Poslanie Antikov - 6. kapitola

Spisovateľ/ka: Lena Landgrafová | Vložené dňa: 8. augusta 2009
http://citanie.madness.sk/view-23756.php

Ráno som sa zobudil na to, že niekto otvára okno. Bol to muž a mal krátke čierne vlasy. A mal strnisko - neoholenú bradu, ale jemu sa to napodiv hodilo. Oblečený bol normálne, mal čierne tričko a krátke gate. Bol trochu oválnejší ako Scott, teda trošku tučný, ale nie výrazne.

 

„Dobré ráno, dúfam, že ťa Scott ponúkol slivovicou," povedal, keď si všimol, že som sa zobudil.

Ja: „Ponúkol, ale nedal som si,"

on: „Nedal? To je škoda, bola vážne dobrá... Ach, zabudol som sa ti predstaviť. Volám sa Charlie, som bubeník. A zvyšok skupiny je v kuchyni," medzitým, ako sa predstavil, podišiel ku mne a podali sme si ruky.

„Dobre," povedal som a pomohol mi vstať.

Charlie: „Chceš sa s nimi zoznámiť?" Pozrel som sa na Charlieho a povedal som: „Áno. A ozaj, volám sa Billie". Išli sme do kuchyne. Za stolom sedeli iba traja ľudia, vrátane Scotta. Scott sa ihneď postavil.

„Dan a Frank, toto je Billie. Billie toto je Frank a Dan," povedal Scott a postupne, ako mi ich predstavil, sa postavili a podali si so mnou ruku. Potom ma Scott usadil na svoje miesto a z kredenca mi na stôl položil plný tanierik čajového pečiva a hrnček, do ktorého mi nalial horúceho čaju.

Ja: „Ďakujem,"

Scott: „Dobrú chuť Billie,"

Ja: „Ďakujem. A kde je Joey?"

Frank: „V spálni, ešte spí,"

Dan: „Bol veľmi unavený a ledva vládal chodiť," Scott medzitým odišiel.

 

Kývol som hlavou a začal som jesť. Obidvaja mi boli sympatickí. Frank bol chudý a mal hnedé vlnité vlasy, až po bradu. Dan mal dlhšie krátke čierne vlasy a okuliare s podlhovastými sklíčkami. Bol nízky, ale svalnatý. Bolo vidieť, že posiluje.

„Chutilo ti?" spýtal sa Frank, keď som dojedol.

Ja: „Áno, bolo dobré. Aj čaj bol dobrý,"

Frank: „To je dobré, keď ti chutilo,"

Ja: „Áno. Dúfam, že sa mi to udrží v žalúdku," obaja sa zasmiali.

Frank: „Áno, to poznáme. Tehotenstvo nie je bohviečo,"

Dan: „Presne tak. A prvé tri mesiace sú najhoršie. Sú iba o nevoľnosti,"

Frank: „Ibaže ty to budeš prežívať ešte dva dni. A potom ti nebude tak často nevoľno. Iba niekedy. Teda aj ten štvrtý mesiac býva nevoľno, ale už o niečo menej. A od piateho mesiaca chodíš často na záchod... Je to hrozné. Ale našťastie máme silný materinský cit, vďaka ktorému máme silnú túžbu po dieťati. Takže celé to tehotenstvo... stojí za to. Kto nemá materinský cit, tomu to nestojí za to. Ale tebe to tehotenstvo bude trvať ešte osem dní,"

Dan: „Ale niekedy je strach silnejší ako túžba,"

Ja: „Neviem síce odkiaľ viete, že som v druhom stave a že mám pred sebou ešte osem dní, ale asi vám to povedal Scott. Ináč ďakujem, aspoň som sa niečo dozvedel. Môžem si dať oprať veci?"

Frank: „Nie,"

Ja: „Prečo?"

Frank: „Lebo sú už opraté. Teraz sa sušia na radiátore,"

Ja: „Dobre, idem si ich zobrať," s veľkou istotou som smeroval do obývačky, ale Frank ma hneď upozornil: „Na radiátore v spálni,"

Ja: „Aha, dobre."

