Vrúcny list Ondrejovi

Spisovateľ/ka: dazda | Vložené dňa: 30. júna 2009
http://citanie.madness.sk/view-23278.php

Milý Ondrej,


    na úvod svojho listu Ťa pozdravujem a dúfam, že sa máš dobre. Netúžim po tom, aby akákoľvek bytosť trpela (ani weboví administrátori).


   Cieľom tejto korenšpodencie je taktne Ťa požiadať, aby si ma viac nekontaktoval nižšie spomenutým spôsobom. Mám priateľa a súkromné listy – najmä tej extrémnej frekvencie – sú mi vrcholne nepríjemné a obťažujú ma.

   Podružným cieľom je takisto upozorniť dámy a prípadne aj pánov, ktorí majú byť tú česť užívateľmi servra citanie.madness.sk na to, aby nepovažovali Tvoje slová za invektívu a aby invektívou neodpovedali.

   Inak ich môže stihnúť oveľa tvrdší trest, ako vyskakovanie systémového okna pri prihlasovaní na server citanie.madness.sk, pri každom aktualizovaní stránky a pri vlastne akomkoľvek preklikávaní sa na Tvojom webe s textom:


Prečítala som si pravidlá na Čítaní a budem ich dodržiavať. Budem sa k ostatným správať slušne a s úctou.

Som si vedomá sankcií, ktoré hrozia pri porušení pravidiel.

Dažďa (tu si každý užívateľ, ktorý bude reagovať drzo, cynicky alebo dokonca Ťa, Ondrej, nazve debilom, môže doplniť svoj nickname. Rátajme tu aj užívateľov, v ktorých slovníku pri komunikácii s Tebou, Ondrej, sa slovo “prosím” vyskytuje menej často)

P.S.: Správa sa prestane zobrazovať, keď dokážem, že tento sľub myslím vážne.


   Chýlime sa k záveru môjho listu – tu by som chcela upozorniť na fakt, že mi síce lichotí Tvoja pozornosť a čas, ktorý si venoval nakódovaniu JavaScriptu, ktorý ma mal svojou neodbytnosťou prinútiť, aby som sklonila svoju hlávku plavú a povedala “prosím, Ondrej, oprav tento bug na Tvojej stránke, pretože si ním znižuješ vlastnú kreditibilitu” a povedala “nie, už si nemyslím, že si debil, Ondrej”, avšak táto Tvoja výchovna metóda sa ukázala neúčinná. Týmto ďakujem mocným duchom madnessu, som zas čistá, môj monitor je čistý ako panenská slza.

   Ďalej poukazujem na fakt, ktorý ma prudko zasiahol – v Tvojej systémovej hláške, Ondrej, určenej špeciálne pre mňa, sa objavujú slová:

Budem sa k ostatným správať slušne a s úctou.

Ondrej! K ostatným sa správam slušne a s úctou! Len Teba (a Jožka Gogolena) som si dovolila nazvať debilom! Nikoho iného! Túto moju druhú najhoršiu nadávku (po idiotovi) používam na verejnosti, len keď to považujem za potrebné. A za svojim úsudkom si stojím!


   Na úplný záver sa musím so spýtavým výrazom vo svojich plavých očiach na Teba, Ondrej, pozrieť a vysloviť:

   Prečo, Prečo sa systémová správa prestala zobrazovať, aj keď si sa o to Ty, Ondrej, nepričinil!? Ach Prečo sa prestala zobrazovať, aj keď som Ti, Ondrej, nijaký sľub nedala a ani nedám?


   Cítim sa slabo, ako po veľkom vypätí, Ondrej, je to Tvoja vina.


Nikdy Tvoja,


Katarína, ku dnešnému dňu dazda, premožiteľka upírov.Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.


Komentáre k literárnemu príspevku

Usporiadať: Prejdi na stránku:

