Po stopách vlkov-32kapitola-Tedov príbeh a cesta domov

Spisovateľ/ka: Simona G. | Vložené dňa: 28. júna 2009
http://citanie.madness.sk/view-23245.php

,,Radšej ma nerozčuľuj a padaj si zbaliť. O pár hodín odchádzame," povedal Mike a vstal, tým prerušil moje úvahy o Chrisovi. Bola som dole okolo hodiny, ale Chris vyzeral už lepšie, ako keď som došla dole. Rozhodne to nebolo normálne, ale ja som za normálne už nepovažovala nič. Rozhodla som sa poslúchnuť otca a vyšla som hore do izieb. Larissa a Ted mi boli znova v pätách, tak ako vždy.
,,Nevyzeráš otrasne," poznamenal Ted, keď si hádzal svoje veci do ruksaku.


,,To bude tým, že nie som," odvetila som to jediné, čo dávalo zmysel. Ted prestal baliť oprel sa o stenu a hľadel na mňa. ,,Čo je?" spýtala som sa, keď na mňa už chvíľu čumel.


,,Pochybuješ o Chrisovi?" spýtal sa ma Ted a hľadel na to, ako balím, ale ja som pri jeho otázke prestala a sadla som si na posteľ.


,,A nemala by som?" tá otázka bola na mieste, musel to uznať. Aj Larissa prestala baliť a sadla si zase na svoju posteľ hľadiac na Teda. ,,Všetky deti v dejinách, boli nejakým spôsobom nenormálne. Prečo by mal byť Chris iný?"


,,To neviem, ale Chris je úplne v poriadku," odvetil Ted. ,,Dlho mi robil strážcu. Všimol by som si niečo divné."


,,Prečo z neho Mike vlastne urobil tvojho strážcu," spýtala som sa zamračená. ,,Ten príbeh ukončili tým, že ho Gardien porazila a tým sa začal učiť pokore, ale dôvod, prečo mu Mike neskôr veril, mi nepovedal."


,,Veril mu preto, lebo mi zachránil život, keď mi zabili strážcu," mykol plecami Ted. ,,Pred Chrisom som mal strážcu menom Tered. Mal vyše sedemsto, ale upíry ho zabili. Myslel som si, že zabijú aj mňa, ale vtedy sa objavil Chris a upírov zneškodnil. Mal som štrnásť. Keďže Mike nemal nikoho, kto by Tereda nahradil, predal strážcovský post Chrisovi, ktorý porazil už aj samotnú Gardien."


,,Takže nakoniec ju porazil?" spýtala som sa, aj keď mi to brat vlastne povedal.


,,Áno porazil," potvrdil mi Ted. ,,Mike chcel vedieť, či sa Chris zlepšuje. Zo začiatku vyhrávala ona, ale potom prišiel deň, keď ju Chris dostal na kolená a neskôr už proti nemu nemala šancu. Bol najlepší."


,,Chcem vedieť tvoj pohľad na Chrisa, keď sa stal tvojím strážcom Ted," usmiala som sa. ,,Povedz mi o svojom živote. Porozprávaj mi všetko. Od Chrisa až po Josha." Ted si povzdychol pozrel mi do očí, ale spustil.


,,Ted, Chris bude teraz tvoj osobný strážca po smrti Tereda," usmial sa na syna Mike a Chris mu postával nezaujatý za chrbtom.
 
,,Dobre, Chris je silný. Až budem mať tvoju silu, potom sa už
nebudem musieť báť upírov, ani mať strážcu. Že tati?" Ted sa otočil na otca a čakal na potvrdenie svojich slov.
 
,,Nebudeš, až budeš kráľ upíry sa budú triasť pri zvuku tvojho mena," povedal Mike pyšne a pohladil zlatookého chlapca po vlasoch. ,,Ver mi," šepol a vstal. ,,Dávaj na neho dobrý pozor, keď sa mu niečo stane, budeš osobne zodpovedný a ja ťa potom pravdepodobne umučím a zabijem, jasné," sykol Chrisovi, keď vychádzal z izby svojho syna.
 
