Priame komentáre od Jozef Gogolen (917)

Komentáre od spisovateľa/ľky prvej úrovne.
Pozrite si tiež obľúbené literárne príspevky od tohoto/tejto spisovateľa/ky.
Pozrite si tiež odporúčané literárne príspevky od tohoto/tejto spisovateľa/ky.
Na začiatok Predchádzajúca stránka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 23 Nasledujúca stránka Na koniec

Jozef Gogolen
Báseň: Bez názvu a bez smeru Autor: Amaryllis - 1 bod
Tsss, dosť veľká hustota samého klišé. Dalo by sa na tom orať. Irituje ma hlavne "vrak v mori"... alebo "uzrieť horizont" - no taaak, kde sme? Uvedomuje si vôbec autor/ka, že toto nemá žiadnu výpovednú hodnotu? /rečnícka otázka/ Dúfam, že ten obed bude stáž za to, lebo dnes na madnesse je to bieda.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa24. apríla 2015 13:07:23
Jozef Gogolen
Báseň: Tak už sa vyjadri Autor: Polievka - 4 body
Polievka, po formálnej stránke to celkom ujde - len akési chudobné, po obsahovej to chce viac šťavy. Nič čo by čitateľa prinútilo zastaviť sa...  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa24. apríla 2015 13:00:10
Jozef Gogolen
Báseň: Skala Autor: Emília Šedá - 1 bod
Emília, mala by si začať veľa čítať... predovšetkým súčasnú poéziu, súčasných autorov. ;) Toto čo si napísala je pátos, ťažko hovoriť o básni ako takej. Vydarený piatok prajem.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa24. apríla 2015 12:54:51
Jozef Gogolen
Báseň: Medzi Autor: Automat
Trochu nuda. Také hrajkanie sa, ale ono by to chcelo trošku, hlavne po obsahovej stránke, pritvrdiť. Ak to má byť kamufláž s amatérskym dojmom, tak vyšla, ale spracovanie ma veľmi neoslovilo.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa8. decembra 2014 16:26:08
Jozef Gogolen
Báseň: Pre Danku Autor: joži - 2 body
Joži, trochu príkre nezdá sa? Uprostred toho samého medíku možno aj leží niečo, čo by sa dalo nazvať hlbšou podstatou, škoda, že si to formálne poňal takto. ;) Ale nevadí, nabudúce si ukážeme...  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa8. decembra 2014 16:23:16
Jozef Gogolen
Báseň: 10 887 Autor: Darma - 10 bodov - odporúčam
Ten pocit, keď sa po sto rokoch vrátiš na madness, klikneš na autora - "známu firmu", ktorý kedysi písal trojbodové pokusy a záležitosti - a potom si prečítaš toto...! Povieš si, kurňa, na madnesse predsa len občas aj čosi rozkvitne. :) Nuž Darma, potešilo ma to. Len tak ďalej. ;)  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa8. decembra 2014 16:18:31
Jozef Gogolen
Báseň: Kto som, čo som Autor: Konvalinka Unudená - 2 body
Hmmm, moc sa tam opakuje základ slova "cyklus" - je to skôr rušivé, než zaujímavé. Chcel by som sa opýtať, čo je "uzoľ" ? Nie som Grammar Nazi, ale predsa... Na mňa je to príliš patetické, prehnane veľa klišé, ja som sa nudil, neplynulo to, žiadna gradácia, žiaden lyrický spád, vypointovanie. Opakovačky a omáčkoidné kecy. Som si istý, že máš na viac! ;)  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa5. októbra 2014 15:10:29
Jozef Gogolen
Aforizmus: Biznis Autor: Ján Niský
Aj Peter Marcin má lepšie fóry. A to už nje čo povedať...  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa5. októbra 2014 14:54:20
Jozef Gogolen
Báseň: Deti jesene Autor: olex - 2 body
