Krvavé slzy vlka-3.kapitola

Spisovateľ/ka: Simona G. | Vložené dňa: 8. júna 2009
http://citanie.madness.sk/view-22893.php

,,Prepáč, ale naozaj musím," ospravedlnil sa mi Harper už asi po desiate, ale ja som jeho ospravedlnenia nevnímal. Sedel som na posteli a trucoval. Harper išiel niekam preč aj s Mikom a niekoľkými ďalšími vlkodlakmi a to znamenalo, že ja tu ostanem v podstate sám. Mračil som sa von oknom a nič som nehovoril. Počul som, ako Harrper vzdychol a tak som na neho otočil svoj pohľad. ,,Budem preč len pár dní. Zatiaľ na teba dohliadne Elen a Josh ti bude robiť spoločnosť," ukázal na chlapca stojaceho vo dverách. Modrooký blonďaví chlapec sa na mňa milo usmial, ale ja som sa len zamračil. ,,No tak, špunt," pozrel na mňa Harper smutnými očami. ,,Bude mi smutno, keď budem vedieť, že sa na mňa hneváš. Chceš, aby mi bolo smutno?"


,,Nie," povedal som potichu a objal som ho okolo krku, ako náhle sa ku mne zohol. Zacítil som jeho pery vo svojich vlasoch.


,,Tak vidíš. Úsmev bojovník," hľadel na mňa, tak nežne, že som sa usmiať jednoducho musel. ,,Výborne, ešte jedna pusa," sklonil sa ku mne a ja som mu vtisol bozk na líce. ,,A o pár dní sa vidíme, sľubujem," po tom čo mi to povedal, podišiel k Joshovi. ,,Daj mi na neho pozor. Keď sa mu niečo stane Josh...," Harper vetu nedopovedal, Josh ho nenechal, aj keď obaja hovorili potichu, aj tak som ich počul.


,,Neboj sa, Harper, postarám sa o neho," povedal Josh a pozrel mu do očí. Harper prikývol. Vedel som, prečo ma necháva na starosti Joshovi, lebo len Josh ma nebude trápiť, kým bude Harper preč. Ostatní by mi robili zle a navážali sa do mňa. Josh taký nebol. Vždy ma pozdravil a aj sa na mňa usmial.


,,Nemám Mika rád," šepol som a doslova som cítil pohľady oboch vlkodlakov na svojom chrbte. Ani jeden z nich nič nepovedal. Započul som, ako sa zavreli dvere, Harper musel odísť, lebo o chvíľu som uvidel, ako sa Josh predo mňa postavil.


,,Tak čo by si chcel robiť?" spýtal sa ma zase s tým svojim úsmevom. Ja som sa na neho iba zamračil, aby som mu dal na známosť, že s ním sa ja baviť nechcem a môže si svoju snahu strčiť za klobúk. Zobral som diaľkové a zapol televízor. ,,Dobre, môžme pozerať," zdalo sa, že Josh pochopil, že ja na keci nemám náladu a tak si len sadol na kraj postele a potichu pozeral so mnou. V telke dávali nejaký akčný film a hoci ma naháňačky nebavili nič zaujímavejšieho som tam nenašiel a s Joshom som sa naozaj baviť nechcel. ,,Nepôjdeme sa navečerať?" spýtal sa ma Josh po dvoch hodinách mlčania. Mykol som ramenami a vyšiel z izby uvedomujúc si, že on je hneď za mnou.


Vošli sme do kuchyne a tam si ma hneď niekoľko vlkodlakov prebehlo pohrdlivým pohľadom. Vlkodlačice mi často hovorili, že som roztomilý. Husi. A vlkodlaci ma väčšinou neznášali, lebo tvrdili, že raz budem nebezpečný. Bolo to možné. Mikova matka, predchádzajúca kráľovná vlkodlakov vydal rozkaz, ktorý vlkodlakom zabraňoval premeniť na vlkodlaka dieťa. Harper tento zákon porušil. Gardien som sa spýtal, prečo to Harperova mama zakázala a vtedy mi Gardien s potešením oznámila, že preto, lebo boli všetci šialení. Mal som vážne tušenie, že Gardien si nemyslí, že som roztomilý, ale že ma naopak tiež nemôže vystáť. Možno za to mohlo to jej milé správanie sa ku mne.


