Navždy vlkom-7kapitola- Temná minulosť a vzbura

Spisovateľ/ka: Simona G. | Vložené dňa: 22. decembra 2008
http://citanie.madness.sk/view-18959.php

Počula som tiecť vodu, ale len do umývadla a tak som do kúpeľne vošla. Ten pohľad, ktorý sa mi naskytol vo mne vyvolal podráždené vrčanie, až sebou Darien prudko trhol a pozrel na mňa.

 

Darien sedel na vani a žiletkou si prechádzal po zápästí. Spomenuli depresie, ale ja som doteraz neverila, že je to až také zlé.

 

,,Nič sa nedeje," povedal   Darien a žiletku položil späť do poličky. ,,Vidíš," usmial sa, ale ja som vrčať neprestala. To si sa úplne zbláznil, nesmieš si siahnuť na život. ,,Nič sa nedeje v pohode," povedal Darien znovu, keďže ja som neprestávala vrčať.

 

Prudko som sa otočila a vybehla z kúpeľne. Skočila som na posteľ a zostala tam ležať. Ležala som na posteli a za chvíľu som cítila ako sa prehla pod váhou ďalšieho tela.

 

,,Ty sa na mňa hneváš?" spýtal sa Darien a položil mi ruku na šiju, aby ma pohladil. Vstala som, striasla jeho ruku a ľahla si na druhú stranu postele. Darien sa ale nedal odbiť a ľahol si znovu ku mne. ,,Nehnevaj sa," šepol. Zúrivo som na neho pozrela a zvrčala.

 

,,Neublížil by som si," povedal a ja som na neho skepticky pozrela. ,,Vážne," potvrdil znova. ,,Sľúbil som, že sa o teba postarám a tak to aj bude, sľubujem," šepol a pobozkal ma do srsti. Cítila som sa hrozne stiesnene, keď mi rukou blúdil v srsti a hlavu si položil na môj bok.

 

,,Prepáč, nemal som to ľahké, vieš, stalo sa mi niečo, čo hrozne ľutujem," povedal. Zdvihla som hlavu pozrúc mu do očí v nemej otázke. Darien si povzdychol.

 

,,Je to už jedenásť rokov. Vtedy sme s rodinou žili ešte v Amerike," začal. ,,Keď som sa jeden večer hrozne pohádal s otcom. Padli dosť ostré slová, bol som hrozne naštvaný a tak som odišiel z domu. Chvíľu som sa len tak túlal štátmi naštvaný na celý svet a najviac na seba samého. V jeden večer som sa vracal do hotela, v ktorom som bol vtedy ubytovaný a šiel som dosť pochybnými ulicami. Na konci jednej z nich som uvidel postávať bandu chalanov, bol to taký frajerský gang mladých. Nebál som sa, som predsa upír takže čoho by som sa mal báť. Mohol som ísť inou ulicou. Cesta by mi zabrala len o pár minút viac času, len pár minút viac, ale ja som to neurobil. Sekol som si to priamo cez nich. Keď som okolo nich prechádzal jeden z nich na mňa niečo zakričal. Frajerčil pred ostatným. Mal som držať hubu ja som vedel, že mám zostať ticho, ale nezostal som, bol som ar ogantný idiot a niečo som mu odsekol, už si ani nepamätám čo," videla som, ako mu začali tiecť slzy, mierne som zaskučala a on ma poškrabkal za uchom s bolestným úsmevom. ,,Tých chalanov bolo asi dvadsať a samozrejme sa im moja drzosť nepáčila," Darien už teraz nepokryte plakal.

 

,,Boli to chlapci od osem, až po dvadsať päť rokov. Započul som smiech a oni ma obkľúčili. Nemal som na blbosti náladu a tak som sa zamračil a prikázal im, aby mi uhli. Znovu sa zasmiali. Jeden z nich sa napriahol a chcel ma udrieť baseballovou pálkou. Ja som ju samozrejme zachytil ako nič, vytrhol som mu ju a zlomil na poli. To ich prekvapilo, ale aj dožralo. Zaútočili na mňa. Zo začiatku som sa len bránil a vykrýval údery. Stačilo počkať kým sa unavia a zistia, že je to nezmyselné, že nemajú šancu ma zraniť, ale znovu som zareagoval ako idiot. Oni ma vytočili ešte viac," odmlčal sa, ale len na chvíľu, po tvári mu stekali slzy a hlas mu preskakoval.