Milá olex, vitaj na madnesse, zvlášť, ak si tu prvýkrát. Tvoja básnička je veľmi slabá. Nesrandujem, hoci v sobotu večer by sme srandovať mali, pretože zajtra bude hnusná nedeľa a zase do školy, do roboty... že? Písať o deťoch jesene v októbri je úchvatne originálne. Celá tvoja práca vyznieva dosť pateticky a je to samé klišé (mesačný svit, svetlo, zima, farebné listy...), no už iba chýbal šarkan a bolo by to. ;) Olex, cieľom tohoto portálu však nie je skritizovať ťa, práve naopak, ukázať ti, kde to robíš zle/nevhodne/neekne. Ja by som si dovolil navrhnúť, aby si si prečítala na úvod Utrpenie mladého poeta od Jozefa Urbana, keď začneš poéziu čítať, získaš prehľad a možno aj svoju predstavu o tom, ako by tvoje básne mali vyzerať. Myslím si, že talent máš, aj keď toto bolo fakt dosť obkecané, nemastné, neslané. Ale vravím, treba začať čítať. Pekný večer.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa4. októbra 2014 20:57:44
Jozef Gogolen
Báseň: Láska Autor: Ľubica Miklušičáková lumi - 6 bodov
Ja v podstate súhlasím s väčšinou spolu-komentátorov, názov neriešim - akurát pre tú zvukomaľbu - 2x láska je také mrzkanie so slovami... Povedzme že celkom dobrá miniatúra.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa4. októbra 2014 20:45:20
Jozef Gogolen
Nádejné... ale nedotiahnuté. Má to svoju šťavu, čo ja vždy ocením, ale čosi mi tam chýba, nejaký "?" faktor, ktorý by to posúval na vyšší level. Inak fajn. Baví má ta jednoduchosť, hra a nenásilnosť, tú sú pre každého autora len body navyše. ;)  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa2. októbra 2014 11:16:22
Jozef Gogolen
Báseň: Obrázok z hviezd Autor: Yogi - 3 body
Yogi, pre mňa veľmi nudné, miestami uspávajúce, neoriginálne klišé.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa2. októbra 2014 11:09:49
Jozef Gogolen
Báseň: Proroctvo Autor: Čierna Luna - 1 bod
Milá Luna, ak práve začínaš tvoriť, resp. pokúšať sa infiltrovať do profesionálnejšieho písania, treba si ujasniť nejaké tie suchopárne teoretické veci, ktoré ti pomôžu k tomu, aby si tvorila báseň a nie pátos. Ak píšeš iba len-tak, pre radosť a TOTO sa ti zdá v poriadku, prípadne sa ti to dokonca páči - a nechystáš sa to v dlhodobom horizonte meniť, tak ti prajem nech ťa tvoja tvorba naďalej teší... Postrehol som tu pár gramatických rýmov (kráčajú-čakajú, sloveso-sloveso, odmenu-premenu alebo môj obľúbený, hoci nie je gramatický - žiari/tvári ;) Luna, mala by si začať čítať. Ak chceš robiť poéziu, tak najlepšie je čítať poéziu, lebo z Nového času toho veľa nepochytíš, i keď v dnešnom čísle je dobrý vtip. Poznáš Jozefa Urbana a jeho Utrpenie mladého poeta. Pre začiatok dobrá vec. Odo mňa zatiaľ všetko. Pekný deň prajem.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa2. októbra 2014 11:08:13
Jozef Gogolen
Aforizmus: Chemický charakter Autor: SkvarBB
Tento je fajn. ;)  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa20. mája 2014 18:19:04
Jozef Gogolen
Báseň: Ulice Autor: Michael - 5 bodov
Zdravím Michaeli, nuž slušná práca. Má to atmosféru... Ale poďme k prostriedkom, ktorým sa lepší básnici radšej vyhnú. *pesonifikácia - "ulice medituje" - hmm, na to opatrne, ja to nerád vidím v modernej poézii, tu mi to veľmi neprekážalo, ale aj tak. Dovolím si povedať (podotknúť), že celé toto dielko je veľmi výrazne personifikované. ...v útrobách... nie je najšťastnejšie spojenie, Míšo, dosť patetické klišé. Podobne ako slová smrt, vítr atď. Človek by čakal nejaký veršík, nejakú metaforu, o kt. sa môže oprieť. No všetky sú matné, nevýrazné a dielčie verše sú ako obohrané platne. Ale vykresliť to takto pekne sa tu málokomu (ako v debute na madnesse) podarí, preto dávam bodov, myslím si, že máš talent, len to chce ešte veľa vecí doladiť. Hezký den.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa20. mája 2014 18:14:12
Jozef Gogolen
Báseň: Moje Autor: natália ciernikova
To je super. :) Tešíme sa na prvú básničku. Coming soon.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa20. mája 2014 18:06:27
Jozef Gogolen
Báseň: O Autoroch Autor: SkvarBB
