Prvý sneh

Spisovateľ/ka: BlackAssasin | Vložené dňa: 25. novembra 2008
http://citanie.madness.sk/view-18409.php
Prvý sneh

,,Vuuuaaaaa." Zívol si. Snažil sa rukou dočiahnuť na mobil ktorý neúnavne vyzváňal na poličke. Zvonil už asi tak piaty krát, no to nijako nezvyšovalo chlapcovu chuť vstávať.

,,Končene" povedal si v duchu keď vypol budík na telefóne. Počul ako brat využíva voľný ranný čas a ťuká do klávesnice o stošesť.

Raz za život človeku odpadne prvá hodina a ani to sa nemôže vyspať. Zababušil sa do periny, snažiac sa ignorovať okolitý HLUK a dúfal že hodina ktorá mu ostávala do odchodu do školy ešte chvíľu potrvá.

,,Vrrrr...Vrrrr....Vrrrr...." ,,Nieee!" zavzdychal keď dal mobil znova najavo svoju existenciu. Pozrel na displej, či už naozaj prešlo 5 minút.

Chvíľu mu trvalo kým si uvedomil že miesto slova ,,BUDÍK" mu tam bliká telefónne číslo. Keď neprestávalo vyzváňať zdvihol ho. ,,Čaw Black." Ozvalo sa z telefónu. ,,Hmm?" v polospánku sa snažil reagovať. ,,Počuj kde si?" ,,Ešte doma, idem na druhú." ,,Jáááj, tha nič. Ja že ako ideš do školy. Si videl čo je von? Všade sneh." ,,Čoo? Počkaj idem pozrieť."

Nejako zo seba dokázal dostať. Zliezol z poschodovej postele, čo ho skoro stálo život a ,,preplazil" sa meter k oknu. Brat už nebol v izbe, počítač len tak svietil. ,,Asi už odišiel do školy." pomyslel si, ,Úúú, fakt" odhrnul žalúzie a pozeral von.

Oproti tomu, čo mohol vidieť z okna minulý večer ho čakalo chladné prekvapenie. Všade bola veľká kopa snehu. No najkomickejšie pôsobil dlhý rad prázdnych autobusov stojacích na ceste. ,,No vidíš. A nejdú žiadne busy. Asi serem na školu. Ešte idem pozrieť vyššie, či tam niečo ide." ,,Počkaj nechoď. Aj hore za zákrutou stoja ešte autobusy." Nakláňal sa čo najviac aby dovidel až na koniec nekončiaceho hada stvoreného bezchybnou MHD. ,,Čoosi, to fakt? To nejdem potom do školy. Maj sa." ,,OK. Ja asi tiež nepôjdem, čav čav."

Situácia vonku ho trochu prebrala a už si nepripadal, ako niekoľkodňová zdochlina. Rýchlo pozrel na internete rozvrh hodín, hodil si tie 2 zošity do tašky a pozrel na hodinky. ,,Najvyšší čas ísť." Povedal si.

Po miernom uvažovaní sa rozhodol ísť do školy. S šťastím aké mal by mu triedna naparila kopec neospravedlnených hodín. No pokiaľ by tam čakal a dlhší čas nešiel žiaden autobus....A už videl pred očami ako sa písomka z literatúry, ktorá ho čakala na siedmej hodine, stráca za tými známymi, siedmymi horami a siedmymi dolami.

,,Buch!" počul ako buchli na chodbe dvere. To bolo znamením že jeho mama odišla do obchodu. Odniesol si tašku na chodbu, hodil do nej desiatu ktorú mal pripravenú na stole v kuchyni.

,,Á, ešte môj miláčik." Spomenul si. Zbehol do svojej izby a zo stola schmatol MP4, odložil si do vrecka a chvíľu sa prehraboval hŕbou neporiadku na stole. Našiel zošit, ktorý používal na písanie, ak sa mu k tomu podarilo dokopať sa. Hoc sa to nestávalo šťastie, nosil ho všade so sebou až sa z toho stal zlozvyk. Aj ten, ako už desiatu pred tým, si odložil do tašky.