 

 ,,Len dvakrát som udrel, len dvakrát, keď sa ozval vystrašený výkrik a oni sa rozutekali. Na zemi ležal asi šestnásťročný chlapec, prerazil som mu lebku, na mieste bol mŕtvy, pravdepodobne ani nič necítil, umrel hneď pri údere. Kúsok od neho ležal ďalší chlapec. Snažil sa dýchať, dusil sa. Rýchlo som si k nemu kľakol. Mal iba deväť, trafil som ho do hrude. Zomrel mi v náručí. Podľa lekárskej správy sa zadusil, rebrá prebodli pľúca. Nikdy nezabudnem na tváre tých chlapcov a ani na krik ostatných, keď zistili, že ich kamaráti sú mŕtvy. Už chápeš prečo to nemám ľahké. Budia ma nočné mori, v ktorých vidím stále túto noc. A keby som nebol taký idiot obaja mohli žiť. Neublížim si. Sľúbil som, že sa o teba postarám a tak to aj bude," zaboril mi tvár do srsti a zmáčal mi ju slanými slzami ľútosti.

 

Zaskučala som a oblizla ho na líci. Darien zdvihol tvár a usmial sa na mňa cez slzy.

 

,,To nič, som v pohode," šepol mi a zotrel si slzy. ,,Poď spať," šepol a ľahol si pod perinu. Ľahla som si vedľa neho a nechala sa hladiť.

 

 

 

,,A kto sa postará o Destiny, kým tu nebudem?" počula som naštvaný hlas Dariena, keď som schádzala dole po schodoch. Všetci Darkoomovi boli v obývačke a o niečom diskutovali.

 

,,Zatiaľ môže zostať so mnou," povedala Elizabeth.

 

,,Ale...," chcel sa zase hádať teenager, ale Chimeon ho prerušil.

 

,,Keby som vedel, že budeš kvôli tomu vlkovi robiť problémy nedovolil by som ti ho si nechať," povedal nahnevane.

 

Ja som zvrčala, čím som na seba upútala pozornosť. Podišla som k Darienovi a ľahla si k jeho nohám. Darien, ale z gauča vstal a sadol si ku mne na zem hľadiac ma. Nevedela som o čo ide, ale nepáčilo sa mi to.

 

,,Darien, je to iba na pár hodín," povedala jemne Elizabeth. ,,Dohliadnem na ňu."

 

Čo je na pár hodín?

 

,,Ale keď ja ani späť nechcem. Len sa tam nudím. Dievčatá sú nesmierne otravné a chalani nepríjemní."

 

,,Čo fňukáš, ja mám predsa pár hodín s tebou," skočila mu do reči Larissa. Hodín?

 

,,Väčšinu mám sám," odsekol Darien.

 

,,Ale to aj ja," zvrčala nazad Larissa.

 

,,Ale no tak, veď aj mi tam budeme a uvidíme sa na obede," povedal Darienovi Sven.

 

,,Prestaňte!" zasiahol Chimeon. ,,O tomto sa vôbec nehodlám baviť. Do školy idete všetci a bodka."

 

Do školy? Čo sa zbláznil, škola nie je pre upírov.

 

Zdá sa, že oni do školy pôjdu. Rýchlo som pozrela na Dariena tváril sa, ako keby zhltol obzvlášť kyslí citrón.

 

,,Ja do školy tento rok nechcem. Aj tak to všetko viem," odsekol.

 

,,Darien, musíme sa tváriť ako normálny ľudia pamätáš? Takže do tej školy pôjdeš a budeš sa hrať na príkladného študenta," povedal Chimeon takým hlasom, ktorý nezniesol námietky.

