Po stopách vlkov-29kapitola-Ubíjajúce pravdy

Spisovateľ/ka: Simona G. | Vložené dňa: 20. júna 2009
http://citanie.madness.sk/view-23107.php

K čomu prirovnať jazdu na vlkodlakovi? Tak to naozaj neviem. Bolo neuveriteľné s akou ľahkosťou sa vlkodlaci v lese pohybovali. Veľké kamene s ladnosťou preskakovali, konárom sa krásne uhýbali. Boli pre pohyb v lese stvorení. Ani medvede sa v lese takto pohybovať nedokázali, ale títo vlkodlaci boli v lese elegantnosť osobne. Ledva som na vlkodlaka nasadla a už mi Ted podával ruku, aby som z neho zliezla. Videla som neďaleko od nás medzi stromami chatu. Videla som, ako sa Josh premenil a vedľa nás zastavil aj Harper s Mikom, ktorý niesol v náručí zraneného Chrisa.


,,Prečo sme zastavili už tu?" spýtala som sa, keď sme sa už všetci v ľudských podobách ponáhľali k chate.


,,Je tu predsa na návšteve aj Larissa," pripomenul mi otec, ale ja som ho prebodla pohľadom, keď som sa ponáhľala po jeho boku.


,,Larissa je moja najlepšia kamoška a dokonca chodí so Samom, naozaj si myslíš, že jej nepoviem, čo je jej chalan zač?" odvrkla som nepríjemne, keby ma tak nepantal strach o Chrisa, tak by som sa do Mika pustila ako sup, že čo si on myslí, ja pred Larissou mlčať nebudem.


,,Nemôžeš jej o nás povedať," zvrčal nebezpečne Mike. ,,Rozumieš, nepovieš jej ani slovo."


,,Tak to teda ani náhodou nebudem ťa počúvať," odsekla som naštvaná. ,,Zatajil si mi niečo také. Ja mlčať nebudem!" S tým som rýchlo vbehla do chaty.


,,Destiny! Kde si bola?!" Larissa sa mi vrhla do náručia, ja som ju rýchlo objala, ale sledovala som Mika, ako pokladá Chrisa na pohovku a niečo rozkázal Sethovi a Tomovi, tí hneď vybehli a stratili sa v lese. ,,Čo sa mu stalo?!" spýtala sa ma Larissa prestrašene a hľadela na Chrisa, ako sa stále zmieta v kŕčoch.


,,Je zranený," odvetila som stiesnene. ,,Otec?!" zvolala som na Mika, ktorý pomáhal Harperovi, čistiť Chrisovu ranu nejakým alkoholom.


,,Bude v poriadku," odvetil mi, lebo vedel na čo sa chcem spýtať. Neviem prečo, ale verila som mu a usúdila som, že bude lepšie, keď tu my dve s Larissou nebudeme zavadzať.


,,Poď musíme si vážne pohovoriť," otočila som sa na Larissu a schmatla ju za rukáv, aby so mnou išla do izby. Larissa na mňa prekvapene pozrela, ale urobila dva kroky so mnou. Potom nás zastavil Mikov hlas.


,,Destiny, nie," povedal rázne.

,,Prepáč Mike, ale áno a ty moje rozhodnutie nijako nezmeníš," odvrkla som mu a znovu som sa chcela vydať do izby aj so zmätenou Larissou.


,,Destiny, prosím," to bol Samov hlas, čo ma zarazil. Uvedomila som si, že Josh, ktorý postával pri Samovi mu už musel všetko vykecať. ,,Ja je to poviem, ale teraz nie je vhodná doba. Je skoro, nepochopí to tak ľahko."


,,Čo nepochopím?" Larissa nás oboch prebodla naštvaným, ale aj nechápavým pohľadom.


,,Buď to jej to povieš okamžite alebo jej to poviem ja," zamračila som sa na vlkodlaka pred sebou.


,,Destiny, daj mi čas, len....," začal prosiť Sam, ale ja som ho znovu len drsne prerušila rovnakou vetou, ako pred chvíľou. ,,Buď to okamžite Sam, alebo jej to idem povedať ja. Nedávam ti na výber a čas už vôbec nie. Buď to bude vedieť hneď od teba, alebo hneď odo mňa."


,,Mike nechce, aby si niečo povedala," zamračil sa na mňa Sam a mala som pocit, že aj varovne zvrčal.


,,Je mi jedno čo chce, Mike!" povedala som to dosť na hlas, aby ma počuli všetci v miestnosti, aj menovaný. ,,Nepovedal mi niečo také. To nebola nejaká hlúpa drobnosť. Keby ste mi to povedali, tak by som to pochopila. Ale Mike to zakázal. Jemu bolo úplne jedno, že ja som na nervy z toho, že ma všetci v podstate klamete, že predo mnou držíte takéto tajomstvo. Mne je teda jedno, čo si myslí Mike," s tým som drapla Larissu opäť za ruku a ťahala ju preč. ,,Ted! Ty so mnou!" Môj mladší brat, asi usúdil, že je lepšie ma nedráždiť a hneď utekal za nami.


