavedomie by malo byť o niečo vyššie aspoň o to vyššie aby sa dokázal s odborníkom poradiť o výbere gitary. prvotný dojem je dôležitý, lebo ak v úvode poviedky nie je všetko kóšer, tak sa to s ňou vlečie až na koniec.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa13. septembra 2010 21:03:25
Janes
Nezaradené: Mama Autor: Dadka
to čo píšeš je obecná pravda, nič nové. smrť je súčasťou života. a aj smrť našich blízkych. Nie každého sa dotkne čosi také.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa12. septembra 2010 18:22:48
Janes
Nezaradené: Ľudia a svet Autor: Dadka
na rozdiel od ignoranta podo mnou :) viem co si sa snazila povedat, ale clovek nemôze byt mesiasom a spasit svet a arogancia, pohrdanie a afekt nech je nam akokolvek protivny, je aj prirodzeny pre ludi.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa12. septembra 2010 18:19:17
Janes
Poviedka: Nič nie je bez trestu Autor: niikkaa - 8 bodov - odporúčam
Celkom zaujímavo expresívne, tie bodky som si nevedel nijako vysvetliť, len tým spôsobom, že by som tam mal dopísať niečo ja :)  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa4. septembra 2010 20:42:42
Janes
Poviedka: Les Autor: augustin-sokol - 6 bodov
1. Co to je prosim za forma??? 2. Skoro sa mi postavil. Dlho som uz nevidel nic take sladke a vycackane :D Normalny Harlekyn. 3. Sice som to precital, ale stale neviem o com to je lebo v tom erotickom chaose mi usla cela pointa. 4. Tie pseudobiblicke casti ma taktiez vyrusuju. Mozno to ma prave byt kontrastne posadene aj s tymi seansami, ale akosi mi to tak cele nesedi ani do toho nazvu tej poviedky. Chaoticke, neucelene.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa4. septembra 2010 20:37:59
Janes
Denník: Nemôžem zaspať /potom Autor: fides - 6 bodov
keby si vynechal ten úvod, mozno by to bolo zaujimave a este zaujimavejsie by bolo ak by to malo nejaky zaver.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa4. septembra 2010 20:30:10
Janes
Nezaradené: opozity rekvizít Autor: denisa
napínavé.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa27. augusta 2010 21:53:28
Janes
uz len k tomu vymysliet parfum :D  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa12. augusta 2010 22:16:22
Janes
Báseň: Touché ! Autor: Radan Furiel
mne úplne stačili tie krištálové pávy.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa9. augusta 2010 13:38:00
Janes
Nezaradené: CIGARY ŠÚĽAM POHYBMI OČÍ Autor: pastelka - 10 bodov - odporúčam
pekne pekne, som spokojny :) aj ja fajcim cigary :)  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa24. januára 2009 20:10:11
Janes
je to akesi konjungovane :) zima zima tu je sniezik poletuuuje... s vyhladom do spiraly, to je ako: Vidim biele svetlo! (na konci tunela)  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa28. decembra 2008 19:48:33
Janes
no suhlasim...toto si precita hocikto :) v tom spociva pozitivnost tohto prispevku. Dokonca ma to aj pobavilo. Vulgarizmov vela...skoro mi to pripomenulo silva lavrika :)  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa16. decembra 2008 14:51:57
Janes
Poviedka: Budete to jesť? Autor: Ulrika Noemi Schwabik - odporúčam
Noa? šak aj ja si umývam zubz 23 kefkami.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa11. decembra 2008 11:20:17
Janes
Báseň: Väzby Autor: weronaville - 7 bodov
Fiha, ja mam strasne rad slovne hracky, ale na odporucanie to este nebude, suhlasim ze koniec ma az komicky zarazil...ze tie nohy hladaju mna :) Trosku by chcelo sa s tym pohrat.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa3. decembra 2008 19:35:30
Janes
No. 1, Toto mi nepripomina basen. skôr je to konstatovanie. 2, Taketo konstatovania vykladaju zeny, ktore maju zvycajne 30-40 rokov unavene zivotom a manzelstvami, ktorymi presli. 3,Ty sa mi zdas skôr ako osoba, ktora priatela nema, skôr ako opatrna dievcina, ktora sa snazi vyhnut ,,zlym,, muzom. (subjektivne by som to hodnotil na 2 body, ale nechcem)  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa3. decembra 2008 19:32:07
