Priame komentáre od uran (200)

Komentáre od spisovateľa/ľky prvej úrovne.
Pozrite si tiež obľúbené literárne príspevky od tohoto/tejto spisovateľa/ky.
Pozrite si tiež odporúčané literárne príspevky od tohoto/tejto spisovateľa/ky.
Na začiatok Predchádzajúca stránka 1 2 3 4 5 Nasledujúca stránka Na koniec

Báseň: mlčanlivá Autor: Prostoreká - odporúčam
pravda  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa13. novembra 2022 12:43:36
už ma to nevytáča, hádam bude lepšie  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa7. júna 2015 10:12:13
Báseň: Verše Autor: baran - odporúčam
naivné, pravdivé, krásne  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa29. mája 2015 06:03:52
Báseň: romantika Autor: abraka.dabra
kokotko, poď sa hádať :-*  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa1. februára 2015 13:03:36
Báseň: ANDOBOLS Autor: Salix
toto je hrozný gýč, zlatko, a tá fotka, och! ale naprotitomu ty si veľmi negýčovo krásna ;-)  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa5. decembra 2014 06:23:23
takto si úbohí príslušníci slovenskej literárnej obce vytvárajú napínavú históriu, poznamení svojím neľahkým detsvom, odmietnutí mnohokrát opačným i pohlavým, ostrieľaní z búrlivých akcií, kde ponajprv tlieskali v obrovskom publiku a potom vystupovali so svojimi krehkými textami sa dívajúc na prázdne nevľúdne stoličky :-)  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa30. novembra 2014 18:38:56
aky neobycajny je dobrodruzny zivot slovenskych literatov! a plny udalosti! - úrodný materijál na pútavé básne :-)  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa14. novembra 2014 07:31:09
najprv obsah, potom rytmus - ak máš talent  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa4. októbra 2014 14:28:23
pravda je málo  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa4. októbra 2014 14:25:49
Báseň: štyri básne Autor: Ignác Razei
tak milo neoriginálne, ihneď vhodné na publikovanie do časopisov dotyky a psie víno :-) mladí ľudia, hĺbka sa váľa okolo!  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa4. októbra 2014 14:22:05
Báseň: Vo výrobe Autor: era esteo
vydretá nuda, autor zjavne ešte nevybŕdol z genitívov, čítať!  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa4. októbra 2014 14:10:30
Báseň: Netopier Autor: baran - odporúčam
prekvapená Euterpé ani netušila, že to má rada na barana :-)  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa30. augusta 2014 08:42:55
život, med, peľ, perie, blizna horký cit ti tu chcem vyznať  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa6. júla 2014 15:41:10
pozorne vnímavý muž versus spoločensky akceptovateľný zločin - och, veď absurdné! a čo je to život?! čo?!.. život je tak sexi nedefinovateľný ako neurčitok a jeho gnómická charizma. čakať. čakať!  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa6. júla 2014 15:29:52
Báseň: Sídlisková Autor: Mirič
koľko ty máš rokov, starý mój?  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa6. júla 2014 15:17:26
Báseň: pod ľavou lopatkou Autor: ola
cudne odhalený jeden prsník - je pekný pomiešaný a hustý mlečny oxymoron  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa6. júla 2014 15:16:09
Aforizmus: ležérna osmička Autor: LV - odporúčam
si zasraný grafoman a jebeš na pravdu, chceš byť pekný - ale talent máš, lenže to je kurevsky málo, talent mám aj ja :-)  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa15. júna 2014 11:37:51
ešte viac  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa6. júna 2014 23:38:08
Báseň: XII. ) Autor: radana
vnímaví muži s umeleckými sklonmi každého veku radi pohladia gruzínske dievča s pohárikom vodky :-)  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa6. júna 2014 22:28:20
Nezaradené: ... Autor: birdfish - 10 bodov
zdravím brata  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa10. mája 2014 20:23:07
ďalší citlivý mladý muž je medzi nami, ale vlastne nie je! ale vidí nás! :-) , premýšľavo sleduje pivový vánok, kríglová zvonkohra omamná, chuť tohto mesta... ako drzý vizionár hodný povšimnutia, zaraditeľný do programu andergraundového literárneho podujatia, medzi ostatných milých , iba trochu chybných mladých ľudí, iba trochu horších ako usporiadateľ :-)  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa8. mája 2014 08:44:02