,,Des, ja som ti to chcel povedať, ale...," spustil rýchle ospravedlnenie Ted, keď som zavrela dvere do našej izby a Larissa si sadla na moju posteľ, ale ja som ho prerušila.


,,Mlč! Ja viem prečo si mlčal. Na teba sa nehnevám. Aj keď ty ako jediný si jeho zákaz mohol obísť," preťala som Teda pohľadom a on sklopil pohľad do koberca.


,,Ešte ho mohol obísť Harper," odvetil ticho Ted hľadiac do starého koberca, ktorý pokrýval zem našej izby, aby zmyl aspoň časť viny z toho, že nebol jediný, kto mlčal len z loajality.


,,Harper?" spýtal som sa prekvapene a vydvihla som obočie.


,,Áno," potvrdil Ted. ,,Mikove rozkazy neplatia pre jeho deti a jeho súrodencov," vtedy mi trklo, že mi Chris povedal, že aj ja a Ted si nemôžeme vlastné rozkazy bojkotovať. Malo ma napadnúť, že rovnaký vzťah bude platiť aj pre Mika a Harpera.


,,Tak fajn," zvrčala Larissa. ,,Pripadám si ako blbec. O čom sa to tu bavíte? Tak vysype mi to niekto?!" podráždený hlas ma primrazil a Larissa ma prebodávala pohľadom.


,,Prišla som na to Lariss, čo nám to celú dobu zatajovali," povedala som meravo a trochu mechanicky.


,,Vážne?" nadvihla obočie Larissa. ,,A povieš mi aj o čo ide?" už aj v jej tvári sa zračila zvedavosť, aby sa dozvedela, čo sme sa to tak dlho snažili vyzistiť.


,,Nebudeš tomu chcieť veriť," povedala som jej a vzdychla som, keď som si sadala vedľa nej na moju posteľ.


,,Tak povieš mi to?" bola netrpezlivá, keď som sa odmlčala a chvíľu som len hľadela na skriňu, ktorá stála v rohu miestnosti.


,,Larissa, to čo ti teraz ale poviem, si musíš nechať pre seba," povedala som jej vážne. ,,Keby si to aj niekde vykecala, nikto by ti pravdepodobne neveril, ale aj keby si to chcel niekto overovať musela by som sa postaviť proti tebe a to nechcem."


,,Desíš ma," povedala zamračene. Ja som chvíľu rozmýšľala, ako jej to podať čo najšetrnejšie. Ted sa opieral o stenu vedľa dverí a hľadel na nás. Ja som počula ako už vonku doslova leje a občas som zatiaľ v diaľke, započula hrmenie.


,,Nesmieš to nikomu povedať, sľúb mi, že nech ti teraz poviem hocičo, nebudeš si myslieť, že som blázon, ale hlavne to nikomu neprezradíš," zaapelovala som na ňu znovu.


,,Budem mlčať, tak o čo ide?" spýtala sa už nepokojne a prevrátila oči nad tým, že ju nútim sľubovať, že bude mlčať.


,,Neviem, ako ti to povedať, tak to na teba jednoducho vybalím," informovala som ju dopredu. ,,Vieš, Mike, Ted, Sam, Chris, Gardien a všetci chalani vo vile, všetci, čo sa vo vile nachádzajú, sú vlkodklaci," povedala som to slovo a podrobne som sledovala Larissinu reakciu, tá ma dosť prekvapila, ona sa totiž začala pochechtávať.


,,Tak to je veľmi vtipné," pochechtávala sa a znela nanajvýš sarkasticky. ,,Takže najprv sa stratíš na noc v lese a potom na mňa vybafneš s tým, že všetci okolo nás sú vlkodlaci. Toto sú blbé a divné vtipy. Vôbec im nerozumiem, môžeš mi ich vysvetliť?"


,,Ja nežartujem," zamračila som sa na ňu, lebo jej sarkazmus nebol dvakrát príjemný. ,,Ted, ukáž jej to," prikázala som svojmu bratovi. Ten chvíľu zvažoval, či je to najlepší nápad, ale potom pred nás predstúpil.


,,Hlavne sa nezľakni," varoval Larissu. Tá pretočila očami. Evidentne nám neverila ani slovko. Ted sa prudko nadýchol a padol na všetky štyri, ale na štyri už dopadlo len zviera. Neviem k čomu mám premenu prirovnať. Bolo to ako keby preletel cez niečo neviditeľné, čo ho premenilo. V jednu chvíľu to bol človek a v druhú vlk. Divné. Larissa pri mne prestrašene vykríkla a skočila na druhú stranu postele, tak prudko, že z nej spadla. Rýchlo vstala a držala sa od Teda, teraz veľkého zlatého vlka, čo najďalej. Medzi nimi bola posteľ a ja na nej.


