Priame komentáre od Darma (76)

Komentáre od spisovateľa/ľky prvej úrovne.
Pozrite si tiež obľúbené literárne príspevky od tohoto/tejto spisovateľa/ky.
Pozrite si tiež odporúčané literárne príspevky od tohoto/tejto spisovateľa/ky.
Na začiatok Predchádzajúca stránka 1 2 Nasledujúca stránka Na koniec

Naozaj neviem, či toto brať ako persifláž všetkej poézii,paródiu alebo len čistý privitivizmus, ignoranciu a nevkus.  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa2. novembra 2016 22:23:51
Báseň: podchod. Autor: náhodný okoloidúci - odporúčam
Áno.. Trip jak oči.  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa30. júla 2016 19:22:38
Báseň: Niečo odišlo. Autor: Marek Meluš - 3 body
Veru,niečo odišlo..Kvalita z madnessu.. Prečo si tak popisný?Vybuduj trochu viac tajomstva,intimity,nepoužívaj veľké slová,aspoň nie pohromade(faloš,zrada,láska)'. Vďaka.  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa1. apríla 2016 23:32:16
Báseň: Čo je báseň Autor: pravdaživota.av - 1 bod
A povedz mi na čo? Na čo tieto pseudo-životné-pravdy? Hľadaj prosím druhoplanovu pointu,pracuj s jazykom..A začni hľadať v sebe svoj vlastný rukopis. Vďaka.  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa15. marca 2016 22:21:46
Báseň: Slečna Doktorka Autor: Žena - 7 bodov
Mmm..mňam.. : )  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa18. januára 2016 15:36:56
Báseň: plyšová voda Autor: Silvia Graceful - 2 body
Slová, zložito naukladané vedľa seba, zložité slová, neopodstatnené slová..Inverzia(napr.úsmev ópiom vedený-úsmev vedený ópiom), genitívne metafory(napr.mimika hôr). Komplikované..Bez nejakej pointy. Oceňujem názov. Ale je to od teba riadny odrb, lebo človek čaká nejakú bombu a dostane sa mu zliepanec, nad ktorým mu hlava postojí nie preto, že by to malo hodnotu, ale preto, lebo je to jednoducho hromada niečoho.. Ale aj ja som mala takéto veci. A možno treba prejsť na úplne jednoduchú cestu-povedať si, čo chceš povedať a postupne sa odvíjať a nabaľovať na to. PS:Pevne dúfam, že tvoj zámer nebolo vytvárať rým FUCK-ACH.. Vďaka. : )  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa15. januára 2016 17:21:04
Ty na inom konci planéty vypľúvaš moju krv do tmy. Jedine pre mňa silné miesto. Ostatné su veľké opotrebované slová(slzy,rany,ticho,hviezdy,slnko,duše) zozbierané tak nakope,že to až bije do očí a stráca význam. Všetko servíruješ maximálne druhoplánovo,to na prvé miesto v TOP 15,podľa mňa, fakt nestačí.Asi je to tým,že madness znižuje nároky,alebo ľuďmi,ale chýbajú mi časy,ked prvy bol človek so 6-7 odporúčaniami a autor mal motiváciu pracovať. Aj tak vďaka.  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa12. januára 2016 23:04:56
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa8. decembra 2015 08:39:33
Báseň: Zrada Autor: MakaSandy - 3 body
Nekonkrétne,obrazy všeobecné.Sú to len slová.Nič to neposkytuje.Ani pocit ani obraz.  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa3. júla 2015 16:33:54
Báseň: pušný prach je cool Autor: Ignác Razei - odporúčam
Áno.  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa24. júna 2015 21:57:54
Báseň: Už dlho Autor: Eriček - 1 bod
Zlé rýmy,text o ničom nevypovedá.Skús sa vymaniť zo šablôny, najprv trochu žiť,stretnúť konkrétnu babu,písať o jej konkrétnych vráskach na krku a zbaviť sa čechizmov(proste).  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa20. apríla 2015 22:25:41
