Po stopách vlkov-40kapitola-Akcia: Návšteva v ohrození!!

Spisovateľ/ka: Simona G. | Vložené dňa: 9. augusta 2009
http://citanie.madness.sk/view-23768.php
,,Destiny, som rád, že si už hore, nerád by som ťa budil. Prvé tvoje ráno tu si totiž až dokonale pamätám," povedal Seth, keď ráno došiel do mojej izby. Ešte som sa rozťahovala na posteli, ale už som bola istú chvíľu hore.
,,Seth, ty niečo potrebuješ?" spýtala som sa ho. ,,Alebo si prišiel, len tak skúsiť šťastie, či ti nedolámem končatiny, keď ma zobudíš?"
,,Vlastne som tu na Mikov rozkaz," priznal Seth a nervózne prešliapol pri mojej posteli podrobne skúmajúc, či nemám v pláne chytiť prvú vec a nešmariť ju po ňom. ,,Poslal ma ti okamžite povedať, aby si si švihla so vstávaním a išla za ním do pracovne. Že je to celkom akútne vzhľadom na to, že už je o desať jedenásť."
,,Ale hlavne je nedeľa," zafrflala som a na posteli som sa posadila. ,,Díky, Seth, môžeš ísť," prepustila som svojho stále nervózne prestupujúceho sluhu. Rýchlo som sa obliekla a utekala som dole do otcovej pracovne. ,,Ahoj," vletela som dnu. Otec sedel za stolom a ani od nejakého dokumentu nezdvihol pohľad
,,Čo ti to toľko trvalo?" spýtal sa a ďalej primračene čítal.
,,Trvalo?" nadvihla som obočie tak vysoko, až sa mi muselo schovať vo vlasoch. ,,Robíš si srandu. Je nedeľa a ty dobre vieš, že v nedeľu ja dlho spím. Je víkend."
,,Ja viem," povedal, odložil papier do ktorého bol tak zabratý bokom a povzdychol. ,,Destiny, ja viem, že si včera prišla po dlhej dobe a tento víkend by som sa ti mal venovať, lenže ja som na túto nedeľu už mal niečo naplánované a potrebujem, aby si išla aspoň na dve hodiny niekam von. Mimo vili."
,,Vážne? Naplánované? A čo presne máš naplánované?" skrížila som ruky na prsiach, lebo som už poznala odpoveď, dal mi ju včera Ted. Návšteva upírov, ktorí sa živia krvou zvierat a podľa Teda mala byť ich dnešná návšteva posledná.
,,Príde sem môj starý známi s rodinou. Len sa tu na chvíľu stavia," Mike pohodil rukou v geste, to nie je podstatná záležitosť a nič, čím by si sa musela trápiť.
,,A mňa nemôžu vidieť prečo?" vedela som o čo ide, ale chcela som, aby sa k tomu Mike sám priznal.
,,Sú to upíry Destiny a podľa tvojich reakcií hádam, že o ich návšteve vieš," prezrel si ma Mike s nadvihnutým obočím a rozvalil sa na stoličke. Jasne, otec ma poznal a rýchlo ma prekukol, niežeby mi to vadilo, lebo som to neskúšala ani nijako rafinovane zahrať, či skryť.
,,Áno, viem. Počula som o nich, že sú to takí tvoji informátory a tiež to, že sa živia krvou zvierat. To ma zaujalo, takých upírov asi nie je veľa, že?" nadvihla som obočie a čakala som jeho potvrdenie.
,,Nie, takých je naozaj málo," otec spľaskol spokojne rukami. ,,A keďže vieš o akú návštevu ide, iste chápeš, že by bolo lepšie, keby si tu nebola."
,,Vlastne nechápem, otec," zarazila som ho. ,,Nechápem, prečo by som tu nemohla byť? Prečo ma nemôžu vidieť? Sú to upíry živiaci sa zvieracou krvou, takže mi nič nehrozí, nie?"
,,Destiny," otec moje meno povedal, akokeby sa bavil s dvojročným deckom, ktorému sa snaží vysvetliť, že dva a dva sú štyri. ,,Ty ešte nie si vlkodlak a tak nie si schopná sa sama brániť a aj keď tejto upírej rodine plne verím nechcem, aby sa moja krehká dcéra dostala do spoločnosti hocakého upíra, či už sa ten dotyčný upír živí krvou ľudí alebo zvierat."