,,Neblázni, veď som ti v podstate povedala, čo sa stane," pretočila som oči v strop a pozrela na Larissu. Ale tá sa stiahla až k oknu a od ľaku zase poskočila, keď už v blízkosti zahrmelo. ,,To by na jej nervy asi stačilo, Ted, premeň sa na späť," ani som to poriadne nedopovedala, miesto vlka sedel na zemi môj mladší brat. ,,Neblázni, poď sem," natiahla som k nej ruku, ona chvíľu vyzerala, akože nevie, čo po nej chcem, ale nakoniec sa ma chytila a vliezla si späť na moju posteľ.


,,Čo sa do kelu, stalo v lese?" spýtala sa a úzkostlivo hľadela na Teda na zemi. Vzdychla som a usúdila som, že bude lepšie, keď im poviem to, čo sa stalo od chvíle, keď sme odišli od ohniska. Obaja, ako Ted tak aj Larissa ma napäto pozorovali.

 


,,Musím vidieť, Chrisa a to hneď," povedala som po tom, čom som dorozprávala.


,,Jasne pôjdem s tebou," povedala Larissa stále mierne vykoľajená, ale zdalo sa, že Ted jej až taký problém nerobí. Ted sa k nej aj tak pre istotu nepribližoval. Nechcel ju vystrašiť. Obaja sa so mnou pobrali späť dole do obývačky.


,,Ako je na tom?" spýtala som sa Mika, keď sme došli dole, s pohľadom upretím na Chrisa, ktorý teraz už ležal na sedačke pokojne.


,,Larissa," Sam vyslovil meno mojej najlepšej kamarátky a natiahol k nej ruku, ale ona ucukla a spražila ho pohľadom.


,,Buď tak dobrý a nedotýkaj sa ma," zvrčala a jej pohľad naozaj nebol priateľský. Sam preglgol, stiahol ruku a postavil sa bokom k stene s výrazom nakopnutého šteňaťa na tvári. To šteňa nemalo pohrýzť. Napadlo ma s akýmsi krutým potešením.


,,Nie dobre, ale vďaka tebe bude v poriadku," vyhlásil Harper a keď mi pozrel do očí musela som odvrátiť zrak, lebo tá vďačnosť v jeho očiach, bola až príliš silná, aby som ju zvládla.


,,Nič som neurobila," šepla som chrapľavo.


,,Ale áno urobila," Mike zvrčal tak nebezpečne, až sa Larissa vedľa mňa mykla, čo som zaznamenala periférnym videním. Asi teraz, keď vedela, čo je Mike zač, tak sa ho viac bála. ,,Vystavila si svoj život nebezpečenstvu! A zbytočnému!"


,,O čom to hovoríš?" spýtala som sa zarazená, nečakala som, že na mňa tak vybehne a už vôbec sa mi to nepáčilo, lebo som nevedela prečo to vlastne urobil.


,,Chris sa na chvíľu prebral a prezradil nám, že si ho neposlúchla, keď ti kázal ísť popri rieke a nájsť nás," zavrčal naštvaný. Pretínal ma takým pohľadom, že viac ľudí by cúvlo a ja som od toho naozaj nemala ďaleko, ale strach, ktorý vo mne Mike na tú krátku chvíľu vzbudil, bol nahradený mojou zlosťou a zdvihla sa vo mne nenávisť k nemu, lebo som si uvedomila, čo mi tým naznačoval.


,,To som ho tam akože mala nechať?" sykla som cez stisnuté zuby, tak ľadovo, že sa na mňa všetci v miestnosti otočili. Neviem, aký výraz som mala na tvári, ale Ted na mňa pozrel trochu prestrašene. Harper na mňa tiež hľadel trochu neisto, dokonca aj Sam si obzeral moju tvár s doširoka otvorenými očami. ,,Chceš mi povedať, že som mala odísť a nechať, aby ho upíry zabili!" s každým slovom môj hlas silnel a posledné slovo som nenávistne vyštekla.


,,Chrisova povinnosť je ťa chrániť, aj za cenu vlastného života," informoval ma tiež podráždený otec, ktorého môj tón síce tiež zaskočil, ale aj on bol naštvaný a hodlal mi to patrične ukázať. ,,Ty si mala urobiť to, čo ti prikázal. Ísť popri rieke. Nájsť nás a nie nechať Chrisa nás volať, lebo ty si sa odmietala pohnúť, len z nejakého hlúpeho rozmaru!"


,,Keby som to urobila, bola by som ešte niekde tam vonku," ukázala som na okno za, ktorým už teraz v plnom prúde zúrila búrka. Odhadovala som to len na rýchlu prehánku. ,,A on by bol mŕtvy. Upíry by ho našli a zabili," sykla som sťa podráždená kobra.


,,Ale bol by to bezpečnejší spôsob!" skríkol po mne až sa vlkodlaci v miestnosti prikrčili. ,,Radšej stratím jedného zo svojich vlkodlakov ako svoju dcéru!"