Báseň: 462 603 Autor: Cestovateľ - odporúčam
nie je to ani zdaleka to čo by to malo byt, aby sa mi to pacilo :-) ( tie také nevyhnutné poetické kvietky, och kráčame dneškom ) ale nie je to ani to obligátne zbytocne predstieranie hlbokej empatie voči životu, ktoré majú do svojich hlavičiek navždycky zapracované snaživé dušičky bez talentu, akože to sa má nachádzať v básničkách. Nachádza sa tam nápad a je to fajn vyrozprávané, prečítal som si to a neľutujem to :-) a toto je pre mňa ako pre Spisovateľa tuná už za Zenitom - nečítaného, nechváleného, neodporúčaného - toto je pre mňa nie moc dobré, nemôžem dvíhať ganbu, že iba povrchné sračky sa tuná dostanú na vrchol do rebríčka, nehodí sa mi to do osudu, ktorí praje iba servílnym sympaťákom a priemerným chváličom a nie mne, postrebelovi a sebahurónovi, takže to bude asi inak - od tejto svojej kariéri Spisovateľa som asi očakával priveľa :-)  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa6. apríla 2014 09:36:15
rád by som ťa pochválil kámo, lebo vidno že to chápeš, čo to chce ( a si aj vtipný a vidíš veci a pochválil si aj ty mňa ;-) ale furt je to na istotu ;-) a humor je taký roháčovito-dikobrazický - to je to najťažšie hádam dať humor do básne, alebo druhé najťašie :-)  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa9. marca 2014 11:12:43
Báseň: Poézia Primitíva Autor: baran - odporúčam
miestami úžasné, ale názov nie je dobrý, skromnosť? sebareflexia? kto je primitív ? som rozmýšľal, že koľko toho poetizmu je už veľa a je to ťažké, nedá sa celkom zbaviť tej kvetnatosti, alebo sa to dá, alebo mne sa to celkom nepodarilo, alebo nechcem aby sa mi to podarilo, pretože som nežný romantik - nebolo by to pravdivé, keby tam neboli tie kvetink - srať na to, treba makať ďalej - spisovný jazyk je fakt náročný ojeb, rvať to tam prácne zakaždým, to svoje hybridné sedlácke srdce :-)  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa23. novembra 2013 10:54:15
A len čo milé žieňa zavrelo svoj ružový denníček, šup, už ho aj počalo budovateľsky perzonifikovať. Dobrí pionieri odmenili dielko potleskom. :-)  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa9. novembra 2013 05:21:40
pred casom sa mi dostal do ruk ten Bukovsky, stary moj, a tak som tomuto tvojemu porozumel akosi viac, ale cele sa mi to paci ovela menej, taky mlady clovek si precita Bukovskeho a potom si mysli, ze moze napisat kdejaku picovinu a potom, ze ved je to umenie, mozno sa to da hodnotit akoze na tu dobu, aka revolucia nadhladu a nepribehu a odlachcenosti, ale umenie by malo byt navzdy bez casu a teraz, takze pre mna je to zbytocna sracka, napriek tomuto nedobremu vzoru sa ti podarilo, ale napisat minimalne jednu vynimocnu basen, moznoa aj viac, ale nijaku som nenasiel podla mna si to pomazal, aby si to poslal do nejakej prijebanej sutaze :-) tieto narodnobutelske kusy idu uplne mimo mna, mne tie mena a suvislosti z politiky a verajneho zivota nehovoria nic uz teraz, neviem si vobec predstavit, co to moze komu povedat za par rokov, takze bezcasovost umenia nula, to ze si nasiel na to vydavatela, potvrdzuje iba moj nazor, ze zalezi len na tom, ake hnutie okolo seba clovek vytvori a potom je mozne cokolvek, neviem hadam mnou netrasie teraz zavist ;-)  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa5. októbra 2013 09:51:31
ach prečo kritika vyznieva tak závistlivo :-} pozrite, teraz budú všetci vidieť, že ja tu nemám priateľov ;-)  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa5. októbra 2013 06:50:02
som mal chvíľu neodolateľnú a teatrálnu túžbu komentovať a musel som toto tu veľakrát čítať ( neviem prečo musím byť taký zodpovedný ;-)a bolí ma teraz hlava, hľadal som nejaké zreteľné prečo a lebo ( vystrihnuté kúsky z detský slohov? žiaden rytmus? akýsi grafický bordel ) no najmä som sa tu chcel vyrozprávať z toho čarovna, ktoré prežívam, keď nejaká náročná a citlivo oboznámená bytosť vtipne prezentuje svoj vytríbený názor na vec, tak že je každému z jej slov jasné, čo všetko áno a čo všetko rozhodne a nikdy nie! - potom táto bytosť vypublikuje "báseň" a je to plné tých sračiek :-) (  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa5. októbra 2013 06:45:48