,,Prirodzene pán môj," prikývol Chris a pozrel na Teda, ktorý teraz už sedel na posteli a obracal si stránky v nejakej knihe.
 
,,Blbos, hlúposť, debilina," Ted pochodoval nervózny po izbe. Vzrušilo ho, keď vbehol Chrisovi do kúpeľne a uvidel svojho strážcu nahého. ,,Páčia sa mi baby!" vyhlásil si pre seba pevne a podišiel k počítaču, aby si začal vyhľadávať dievčenské akty. Nedávno mu bolo pätnásť, síce sa o druhé pohlavie stále nezaujímal, toto si odmietal pripustiť. ,,Nie som gay," zvrčal si pre seba, keď si uvedomil, že polonahé a nahé dievčatá ho nijako nevzrušujú. ,,To je blbosť."
 
,,Čo je blbosť?" spýtal sa jeho sluha Josh, keď vošiel do jeho izby, aby uložil posteľ a trochu upratal.
 
,,Nie je to jedno," odvrkol Ted a vypol počítač. ,,Je to blbosť, tak prečo by som sa tím trápil." Josh nadvihol obočie. Nechápal o čom Ted hovorí, ani čo ho tak podráždilo a nehodlal to riešiť, lebo Ted by sa mu aj tak nezveril.
 
Chris sedel v stajni ako vždy a sledoval kone. Bol polonahý a čakal na Teda, kedy konečne dojazdí. Mal ho na dohľad a keď zlatovlasý tenageer vošiel s koňom do stajne chystal sa z koňa zoskočiť, ale Chris mu bol okamžite za chrbtom a pomohol mu zliezť. Teda to prekvapilo, mykol sa a bol by spadol, keby ho Chris nezachytil.
 
,,Čo blbneš?" spýtal sa Chris, stále Teda držiac. Ted preglgol a pozrel mu do očí. Cítil, že prítomnosť čiernookého chalana ho nenecháva chladným. Rýchlo sa od neho odtiahol.
 
,,Sorry, vystrašil si ma. Už to nerob, hej," zamračil sa Ted a ustúpil od Chrisa do dosť veľkej vzdialenosti.
 
,,Chcel som len pomôcť," odvrkol Chris. ,,Nechápem čo reaguješ tak poplašene," mračil sa na neho Chris nespokojne.
 
,,Vstávaj!" Ted sa mykol a stretol sa s pobaveným Joshovým pohľadom. Jeho sluha sa nad ním skláňal s výsmešným úsmevom.
,,Snívalo sa ti o nejakej zaujímavej slečne?" spýtal sa Josh pobavený. Tedovi to najprv nedošlo, vedel síce presne z akého sna ho Josh vytrhol. Josh pozrel na perinu vo výške Tedovho pasu a vtedy to Tedovi došlo.
 
,,Do kelu!" vyskočil podráždený a vbehol do kúpeľne. Za ním sa ozýval Joshov smiech. ,,Veľmi vtipné, Josh," zvrčal Ted.
 
,,Ale no tak, všetci sme si tým v tvojom veku prešli," smial sa ďalej Josh. ,,Tak ma napadá, bola to blondínka alebo čiernovláska?" Ted neodpovedal, lebo si až príliš živo vedel vybaviť ten sen. Vôbec to nebola žena. Pozrel na seba do zrkadla ako nešťastie osobne.
Ted sa už presne vedel zaradiť, kam patrí a Chris. Ten grázel pred ním rád behal polonahý a párkrát ho Ted prichytil aj nahého.
 
,,Robí mi to naschvál. Vie to a robí mi to schválne," zaskučal a pozrel na seba do zrkadla. ,,Prečo mi to robí?!" zavil nešťastne a sadol na zem vedľa vane.
 
,,Kto ti čo robí?" bol to Josh. Sadol si vedľa Teda na zem. ,,Nemal by si tu sedieť na kachličkách. Prečo nie si v izbe?"
 