Báseň: MODRÁ - ISTOTA Autor: baran - 5 bodov
Myslím,že je to málo. Ale zostala vo mne tá modrá.  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa1. marca 2015 12:12:38
Báseň: CHÝBAŠ MI Autor: kúzelník - 2 body
Treba vedieť rozlišovať medzi vecami, ktoré píšeš pre seba a svojim Láskam a vecami, ktoré posúvaš ľuďom a majú výpovednú hodnotu.Toto som dočítala do konca a myslela pri tom na to,na akej planéte žiješ,lebo romantika i keď presladená vyzerá inak.Ďakujem ti za zaujímavý moment -zvoní mi telefón- ktorý bohužiaľ zanikol v cukrovej škrupine citového ničoho. Pokračuj,skús byť viac uveriteľný,hľadaj pravdu a slovník,ktorý vychádza z teba a z tvojej osobnosti.Kašli na dievčatá,ktoré sa roztopia aj pri Ranenej breze,nevedia, čo je poézia. : )  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa1. marca 2015 12:07:55
Báseň: More, piesok, kamene Autor: Sigmund - 1 bod
Chýba mi emócia.Ku koncu ma to nudilo. Stereotypný obraz.Vypovedá to buď o nepodarenom autorovom zámere alebo o neschopnosti utvoriť funkčnú metaforu či obraz. Nezaujalo ma to,nič mi to nedalo.Aj tak ďakujem.  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa27. januára 2015 20:09:16
Báseň: Sentimentálna g(p)ýčovina Autor: A.D. - 3 body
Nie vyslovene zlé,ale lacné.Rýmy,téma,obrazy.Jedna zo zlých,veľmi zlých vecí je,keď skĺzneš do zhadzovania a rozoberania tvojho písania.To ľudí nezaujme ani im nič nedá,samozrejme,pokiaľ to nie je napísané inak a zaujímavo. Vďaka ti. :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa15. januára 2015 17:19:05
Báseň: love upgrade Autor: larina - 6 bodov
bez poslednej strofy,je zbytočne dopovedajúca..Posledny verš celkom nosný..Také zvláštne obyčajné,čitateľné,stráviteľné.Ďakujem ti : )  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa15. januára 2015 17:13:57
Báseň: Decembrová Autor: akomak - 3 body
Predposlená strofa jediný svetlý bod.Súhlasím s bazingom.  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa21. decembra 2014 23:46:51
Báseň: Cintorín sebaklamov Autor: Lenka allias... - 3 body
Verš -keď na teba myslím- je podľa mňa zavádzajúci.Ako by báseň bez "Teba"/niekoho druhého nemohla byť básňou Posledný verš pôsobivý Pozor na inverzie- schádzajú sa/sa schádzajú duše talentované/talentované duše I keď to má pekný obrazový nábeh(cintorín) je to viac myšlienkové než metaforické.Pohrala by som sa aj s formou,rozdelila to na strofy aby lepšie vynikol obraz.Zabalila by som tie myšlienky viac do prostredia cintorína,dá sa s tým pohrať. Ďakujem ti,bolo to chladné :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa21. decembra 2014 23:38:36
Báseň: Nezmyselne Autor: Janiela
Inverzie,zlé rýmy-vo vnútri/ohúri napr. Pritom určité slovné spojenia ponúkajú tvorivé riešenia- plávanie:Lezieš do cudzej močariny aj keď vieš plávať len invalidnú žabku knôt: Príležitostný sadista, máš radosť zo zliezajúcej kože sviečka pokrúti hlavou a zhasne no ty s tým nejdeš k doktorovi A to je len príklad.Treba sa uvoľniť a popustiť si uzdu,nemoralizovať,ale vytvárať farby zo slov.Je to oveľa záživnejšie.Aj s protikladmi ísť viac do extrému/nonsensu.Keď už je názov Nezmyselne tak nech to aj stojí za to.A ak čítaš menej určite čítaj viac. :) Prajem ti veľa šťastia.Vďaka..  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa25. októbra 2014 23:43:03