Báseň: Naboso Autor: mojo risin
a zase som o nieco mudrejsi :-) rozhodne, teraz letia nahe chodidla - ak by som tuzil zahviezdit v rebricku, tak boso, bosa, naboso - tento popularny zlahka eroticky obrazok ( ja si nekompromisne,ale predstavujem zenske nohy mojej zeny, alebo ake ma Lulubelle, pripadne Natasa Henstridge) sa nachadza priatelia v troch basnickach tuna pod nami - vazne - teda vratane tejto... no, basen to nie je, ale je to aspon hladke a nic moc z toho nevytrca, keby som si dal este jednu kavu, tak na konci mozno aj cosi pocitim  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa2. júna 2013 10:26:13
Báseň: draní Autor: Cestovateľ
ano, mlady premyslavy clovek sa musi a razne - pride raz ten pozehnany den - odclenit od plytkeho proletariatu, co nevidi poeziu vsade okolo, to ano - ale stavat na tom pointu celej basne? to zas mne pride plytke a velmi akesi - funkčné - až príliš funkčné - rovnako, ako pouzitie hrubych vyrazov, ano su tam hrube výrazy spodiny - aby nam bolo jasne, ze ako my sme ini a inde, no tí tupí roboši :-) a ten koniec - to je teda gyc :-) to budes asi ty sam - ten smutno-krasny trčiaci :-) prepáč, ty si tušim napísal aj báseň - ak si dobre spomínam. ale aj tak, co je asi tiez smutno-krasne, toto je najlepsi prispevok v aktualnom rebricku  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa2. júna 2013 10:13:37
Báseň: adresa mars Autor: victor
recept na to ako napísať úspešný a poetický text: takže, rozhodne lokalizovať treba, čo možno najzložitejšie - je to také intelektuálne - zhustnuté hrste vykríknu - áno správne potom treba dať niečo úderné, ale aby to zase ľudia pochopili, tie päste prekliateho poeta, potom nejaký vlastný autorský hlboký novotvar plus horľavo mlčím - aké básnické - toto robievajú básnici, horľavo mlčia - skutočne je potrebné zaradiť takýto nápaditý oxymoron a potom kožu, áno chceme kožu, milujeme kožu, je taká telesná ale pritom povrchná ale akože vysypať sa spod kože? - toto bude tá obraznosť, výborne a nakoniec chaos, nech to je poriadne umenie  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa21. augusta 2012 09:19:48
Báseň: štatistika Autor: Sydney
úlohou tohto textu je, že obnáša najmä odhalenie skazenosti a omylu ľudí v tom, o čom si tak hlúpo a naivne myslia, že je to správne. nie! je to nesprávne! - asi hovorí tento text medzi riadkami, treba tomuto nastaviť zrkadlo, aby sa to vo svojej skazenosti uzrelo zhrnutie: 1.pachuť krvi - toto je nepekný obohraný metaforický genitív 2.namiesto očí sklenené poháriky z potlačených túžob - brutálne a prvoplánové moralizovanie 3.propaganda do poézie nepatrí  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa21. augusta 2012 08:52:46
je to také milunké, české dievčatá takto píšu často, jazz a čti mne celou, nej sem jen prsa, sem vzdelaná a jemná avšak dáka pravda tam je - niekde v posledných dvoch slohách  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa3. augusta 2012 09:06:22
Báseň: dvojica Autor: patrik.ps
čím skôr pochopíš, čo je gýč, tým lepšie pre teba - toto je gýč: http://www.malcolmhorton.co.uk/images/P/Rainbow%20Dolphin.jpg  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa18. júna 2011 06:28:05
nejak to moc češeš a geluješ synak  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa18. júna 2011 06:22:38
ešte pritlač Marcela  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa18. júna 2011 06:18:23
je to tak religiózne, už som ti to písal minule, nechápem, že ty neveríš v Boha, možno by si si mal priznať, že veríš - hádam by to pomohlo aj tvojím veršom  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa6. marca 2011 06:54:45
Don't get sentimental It always ends up drivel  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa6. marca 2011 06:49:05
málo, necítim autora, príliš veľa vlastných podstatných mien, aj keď Martin mám rád  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa6. marca 2011 06:37:23
ku koncu sa to strapkavie, ale slušný nájazd aj let - iba ten dopad treba vycibriť  
Spisovateľ/Autoruran Pridané dňa6. marca 2011 06:34:12
Na začiatok Predchádzajúca stránka 1 2 3 4 5 Nasledujúca stránka Na koniec

Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8