,,Čo je blázonko? Prišiel si sa najesť? Dáš si pár ľudských mozgov? Ešte nejaké máme," zaškeril sa ma mňa Braien od stola v kuchyni. Zamračil som sa na neho.


,,Braien, sklapni, lebo ti ten chleba napchám do krku a garantujem ti, že celý," zvrčal Josh za mnou. Braien sa len zaškľabil a ďalej nás ignoroval, ale to, že sa ma Josh zastal, som nečakal. Mňa sa zastáva málokto. Len na jednej ruke by som spočítal ľudí, ktorí ma vo vile majú radi. Nevadí mi to. Vždy som mal len mamu. Teraz mám Harpera a Elen a niekedy aj nejakého vlkodlaka, ktorý sa vo vile nachádza. Často nepoznám ani ich mená.


,,Ešte chceš mlieko? Urobím ti ešte jeden rožok? Nechceš viac masla? Ktorý džem ti dám? Stačí alebo ešte viac? Pozor nech sa nezagebríš? Nedáš si aj takýto keksík?" Josh mi urobil jesť a každého, kto sa na mňa len zamračil pretínal naštvaným pohľadom. Keď videli, ako Josh okolo mňa kmitá, radšej mlčali. Vážne takto sa ku mne správal iba Harper a to tiež len prvých pár dní. Vedel som, že Josh sa ku mne správa pekne, ale aj tak som zaryto mlčal. Nechcelo sa mi rozprávať, bol som smutný, že tu Harper nie je, vedel som, že Josh nemôže za to, že nie je Harper a že som to trestal, keď si to nezaslúžil, ale tak som to jednoducho cítil.


,,Pôjdeme sa umyť," oznámil mi Josh, keď sme sa vrátili späť do Harperovej izby a keď to povedal, nečakal som na vyzvanie a jednoducho som vošiel do kúpeľne. ,,Hore ruky!" prikázal mi Josh, aby mi mohol dať dole tričko. Vyzliekol ma a položil do vane. Niekoľko krát som sa na neho pozrel neskutočne podráždene, lebo buď bola voda studená alebo horúca. Nie že by to mojej prispôsobivej koži vadilo, ale chcel som mať podráždenú náladu a tak mi vadilo všetko. Chvíľu som mal chuť na neho vybehnúť, že to nevie, že umyť ma vie len Harper, ale preglgol som výčitku. Josh predsa nemôže za to, že Harper je preč. Za to môže Mike, lebo ho preč zobral. Keď ma Josh poutieral a obliekol, vbehol som do izby a zase začal prepínať programy. Josh povzdychol a sám sa odišiel umyť. Ja mu to neuľahčím, lebo nechcem. Chcem sa hnevať.


,,Stále si tam nič nenašiel?" spýtal sa ma Josh pobavene, keď už sám umytý vyšiel z kúpeľne. ,,Keď to budeš dokola prepínať, nijako si nepomôžeš," povedal s jemným úsmevom a ja som ho prebodol podráždeným pohľadom.


,,Čo keby sme si radšej čítali?" povedal a vytiahol z políc nejakú knihu. ,,Budeš čítať ty?" natiahol ruku s knihou ku mne. Zamračil som sa na neho ešte škaredšie. Aj keď predstava toho, že by sme si radšej čítali, ako pozerali telku, v ktorej ako na just nič nešlo, bola lákavejšia. Vypol som telku a odhodil ovládač. Založil ruky na hrudi, oprel sa o vankúš a ďalej som sa škaredo mračil.


,,Ja čítať nechcem. Budeš čítať ty!" rozkázal som mu. Josh nadvihol obočie, ale zdalo sa, že je rád, že som niečo povedal, lebo sa usmial a ľahol si vedľa mňa na posteľ.


,,Dobre, budem čítať ja," povedal, otvoril knihu a začal čítať. Po chvíľi ma prestalo baviť tváriť sa, že mi ublížil celý svet a tak som sa zavŕtal pod perinu a počúval, čo Josh číta a počas toho som zaspal.