,,Robí mi to naschvál," zaskučal Ted znovu a pozrel Joshovi do očí.
,,Prečo mi to robí, Josh? Ja si tým ešte ani nie som poriadne istý, ale čím viac okolo mňa tak behá som o tom presvedčenejší." Ted smutne pozrel do zeme.
 
,,Ale o čom, Ted? O čom to hovoríš maličký, hmmm?" spýtal sa Josh a pohladil ho po zlatých vlasoch. To nebolo nič divné. Josh sa o neho staral v podstate od jeho narodenia, ale viac sa o neho začal starať po smrti jeho matky. ,,Tak? Mne to môžeš povedať."
 
,,Nemôžem to povedať nikomu, lebo otec by zúril, Josh, hneval by sa, to viem," zaskučal zlatooký chlapec a oči mal razom sklenné, ako sa mu do nich neodbytne tlačili slzy.
 
,,Ale no tak, nemohol si vyviesť nič, čo by ti neprešlo," Josh mu nežne pozrel do očí a ruka z Tedových vlasov skĺzla na Tedov chrbát a jemne ho hladila. Ted si začal až príliš živo uvedomovať ruku na jeho chrbte a nežný, modrý pohľad chlapca vedľa seba. Josh síce nebol Chris, ale aj on bol krásny. Blonďavé vlasy mu elegantne rámovali tvár a pery až vyzývali k bozku. Ted neodolal a aj keď vedel, že by nemal naklonil sa k druhému teenagerovi a pobozkal ho na pery. Josh sa strhol. ,,Čo to vyvádzaš?" zamračil sa.
 
,,Ja len...," Ted pozrel do zeme, ale následne hneď späť na Josha.
,,Dovoľ mi," požiadal blonďavého chlapca, položil mu ruku na krk a znovu sa nahol k jeho perám. Josh vedel, že by to dovoliť nemal, ale dovolil. Nechal sa znova pobozkať. Sám sa do bozkov veľmi rýchlo zapojil. Vedel, že je to nebezpečné. Vedel, že by nemal. Ale to zakázané je predsa vždy to najlepšie. Na rozdiel od Josha, Ted bol neskúsený a keď si Josh začínal k svojmu zverencovi už dovoľovať priveľa, bol to Ted, kto sa stiahol. Až vtedy Joshovi došlo, čo vykonal, čo dovolil. Vedel, že to bola chyba. Rýchlo sa od mladšieho vlkodlaka odtiahol.
 
,,Ty si...," Josh to zo seba nevedel vykoktať, sám nerozumel tomu, čo sa práve stalo. Čomu dovolil, aby sa stalo. Rýchlo vstal.
 
,,Myslím, že som gay," potvrdil Ted a zotrel si slzu, ktorej sa nejako podarilo uniknúť. ,,Ale ty si nemal problém ma bozkávať," zamračil sa zamyslene Ted. ,,Aj ty si?" došlo mu to, keby nebol, nedovolil by to. Ted tiež pomaly vstal.
 
,,Nie je to jedno," odbil ho Josh a zamieril si to do Tedovej izby a asi chcel ísť preč, ale Ted ho v izbe dobehol a nedovolil mu, aby odišiel.
 
,,Takže si?" usmial sa Ted a prezrel si ho, ako keby ho bol hodnotil.
 
,,No a čo?" zareagoval Josh podráždene. ,,Nie je to jedno," zopakoval. ,,Čo si z toho tak na vetvy?"
 
,,No možno...," zatiahol Ted a pohladil Josha po tvári.
 
,,Zbláznil si sa?!" sykol Josh a odstrčil Tedovu ruku. ,,Dobre vieš, že sluhovia nesmú mať nič s deťmi z kráľovskej rodiny. A naviac pred tým som slúžil Elen, ako by som s tebou mohol niečo mať. Ju som si vážil a nikdy by som na jej syna nesiahol týmto spôsobom, nie ani náhodou!"
 
,,Prečo by sa mojej mame nemalo páčiť, že máš rád jej syna?" spýtal sa Ted. ,,Priznaj sa, aj ty sa bojíš môjho otca. Tu nejde o mamu."
 