,,Nezáujem!" vrátila som mu rovnakým šteknutím. ,,Nenechám ho umrieť! Nenechala by som tam nikoho! Či už Chrisa, či už Teda, či už Sama alebo Setha, nenechala by som tam ani Gardien a to už musíš chápať, že keďže by som bola zostala aj pri Gardien, tak ti musí byť jasné, že Chrisa by som tam nenechala a nenechala by som tam ani Harpera, či dokonca teba!" zúrila som a moje ruky sa zaťali do pästí. Mike chvíľu, ako keby nevedel čo povedať. Celá miestnosť na neho upierala pohľad a čakala, čo povie. Mike vyzeral ako by ho tá pravda zasiahla hlboko a rozhodne sa mu nepáčila.


,,Dobre," povedal Mike pokojne, vyrovnane a celkom potichu, keď vezmeme v úvahu, že sme práve po sebe štekali. ,,Ale ty si dôležitejšia," dodal. V miestnosti bolo také ticho, že bolo počuť aj to, ako si pavúk v rohu miestnosti tká sieť. Môj dych bol zrýchlený, moje srdce tĺklo ako o závod. Bola som rozhorčená. Otec chcel, aby som ho tam nechala umrieť. Môj život predsa neznamená viac, aj teraz, keď už som vedela aké postavenie raz možno zastanem stále som mala na to rovnaký pohľad. Môj život nie je o nič dôležitejší ako život hociktorého z chlapcov.


,,Nie som, som len ťažšie nahraditeľná," odvrkla som. ,,Chris mi vysvetlil, že som asi tvoja dedička a vieš čo? Je mi to jedno! Môj život nie je preto dôležitejší! Nikdy nebude! A nikdy si nehodlám myslieť, že je!"


,,Oni sú nahraditeľní, ty nie!" znovu po mne zvreskol, čo som nečakala a mykla som sa.


,,V podstate sme všetci nenahraditeľní," odvrkla som, ale nie zvýšeným hlasom. Uvedomila som si, že aj keď naša hádka ešte neskončila a aj keď po ňom vrieskam, začínam sa upokojovať. Vnútri som bola pokojná, aj keď som tak navonok nepôsobila. ,,To si uvedom, každý život je nenahraditeľný a ja takto zareagujem aj nabudúce pokiaľ budem v podobnom postavení," hrdo som sa vystrela a čakala som, že na mňa otec zase naštvane vyskočí, ale ten mi len venoval naštvaný pohľad, obišiel ma a zamieril do izieb. Počula som, ako za sebou veľmi dospelo praskol dverami. ,,Bude v poriadku?" otočila som sa pokojne na Harpera.


,,Áno, už dostal protijed," odvetil mi. ,,Už stačí len počkať. Potrebuje si oddýchnuť, bude teraz chvíľu slabý, ale dá sa do poriadku."


,,Dobre," vzdychla som a pozrela som do zeme.


,,Destiny," prehovoril Harper znovu a ja som zdvihla hlavu. ,,Ja, ďakujem," pozrel mi znovu tak nezmyselne vďačne do očí. Podišla som ku gauču, pri ktorom Harper čupel, natiahla som prsti k Chrisovej tvári a pohladila ho.


,,Neďakuj, nie je začo," šepla som s pohľadom upretým do tváre môjho padlého anjela. Neurobila som to kvôli tebe, môj milý Harper, ale kvôli sebe. Zachránila som ho kvôli svojmu srdcu a nie kvôli. S tou myšlienkou som si sadla na sedačku oproti tej, na ktorej ležal Chris. Ted sa žuchol na zem vedľa Harpera a Larissa sa o sedačku iba oprela.


,,Vieš, že Chris je pre mňa ako syn, ale aj tak si to nemala robiť," vyhlásil po chvíľi zamyslenosti Harper. Preťala som ho pohľadom a prehodila som nohu cez nohu. ,,Si predsa len podstatnejšia ako Chris."


,,Povedz to ešte raz a ublížim ti," sykla som temne. ,,Nikto nie je podstatnejší. Životy sa nemajú vyvyšovať. Tak s tým láskavo prestaň." Harper pozrel zamyslene do zeme a potom len prikývol. ,,Harper," oslovila som svojho strýka po chvíli váhania.


,,Áno?" spýtal sa jemne a pozrel mi opäť do očí.


,,Naozaj som rovnaká ako môj otec?" spýtala som sa po chvíľke váhania. Harpera striaslo pri tej otázke.


,,Ty si," Harper sa nervózne obzrel po miestnosti, asi nevedel ako pokračovať. ,,Najviac z tvojho otca v tebe vidím práve, keď zúriš. Teraz, keď ste sa hádali som mal pocit, ako by som videl Mika dva krát. Ale ty si bola vo výhode. Bola si totiž taká, aký bol Mike, keď bol mladý, keď bol pri najväčšej sile. Teraz je už zlomený životom. Vtedy nebol. Vtedy jeho meno vyvolávalo v okolí úctu. Teraz už nie. Teraz nie je Mikovo meno vyslovované s úctou a rešpektom, ale nenávistným strachom. Všetci sa ho boja, aj jeho vlastný ľudia. Alebo by som mal povedať vlkodlaci?"