Janes
toto mi pripomenulo jedneho pana, ktory prisiel do restauracie (bol opity) a zacal vrieskat: HOMO SAPIENSSSSS!! ESTE VCERA LIEZLI PO STROMOCH A DNES MA IDU VYHADZOVAT Z KRCMY!!! rozvinut a predlzit.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa3. decembra 2008 19:26:34
Janes
Nezaradené: Kura na smotane Autor: weronaville - odporúčam
Velmi dobre to na mna pôsobi. Trosku aj agresivne, ale je dobre, ze to ma nieco ako konstruktivny koniec (totiz vacsina agresivnej pseudopoezie su len take ventilacie deviacie:)  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa3. decembra 2008 19:24:04
Janes
Báseň: Nie si... Autor: Ulrika Noemi Schwabik - odporúčam
tak toto sa mi paci viac ako ta predtym. Co ta to odrazu tak vzalo ta lubostna poezia?  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa3. decembra 2008 15:17:54
Janes
Báseň: Raz budem tvoja... Autor: Ulrika Noemi Schwabik - odporúčam
:)romantika mam mastné vlasy... a ty si vážne myslíš, že ťa moje mihalnice udržia? :)  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa3. decembra 2008 12:06:30
Janes
Nezaradené: V OČIACH SA STRIEDAJÚ RÔZNE FÁZY DŇA Autor: pastelka - 8 bodov - odporúčam
zaujimave. (pixľa) (ano, z hudobneho hladiska tazky kontrapunkt :) pripomina mi to rastlinu, ktora velmi cudne rastie... zacina semiackom rastliny, pokracuje rastlinou a konci akymsi pseudozivocichom.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa2. decembra 2008 16:47:11
Janes
Báseň: Na konci sadu Autor: Ulrika Noemi Schwabik - odporúčam
paci sa mi.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa24. novembra 2008 20:16:46
Janes
jablko ktore spadlo newtonovi na hlavu?... slovo sugescia mi do symfonie basne nezapada.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa23. novembra 2008 15:50:10
Janes
Nezaradené: tinka mokrinka Autor: tinka mokrinka - 9 bodov
magnificat :)  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa1. novembra 2008 20:58:55
Janes
Nezaradené: V HRUDI MÁM VTÁČÍ CINTORÍN Autor: pastelka - 7 bodov
slova variantnych pripon, atributov su pre mna velmi nepoeticke v tejto basni, je to ako ked hrajem na klaviri a zrazu zahrajem zly ton, pripadne falosne atd... do celkovej symfonie to nezapada :)  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa1. novembra 2008 20:55:34
Janes
Nezaradené: ČO SA VYKĽUJE Z VAJÍČKA, KTORÉ VYSEDÍTE OBJATÍM Autor: pastelka - 8 bodov - odporúčam
paci sa mi, ze je taka trojrozmerna :)  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa1. novembra 2008 20:49:18
Janes
prave v divadle pracujeme na takej somarinke- inscenujeme basne od spisskych autorov. nikdy by som nepovedal, ze sa to da, ale da sa to castami velmi pekne, ale poviem ti ze keby mi zverili na inscenaciu tvoju basen tak by som bol velmi nestastny :)  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa1. novembra 2008 20:48:09
Janes
Báseň: Nikdy Ti nepoviem, že... Autor: Ulrika Noemi Schwabik - odporúčam
Pôsobí to na mňa veľmi krásne. Veľmi poetické, láskyplné, vyžaruje z toho že ten komu sa touto básňou prihováraš je ti veľmi drahý.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa15. septembra 2008 16:40:54
Janes
Nezaradené: KEĎ SA ROZVŔZGA KOLÍSKA Autor: pastelka - 5 bodov
burina rozkvitá.to sa mi páči. Skôr to vo mne evokuje potrat, nechcené dieťa atď... Kým Zeus oplodňuje Danaé - pôsobí mi to veľmi gýčovo, myslím si, že nemáš núdzu na takéto slovné ilustrácie, mohla si vybrať niečo na čo by sa dalo aj "dosiahnuť" Je to v porovnaní s tým kláštorom čo sa mi páčil len také polovičné.  
Spisovateľ/AutorJanes Pridané dňa1. septembra 2008 12:34:45
Na začiatok Predchádzajúca stránka 1 2 3 Nasledujúca stránka Na koniec

Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8