,,Pripúšťam," povedal Josh a skrížil ruky na prsiach. ,,Že mi nie si ľahostajný, ale vždy som ťa bral ako niekoho, na koho nemám právo. A obviňuješ ma z toho, že sa bojím Mika. Ja sa ho nebojím Ted, ja som z neho úplne vydesený," Josh Teda obišiel a nechal ho v izbe samého aj s jeho myšlienkami.
 
 
Keď Ted ten večer vyšiel zo sprchy čakalo ho prekvapenie. Na jeho posteli sedel Josh a vyzeralo to, že premýšľa.
 
,,Prečo nie sú veci v mojom živote aspoň raz jednoduché?" spýtal sa Josh Teda. Ted zostával zarazene stáť.
 
,,Ja neviem. Asi že život sa rád hrá? Naozaj neviem," odvetil Ted trocha neisto. Josh vstal z postele a podišiel úplne k Tedovi. Josh ho pohladil po tvári a pobozkal. Bozkávali sa len chvíľu, lebo modrooký chlapec sa so smiechom odtiahol.
 
,,Si mladý a neskúsený," vyhlásil nežne. Ted sa zamračil.
 
,,No a? Mám pätnásť," odsekol napružene. Ale Josh ho vystrašil, keď ho začal tisnúť k posteli a následne ho na ňu povalil. ,,Čo blbneš?" spýtal sa Ted trochu prestrašene.
 
,,Šššt maličký," šepol mu Josh do ucha. ,,Vravel si, že by si ma chcel."
 
,,To hej, ale ja som myslel... ja sa ešte... vieš Josh...," Ted nevedel, ako sformulovať vetu, aby Josha neodohnal, nebol za idiota, ale tiež mu naznačil, že on na to ešte nemá.
 
,,Neboj sa," šepol druhý mladík a jeho ruky nehanebne vkĺzli pod tričko a pery bozkávali Tedov krk. Ted ani sám nevedel, ako sa Joshovi podarilo zhodiť jeho tričko.
 
,,Josh," pokúsil sa Ted zase brániť, ale blonďavý chlapec ho utíšil bozkom. Josh si sám vyzliekol tričko a jeho ruky zaútočili na pracku Tedovho opasku. ,,Josh, ja...," ale blondiak ho zase umlčal svojimi perami, ale tie rýchlo zase skĺzli na Tedovu hruď. Josh rozopol Tedove rifle a jeho ruka ľahko vkĺzla do Tedových treniek. Ted sa prudko nadýchol.
 
,,Deje sa niečo?" spýtal sa Josh a pobozkal Teda na krk. Ležali spolu nahý v posteli a Ted trochu apaticky hľadel do stropu.
 
,,Nie," odvetil po tichu. ,,Ja len, toto úplne potvrdilo, že som gay. Keď sa to otec dozvie, bude zúriť," Ted sa zahryzol do spodnej pery a pozrel do modrých očí svojho milenca.
 
,,Keď sa Mike dozvie, že som spal s jeho synom zabije ma," zamračil sa Josh. ,,Porušil som jeden z najstarších zákonov a teba trápi to, že Mike bude naštvaný, lebo si gay?"
 
,,Prečo si sa so mnou vyspal?" otočil sa na neho Ted mierne zamračene, akoby o tom usilovne premýšľal. ,,Ja som tým nič neriskoval, iba otcovu zlosť. Ty život. Tak prečo si to urobil?"
 
,,Nie si mi ľahostajný Ted," usmial sa Josh. ,,Už dlhšiu dobu si hovorím, že túžim po tom, aby som sa ťa smel dotýkať. Ale myslel som si, že nikdy nebudem môcť. Nevedel som, že by si mohol byť ako ja. Netušil som to. Ale keď si ma dnes poobede pobozkal, tak som sa snažil udržať si zdraví rozum tým, že som si pripomínal, čí že si to syn, ale nepomohlo. Keď som si uvedomil, že mám u teba šancu, musel som ju využiť. A Mika sa nebojím, lebo ty sa skoro staneš kráľom a potom nám tvoj otec nič nemôže."
Ted dopadol na všetky štyri a prudko dýchal.
 