,,Prečo? Prečo sa ho teraz skôr boja? Čo sa stalo? Čo sa zmenilo?" spýtala som sa zaujato a zamyslene som sa mračila.


,,Umrela Ellen," odpovedal a videla som, ako pri tom zrakom strelil po Tedovi. Ted sa zahľadel do plameňov, ktoré plápolali v krbe, pritiahol si nohy pod bradu a objal rukami.


,,Ellen bola Tedova matka?" spýtala som sa, aj keď bratova reakcia mi to potvrdzovala. Pri otázke som nehľadela na Harpera, ale na môjho malého bračeka.


,,Áno, to bola," prikývol Harper s povzdychom. ,,Bola to skvelá žena. Mike ju dokonca chcel premeniť, tak ju miloval."


,,Premeniť?" zamračila som sa na Harpera.


,,Áno premeniť," potvrdil mi, že som počula dobre. ,,Bola človek. Vlkodlaci nemôžu mať deti."


,,Ale ja a Ted a ty s Mikom ste tiež súrodenci," zamrkala som prekvapene a snažila sa jeho tvrdenie vyvrátiť dôkazom, že ja predsa som dieťa vlkodlaka. Harper sa mierne zasmial a pustil sa do vysvetľovania.


,,Rozmnožovať sa môže iba kráľ alebo kráľovná a to iba s ľudským partnerom, či partnerkou," povedala Harper a nedbal, že som sa pri slove rozmnožovať pobavene uškrnula. Ako zvieratá. ,,Nám ostatním nebola táto výsada udelená. Možno preto som si našiel náhradného syna," s pohľadom plným lásky sa zahľadel na Chrisa a rukou mu odhrnul pramienky vlasov. ,,Je to preto, aby sa zachovala línia kráľovskej rodiny. Vládcovia majú byť rodený králi a kráľovné. Nie premenená čvarga z ulice."
,,V tej liečebni," vtedy mi to došlo. ,,Chris mi hovoril, že by bol umrel nebyť teba," vydýchla som, ako my došla pravda. ,,Ale tu nešlo len o to, že si bol u neho. Nie preto sa spamätal. Bol by zomrel, že je to tak? Ale ty si ho premenil. Dal si mu život vlkodlaka."


,,Drogy ho úplne zničili," Harper sa znovu zahľadel do tváre archanjela. ,,Žiadne dieťa to nemohlo prežiť a keby sa aj taký zázrak stal, tak mozog by bol nenávratne poškodený. Radšej som ho infikoval. Dozvedel som sa totiž, že nikoho nemá a ja som tak túžil po dieťati. Toto bola tá vec, kvôli ktorej som Mika nenávidel. Toto bola vec, ktorá ma ako jediná štvala, že on bol vybratý za kráľa, lebo mohol mať syna, mohol mať dcéru. Ja nie. Nezávidel som mu, že velí všetkým okolo. Že je to on, koho musia všetci poslúchať. Nezávidel som mu nič z toho, lebo ja som jeho rozkazom nepodliehal. Bolo mi úplne jedno, že on je nado mnou. Ale to, že ja nebudem môcť mať syna alebo dcéru ma zožieralo rok od roku viac. A potom som v tej liečebni uvidel chlapca. Krásneho, aj keď zničeného. Dozvedel som sa, že nikoho nemá. Lekári mu nádej na prežitie nedávali a ja ako lekár, som tiež musel zhodnotiť, že chlapec je stratený prípad, ale vedel som, že pokiaľ by prežil a bol aj psychicky v poriadku, pôjde do detského domova. A tak som ho jeho prvú noc abstinencie infikoval. A vlkodlačí jed urobil svoje. Telo uzdravil. Zvyšky drogy vypudil. Chris sa už na druhý deň cítil lepšie." Harper sa odmlčal a ja som myslela, že už nebude pokračovať.


,,A potom si ho zobral do vili," prikývla som, akože som si poslednú časť príbehu domyslela.


,,To vlastne nebolo tak jednoduché," povedal Harper zamračene. ,,Vtedy sa ukázala Ellen ako môj dobrý spojenec. A až vtedy som aj ju začal mať tak veľmi rád. Vieš dovtedy mi bola ukradnutá. Prečo by


,,Nerozumiem, čo urobila?" nechápala som, kam tým Harper mieri.