Na začiatok Predchádzajúca stránka 1 2 3 Nasledujúca stránka Na koniec
vilamlam
čo roby gazda ked nevypisuje ondrejkovy  
Spisovateľ/Autorvilamlam Pridané dňa6. júla 2011 11:06:07
abulia
odporúčam
som to zjedol  
Spisovateľ/Autorabulia Pridané dňa16. júna 2011 18:55:21
vilamlam
dlhe slabe plesnive opakovacie uplne vieme očom že to smrdí ...  
Spisovateľ/Autorvilamlam Pridané dňa27. mája 2011 08:41:57
odporúčam
..som este davnejsie chcela..  
Spisovateľ/AutorFragaria Pridané dňa5. augusta 2009 19:33:51
pathagonia
odporúčam
kriste((  
Spisovateľ/Autorpathagonia Pridané dňa4. júla 2009 10:40:44
Dňom 3. 7. 2009 sa tento text umiestnil na prvom mieste v rebríčku TOP 15.  
Spisovateľ/AutorRichard Miške Pridané dňa3. júla 2009 00:09:52
Takze. Myslim...ze aj ja by som sa chcel vyjadrit. rovnako ako viacerym uzivatelom sa mi na madnesse asi prestalo pacit. za tuto skutocnost moze medzi inymi aj spravca. pre mna sa to cele zacalo technickymi zmenami .... katovnou, zmenou dizajnu etc.. je to smiesne, lebo to vyzera ako malickosti ale obcas treba napredovat v duchu habsburgovcov a nic nemenit. tieto zmeny boli pre mna osobne jednoznacne k negativnemu. napriklad katovna ktora mala v zasade zmysel sa stala pre mna len bezvyznamnou, nazmyselnou a obtazujucou. to aj vdaka redakcii. jednym z prvych signalov ze vsetko nie je okej bola volba redakcie, ktora sa konala na niekolko krat. mozno aj tie kecy okolo toho sposobili vo finale nefungujucu a zbytocnu redakciu ktora sa nakoniec sama rozpustila. myslim ze opustanie redakcie, aspon to hlavne sa zacalo diat aj vdaka spravcovym vylepseniam v uvodzovkach. napriklad spominane predanie administratorskych prav. s odchodom redakcie suvisi upadok kvality. mozte si hovorit co chcete, ale stara redakcia este za cias ked som tu zacinal podla mna makala, ktitizovala a fungovala. sam si pamatam ako ma motivovalo ked mi napisal assurballit prvy komentar. dnes je citanie zahltene srackami, otrasnymi basnickami a nickami nie nepodobnymi basnickam.sk. teraz by som sa rad vratil ku spravcovi. dlho som ho vnimal ako cloveka v uzadi, ktory drzi server v technickom chode. ked nedavno zacal vstupovat do diskusii, bol som trocha zaskoceny. ako mierou didaktickosti jeho prispevkov, ktorymi sa snazi napravat nas slovnik, tak mierou slizkej akozeslusnosti, ktora vedie akurat ku hadkam. za posledny mesiac si zakernymi tahmi...napriklad aj voci dazdi ci hadkami s assurom silne posramotil povest. pretoze tato - narovinu povedane sikana - dazdozienky je uz moc silny kafe  
Spisovateľ/AutorHasdrubal Pridané dňa2. júla 2009 20:44:24
odporúčam
sila.  
Spisovateľ/AutorHasdrubal Pridané dňa2. júla 2009 20:25:44
Boris Lilov
odporúčam
neviem, či to sem patrí, ale pridávam návrh na text do podobných dialógov: "mea culpa, mea maxima culpa" (tlačítko "amen")  
Spisovateľ/AutorBoris Lilov Pridané dňa2. júla 2009 13:26:45
A potom dostanes oplatku a rozhresenie  
Spisovateľ/Autorfic Pridané dňa2. júla 2009 13:56:26
odporúčam
ten javascript fakt vtipny  
Spisovateľ/AutorAndrej Nejaký Pridané dňa2. júla 2009 09:05:52
odporúčam
X  
Spisovateľ/AutorSchuldiner Pridané dňa1. júla 2009 22:33:40
dakujem vsetkym za podporu  
Spisovateľ/Autordazda Pridané dňa1. júla 2009 22:26:41
Niet zac, Tvoj Re Re..  
Spisovateľ/Autorfic Pridané dňa2. júla 2009 01:29:33
odporúčam
niečo zhnitého je v čítaní.madness! sorry, nech sa na mňa nikto nehnevá, ale toto bolo od andreja fakt dosť nespravodlivé.  
Spisovateľ/Autoredmund Pridané dňa1. júla 2009 22:25:07
10 bodov
nezna revolucia, vemte si do ruky mavatka  
Spisovateľ/Autorfic Pridané dňa1. júla 2009 18:02:31