,,To nič, synček, to nič," Mike bol skokom pri ňom. Vlkodlaci okolo si začali šeptať. Ted vyhľadal Joshove oči, bola v nich bolesť. Chris sa tváril, akoby ho to vôbec neprekvapilo.
 
,,Ty nie si kráľ, si len poskok," Gardien pozrela na Teda zvrchu. Ten konečne s otcovou pomocou vstal. Dnes sa premenil, ale neprebral vládu. Bol obyčajným vlkodlakom.
 
,,Ako je to možné?" spýtal sa Mike Gardien. ,,Ako to, že môj potomok neprebral silu kráľov?"
 
,,Ja neviem," Gardien sa primračila. ,,Jedine, žeby si mal kráľom na veky zostať ty. Alebo možno sa stará mágia luny rozhodla dať silu novému kráľovskému rodu. Ale o tom pochybujem, tento rod sa ťahá už od samotnej Jirinel, prvej kráľovnej. Mike, si si
istý, že niekde neexistuje tvoj starší potomok. Prvorodené dieťa?"

 
,,Mám len syna o žiadnom inom dieťati neviem," Mike sa zamračil.
 
,,Over si ľudské ženy, s ktorými si spal. Pokiaľ existuje Tedov starší súrodenec, musíme ho nájsť, než ho nájdu upíry. To by bol až vážny problém," mračila sa Gardien na Mika.
 
,,Žiadne iné dieťa nejestvuje," zazúril Mike.
 
,,Si si tak istý? Radšej to over," zvrčala Gardien. ,,Lebo pokiaľ existuje a ony sa k nemu dostanú skôr," Gardien vzdychla. ,,Musím ti mapovať tie následky."
 
,,Tati?" Ted pozrel na otca. ,,Je možné, že mám niekde staršieho súrodenca?" spýtal sa zlatooký chlapec trochu vykoľajene.
 
,,Ja neviem Ted, ja neviem," Mike pokrútil hlavou a neveriacky pozrel medzi stromy. ,,Ale ak áno, musíme ho nájsť, než ho nájdu upíry."
 
,,Riskujeme a to hrozne," povedal Josh, keď znovu ležal vedľa Teda v posteli.
 
,,Ja viem, ale milujem ťa," pozrel na neho Ted nežne.
 
,,Aj ja teba, ale Ted, ty nie si kráľ, keď nám na toto Mike príde, ja zomriem a ktovie, či teba nevyženie. Teraz, keď už vie, že ty nebudeš nikdy vládnuť svorkám," Josh sa na neho pozrel trochu nervózne. To Teda naštvalo.
 
,,Pokiaľ sa bojíš, tak so mnou byť nemusíš, ja ťa nebudem nútiť," odsekol.
 
,,Nie tak som to nemyslel, len sa bojím," Josh sa to rýchlo snažil vysvetliť. Nechcel svojho mladého milenca podráždiť.
 
,,To je dobré, v poriadku," vzdychol Ted. ,,Vieš, musím sa ti k niečomu priznať. Keď som zistil, že nie som kráľ, tak sa mi vlastne hrozne uľavilo."
 
,,Uľavilo?" Josh nadvihol obočie.
 
,,Áno," pripustil Ted. ,,Jediná výhoda, ktorá by z kraľovanie vzišla si ty. To, že by sme mohli byť spolu, ale inak," Ted vzdychol.
,,Nechcem byť vrah a nechcem rozhodovať o tom, kto má umrieť a kto žiť. Nechcem posielať vlkodlakov na porážku do sebe vražedných akcií. Na to nemám. A navyše ma potešilo, že možno nie som sám. Že možno niekde tam vonku mám staršieho brata alebo sestru. Prial by som si, aby som mal niekde staršieho súrodenca, aby som nebol tak sám."
 
,,Ty nie si sám," usmial sa na neho Josh. ,,Nikdy nebudeš sám."
 