 

Vedel som, že Joey je v spálni a že spí. Preto prvé, čo ma napadlo, bolo, že musím do spálne vojsť potichu, aby som ho nezobudil. Otočil som sa a išiel ku dverám. Otvoril som ich, ale zrak som nasmeroval rovno na radiátor. Oblečenie som tam naozaj mal a tak som s upreným pohľadom na ne, potichu kráčal k radiátoru. Bol som síce zvedavý, ako Joey vyzerá, ale nechcel som ho zobudiť. Keď som si zobral veci, uprel som pohľad na dvere, ktorý netrval dlho. Upútali ma zarámované fotografie, ktoré boli na stene vedľa dverí. Najprv ma zaujali fotografie z koncertov, ale na tých, ktoré som si poriadne prezrel, boli iba Scott, Dan, Frank a Charlie. Bolo to iba pár fotografií na ktorých boli iba oni. Ja, Mike a Tre tvoríme jednu skupinu. Rockovú skupinu. Som spevák a gitarista, Mike je bas gitarista a vokalista a Tre je bubeník. Napriek tomu sme komerčná skupina. Oni sú však o veľa menej komerčná skupina. Mali tam zavesenú jednu platňu. Bola ich a bola na nej aj značka vydavateľstva. Bolo to metalové vydavateľstvo, veľmi významné, ale nie komerčné. Na základe tých fotografií a platne mi bolo jasné, že sú thrash metalová skupina. Najviac ma však zaujal ultrazvukový snímok. Mal veľmi pekný svetlý drevený rám vyzdobený ornamentmi. Bol to ultrazvukový snímok plodu dieťaťa, zrejme už v deviatom mesiaci.

 

Zaujímalo ma, koho je ten ultrazvukový snímok a v tom odznela odpoveď: „Ten ultrazvukový snímok je môj," ihneď som sa otočil.

„Prepáčte, nechcel som vás zobudiť, už idem preč," hovoril som tak trochu zmätene.

 

Joey mi bol sympatický. Mal dlhé čierne vlnité vlasy s ofinou. Vlasy mu siahali asi desať centimetrov nad lakte. Bol opálený ako Ace, no na rozdiel od neho, nemal na tvári vrásky. Myslel som si, že bude mať veľké brucho, keďže je v deviatom mesiaci, ale vôbec nemal. Bol chudý.

 

Joey: „Vôbec si ma nezobudil,"

Ja: „Naozaj? Dobre, už vás nebudem otravovať," chcel som odísť, ale on sa chcel so mnou zjavne rozprávať.

Joey: „Neodchádzaj, vôbec ma neotravuješ,"

Ja: „Ja vás naozaj nechcem otravovať, môžete spať ďalej," išiel som k dverám,

Joey: „Počkaj, doniesol by si mi prosím ťa pohár čistej minerálky? Som smädný,"

Ja: „Ale áno, doniesol," išiel som teda do kuchyne. Oblečenie som si položil zatiaľ na stoličku a z kuchynskej linky som vytiahol pohár. Z chladničky som vytiahol čistú minerálku a nalial som z nej do pohára. Zobral som pohár  a išiel som do spálne.

 

Podišiel som bližšie k posteli, ja: „Nech sa páči," podal som mu pohár minerálky,

Joey: „Ďakujem," a okamžite som odišiel a nereagoval som ani na to, keď hovoril počkaj.

 

Scott, Charlie, Frank a Dan neboli v byte už keď som išiel Joeymu pre pohár minerálky. Keď som sa vrátil do kuchyne pre oblečenie, všimol som si listu, ktorý zanechali na stole. Stálo v ňom: „Billie, museli sme ísť niečo vybaviť v ohľade koncertov. Nechoď bez Joeyho nikam sám a pokiaľ to nie je nutné, ostaň radšej v byte. Joey dá na teba pozor. Nie si žiadny rukojemník. Je to iba kvôli tvojej bezpečnosti." Myslel som si, že keď sú preč, mám dať pozor na Joeyho, ale on má dať pozor na mňa. Neviem, ako mu mohli dať takú úlohu, keď je v deviatom mesiaci tehotenstva. Ako keby ho tehotenstvo vôbec neospravedlňovalo. A takto zamyslený som ani nezaregistroval, že Joey vyšiel zo spálne. Skoro, akoby bez bremena, kráčal ku mne do kuchyne.

 

Otočil som sa k nemu a priamo som povedal, čo si myslím: „Ja mám dávať pozor na teba, nie ty na mňa," bola to moja reakcia na list, ktorý zanechali.