Sťa,zložitý slovosled,patetické opakovačky,inverzie a zabilo ma dvojveršie /Každý večer tancuješ v ich jasu A počúvaš pôvab ich hlasu/ Jednoduché,stále sa motáš okolo jednej myšlienky,ktorú ani nerozvýjaš.Bohužiaľ,je to o ničom,skús ďalej pracovať,čítaj,skúmaj aj modernú poéziu(Ginsberg,Cerouac,aj Feldek napr..) držím palce :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa6. októbra 2014 21:51:15
Báseň: selanka 8 Autor: angelika - 6 bodov
/ukazovala ruky slnku rozbehla sa rosou/ Obyčajné,možno by si sa mohla nechať viac uniesť,pôsobí to na ma tak uhladene,bez šťavy.Dá sa s tým pohrať. Páčilo sa mi /teba som nechala počúvať potok cez mobil/ Aj ten koniec je taký nijaký,chýba mi tam väčšia obrazovosť. Vďaka ti aspoň za tých pár minút ticha :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa6. októbra 2014 21:35:28
Báseň: prázdna kolonka Autor: Ignác Razei - 6 bodov
Oko mi vybodlo to lacné víno. Z gramofóna znie depresia vždy tak štýlovo. Fajn..  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa30. augusta 2014 12:28:57
Báseň: Kradnem Autor: Daniella - 3 body
Občas nesedí rytmus,niektoré rýmy sú veľmi zlé: lásku-vrásku múzy-núdzi skúša-pokúša Pripomína mi to dobu,keď som miesto zamyslenia sa klikla na rymy.sk alebo tam hodila prvú vec čo ma napadla.Držíš sa myšlienky,má to pointu ale forma je kameňom úrazu.Nehovorím,že by si nemala písať v rýmoch,nech sa páči.Ale radím ti dať väčšiu slobodu tvojim slovám,neškatuľkovaním sa do schém.Za pokus nič nedáš. +mne to tak oči nekole,ale asi by ti to tu vytkli-sťa-ako..Znie to archaicky,pokiaľ nepíšeš v štúrovčine,nehodí sa to,je to patetické. Veľa šťastia :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa30. augusta 2014 12:24:12
Báseň: hlavne evgenii Autor: Ignác Razei - 8 bodov
Boli miesta,kde som si povedala,že si patetický: tvoje ústa sú spoveď s kým budeš pozerať na hviezdy tancovať smiať sa zúfalstvo sú cudzie ruky Napriek tomu,že sa zaoberáš láskou,nie je to zlé.Podávaš to pravdivo.A nie sú to kecy len o láske.Páčia sa mi to s kravami,pár životných právd schovaných do tvojho slovníka. Čo je hlavné,zabíjaš vo mne zakaždým kus človeka…A za to žer slimáky.  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa26. augusta 2014 14:18:53
Báseň: Miss beznádeje Autor: Ignác Razei - 10 bodov - odporúčam
Ja som z toho inde.Ďakujem ti,vnútri mám Černobyl. :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa6. augusta 2014 14:22:30
Báseň: búrka II Autor: Sindbad - 3 body
Je tam náznak niečoho dobrého.Diery v rýmoch: zmyslím-vymyslím a kostrbaté je aj: dám ti aj ja na cestu reflexnú vestu páči sa mi spojenie reflexná vesta ale v nejakom inom kontexte.Fajn oživenie.Chvíľu som fakt mala pocit že čítam Štúra alebo Sládkoviča.Možno to bude štýlom písania.Pozor aj na inverzie. Ďakujem ti :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa30. júla 2014 09:35:29
Báseň: v tvare bubna Autor: náhodný okoloidúci - 9 bodov
Súhlasím! A daj si k tomu kameňu horčicu. Vďaka ti :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa30. júla 2014 00:05:45
Báseň: Male pivo velka otazka Autor: erdžino - 5 bodov
:)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa25. júla 2014 13:46:49
Stáva sa to v amerických seriáloch.Možno to nemal v scenári :D *pomalY nie pomalI Je to dobrý námet ale na báseň málo.Je tam trocha poetiky,no skôr mi to príde ako myšlienka. Predsa to bolo na niečo dobré,budem mať o čom diskutovať pri MALEJ kofole.Vďaka ti :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa25. júla 2014 13:46:33