Rozčarovanie z madnessu, čo? Neboj, to sa vstrebe.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa11. mája 2014 18:41:49
Jozef Gogolen
Nezaradené: Na jeden výdych bez autocenzúry Autor: gabi - 7 bodov
Ach Gabriela, na Deň matiek takáto nedeľná poézia s trpkou príchuťou. U nás je teraz hnusno, som čakal, že si prečítam niečo jahodovo-májové. Od Teba. :) To je len tak na okraj, nie je to výčitka. No vzhľadom k obsahu, mohol byť nadpis trochu iný, možno, u teba sa mi páčila tá zmena polohy, tá pejoratívnosť a mierna nasratosť, keď to tam má byť, tak je super, ak to tam je. :) Och, to bola veľká filozofia, Jozef. Bola si trošku ukecaná, tam kde si byť nemala a naopak niektoré časti byť výpovednejšie, koncentrovanejšie a bolo by to bombastické. Ale suma sumarum, slušná práca. Takže 7 bodov na cestu a pekný zvyšok nedele želám.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa11. mája 2014 18:38:20
Jozef Gogolen
No ola, teraz ťa tu všetci pranierujú kvôli jednému veršu... trochu nefér, čo? Úmysel určite nebol niekoho šokovať alebo znechutiť. Mne onen verš skôr vyznieva pubertálne-vtipne a v podstate ma táto metafora nejako neprekvapuje, keď si pomyslím, akí ľudia k nám nastupujú na gympel ako 15-16roční. To nie je urážka, to je fakt. Teraz rozmýšľam či máš dokonca biologické vedomosti na takej úrovni, že by si vedela, že pošvové žliazky a okolité tkanivá obsahujú veľa glykogénu (zásobný cukor) a že ono je to "sladké", myslím, že v niektorých kultúrach to skutočne bolo prirovnávané k medu... takže nie si až tak od veci. ;) No ale to zachádzame do tajov ľudského tela. Poďme sa baviť o básni. Podľa mňa je to ešte amaterizmus, ale myslím si, že máš talent (teda niečo tam isto je). Pokiaľ ho budeš rozvíjať, tak to môže byť sľubné. V každom prípade, tak či onak, ako nováčik si zaujala. ;)  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa11. mája 2014 18:24:18
Jozef Gogolen
Báseň: Láska Autor: julia.kmetova
Julka, J. Urban: Utrpenie mladého poeta. :) čím skôr s tým začneš, tým lepšie pre teba...  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa17. apríla 2014 22:45:11
Jozef Gogolen
Miniatúra: doktrína Autor: Arnold Layne - 9 bodov - odporúčam
Netreba komentár. Vydarená miniatúra.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa9. apríla 2014 20:20:03
Jozef Gogolen
Báseň: Selanka pre Autor: Ignác Razei - 6 bodov
Hneď prvé dva verše boli super. Tlkoty pier - taký nepríjemný genitív, mne sa zdá tak cukríkovo zabalený a ešte k tomu "ligotavý smiech"... nie presladené, jemné, ale predsa je to klišé, čo si budeme nahovárať. Toto nie. Tretia strofa ok. *videl holku, hej, je mi jasné, že teraz to skôr patrí (slovo "holka") k slangovým výrazom, no čo si budeme nahovárať, stále je to čechizmus. Ten si ja nikdy neodpustím pripomenúť. 2x tvoj / tvoje - to je také.... olejíčkové To "stále mi chýbaš" tam podľa mňa ani nemuselo byť nie? Ten prechod k priamočiarosti mi nezapasoval. III. asi najlepšia. Celkovo slušná práca, no s chybami, ktoré by už nemuseli byť.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa8. apríla 2014 21:36:11
Jozef Gogolen
Dovolím si oponovať voči obom spolukomentátorom. Kvalita básne sa neposudzuje podľa toho, či je romantická alebo šokujúca, takže aj porno-téma môže byť dobrým podkladom. Či už báseň alebo recesia - je to o ničom - vôbec mi to neprišlo vtipné, sorry. To už je fakt lepšie osvedčené: "k*k*t, p*ča u holiča..."  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa7. apríla 2014 21:49:42
Jozef Gogolen
Báseň: Schwa Autor: Norbert von Amehr
Jáj ták. úchvatné...  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa7. apríla 2014 21:42:41
Jozef Gogolen