Joey mi na to povedal: „Billie, má to svoj dôvod. Ty si teraz vo väčšom nebezpečenstve ako ja. Kým si neprišiel ty, bol som na diablovom zozname prvý, koho sa potrebuje zbaviť. Zachránil som množstvo ľudí a Antikov. Robím to už dvadsať päť rokov a som v tom podstate profesionál. Moje tehotenstvo ma ospravedlňuje iba do určitej miery,"

Ja: „Ale toto je tvoje jediné dieťa, mali by na teba brať väčšie ohľady,"

Joey: „Asi áno. Poďme sa rozprávať o niečom inom,"

Ja: „Dobre," a išli sme do spálne.

Pri dverách som sa opýtal: „Ten ultrazvukový snímok je spravený v deviatom mesiaci?"

Joey: „Áno,"

Ja: Má pekný rám,"

Joey: „Ďakujem,"

Ja: „To ste ho niekde kúpili, alebo ste si ho dali vyrobiť?"

Joey: „Nie, spravil som ho sám,"

Ja: „Naozaj?"

Joey: „Áno. Bývam v rodinnom dome, takže mám dielňu a veľký pozemok na ktorom mám záhradku, kde pestujem zeleninu a mám zasadené kríky, ovocný sad a stajne, vrátane väčšej, dreveným zábradlím ohraničenej, parcely,"

Ja: „Aha a tá časť pozemku, teda tá ohraničená parcela, tá je načo?"

Joey: „Aby sa mali kde kone prebehnúť," dodal.

Ja: „Vy chováte kone?"

Joey: „Áno. A prosím ťa nevykaj mi,"

Ja: „Dobre,"

Joey: „Okrem koní chovám ešte kury, morky a husi,"

Ja: „Bývate... teda bývaš na dedine,"

Joey: „Áno. Nedáš si čaj?"

Ja: „Áno, dal by som si,"

Joey: „Dobre, idem ho uvariť," vstal a išiel do kuchyne.

Napadlo ma, že by som mohol medzitým ustlať posteľ a tak som naň zavolal: „Tú posteľ usteliem!"

Joey: „Dobre!" a tak som začal.

 

Podľa tvrdosti obliečok, som usúdil, že ich na paplón a vankúše navliekli ešte včera. Kým som ustielal posteľ, začul som, že niečo spadlo a rozbilo sa. Ihneď som bežal do kuchyne. V kuchyni som našiel Joeyho, ako sa opretý o chladničku drží za brucho a stáča sa od bolesti. Už podľa toho som vedel, že naň ho prišli pôrodné bolesti. Na zemi boli kúsky rozbitého hrnčeka. Rýchlo som mu pomohol dostať sa do spálne, aby nespadol na kúsky rozbitého hrnčeka a neporanil sa.

 

Pomohol som mu ľahnúť si na posteľ a opýtal som sa ho: „Nezanechal Scott nejaké telefónne číslo?"

Joey: „Nemusíš mu volať, on vycíti, že sa niečo deje," v tom zazvonil zvonček, čo znamená, že niekto stojí už pred dverami bytu.

„Idem sa pozrieť kto to je, buď ticho," povedal som, privrel som dvere na spálni a išiel som ku dverám. Otvoril som ich a za nimi stál nejaký muž s krátkymi hnedými vlasmi.

Opýtal som sa: „Kto ste?" on však silou sotil do dverí, pričom sa dostal dnu a pýtal sa: „Kde je?!"

Ja: „Kto kde je, koho hľadáte?" medzitým prudko otvoril dvere do obývačky a rýchlo ju obzrel.

Potom prišiel ku mne, pozrel sa na mňa a povedal: „Joeyho," pozrel smerom do spálne, odsotil ma a išiel tam. Chcel odniesť Joeyho, ale Joey sa vzoprel.

Joey: „Nie Jason, nechaj ma, ja s tebou nikam nepôjdem!"

Jason: „Ja som si neprišiel pre teba, prišiel som si pre syna," zvnútra kabáta vytiahol injekčnú striekačku s fľaštičkou nejakej tekutiny a nabral z nej do striekačky. Rýchlo som išiel k nemu, aby som ho zastavil.

Ja: „Nechaj ho!" a udrel ma, až som spadol na zem, pričom ma to trochu omráčilo.

 

Jason zapichol injekčnú striekačku Joeymu do ruky, Joey skríkol a rýchlo si striekačku z ruky vytiahol a odhodil ju. Neviem, čo Jason chcel urobiť, ale Joey ho kopol do brucha, pričom stratil dych. Joey rýchlo vstal a odhodil sa ku mne na zem a chytil ma. Jason sa sotva na nás pozrel, ale v tom sa Joey so mnou preniesol.


Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.

Info o príspevku Info o príspevku
eKniha / eBook eKniha / eBook
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8