,,Vieš, to nie je tak jednoduché premeniť človeka," povedal mi. ,,Vlastne jednoduché to je, stačí ho infikovať, ale každého premeneného musí najprv odsúhlasiť kráľ alebo kráľovná a Mike to dodržiava až chorobne. Kráľ musím každého odsúhlasiť práve preto, aby nás nebolo veľa alebo nevznikali slabí jedinci. A navyše premeniť tak malé dieťa, nie je najlepší nápad, lebo z nich zvyknú vyrásť nebezpeční a neovládateľní
vlkodlaci, ak nemajú pevnú ruku. Nemusia byť fyzicky zdatní, to sa premenou aj tak upraví, ale musia byť zdatní psychicky. Keď som Chrisa priviedol domov, Mike zúril a chcel malého utopiť ako mača. Bol zúrivý, že som niekoho takého premenil a ešte k tomu bez jeho súhlasu. Obhajoval som pred ním chlapca a prosil ho, aby mi ho nechal, že sa o neho postarám, že ho povediem. Hovoril som mu, že jemu nebude chlapec na príťaž. Ale Mike trval na chlapcovej smrti. Vtedy som Mika nenávidel a to bol jediný čas, čo sme po sebe štekali a vyhrážali sa jeden druhému.


,,Mike, on ti nebude vadiť, prosím. Ja sa o toho chlapca postarám sľubujem," škemral Harper a nasledoval brata až do jeho pracovne.
 
,,O tom sa nehodlám ani baviť, Harper," odsekol nevrlo Mike na tvári zlostný výraz. ,,Buď toho chlapca zabi sám a keď to nedokážeš, niekomu to prikáž," povedal Mike kruto a začal sa prehrabávať medzi papiermi na svojom stole. ,,Vôbec nechápem, čo ťa to napadlo premieňať ho. Potratil si rozum! A ešte k tomu bez môjho povolenia!"
 
,,Nepýtal som si povolenie, lebo som vedel, že mi to nedovolíš," zvrčal rozhorčený Harper.
 
,,To máš pravdu, takú šialenosť by som ti nedovolil," odvrkol Mike znovu. Harper Chrisa priviedol pred pár hodinami už premeneného. Chlapec teraz čakal na Harpera pri koňoch nevediac, čo s ním teraz bude. ,,Je to decko! Vieš aký môže byť neovládateľný! Myslel som si, že poznáš príbeh Lesie a jej troch dcér!"
 
,,Bolo to dávno a naviac Lesia ich nevedela viesť, preto to tak dopadlo!" nesúhlasil Mikov brat a mračil sa.
 
,,Kto je Lesia?" prerušila som Hrarperov príbeh.


,,To si pozrieš v knihách, do ktorých si sa snažila strkať nos," pozrel na mňa pobavený, asi mu Mike alebo niekto iný povedal, ako ma vyrazil otec z knižnice.
 
,,A čo príbeh dvojčiat sira Tirneho? Alebo ti mám pripomenúť dcéru Melánie!" vyštekol Mike na Harpera napružene. ,,Deti premenené na vlkodlakov vždy spôsobili problémy!"
 
,,Nevedeli to s nimi, ale ja to zvládnem, prosím, prosím, Mike, neber mi toho chlapca. Rád by som mal vlastné dieťa, ale vieš, že narozdiel od teba nemôžem!" povedal zatrpknuto a dosť ranene Harper.
 
,,Ty ma nepočuješ!" zvreskol po ňom Mike. ,,Máš pár hodín na to, aby si toho chlapca zlikvidoval. Rozumieš?!"
 
,,Ale...," Harper sa chcel znovu nejako brániť, ale Mike ho prerušil.
 
,,NIE!!" zreval tak, že človek stojaci pri ňom by prišiel o sluch.
,,Mám ti to hláskovať. Tak počúvaj ty malý, drzý ignorant. Je to, N...I...E. Spolu NIE. Toho chlapca sa zbavíš a nehodlám o tom viac diskutovať," Mika nezlomili ani slzy, ktoré sa skotúľali po Haroperovej tvári. ,,Prestaň, radšej si kúp domáce zvieratko. Toho chlapca zlikviduj." Ale v Harperovi vzplanula zlosť.
 
,,NIKDY!! Neprinútiš ma sa ho vzdať. Toho chlapca si nechám a je mi jedno, čo si myslíš alebo čo povieš, nedovolím ti mi ho zobrať! NIKDY. POČUJEŠ?!" vyštekol Harper, prudko sa zvrtol na päte a vybehol von z pracovne, mieriac si to rovno do stajní.
 
,,Máš na to pár hodín, Harper!" vykríkol po ňom brat, zbytočne dúfajúc, že Harper splní jeho príkaz.. Harper sa tesne pred stajňou zastavil, aby si z tváre zotrel slzy a vošiel dnu.
 
,,Kde si, krpáň?" vošiel s predstieranou veselosťou a po čuchu ho našiel rýchlo v jednom z boxov. Sedel pri ležiacom koni a hladkal ho.
 