 

,,Nikam bez Destiny nejdem," bol tvrdohlavý ďalej. ,,A ty ma k tomu nijak neprinútiš," zvrčal Darien, vstal, kývol na mňa a vybehol z miestnosti. Ja som mu bola hneď v pätách. Darien sa hodil na posteľ. Ja som si ľahla vedľa neho a hlavu som mu položila na hruď. Cítila som ako ma začal opäť hladiť.

 

Choď dole chcem vedieť o čom sa bavia.

 

Rozkaz. Sykol duchovný vlk a zbehol dole po schodoch. Tak sleduj. Počula som ho vo svojej hlave a potom som videla a počula, čo videl a počul on.

 

,,Ja som vedel, že s tým vlkom budú len problémy," hovoril naštvane Chimeon a chodil po miestnosti sem-tam.

 

,,Prečo problémy?" nechápala Sheila. ,,Je snáď fajn, že sa na niečo naviazal."

 

,,Ale naviazať sa takto na nejaké zviera, nie je v poriadku," odporoval Chimeon.

 

,,Aspoň máme istotu, že si neublíži," bránila zase Carmen.

 

,,To hej, ale on sa bez nej nikam nepohne," krútil hlavou Chimeon.

 

,,Vždy lepšie, ako to bolo predtým, než sa objavila," povedala Elizabeth.

 

,,Čo tým chceš povedať? Vtedy aspoň poslúchal," nechápal Chimeon.

 

,,A to nie je normálne," zamračila sa Elizabeth. ,,Ty sa snáď nepamätáš, aký bol, keď sme ho našli. Plný života a elánu. Stále sa smial, bavil sa a často ti odporoval. Hádal sa s tebou, keď niečo chcel alebo sa mu niečo nepáčilo. Bol tvrdohlavý a vzdorovitý. Po tej nehode? Sa z neho stalo telo bez duše. Nesmial sa, nebavil sa. Čokoľvek si povedal okamžite urobil bez debaty, aj keď sa mu to nepáčilo. Vlastne nepáčilo je asi silné slovo. Jemu už bolo všetko jedno. A teraz? Odvtedy čo je tu tá vlčica, sa sem tam aj smeje. Práve sa s tebou pohádal. Začína byť zase vzdorovitý."

 

,,Častejšie sa s nami rozpráva," doplnila Sheila.

 

,,Zase sa smeje mojim koľkokrát hlúpym vtipom," doplnil Josh.

 

,,Mne je jedno, prečo to tak je," povedala Elizabeth znovu. ,,Mne je jedno, že tú zmenu vyvolalo nejaké zviera. Hlavne, keď vidím, že sa mi môj syn vracia, aj keď len v malých zábleskoch jeho starého ja."

 

,,A čo navrhuješ?" spýtal sa Chimeon. ,,Neposlať ho do školy?"

 

,,To nie," pokrútila záporne hlavou Elizabeth. ,,Niečo musíme vymyslieť."

 

,,Počkať," povedal zrazu Sven. ,,Niekde som čítal, že sú študenti, ktorý si do škôl môžu nosiť psov."

 

,,Áno, slepý," prikývol Chimeon. ,,Takže stačí dať Darienovi slnečné okuliare a bielu paličku," povedal sarkasticky. ,,Nie, vlastne ani to nestačí musel by ísť do školy pre slepých. Ale na druhej strane naučí sa slepecké písmo. To sa raz môže hodiť."

 

,,A čo keby sme riaditeľke školy povedali pravdu," navrhla Larissa. ,,Že Darien trpí depresiami. Lieky nepomáhajú a tak nám bol lekármi odporučený pes. Ten zaberá, ale bojíme sa, že keď pes pri Darienovi nebude, tak si niečo urobí. Keď jej povieme, že Destiny je veľmi čistotná a počúva na slovo, tak nám to prejde. Obzvlášť, keď jej poviete, nejako jemne samozrejme, že keď Destiny nebude môcť chodiť s Darienom do školy, tak nám budete musieť nájsť školu, kde psa povolia. A ako poznám Larkejovú, radšej toho psa povolí, ako keby mali prísť o sedem premiantov. My sme tí, čo zdvíhajú úroveň školy a ona to vie."