Báseň: Dôvod Autor: Majuša - 4 body
Zdá sa mi to,alebo si na prelome dní chytila depku? Aj tá druhá báseň je takáto.Ja mám rada depresívne veci,ale ešte radšej tajomno.Ak by si trošku viac zarypla do tejto témy možno sa ti podarí vyťažiť z toho niečo origináljnejšie.Hlavne,depkuj len koľko treba,najlepšie je to zajesť. :) Musím ešte spomenúť rýmy.Máš rytmus,čo je dobre,ak sa ti dobre píše v rýmoch tak v nich zostaň len možno skús nájsť iné rýmovacie spojenia.Nekĺž po povrchu.Veľa zdaru :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa14. júla 2014 01:23:18
Báseň: Odchod Autor: Majuša - 5 bodov
..Príjemné oživenie tým pridaním SA.Akurát mi to celé príde príliš stručné,neobrazové.Vypovieš ale človeku sa nestihne rozbehnúť fantázia.Napriek tomu ďakujem,prišlo niečo nové. :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa14. júla 2014 01:18:38
Báseň: O láske Autor: DELUDE - 6 bodov
Včera snom, zajtra spomienkou a pozajtra sa opäť narodíš do cudzích básní... To sa mi najviac páčilo.Skôr mi to príde ako úvaha.Páčia sa mi tam tie bodky,ktoré by boli inde nemiestne a patetické ale tu dávajú takú ilúziu monológu alebo výpovede bez odozvy.Je to také,jednoduché.Ďakujem :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa3. júla 2014 00:37:47
Báseň: Granátové jablka Autor: Antonio Garcia - 8 bodov
Pripomenulo mi to Dalího a surrealizmus.Ale slabší odvar.Skoro som sa pousmiala pri spojení veršov: Krik naráža na železobetón odráža sa a mení na dimetylketón. Zároveň možno niečo erotické. V posledných 4 rýmoch si trochu vyletel,možno nedal pozor a hnal sa za dokončením.Ale je to veľmi dobré.Ukážka toho,že človeka môže rýmovať a pritom zo seba vydať aj niečo iné ako riekankový odpad.Ďakujem ti :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa23. júna 2014 17:34:38
Báseň: Autoportrét Autor: MarK. - odporúčam
Vtedy sa nechám obchytkávať mlčaním a mlčím až kým sa nespravím. Typicky mužské. Ja sa z okna dívam,len keď nič nevidím. :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa7. júna 2014 00:35:34
Báseň: X 31-05-14 Autor: Cestovateľ - 9 bodov - odporúčam
Veľmi pekné obrazy :) Ďakujem ti..  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa31. mája 2014 12:34:28
Báseň: Oko v klietke Autor: mojo risin
nenarodený so srdcom plným morzeovky :) A genitívne metafory- Torzo ženy šum ulíc hlava domu príliš veľa nakope..Ale ako celok mi to príde celistvé ale akoby to vypovedalo málo..Možno moje zdanie,ďakujem :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa12. mája 2014 22:06:19
Báseň: Na entú Autor: murob - 8 bodov
Som dieťa a toto je mi dospelácky známe..Ďakujem ti :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa16. apríla 2014 22:32:28
Báseň: Pocity lásky Autor: erdžino - 2 body
Valentínka z 9.ročníka  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa16. apríla 2014 22:18:27
Báseň: hodnoty Autor: Cestovateľ - 9 bodov
Je to veľmi DOBRÉ :)  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa16. apríla 2014 22:15:34
Báseň: Čo je báseň? Autor: Eva-Mária
Prepáč,ale v tomto by umeleckú hodnotu nenašiel snáď ani spitý génius akým bol Edgar Allan Poe. Básňou sa to asi nedá nazvať, ibaže by v tom bola skrytá metafora ktorú som ani na 7 krát neodhalila.  
Spisovateľ/AutorDarma Pridané dňa4. apríla 2014 10:18:15
Na začiatok Predchádzajúca stránka 1 2 Nasledujúca stránka Na koniec

Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8