,,Tu," povedal chlapec skoro nečujne a smutne hľadel na veľké zviera. Harper si k nemu sadol a pohladil ho chrbtom ruky po tvári. Chlapec bol už vtedy dokonalý a krásny. Len guľa čia tvár a výška dávali vedieť, že je ešte len dieťa, lebo jeho výraz dával najavo, že si prežil viac a horšie veci ako drvivá väčšina starých mužov. Mal výraz predčasne dospievajúceho chlapca. Harper si ho vtiahol do náručia a tíško mu šeptal do ucha, až kým chlapca nepremohol spánok. Potom sa s ním vybral do domu. Uložil ho do svojej postele a ľahol si k nemu zase si ho vtiahnuc do bezpečia svojej náruče.
 
 
Ráno ich oboch zobudil Mike, ktorý vbehol do bratovej izby sťa rozzúrený hurikán.
 
,,ČO TO MÁ ZNAMENAŤ?!!" zahrmel. Harper z postele prudko vstal a privinul si k sebe Chrisa. Chlapec mu okolo drieku obmotal nohy a okolo krku ruky vystrašene hľadiac na vlkodlaka, ktorý sa vrútil do izby a tak násilne ich zobudil. ,,Niečo som ti povedal Harper, poslúchni ma!" zreval na neho. Chlapec v Harperovom náručí schoval hlavu do záhybu na Harperovom krku a ešte pevnejšie sa k nemu primkol, aj keď nechápal čo sa deje, vedel, že muža, ktorý sa tak zlostil, je lepšie sa báť.
 
,,Neposlúchnem, môj kráľ nie si, Mike," zahrmel Harper, ale keď k nemu Mike urobil krok, Harper rýchlo vystrašene ustúpil.
 
,,Nebuď hlupák a poď sem!" zvreskol po ňom Mike a rozbehol sa po nich. Harper nečakala a vyskočil cez okno. Sklo sa rozbilo a Harper s chlapcom v náručí dopadol na nádvorie. Nedobehol s ním ani do stredu nádvoria, keď Mike, ktorý zostal vyzerať z okna, zakričal na svojich sluhov.
 
,,Zabite toho chlapca. Harperovi príliš neublížte, ale použite proti nemu toľko sily, koľko bude potrebné!" zvreskol a sám z okna vyskočil. Harpera razom obkľúčili vlkodlaci a Chris sa v jeho náručí zachvel.
 
,,Neboj sa," šepol mu a pohladil ho po čiernych vlasoch, ktoré vtedy boli ešte krátke. Mike zastal a skrížil ruky na prsiach neďaleko od nich.
 
Po Harperovi zaútočili traja vlkodlaci. Harper aj s chlapcom v náručí dokázal odrážať ich útoky, lebo tie ani neboli tak mierené na Harpera osobne, ale na Chrisa. Ale keď chlapča zasyklo bolesťou, lebo jednému z vlkodlakov sa podarilo udrieť ho do chrbta Harper začal vyslovene zúriť. Zaútočil. Stačilo pár presných naštvaných úderov a hlava jedného z vlkodlakov sa odkotúľala, telo mladého vlkodlaka sa zviezlo k zemi. Dvaja útočiaci vlkodlaci sa zarazili a od zúriaceho kráľovho brata odstúpili. Aj zbytok vlkodlakov, ktorí vytvorili kruh, aby im obeť neunikla, si začal prestrašene šepkať. Harper bol známi ako dobrý vlkodlak, ktorý sa štítil zabíjať aj upírov a teraz kvôli chlapcovi zabil jedného z nich. Jeden z najstrašnejších činov, ktoré môže vlkodlak spáchať. Keď vlkodlaka zabije kráľ alebo kráľovná je to trest, vlkodlak sa asi niečím previnil. Keď vlkodlaka zabije iný vlkodlak tak len na príkaz pána. Vlkodlaci okolo Harpera začali vrčať a čakali, čo urobí evidentne zúriaci Mike. Keď vlkodlak zabije vlkodlaka, mal by nasledovať trest smrti, ale Harper bol Mikov brat. Brat kráľa.
 
,,Ty blázon!" zvreskol po ňom brat. ,,Kvôli nejakému parchantovi sa na nás vykašľať. Uvedomuješ si vôbec čo robíš?!"
 
,,A uvedomuješ si to ty?!" zvreskol ženský hlas a vlkodlaci preniesli pohľad na zlatovlasú ženu so zlatými očami okolo dvadsiatky, bola celkom pekná, ale bolo až bijúce, že ona k vlkodlakom nepatrí. Ellen.
 
,,Nevieš o čo ide, láska, táto vec sa ťa netýka," povedal Mike, ale jeho slová boli nežné presýtené láskou k ľudskej žene, ktorá k nemu pristúpila.
 
,,Viem, jeden zo sluhov započul vašu včerajšiu hádku a povedal mi o nej!" Ellen sa na Mika pozrela zhnusene. ,,Nikdy som si nemyslela, že tebou budem tak pohŕdať!" vyhlásila a preťala ho znechuteným pohľadom. Potom sa otočila a vydala sa k Harperovi, ktorý stále na rukách držal chlapca. Chlapča teraz už vykúkalo a hľadelo na dievča, ženu ktorá sa k ním blížila.
 