 

,,A naviac, aj ona má psa, takže myslím, že to by mohlo prejsť," prikývol Sam.

 

,,No vy už svoju riaditeľku trochu poznáte," prikývla Elizabeth.

 

,,Ani mne sa nechce po letných prázdninách vracať do školy," povedal Sven.

 

,,My sme tento rok maturujúci ročník, takže to taká katastrofa zase nebude," povedala Carmen.

 

,,A mňa s Darienom čakajú ešte dva roky," vzdychla Larissa a Sam ju pobozkal.

 

,,A potom v inom meste zase dokola," vzdychol Josh. ,,Neviete koľko už mám maturitných diplomov?"

 

,,Veľa," odvetila Sheila.


Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.


Komentáre k literárnemu príspevku

Usporiadať: Prejdi na stránku:
10 bodov - odporúčam
Krása:)  
Spisovateľ/AutorArnoldek Pridané dňa3. novembra 2009 17:26:23
Ďakujem  
Spisovateľ/AutorSimona G. Pridané dňa6. novembra 2009 17:02:54
Jo a este jedna poznamka: trochu ma rusi, ked mas v texte anglicke (/americke- to mas jedno :D) a je vysklonovane. Krstne az tak nevadi, ale ako past na oko posobi napriklad "vsetci Darkoomovi".  
Spisovateľ/AutorAlcarin Pridané dňa27. decembra 2008 22:09:49
Hej? Je to rušíve, vidiš a toto mi napríklad ešte nikto nepovedal, ale asi máš pravdu znie to divne  
Spisovateľ/AutorSimona G. Pridané dňa27. decembra 2008 22:18:05
No vies, pri niektorych menach to neznie zle, ale niektore su pri tom hrozne umele. Mozno to znie tak divne kvoli tomu, ze tam ma dve o. pretoze vtedy to tak este zvyraznuje jeho "cudzokrajnost" a je to celkove zvlastne pri sklonovani. Anglictina jednoducho na take nieco nebola stavana :D:D Ale ked to zase nesklonujes, tak to vyzera este horsie snad... kvoli tomu som v poslednych par tyzdnoch prerobila mena polovici zo svojich fiktivnych postav :D Som kedysi davala dve o skoro do vsetkych mien. Ale to je fuk. jednoduchp mi to len prislo zvlastne.  
Spisovateľ/AutorAlcarin Pridané dňa27. decembra 2008 23:14:16
10 bodov - odporúčam
Super ;) Toto sa mi pacilo. Btw citala som vsetky, poctivo, ale nekomentovala som to vtedy a teraz sa k tomu neviem dokopat... :D Len jedno mi neda: necitala si nahodou niektoru knihu z upirskej serie Stephenie Meyerovej? Alebo film? Lebo ja som sice este knihy nevidela, ale viem zhruba o com to je, film som videla... A hrozne sa mi to podoba... ako keby si (mozno aj nechtiac) prevzala niektore jej realie...  
Spisovateľ/AutorAlcarin Pridané dňa27. decembra 2008 21:54:42
Pripúšťam, že som velký fanúšik Meyerovej, jej knihy milujem, ale snažila som sa aby sa to práve nepodobalo, ale zdá sa že nie príliš úspešne.  
Spisovateľ/AutorSimona G. Pridané dňa27. decembra 2008 22:03:37
Hej to poznam. Hrozne sa snazis, aby si nieco neodkopirovala a potom zistis, ze je dokonca na prvy pohlad vidno, ze si prevzala niektore realie, alebo si sa nechala prilis inspirovat - samozrejme nechtiac. // v dobrom ;) Fakt viem o com hovoris :D :D Alebo sa mi to aspon zda z popisu :D :P Ak sa nemylim, tak aj ta rodinka je mierne prevzata, ked su tam mama-otec, adoptivni rodicia, a potom niekolko parikov + 1 bez priatelky = Edward Cullen alebo v tomto pripade Darien Darkoom. To ze obaja chodia do skoly, su obletovani a nemaju zaujem o tie baby maju tiez spolocne. Je to