,,No do frasa." Už sa chcel obuť no potom sa mu pred očami zjavila vidina hŕby snehu a jeho zmrznutých nôh. ,,No teraz kde sú." Začal šomrať a prezeral botník. ,,Jééé." Hundral ešte viac, keď v ňom nevidel topánky na zimu. ,,Možno budú na balkóne."

A šiel tam, dúfajúc že tam aj budú. Chvíľu stál pred zavretými balkónovými dverami. Pozeral ako vonku fučí vietor. Triasol sa len pri pohľade na to. Otvoril dvere a to ho skoro položilo.

Zaviala ho vlna zimy a vetru. Myslel, že od zimy sa celý rozpadne, tak sa začal celý triasť. ,,Ešte že nemám protézu, už by bola niekde vonku na zemi." Poobzeral sa po topánkach no ani tam neboli. To mu rozhorčilo náladu na toľko, až zabudol na zimu okolo.

Vliezol znova do bytu, bohu ďakujúc za toho, kto vymyslel radiátor. Trochu nervózny šiel na chodbu. A búúm. Boli tam, priamo pri botníku. Považujúc sa za najväčšieho idiota si do nich napchal nohy. Obliekol si bundu, vzal tašku a vyšiel z domu.

,,Ešte len ráno a už toto. Dúfam že aspoň zo školy nebude nič." Utešoval sa a zamkol za sebou dvere.


Stál na zastávke a pozeral sa na prázdny autobus. Šofér na ňom nechal otvorené dvere a pobehoval dnu. ,,Niektorí ľudia majú teda zvláštny zmysel pre humor"

,,Šak do kelu Ti vravím že cesty posypávame už od včera 11nástej večera. Ale máme len 11 vozov na celé košice tak čo čakáš? Od jedenástej sypeme..." rozhorčoval sa pri ceste nejaký pán. ,,Určite šťastný, zamestnanec mesta. A to sú tie naše peniaze." Spomenul si na pokutu ktorú raz podobného rána dostal kvôli nenabitej čipovej karte. No koho by napadlo že o pol siedmej stretnete v autobuse revízora!

Obzeral sa naokolo, či neuvidí niekoho známeho. V tom zbadal ako trochu nižšie spravilo na chodníku dievča akúsi piruetu a veľa nechýbalo k tomu, aby sa zblížila so snehom na zemi. Takýto kúsok by bol hodný do dnešných TVshow ktorých náplňou je hľadanie hm, nazvyme to talentami.

Dievča šlo smerom k nemu. ,,Ahoj Blackie." ,,Ahoj Dark" pozdravili sa. ,,Jooooj jak ja nechcem ísť do školy." Vzdychal Black. ,,Ta mi hovor. Mňa by aj nechala mama doma ale tak máme tri písomky taže musím ísť do školy." ,,Fú ta mi píšeme zo sloviny ale tak nechcem. Nepôjdu autobusy, ich zguľujeme a ostaneme tu." ,,Hehe no jasné." zasmiala sa Dark.

Chvíľu sa rozprávali o tom ako nasnežilo a pozorovali autobus, ktorý stál krížom cez cestu a snažil sa vycúvať. Nakoniec sa mu to podarilo a odišiel.

,,Čawes." Na zastávku prišiel Blackov kamarát, ten ktorý mu ráno volal, aj so svojím spolužiakom. ,,No čo, kam idete?" pýtal sa Black. ,,Heh ta vieš čo? Sme volali do školy a že nemusíme prísť, vravela triedna." ,,Ú tha to máte dobré, dúfam že aj nás pošlú domov" sníval Black. ,,Mno jo, maj sa." ,,Čav čav." Obaja odišli.

,,Jé tha im sa žije. Keby že sa neučíme tak mi ta písomka zo sloviny nebude chýbať." Nekončil Black svoje snenie.

Ešte chvíľu postávali na zastávke, keď v tom zrazu začal zvoniť mobil. Tento krát to bol mobil Dark.

,,Jé Mirka volala že vraj už ide v osemnástke. Taže asi sa ide do školy." ,,Joj ne, nechcem." Dopadol Black do reality." A už pred nimi zastavoval onen autobus skazy.