V noci som sa prestrašene zobudil na zlý sen a čo ma prekvapilo bolo, že rýchlo si ma Josh vtiahol k sebe do náruče. Niečo mi šeptal a bozkal ma do vlasov. To robil aj Harper, ale od Josha to bolo viac ako len nečakané.

 

 


,,Poď sem," vábila ma Elen do svojej izby. ,,Josh, ty si môžeš ísť po svojom, keď ťa budeme potrebovať, dám vedieť," oznámila blondiakovi za mnou. Ten len prikývol a dal sa dole chodbou. ,,Tak poď, niečo ti ukážem," usmial som sa a vošiel za ňou do izby. Položila si ukazováčik na pery odniekadiaľ vytiahla veľký kľúč a otvoril ním skriňu na druhej strane izby.


,,Páni," pozrel som do skrine a odvšadiaľ na mňa pozerali porcelánové bábiky.


,,Páči?" spýtala sa s úsmevom, pár bábik vytiahla a položila ich na posteľ. ,,Vždy som porcelánové bábiky milovala. Na túto," ukázala mi jednu z bábik. ,,Som si zarábala celé leto. Túto som dostala od Mika, keď sme spolu začali chodiť. Túto mi dali rodičia na Vianoce," Elen vymenúvala bábiky a hovorila mi, kde ich dostala. Mal som ju veľmi rád, bola ku mne vždy dobrá a pred Mikom sa ma vždy zastala. ,,Teba aj tak bábiky nezaujímajú," povedala, keď si uvedomila, že už ju dávno nepočúvam. Pozrel som previnilo do periny. ,,Nevadí," povedala a usmiala sa na mňa. Mala nádherný úsmev. V tom úsmeve som vždy videl mamu.


,,Zaujímajú ma," povedal som, aby som napravil tú svoju nepozornosť. Ona záporne pokrútila hlavou, ale úsmev jej z pier nezmizol.


,,Nezaujímajú, ale ja som ťa sem vlastne ani nezavolala kvôli bábikám. Chcela som ti prezradiť tajomstvo, ale musíš sľúbiť, že si ho necháš pre seba, než sa Mike s Harperom vrátia," povedala so zvláštnym spikleneckým výrazom. Chytila ma za ruku a položila si ju na svoje brucho. Nechápal som o čo ide. ,,Tuna vo mne je nový budúci kráľ alebo kráľovná vlkodlakov," povedala a ja som prekvapene pozrel na svoju ruku na jej bruchu. ,,Som tehotná, budem mať bábätko. Tak čo, tešíš sa na sesternicu alebo bratranca," pozrel som jej do tváre. Jej oči sa smiali.


,,Budem mať sesternicu alebo bratranca?" spýtal som sa prekvapene a ona sa zasmiala krásnym, zvonivým smiechom.


,,Áno," potvrdila mi to nadšene. ,,Tak čo hovoríš? Mike by mohol pod vplyvom dieťaťa trochu zmäknúť, nie?" znovu sa zasmiala a jej radostný, zvonivý smiech napĺňal izbu.

 

 


V ten deň, keď sa vrátili Mike s Harperom nám to prišiel oznámiť Jack, lebo my sme boli v stajni. Kŕmili sme kone cukrom. Ellen na hravo štuchla a rozbehla sa k vile. Utekal som za ňou, keďže som bol vlkodlak, nemal som problém ju dobehnúť. Vletel som do chodby, na ktorej ma čakal Harper a hneď do jeho náruče.


,,Ako si sa mal špunt?" spýtal sa ma veselo Harper a zdvihol ma hore na ruky.


,,Mike! Mike! Mike!" Ellen letela prudko do schodov a do Mikovho náručia, ktorý práve schádzal dole z poschodia, asi sa bol pozrieť, či nie je v ich spálni.


,,Ellen, čo blázniš?" usmial sa prekrásnym úsmevom na ženu, ktorú miloval vždy sa na ňu usmieval tým hrozne nežným úsmevom.


,,Som tehotná Mike! Tehotná!" výskala mladá žena radosťou a vešala sa mu nadšene na krk. Mike sa rozosmial a zdvihol ju do náruče.


,,Ach, moja krásna, milovaná Ellen, naše dieťa," šeptal je slová do ucha.