,,Decká, poďte sa nejesť," zaznel Mikov hlas zdola a tým prerušil Tedovo rozprávanie.


,,Vlastne, to je aj všetko, čo som zhruba chcel povedať," uškrnul sa Ted a pozrel na dvere.


,,Destiny?" otočila sa na mňa Larissa. ,,Ako cestujeme domov? Ja nebudem so Samom sama v aute," zamračila sa na mňa. To ma zarazilo. Nenapadlo ma, že by Larissa odmietala cestovať so Samom.


,,Tak môžeš cestovať s Tedom a Joshom," navrhla som a otočila som sa v nemej otázke na brata.


,,Jasne môžeš," prikývol Ted, ale Larissa sa na mňa zamračila.


,,A prečo nemôžem ísť s tebou?" spýtala sa podráždená. Chvíľu som rozmýšľala, ako jej vysvetliť svoju nepochopiteľnú túžbu byť s Chrisom sama.


,,Rada by som sa s Chrisom porozprávala," povedala som úprimne, aj keď som nevedela, o čom by som sa s Chrisom rada rozprávala.


,,Chceš byť sama v aute s vlkodlakom. Konkréte s vlkodlakom, ktorý bol premenený, keď bol decko?" spýtala sa ma v neuverení. ,,Chris je väčší adept na to, že je nebezpečný ako Sam a ty chceš ísť sním sama? Chris je možno maniak. Šialenec. Niekto, kto požiera ľudské mozgy. Ja som tie príbehy počúvala."


,,Asi to si chcem tým, že pôjdem s ním, dokázať. Chcem si dokázať to, že on nie je cvok ako tí pred ním," povedala som popravde.


,,Ty si blázon," šepla Larissa a s hrôzou na mňa hľadela. ,,Chceš to riskovať?"


,,Ja som blázon? Ty si odbila super chalana, len preto, že je vlkodlak. Odohnala si ho len preto, že je iný," bola som tvrdohlavá ja.


,,Tak prepáč, že sa bojím niekoho, kto sa premieňa na vlkodlaka a zabíja po lese upíry," odsekla Larissa. ,,Vlastne, čo to trepem. Zdá sa, že som tu jediná normálna," s tým sa naštvaná pobrala dole.

 


Po obede sme už len napratali tašky do áut a ako sa zdalo, Larissa bola ochotná cestovať s Tedom a Joshom skôr ako so Samom. Zdalo sa, že aj keď vie o tom, čo je Ted zač, tak si ho obľúbila a verí mu. Nechcelo sa mi z chaty odchádzať, ale vedela som, že je to preto, lebo viem, že sa nevraciam do vili, ale k našim. Tak som túžila, aby bol môj domov vo vile. Teraz som už vedela, čo ma čaká. Mala som byť budúca kráľovná. Bola som veľmi rada, že som na chatu išla a konečne poznám to tajomstvo.


,,Nad čím rozmýšľal?" spýtal sa ma Chris. Sedeli sme v aute asi dvadsať minút a ja som bola stále zamyslená.


,,Nad tým, kto vlastne som," odvetila som a pozrela sa konečne na neho. ,,A nad príbehmi, ktoré som počula, či ktoré som prečítala."


,,Si budúca kráľovná," odvetil. ,,A čo sa týka tých príbehov. Ja neviem. Čo si myslíš, že si sa dozvedela?"


,,Nič moc," vydýchla som popravde. ,,Skôr by ma zaujímalo, prečo si ty jediné, normálne, premenené dieťa. Prečo ty nie si cvok, či fanatik?"


,,Ako vieš, že nie som?" spýtal sa a na chvíľu odtrhol pohľad z cesty, aby sa mi mohol zahľadel do očí vážnym, temným pohľadom. Snažil sa mi nahnať strach, ale ten som ja vôbec nepociťovala.


,,Neviem," mykla som ramenami. ,,Možno si. Možno si len dobrý herec a vieš svoju úchylku skryť do vtedy do kedy treba. Možno si väčší blázon, než boli ony. Nemyslím si, že by si jedol ľudí. To by som si všimla. Ale možno si cvok v niečom inom."