Nastúpili do neho. Už tam stála aj Mirka. Všetci traja viedli veselú debatu o tom, aké by to bolo, keby na celý autobus zrazu spadla kopa snehu a nedali sa otvoriť dvere.

Potom, čo na ďalšej zastávke nastúpila halda ľudí, čo sa ani stáť nedalo, si povedali, že by to asi až taká zábava nebola. A tak ich všetkých viedol prekliaty autobus na miesto, z ktorého každý rád odchádza, no nikdy nie vtedy, kedy by aj rád chcel.


,,Čawte!" ,,Čawko!" a kráčal smerom k šatni.

Ešte stále stíhal na druhú hodinu. Akoby aj ten semafor, pri ktorom obyčajne čaká aj 5 minút, chcel skaziť každú šancu sa uliať a hneď ako zastali na prechode, ukazoval zelenú.

Chytil kľúčku na šatni a zistil že je zamknutá. Keďže nemal kľúče, celý ,,nastešený" sa pobral k jazykovému laboratóriu, kde mali mať hodinu.

Jeho sny o tom, že nebude škola, sa rozplývali asi tak rýchlo, ako sa roztápal sneh na jeho topánkach. Vyštveral sa schodmi, ktoré by zložili aj medveďa a mal pred sebou jazykové laboratórium.

,,Choď domoov nech sa neučíme!" pokrikovalo na neho tých 5 ľudí, ktorí prišli na hodinu. Chvíľu len zazeral. ,,Máte niekto kľúče od šatne?" niežeby mu vadila bunda ktorú mal na sebe, ale príliš tepla občas škodí. ,,Hej tu máš." Podávala mu kľúče Kika. ,,A zdrž sa tam aspoň 10 minút." ,,Hej hej" odvetil a šiel znova k šatni.

Odložil si bundu, prezul sa a len tak sedel na lavičke. Zazvonilo na začiatok hodiny. Na chodbe bola vrava a bolo počuť ako nadšení študenti pobehujú hore dole po chodbe. Po chvíli sa premohol a postavil sa.

Vyšiel zo šatne, zavrel ju a pobral sa k jazykovému.

Tam ho čakala vysmiata učiteľka nemčiny a 5 spolužiakov. Všetci sedeli pri PC, chattovali, hrali hry alebo len tak surfovali po webe. A tak si aj on sadol za jeden z PC.

Nejako však nemal chuť ho zapínať a len sa tak, ponorený v myšlienkach, točil na stoličke.

To sa mu však vyplatilo, lebo prilákal učiteľkinu pozornosť. Dáma, ktorá mala už pár rokov za sebou k nemu pristúpila a začala sa mu hrať s vlasmi. ,,Ti spravím copíky." ,,Heh no super" prebehlo mu mysľou.

Nezmohol sa však na nič iné než súhlas a zábava učiteľky bola na svete. ,,Dievčatá dajte mi gumky, spravím mu aj zo dvadsať."

To bola náplň hodiny nemčiny. Druhá, aj so zvyškom dňa, sa niesla v podobnom duchu ničnerobenia a ulievania sa. Až na tú už spomínanú slovenčinu. No aj písomka bola dosť o ničom, keďže učiteľka cez hodinu telefonovala a pár krát vyšla z triedy.

Toľkoto k prvému snehu. Na koniec by sa možno ešte patrilo spomenúť si na to, ako spolužiačka dostala fááájne veľkú guľu snehu priamo do tváre od spolužiaka a ja som sa pri pohľade na to takmer zadusil jablkom ktoré nám dali k obedu. Niet nad školskú jedáleň 


Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.


Komentáre k literárnemu príspevku

Usporiadať: Prejdi na stránku:
Annaru
10 bodov - odporúčam
zas sama haluz len som občas mala problem kto čo hovori a čo vobec hovori lebo tu u nas sa tak moc nezvykne kecat =D ale inak supeeer!  
Spisovateľ/AutorAnnaru Pridané dňa7. septembra 2010 19:31:34
Usporiadať: Prejdi na stránku:
Info o príspevku Info o príspevku
eKniha / eBook eKniha / eBook
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8