,,Ako sa voláš, drobček?" spýtala sa s jemným úsmevom a poškrabkala chlapca v Harperovom náručí po chrbte.
 
,,Chris, pani," šepol chlapec a podrobne ju pohľadom skúmal. Oči, aj ružovučké detské líčka mal mokré od sĺz.
 
,,Pani? Tak mi nehovor. Volám sa Ellen. Neplač maličký," šepla a rukou mu zotrela slzy. Harper stále chlapca nepúšťal a dával pozor, kde sa nachádzajú ostatní vlkodlaci, keď k nim Mike urobil krok Harper začal vytočene a varovne vrčať. Ellen sa až mykla, lebo vrčanie obvykle počula len také viac-menej hravé, toto bolo temné a varujúce.
 
,,Ten chlapec je problém, Ellen, nestrpím ho tu," povedal naštvaný Mike.
 
,,Ten chlapec zostáva, Mike," vylovila to meno nadradene, bola tam z nich najslabšia a predsa najsilnejšia a vedela to o sebe. Mike nemohol vzdorovať žene, ktorú tak miloval, aj keď ju nepoznal dlho vedel, že je len jeho a po žiadnej inej netúži. ,,Alebo vyžeň aj mňa! Pokiaľ sa chlapcovi niečo stane. Pokiaľ ho nebudeš akceptovať ako svojho synovca, ODCHÁDZAM, MIKE!" vyhlásila a jej hlas sa ozýval nádvorím.
 
,,Vieš aké sú premenené deti nebezpečné?" spýtal sa Mike, ktorý sa síce mračil, ale jeho zmierlivý tón dával jasne najavo, že ženu pred sebou poslúchne, aj keby mu kázala vrhnúť sa do tých najhorúcejších pekiel.
 
,,Harper sa o neho postará," usmiala sa na Mikovho brata.
 
,,Neodpustím ti, keď ma pripravíš o môjho budúceho synovca," vyhlásila. Vtedy na ňu Mike pozrel s úsmevom, ona asi nepochopila čo Mika potešilo. Nechápala, že mu vlastne nepriamo sľúbila svoju ruku. O pár mesiacov otehotnela a Chrisa mala naozaj rada ako svojho synovca, aj keď Mike v ňom videl iba sluhu.
 
,,Au," Chris zasykol, keď si niesol do obývačky pohár, tak sa potkol o koberec a spadol. Pohár sa rozbil a on si o neho porezal prst.
 
,,Nie je z teba žiadny osoh, len bodrel robíš!" sykol Mike, ktorý sa ako jediný, teda okrem Zeekeho nachádzal v miestnosti. Zeeke si hneď k chlapcovi kľakol a začal zbierať črepiny a robiť po rozliatej malinovke poriadok.
 
,,Prepáč, Mike," povedal Chris pokorne a cumlal si porezaný prst.
 
,,Poď sem, chlapčisko nepodarené," zvrčal po ňom Mike sediaci v kresle. Chlapec k nemu nesmelo podišiel. Mike ho zdrapol za rameno a potiahol si ho pred seba. Videl, ako sa Chrisovi rana na prste už zacelila. ,,Povedz mi ty malý nepodarok, aký ja mám z teba vlastne úžitok. Vlkodlakov premieňame za určitým účelom a ty si len malý naničhodný fagan.
 
,,Po čase tie slová Mike oželel a vzal späť, lebo ako sa neskôr ukázalo, Chris bol silný a nakoniec sa stal jeho najvernejší a najlepší bojovník," Harper sa teraz jemne usmieval. ,,Neskôr už len svojmu pánovi ukazoval, akú v ňom našiel pomoc."


,,Mike ho ale chcel ako dieťa zabiť," povedala som skrúšene a bola som rada, že Harper to nedovolil.


,,To že som zabil toho vlkodlaka, ma mrzí doteraz, ale nedali mi priveľmi na výber, musel som chrániť to, čo mi je najdrahšie," Harper s povzdychom pozrel do plameňov. ,,Bolo šťastie, že tam bola vtedy Ellen. Dodnes neviem, kto jej bonzol, že sme sa večer pred tým pohádali o život Chrisa." Ted sa pri jeho slovách mykol, ale neodtŕhal pohľad od plameňov.


,,Nie som úplne rovnaká ako otec, ja by som asi dieťa nezabila," povedala som, keď som si uvedomila, čím vlastne celí tento rozhovor začal.


,,Modli sa," ozval sa z boku prísny hlas môjho otca. ,,Aby si nikdy nemusela. Ale keď zdedíš moje miesto. Uvidíš, že ty sama pár detských vlkodlačích hláv utneš," povedal tak, že ma až zamrazilo. Ale on sa potešene zaškeril. ,,Ako vidím rozprávame si príbehy, tak som tu, nech to mám zo všetkých uhlov pohľadu.


Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.

Info o príspevku Info o príspevku
eKniha / eBook eKniha / eBook
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8