,,Ale keby bol pri mne stále Chris tak mi predsa nič nehrozí. Sám si povedal, že v tvoje prítomnosti sa ničoho báť nemusím. Takže ty plus Chris, nie som tým pádom ako v protiatómovom kryte?" spýtala som sa ho s miernym úškľabkom.
,,Nechcem sa o tomto dohadovať Destiny," povedal Mike a už sa zamračil. ,,Pôjdeš sa najesť niekam von a vezmeš so sebou aj Larissu s Tedom."
,,Ale ja chcem ostať a vidieť upírov," zatvárila som sa naštvane a detsky som trucovala. ,,Prečo nemôžem, keď chcem."
,,Ja verím zlato, že keď čítaš knižky, tak sa nebojíš, ale skutočnosť je iná," vyhlásil Mike pevne. ,,Ja ťa chcem, len chrániť pred vecami, ktoré by si nemala vidieť."
,,Ale ja som už predsa upírov videla," protirečila som mu. ,,Vtedy v lese, keď zranili Chrisa. Pamätáš? Mňa predsa pár upírov nevystraší a na viac, nemala by som si na nich ako budúca vlkodlačia kráľovná zvykať? A aj mne predsa budú v budúcnosti nosiť informácie, tak je lepšie ich poznať teraz?"
,,Ja si nemyslím, že ťa vystrašia oni, ale skôr niečo iné," Mike sa razom tváril mierne ustarostene. ,,Títo upíry ti nebudú nosiť žiadne informácie. Po dnešku už nie. Poslúchni, vezmi brata a kamarátku z vili."
,,Otec čo chceš urobiť?" spýtala som sa a prestrašene som na neho vyvalila oči, lebo mi potvrdil to, čo mi Ted naznačoval.
,,Destiny, poslúchni ma!" toto už znelo viac ako rozkaz. Rozhodla som sa, že sa s ním o tom hádať nebudem. Mala som totiž plán. Pokiaľ sú tí upíry takí, ako naznačoval Ted, nenechám Mika, aby ich zabil. Keď sa s ním pohádam tak to nevyriešim, musím ísť na to inak.
,,Dobre, daj mi prachy, nebudem si míňať svoje," povedala som trucovito, teraz som to už hrala, ale jemu to asi nedošlo a podal mi ruličku bankoviek. ,,Beriem so sebou aj Sama a Chrisa, aby si to vedel."
,,Chris ide prirodzene," pripomenul mi otec fakt, že Chris sa odo mňa nesmie pohnúť ani na krok. ,,A pre mňa za mňa si ber so sebou aj polovicu vili."
,,Fajn, ale najneskôr o pol tretej sme späť," oznámila som mu a vydala sa na cestu späť do svojej izby.

,,To nemyslíš vážne?!" rozčuľoval sa Ted v mojej izbe, keď som jemu aj Larisse oznámila, že ideme z vili preč. Larissa sa na mňa tiež nesúhlasne mračila. Ted bol totiž u Mika predo mnou a Mike ho poslal tiež z vili. A Ted to povedal Larisse. ,,Jasne nás vyhadzuje preto, aby ich mohol zabiť. Vždy mi dovolil zúčastniť sa na tých návštevách a zrazu musím ísť mimo vili. Destiny, on ich chce zabiť a ty mu to len tak dovolíš, ešte aj bez protestu odídeš, aby mal voľné ruky. To nemyslíš vážne?!"
,,Keby si na mňa hneď neziapal a počúval ma, dozvedel by si sa, čo mám v pláne," odvrkla som mu a on sa razom zarazil. Larissa čupela na mojej posteli a ja s Tedom sme si stáli čelom. Larissa nás z postele sledovala ako nejaké zaujímavé predstavenie.
,,Plán?" Ted nadvihol obočie a vymenil si s Larissou nechápavý, rýchly pohľad.
,,Áno plán, ty trkvas," pretočila som očami a dala som si ruky v bok. ,,Je neplánujem nechať Mika, aby zmasakroval nevinnú upíriu rodinu, ale hádkou s ním nič nevyriešime. Hádku Mike vyhrá. Ale takto, keď si myslí, že poslušne odídeme a myslí si, že to všetko prebehne ako po masle, ho prekvapíme."
,,Ja nechápem, kam tým do kelu mieriš?" Ted rozhodil naprázdno rukami do priestoru.