,,Ty sa ma vážne nebojíš," zhodnotil a neveriacky na mňa rýchlo hodil očkom.


,,Ako to vieš?" spýtala som sa prekvapene, lebo som si všimla, že on sa nepýtal, ale iba ten fakt konštatoval.


,,Tvoje srdce bije úplne normálne," poznamenal. ,,Ja ho počujem. Ale ty strach zo mňa nemávaš nikdy," nevyzeral, že sa mu to páči. Asi by bol chlapec radšej, keby som sa pred ním klepala.


,,Možno sa u mňa moja úchylka," povedal s kyslím úškrnom. ,,Ešte neprejavila. Možno ju vo mne vyvoláš až ty a dopadneš ako Melaní alebo ako Firenet."


,,Kto je Firenet?" spýtala som sa zamračene.


,,Vlkodlak, ktorý premenil malé dievčatko, ktoré neskôr našlo úchylku v mučení. Neskutočne sa vyžívala v bolesti. Obzvlášť v bolesti svojho stvoriteľa Fireneta," objasnil mi zhruba ďalší príbeh Chris.


,,Firenet by som nechcela byť, ale byť v tvojom prípade Melaní, by mi nevadilo," uškrnula som sa a on ma preťal podráždením pohľadom.


,,Snívaj ďalej," odsekol a mračil sa na cestu pred sebou.


,,Ja nemusím snívať," usmiala som sa, naklonila som sa k nemu a ruku som mu položila na stehno až príliš blízko citlivého miesta. Okamžite sa napol, ale pohľad neodtŕhal z cesty. ,,Nie som blbá, Chris. Vzrušujem ťa. Pri rieke si tlmil vzdychy a to som ťa iba škrabkala. Keď som sa pod tebou štorcovala pri krbe nenechávalo ťa to chladným. Tie masáže v stajni, pri oboch si bol mimo a keď som sa zranila, videla som, ako sa na mňa pozeráš. Túžobne. Už ma neoblbneš vĺčik. Neverila som, že by baba ako ja, mohla niečím zaujať teba. Neviem, čím som zaujala, ale zaujala som ťa. Môžeš to popierať koľko chceš. Ale po každé, keď to poprieš nazvem ťa klamárom." Pohla som rukou zase vyššie.


,,Des, ta ruka," pretisol skrz zuby. Ja som mu síce hľadela stále do tváre, ale on na mňa pozrieť odmietal. Tvrdohlavo hľadel na cestu. Sánku pevne zaťatú a očividne nervózny.


,,Tú ruku, by si chcel cítiť na svojej nahej koži," šepla som mu do ucha. Počula som, ako vydýchol. ,,Chcel by si, aby som ťa hladila," Chris sa pokúsil niečo povedať, ale ja som ho zarazila. ,,Nepopieraj, máš to márne. Nebojím sa ťa Chris a nemyslím si, že si šialený, ale zato teraz už rozhodne viem, že po mne túžiš. Ty vĺčik môj, nie si nebezpečný pre mňa, ale ja pre teba možno áno. Harper mal pravdu," šepla som do ucha tak potichu a horúco, až privrel oči. Dúfala som, že aj tak serpentíny vníma dostatočne. ,,Vtedy, keď sa s tebou rozprával v lese. Ja som vás počula. Ja nerobím veci bez toho, aby mali nejaký význam. Nechovám sa ako bláznivá pubertiačka z nejakého neznámeho popudu. To nie je môj štýl," s tými slovami som sa odtiahla. Chris zase začal vnímať cestu.
,,Netúžim po tebe," šepol cez stisnuté zuby a snažil sa do hlasu dať pokoj, keďže som ho rozhodila. ,,Nahováraš si niečo, čo nie je."


,,Keď myslíš," mykla som ramenami a so spokojným úsmevom som sa oprela o operadlo, ale pred tým som zapla rádio, lebo som tušila, že zbytok cesty prebehne v mlčaní.


Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.

Info o príspevku Info o príspevku
eKniha / eBook eKniha / eBook
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8