,,Tehotná?!" spýtal sa prekvapene aj Harper, ktorý ma držal v náručí a pozrel na mňa. Začal som mu prikyvovať, aby som mu tú správu potvrdil.


,,Budem starší bratranec," povedal som Harperovi a bol som na to pyšný. Ellen tvrdila, že budem a ja som nemal dôvod jej neveriť. Harper sa rozosmial.


,,To budeš špunt, to budeš," šepkal mi do ucha rozosmiato. Ellen mala pravdu. Keď Mikovi oznámila, že je tehotná, ten aj zabudol, že chce byť na mňa nepríjemný a že chce do mňa riadne strčiť po každé, keď sa ocitnem v jeho blízkosti. Gardien som začínal liezť na nervy čím ďalej tým viac a Harper s Ellen ma zbožňovali čím ďalej tým viac. Musel som uznať, že môj život sa otočil dobrým smerom.

 


,,Chceš sa pozrieť? Áno? Tak poď sem," Ellen ma vábila k perinke, v ktorej držala sotva dvoj dňového novorodenca. Pred chvíľou sa vrátila z nemocnice aj s Mikom a teraz sedela v obývačke na sedačke aj s malým chlapcom v náručí. Mike tam sedel tiaž a tváril sa pyšne. Gardienine oči ma pretínali nepekným pohľadom. Nevedel som či preto, že jednoducho si nemyslí, že je dobrý nápad, aby som sa ku kráľovmu synovi tak približoval alebo jednoducho preto, lebo som jej atramentom oblial knihu. Netvrdím, že to nebolo úmyselné, aj keď jej som povedal, že som to urobil náhodou. Chcel som bábätko vidieť, ale bál som sa tak blízko priblížiť k pánovmu synovi, aby som si ho nepohneval ešte viac, ale keď som nad tým tak uvažoval, bolo to vôbec možné? ,,No čo je? On nehryzie, poď sa pozrieť, Chris." Keď ma Ellen toľko volala, rozhodol som sa, že je bezpečné sa priblížiť, lebo Ellen pri Mikovi všetko prejde a bola to nakoniec ona, kto ma volal.


Podišiel som k Ellen, ale nervózne som sa obzrel po pánovi. Ellen vyzerala unavená, aj keď šťastná, stále jej na tvári pohrával ten jej krásny úsmev. Keď som došiel k perinke, Ellen ju odkryla a ukázala mi bábätko. To malo jemné, zlaté vlásky a pozeralo na mňa zlatými očami. Usmial som sa. Bábo do vzduchu naťahovalo malé pästičky.


,,Však je krásny? Že je krásny, Chris?" povedala pyšne Ellen. Usmial som sa a prikývol. Bábetko vyzeralo slabo, ako niekto, kto potrebuje ochrániť a ja ho ochraňovať budem. Pomyslel som si pyšne.


,,Ale čo sa to tu deje?" Harper, pre ktorého jeho synovec nebol novou záležitosťou, lebo ho videl už niekoľkokrát v nemocnici, vošiel do izby, pobozkal Ellen na líce a usmial sa do perinky.


,,Ahoj, krpáň," usmial sa na bábätko Harper. ,,Máš šťastie Ellen, že sa výzorovo podobá na teba, lebo keby sa podobal na Mika, tak byť ním v puberte si hodím mašľu." Mal som čo robiť, aby som sa pri Harperovom vyhlásení nezačal smiať.


,,Veľmi vtipné, Harper," zahrmel Mike zo svojho miesta v kresle a ja som vedel, že je lepšie, že som svoje pobavenie nedal najavo.


,,Iba sa snažím byť úprimným," povedal Harper a veselo sa zaškeril. ,,Čo hovoríš na svojho bratranca, Chris?" spýtal sa ma Harper, keď som si bábätko obzeral. Bábo zívalo a stále naťahovalo ruky, občas zamrnčalo.


,,Bratranca?" Mikov hlas bol posmešný a ja som si pri tom tóne až striasol. ,,To by musel byť tvojim synom, mojim synovcom, aby z neho," obzrel si ma posmešný a aj nenávistným pohľadom chladných, modrých očí. ,,Bol bratranec môjho syna."