Báseň: Spomínaš na... Autor: elam - odporúčam
Yesss, čosi sa mi matne črtá.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa3. apríla 2014 20:23:17
Jozef Gogolen
Báseň: las venturas v malom Autor: Shareef Abdul-Rahim - 5 bodov
No po formálnej stránke to bez chyby samozrejme nie je, tým by sme urazili formálnu stránku ako takú, ona je totiž nato dosť citlivá. Andrej načrtol dosť dôležitý fakt - tá nevypísanosť je z teba ešte cítiť... ešte nevieš spraviť zo šance bránku, ale to sa poddá. Inak máš talent a po formálnej stránke to bolo veľmi zaujímavé čítanie. Po obsahovej stránke si treba premyslieť, čo áno a čo nie. A príjemne ju zladiť s tou formou.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa3. apríla 2014 20:21:34
Jozef Gogolen
Báseň: Nasiaknutá slnkom nerozumiem tvojej tme Autor: gabi - odporúčam
A ten nadpis....! :)  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa3. apríla 2014 20:16:24
Jozef Gogolen
Aforizmus: alfa sumec Autor: LV - odporúčam
Toto je zlaté... ako z leporela.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa3. apríla 2014 20:14:28
Jozef Gogolen
Mňa to neoslovilo. Prišlo mi to viac hrané na efekt, tie čiarky a škrkance tam, formálne je to vlastne obyčajné... Ale inak celkom fajn počtení.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa3. apríla 2014 20:08:12
Jozef Gogolen
Marián, po emociálnej stránke by toto možno nejakú slečnu skutočne dojalo a musela by ísť k umývadlu, aby neoplakala celý koberec. No, ak by to čítala vrcholová poetka, umelecky to vycibrená žena, tiež by musela ísť k umývadlu, nie aby plakala, ale, že je jej zle z tohoto, ako už chaloši povedali, drístu. Marián nevadí, začni čítať: Jožo Urban - Utrpenie mladého poeta.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa3. apríla 2014 20:05:02
Jozef Gogolen
Báseň: Som len človek Autor: Milan Müller - 2 body
Milan, s kyslým úškrnom som to dočítal a musím, hoci nerád, pretože je vidieť tvoju značnú snahu na tomto nestárnucom literárnom portáli, konštatovať, že je to veľmi slabé. Formálne i obsahovo. Toľko veľa si napísal a v skutočnosti si nám veľa nepovedal. Vieš ako to myslím? Výpovedná hodnota: 0 Tak aspoň pekný zvyšok štvrtku, lebo štvrtok to je malý piatok, hehe.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa3. apríla 2014 19:56:50
Jozef Gogolen
Báseň: Vypísala som sa Autor: Inuitka
No, ja som naposledy čítal sen a to bol des. Tu je to už o čosi lepšie. :) "závesy hanby", plač skál, slzy riek, očí sĺnk, koberce útechy, paplóny ochoty.... to všetko sú genitívne metafory a každá inteligentná poetka sa tomu snaží vyhýbať oblúkom. Ale zase... je to samé klišé. Používaš klasické frázy: nový pocit, bola to láska, odletela, skrytý úsmev, život je krásny - vieš čo myslím? - to sú proste rečičky a kecy na ktoré sa dá naraziť všade a tvári sa to ako veľké umenie. :) V o niečo lepšej forme, tu to naozaj vyzerá, že si sa vypísala, takže v pohode, je tam toho dosť veľa, kopu slov zbytočných - byť tebou tak si to potom, teraz už je neskoro, skúsim cvične vyškrtať, čo by sa dalo, či by to nebolo zaujímavejšie... Jediné, čo už môžem poradiť je naozaj si niečo dobré prečítať, ja som už spomínal Urbana, a postupne to skúšať ďalej no. Dobrú noc.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa23. marca 2014 00:02:13
Jozef Gogolen
Monika, možno si si to ani neuvedomila alebo to bolo iba nedopatrenie , ale toto nie je úvaha - ale umelecký opis s takým dynamickejším záverom.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa22. marca 2014 23:39:34
Jozef Gogolen