pochopitelne.... samozrejme, mladi pritazlivi upiri.... ved od toho su upiri upirmi aby boli pekni a oblubenou lovnou zverou... alebo to si aspon tie baby myslia... ze ony su lovkyne. :D teda aspon pri tych, ktori piju aj ludsku krv :D A co sa tyka toho, ze nemaju zaujem - ani by som sa necudovala, keby som bola 11+ rokov obletovana, aj ja by som sa na vsetkych zvysoka ... Co tam mas vsak velmi dobre, je Darienov BG. Prihoda v Amerike. Prekvapilo ma vsak, ze by sa chcel zasamovrazdit... ziletkou. Pre mna take akoby vtiahnutie do nasho sveta, take prizemne pre upira... nic mimoriadne... nic poeticke akoze ked Bella skocila z utesu, ci co to tam bolo. Ale to bolo mozno az prilis gycikovite. Ale spat od Meyerovej k tebe. Mozno som bola tou ziletkou trochu sklamana... Ale mozno to bolo aj dobre... Mozno tomu prave tento moment pridava na realnosti. Len ja som sa este stale nedostala cez to, ze "mierne" odsudzujem emakov a pod, takze dufam, ze toto mi nebudes zazlievat. Co sa tyka Edwardovho BG neviem nic, alebo si nic nepamatam, takze nemozem porovnavat. Tak vseobecne sa mi velmi paci charakter toho vnutorneho vlka. Niet co dodat. Proste super ;) A velmi sa mi lubilo, ze si zacala vlkolacicou, ktoru carodejka zakliala... Aby bola Navždy vlkom... Fakt. To je na tom pribehu to originalne a velmi zaujimave. Takisto sa mi paci aj povaha vlcice... Vsak.. opisat si ju vies sama. I ked niekedy sa mi zdalo, ze robila az zbytocne prieky, ale to predsa jednoducho patri k povahe. Myslim ze Navždy vlkom zacina celkove dobre a da ti priestor k prepracovaniu deja.. a postav... a vsetkeho. Ked je dobre prepracovany pribeh, je nadherne vidno, ako sa tam prelinaju BGs jednotlivych postav. A citatel ma potom z toho fajn zazitok... aj ked to mozno nie je najuzasnejsie literarne dielo ake cital, ale ja som hrozne rada, ked si mozem precitat cosi co je fajn spravene... ma kvalitny pribeh i BGs a obcas (alebo castejsie :D ) aj pobavi No a treba dodat, ze som totalne vysadena na upirov a vlkodlakov, i ked sama by som asi sotva napisala kvalitny pribeh len o upiroch a/alebo vlkodlakoch... Takze budem slintat po dalsom pokracovani... ;) Ako som povedala, Meyerovej knihy som este necitala.... teda utrzkovite. a videla som film. ale to sa ani nerata. Inak tiez si na to brusim zuby, asi si tie knizky v dohladnom case zozeniem....  
Spisovateľ/AutorAlcarin Pridané dňa27. decembra 2008 23:54:36
Sorry za taky dlhy komentar... neviem pisat v kratkosti :D Ze je uz takto vidno ze som hrozne ukecana :D  
Spisovateľ/AutorAlcarin Pridané dňa27. decembra 2008 23:55:57
Páni fakt román :-)) a áno uvedomujem si, že sa Navždy vlkom príliš podobá na Meyerovú, písala som ho tesne po tom čo som dočítala Meyerovú. Preto som stvorila ďalší príbeh a to Po stopách vlkov, ktorý už nie je tak ovlivnený Meyerovou. Tiež sa nachádza na bratovom blogu. A čo sa tej žiletky týče, chcela som tým vijadriť, že upíry ako si ich prdstavujem ja sú veľmi ľudský a zraniteľný.  
Spisovateľ/AutorSimona G. Pridané dňa28. decembra 2008 19:06:06
Usporiadať: Prejdi na stránku:
Info o príspevku Info o príspevku
eKniha / eBook eKniha / eBook
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8