,,Že mi síce odídeme, ale nie ďaleko," povedala som už s diabolským úškrnom. ,,Necháme Mika v mylnej predstave, že sme preč a keď Chimeon s rodinou príde, objavíme sa mi. Pred nami ich snáď nezabije a aj keby aj tak neupustil od svojich plánov, môžeme sa s ním pohádať aj vtedy. Nemusíme prednostne."
,,Dievča, to neznie zase až tak zle," pozrela na mňa zamračená Larissa, ktorá celý ten môj nápad hodnotila. ,,Inak aký sú upíry? Ja som ich ešte nevidela."
,,Sú krásny, asi ako vlkodlaci a celkom vyzerajú ako normálny ľudia, teda až na to, že sú omnoho krajší, prirodzene," povedala som a sadla som si vedľa nej na posteľ. ,,Ty teraz choď so Samom, nech vyberie nejaké auto. Piati sa do jedného zmestíme a ja som povedala Mikovi, že berieme aj Sama, takže choď, ale nepovedz mu o našom pláne. Povedz mu, že ideme do reštiky, ako si želá Mike. Len pre istotu. A ty Ted," otočila som sa na Teda. ,,Choď za Joshom a požiadaj ho, aby nám okamžite poslal SMSku, keď sem upíry dôjdu, aby sme sa mohli vrátiť včas a tomu hlúpemu masakru zabrániť. Ale tiež mu nehovor, prečo ťa o tom má informovať," Ted aj Larissa mi kývli a ako na rozkaz vybehli von, aby našli tých, ktorých som im kázala.


,,Sam, spomaľ a zahni sme," prikázala som vodičovi a poklepkala som ho po ramene.
,,Destiny, tam sú iba stromy, žiadna cesta a už vôbec nie reštaurácia," vysvetlil mi Sam. ,,Teda jedine, že by si sa dala na obhrýzania šišiek, tak to beriem."
,,Ha ha, neskutočne vtipné ty mizerný ignorant, chcem aby si zastavil, lebo mi do žiadnej reštaurácie nejdeme," sykla som na neho, lebo jeho poznámka vyvolala v aute všeobecný smiech.
,,Nejdeme?" Chris sa na mňa otočil z miesta spolujazdca, keď Sam zastavil. ,,Akoto, že nejdeme. Veď si Mikovi povedala, že sa ideme najesť nie."
,,Nie," opravila som ho. ,,To on mi oznámil, že sa ideme najesť, ale ja rozhodne nehodlám byť preč až do pol tretej. Mám v pláne zachrániť upírov."
,,Des, že sa ti do toho pletiem, nie je povinnosťou vlkodlakov upírov zabíjať?" spýtal sa ma Chris s nadvihnutým obočím a ja som ho preťala pohľadom. ,,No možno sa mýlim, ty si dcéra kráľa vlkodlakov, tak to asi vieš lepšie."
,,Nechaj si tie svoje poznámky," zvrčala som.
,,Iba ja nechápem, čo sa to tu deje?" spýtal sa Sam podráždene a pozrel na nás do spätného zrkadla. ,,Lariss?" požadoval vysvetlenie od mojej najlepšej kamarátky.
,,No ide o to, že si myslíme, že Mike chce zabiť Chimeonovu rodinu," vysvetlila mu. ,,A mi mu v tom hodláme zabrániť," usmiala sa pyšne.
,,Prečo si mi to nepovedala? Prečo si mi povedala, že ideme do reštaurácie, keď si vedela, že to tak nie je? Keď si vedela, že sa nedostaneme ani po asfaltku?" spýtal sa Sam jasne nespokojný, že ho oklamala.
,,Lebo som ju o to požiadala," umlčala som ho ja a vytrvalo som hľadela na Tedov mobil. Ten ho už mal v ruke a čakal na signál od Josha. ,,Aby si sa náhodou pred Mikom neprekecol."
,,Prečo by som sa mal?" zareagoval Sam urazene a nepekne sa na mňa mračil do spätného zrkadla.
,,Keby ti prikázal povedať mu kam ideme, čo by si mu asi povedal, keď mu nesmieš klamať?" zareagovala som ja, aby som ho rýchlo schladila.
,,Povedal by som, že pôjdem tam, kam budete chcieť ísť vy," odvetil Sam. ,,To by nebola ani lož a ani by som mu to nevyzradil."
,,Nebudem riskovať, že sa niečo nepodarí a že ťa prekukne, tak sorry," pretočila som očami. Aj keď je to chalan mojej najlepšej kamarátky, aj tak mu dám rozkaz držať zobák, keď ma naštve. ,,Inak stále som nepochopila, prečo musíte poslúchať Mika na slovo a hovoriť mu pravdu, keď vám to prikáže, veď ako by zistil, že klamete," zareagovala som zamyslene.