,,Nie je o nič menej mojim synom ako Ted tvojim," odvrkol Harper podráždene, obišiel kreslo a zdvihol ma na ruky. Dal som mu ruky okolo krku a nohy obmotal okolo jeho pásu. ,,Zmier sa s tým konečne," Harperov tón bol nepriateľský, keď sa ma zastával. Vedel som, že nie som pokrvný príbuzný, ale to, že som Tedov bratranec o tom som nepochyboval, ani na sekundu, nech si Mike hovoril, čo chcel.


,,Vždy bude len pes," zareagoval posmešne Mike. Zamračil som sa. ,,Dokáž mi, že sa pletiem, Harper. Dokáž mi to!"


,,Mike!" rozhorčená Ellen, už do rozhovoru musela zasiahnuť, lebo sa jej vôbec reakcia jej teraz už muža, nepáčila. Radšej som zostal mlčať, nechcel som sa do dospeláckej hádky pliesť, aj keď sa týkala mňa, ale chcel som Ellen povedať, že mne nevadí, čo rozpráva Mike. Hlavne by nemala kričať, lebo som si všimol, že bábätko na ňu prestrašene vyvalilo oči.


,,Nechaj tak Ellen, veď on sa časom zbadá," odvrkol Harper a aj so mnou na rukách odchádzal preč.

 

 


,,Tak, čo povieš? Zelený? Alebo modrý?" Ellen tancovala po izbe s dvoma šatkami a pýtala sa ma na názor. Ja som si k sebe potiahol Teda, lebo ten sa rozhodol, že chce ísť za mamou a tak liezol po štyroch po posteli k Ellen zobral som ho na ruky, ale to decko sa začalo štorcovať.


,,Ted, buď dobrý," prísne som sa na neho zamračil a tak mi malý chlapec zostal sedieť v náručí. ,,Na tebe sú pekné obe Ellen," povedal som jej niečo, čo dávno vedela, len ma nikdy nepočúvala alebo to chcela počuť častejšie.


,,Jaj ty malý nezbedník ty vieš, ako ma dostať," zasmial sa Ellen svojim zvonivým smiechom a začala si uväzovať modrú šatku. Ja som si musel Teda zase pritiahnuť k sebe, lebo sa zase snažil dostať k Ellen. Tá sa na nás po uviazaní šatky pozrela a usmiala sa. ,,Raz bude s Teda mocný, vlkodlačí kráľ," usmial sa a pozrela na svojho syna. ,,A ty Chris budeš ten, čo ho bude chrániť a brániť. Vždy mu budeš verný. Nakoniec sa zamiluješ a zamiluje sa aj on. Obaja budete mať nádherné ženy, ktoré budete poslúchať," cinkla mi prstom do nosa a ja som sa so smiechom odtiahol. ,,Budete svoje ženy pyšne pozorovať ako kočíkuj vaše deti."


,,Ja deti mať nemôžem Ellen a nechcem ženu," odvetil som tvrdohlavo. ,,Ja bude verne súžiť vo dvore ako bojovník. Budem chrániť kráľa a jeho rodinu," povedal som, zoskočil som z postele a hrdo som vypol hruď.


,,No deti asi naozaj nie," pripustila Ellen. ,,Ale prečo nechceš ženu? Ktorú by si miloval a bozkával by si ju, kedy by sa ti zachcelo?"


,,Fuj," zhodnotil som a skrivil som tvár. ,,Lebo je to hnusné," povedal som nespokojne. Ble, bozkávať sa. Fuj.


,,Čo máš proti bozkávaniu?!" spýtala sa s hravým výkrikom, chytila ma za ruku a potiahla si ma k sebe. Snažil som sa brániť, keď ma bozkávala po celej tvári. Keď sa mi podarilo vytrhnúť, skončil som na zemi a ona sa smiala. Ellen si pre nás mapovala budúcnosť, krásnu povedal by som, ale to nevedela, že Mike ju úplne zmení, lebo urobí niečo, čo zmení mňa.

Spisovateľov komentár k príspevku

Chcete si prečítať ďalšie kapitoly? Tak: http://po-stopach-vlkov.blog.cz/Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.

Info o príspevku Info o príspevku
eKniha / eBook eKniha / eBook
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8