"Tento príspevok sa odklonil od literatúry..." A ja som si naivne myslel, že umenie nemá hranice... To, že má tento text 8 odpo. od ľudí, ktorý sú istou zárukou kvality a rešpektu /možno ja nie/ o niečom svedčí. Otázka je, či sa kompetentný /ty/ aj zamyslí, prečo je tomu tak...  
Spisovateľ/AutorRichard Miške Pridané dňa1. júla 2009 13:36:54
dandan
odporúčam
.  
Spisovateľ/Autordandan Pridané dňa1. júla 2009 08:12:37
Ahoj Dažďa, pekný článok. Písanie Ti ide, venuj sa mu ďalej, určite to ďaleko dosiahneš. To myslím úprimne. Nech si o niekom myslím čokoľvek, dobré i zlé, nebudem ho/ju oslovovať hanlivými menami (ani Jožka Gogolena, ktorému sa iste štikúta, ani Teba). Verím, že slušnosť a úcta sú tým správnym spôsobom pre komunikáciu s druhými ľuďmi. Som rád, že som našiel spôsob, ako Ťa inšpirovať v písaní aj v tejto uhorkovej sezóne. Máš v sebe revolučného ducha a stačí čo i len malý podnet a už vyskočíš ako čert z krabičky a Tvoje plavé očká (máš aj plavú hlávku, možno si celá plavá...;) ) začnú chrliť hromy blesky okolo seba. Aby neboli nejaké pochybnosti, ktoré tak rada vyvolávaš a umelo vytváraš, oslovovanie druhých hanlivými menami mi u Teba až tak neprekáža. Viac mi starosti robia Tvoje domýšľance a unáhlené závery. Keď sa to spojí s energiou, ktorú do toho vkladáš, tak Sodoma Gomora...;) Ale zvykám si, je to dobrá škola pre webového administrátora. Na záver (ozajstný záver), som úprimné rád, že pôsobíš aj na Čítaní z dvoch dôvodov. Jednak pre svoje nesporne kvalitné literárne znalosti a po druhé za neutúchajúce burcovanie/revoltovanie proti mne, ktoré vo mne trénuje trpezlivosť aj s takými návštevníkmi webov ako si Ty... Len tak ďalej...  
Spisovateľ/AutorSprávca Čítania Pridané dňa1. júla 2009 00:52:20
Myslim si ze takato strojena zdvorilost ktorou decentne cloveku naznacujes aky je kreten je ovela viac slizkejsia ako ked niekto na rovinu povie "Debil" ..  
Spisovateľ/AutorAndrej Nejaký Pridané dňa2. júla 2009 08:55:26
podpisujem  
Spisovateľ/Autorfic Pridané dňa2. júla 2009 19:55:37
ked si prechadzam styl tvojich prispevkov a intelektualnu uroven tvojej "argumentacie", nemozem sa zbavit domnienky, ze "Jozko" Gogolen je prave tvoje alterego  
Spisovateľ/Autorkvaroh Pridané dňa1. júla 2009 01:56:17
Máš nejaký konkrétny príklad, kde sme si s Jožkom podobní? Lebo ja mám niekoľko príkladov, kde sme rozdielni. Napríklad v používaní hrubých výrazov. Tie ja nepoužívam. Nie je to len Tvojím želaním, aby Jožko bol mojim alteregom? ;)  
Spisovateľ/AutorSprávca Čítania Pridané dňa1. júla 2009 02:03:43
to, ze ho oslovujes familiarne ma trochu zaujalo. v kazdom pripade, je to len domnienka, resp. jemna urazka tvojej osoby  
Spisovateľ/Autorkvaroh Pridané dňa1. júla 2009 02:08:05
Oslovil som ho rovnako ako Ty. Zaujímavé. Z logiky veci jemne urážaš svoju osobu. To je len domnienka...  
Spisovateľ/AutorSprávca Čítania Pridané dňa1. júla 2009 08:24:46
ja som to dal do uvodzoviek, debil  
Spisovateľ/Autorkvaroh Pridané dňa1. júla 2009 09:07:18
a co je uctiveho na tom vkladat uzivatelom do stranky skodlivy kod, ty slusnost?  
Spisovateľ/Autorkvaroh Pridané dňa1. júla 2009 01:02:04
Ako ten kód škodí? Príde mi to stále lepšia forma ako rušiť príspevky alebo rovno užívateľov pri porušní pravidiel.  
Spisovateľ/AutorSprávca Čítania Pridané dňa1. júla 2009 01:07:49
Skus to este raz..chyba ti carovne slovicko..verim, ze to zvladnes. (aj ked dufam, ze vyssie komentare, ti objasnili problematiku)  
Spisovateľ/Autorfic Pridané dňa1. júla 2009 01:35:39
To malo ist pod reakciu na tvoj komentar k mojmu o pokrytcovi.  
Spisovateľ/Autorfic Pridané dňa1. júla 2009 01:38:07
Usporiadať: Prejdi na stránku:

Na začiatok Predchádzajúca stránka 1 2 3 Nasledujúca stránka Na koniec
Info o príspevku Info o príspevku
eKniha / eBook eKniha / eBook
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8