No zdravím ty opica, jáj, zas si to namachlila jedno cez druhé Darma... no nie som moc spokojný. Bola si zase nekontrolovateľne ukecaná, priveľa obrazov, strašne rozhádzané, neučesané... a používala si genenitívne metafory, zlatino, to ma ma pobúrilo. :D Nebodujem, nemám na to nervy.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa22. marca 2014 12:51:00
Jozef Gogolen
Báseň: Comes and goes Autor: miko - 4 body
Marcus, nepíšeš vyslovene zle... dokonca sú tam isté náznaky zlepšovania sa, schválne používam slovo "náznaky", pretože nie vždy som si svojimi tvrdeniami 100% istý. Stavil si na jednoduchosť, čo je fajn, ale mne tam vadí také to nenápadné klišé, ale predsa je to stále klišé: do trezora, horšie časy, generačné problémy... všetky slová tohoto spádu, ktoré si vygeneroval mi prídu fádne, lacné, prvoplánové. Potom je tam 2x predložka na, hneď prvá strofa. Rušivé. Chýba tomu šťava, osobná iskra, gradácia, možno prekvapivejšia pointa. Tá priamočiarosť ma nudila.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa22. marca 2014 12:44:49
Jozef Gogolen
Báseň: Čaro tmy Autor: pugs
Toto nie je báseň. Ani náhodou....  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa20. marca 2014 15:41:51
Jozef Gogolen
Báseň: Nevydarené stretnutie Autor: SkvarBB - 4 body
Ach... ukecané. Škrtať, škrtať, škrtať. Je tam talent, ťah na bránku, má to iskru ale... čo forma???? Pokrivkáva ako náš pán kandidát. Narozdiel od neho, ty máš nádej si formu zlepšiť.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa20. marca 2014 15:40:15
Jozef Gogolen
Báseň: Sen Autor: Inuitka - 1 bod
Nuž, Inuitka (pekný nick), ale to je asi všetko na čo ti môžem povedať, že máš pekné. No určite máš pekné oči alebo úsmev alebo povahu... ale to cez virtuálnu bariéru samozrejme neuvidím. Preto sa môžeme baviť už len o básni, kvôli tomu si asi tu. Ak začínaš písať, je dobré vedieť, že poézia sa trošku hýbe, smerom vpred, a nepíše sa tak, ako za Podjavorinskej a Sládkoviča. Preto, ak máš čas a chuť, určite si prečítaj Utrpenie mladého poeta od J. Urbana, to je ten ujo, čo napísal známy text Voda, čo ma drží.. určite poznáš. V prípade, že začínaš, trochu ti to otvorí pohľad na poéziu od roku 1980 a vyššie. Keďže nemáš v profile vek, predpokladám, že si mladá baba a preto si si zvolila takú tému, aká je ti blízka. No v prvom rade - vyvaruj sa klišé - to je všetko to, čo všetci poznáme, z románov, piesní, z telky, z amerických romant. komédií, z telenoviel a pod. Skús byť originálna, daj do tých pár riadkov seba. Hľadaj sa, je to ťažké, ale nutné. Nepoužívaj stále je tie otrepané slovné hračky - sen, hmla, búšenie srdca, pocit viny, rozbúraný most... to všetko je fádne a trochu nevýrazné. Potom gramatické rýmy: spať - počítať (sloveso+sloveso - obe v neurčitku), hru - hmlu (pod mená, obe v rovnakom páde) atď. Takže veľa čítaj a postupne skúšaj. A ja myslím, že to pôjde. :) Všetko dobré. Vitaj na madnesse.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa20. marca 2014 15:35:53
Jozef Gogolen
Báseň: 462 603 Autor: Cestovateľ - odporúčam
Davová psychóza je silným faktorom... a ja som mal vždy tendenciu tomu odolávať a bodovať zákerne menej, zvlášť charakterom autorov, ktorí mi neboli sympatickí (áno aj ty), ale toto je fakt dobre napísané.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa20. marca 2014 15:22:53
Jozef Gogolen
Báseň: Dnes Autor: Miroslav Varga - 7 bodov - odporúčam
Ale áno, mám rád príspevky, na ktorých sa čitateľ môžu úprimne zasmiať. Pointu si vychytal.  
Spisovateľ/AutorJozef Gogolen Pridané dňa10. marca 2014 14:26:09
Na začiatok Predchádzajúca stránka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 23 Nasledujúca stránka Na koniec

Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8