,,To pochopíš keď budeš sama kráľovnou," prezradil mi Chris.
,,Vysvetlíš mi to," neznášala som, keď som nedostala priamu odpoveď na otázku.
,,No mi jednoducho vieme, kedy nám naši podriadení
klamú," vysvetlil mi namiesto Chrisa Ted. ,,Keď mi niekto z podriadených zaklame, viem to. Neviem ako, ale jednoducho viem, cítim to, aj ty, keď sa staneš kráľovnou, to budeš vedieť. A rozkazy vlkodlaci musia poslúchať preto, lebo keď neposlúchnu, tak ich kráľ obvykle zabije. To je celá záhada."
,,Takže teoreticky, keby ste chceli môžete sa Mikovi postaviť? Nemusíte ho poslúchať?" tak toto ma prekvapilo, bola som presvedčená, že ich pri Mikovi drží niečo iné a nie jednoduchý strach zo smrti.
,,Áno, môžeme," potvrdil mi Sam. ,,Ale aký psychopat by to robil? Pokiaľ sa niekto Mikovi postaví, tak zomrie. Myslím, že takých ochotných samovrahov nie je veľa."
,,SMS už došli," oznámil mi Ted, čo vlastne robiť nemusel, lebo ja som ten mobil počula zapípať, sedela som totiž hneď vedľa neho.
,,Sam, späť do vili," uškrnula som sa na nášho momentálneho vodiča.
,,Mike ma riadne zdrbe," povzdychol si Sam a otáčal auto, aby ho mohol vzápätí hnať naspäť do vili. Chris sa celú dobu tváril mierne pobavene, táto situácia mu zjavne prišla zábavná. Keď sme dorazili na nádvorie Zeeke a Marissa sa na nás mračili z plotu, nepochopili, čo toto malo znamenať. Nepochopili, prečo sme odišli, aby sme sa vzápätí vrátili. Na nádvorí sme vystúpili všetci okrem Sama.
,,Sam, vráť auto späť do vili," prikázala som mu. ,,A snaž sa držať od Mika čo najďalej do tej doby, než zistí, že sme tu. Chcem mu pripraviť mierny šok, aby nás už nestíhal vyhodiť z vili," Sam mi prikývol, že rozumie. ,,Ted, kam otec obvykle zavedie návštevu tohto druhu?"
,,Do obývačky," odvetil mi neochvejne. ,,Upíry totiž pijú krv, nejedia a tak ich otec zavedie tam. Tam vysedávajú a bavia sa, kým mu nepovedia všetky informácie. Keď mu nepovedia nič nové, tak ich zabije."
,,A keď nemá návšteva žiadne nové informácie a Mike to aj dopredu vie, kam ich zavedie? Predsa ich nezabije v obývačke?" pretočila som očami, ale Ted nahodil výraz, ,,zjavne nášho otca stále nepoznáš."
,,Nebude sa s nimi presúvať, Destiny," povedal Ted s povzdychom, ako keby hovoril s veľmi nechápavým človekom. ,,Zabije ich pokojne tam a následne prikáže niektorému z vlkodlakov odpratať telá, než sa z nich stane prach a nakoniec ďalšiemu prikáže kúpiť farbu, aby mohli vymaľovať. Alebo niekedy len vymeniť koberec a sedačku, keď sa mu podarí nezasviniť steny."
,,Už veľa ľudí zabil priamo v obývačke," pozrela som na Teda trochu úzkostlivo. Často som v obývačke vysedávala a Mike si tam pokojne vraždí.
,,Upírov, nie ľudí, Destiny, medzi tým je dosť podstatný rozdiel," pretočil Ted očami. Chcela som mu naštvane odseknúť, aký podstatný rozdiel to asi môže byť, keď obidva druhy sú mysliace a cítiace. ,,A áno, často ich zabíja priamo v obývačke. Niekedy sa to zvrtne, že upíry sú silnejší a je ich viac a vtedy sa môže stať, že sa im podarí uniknúť aj na chodbu." Znechutene som skrivila tvár a radšej kývla na zhnusene sa tváriacu Larissu. Radšej nech si Mike uvedomí, že sme vo vile skôr, ako začne zabíjať.
,,Ted, najprv chcem vidieť situáciu v obývačke na kamerách," povedala som bratovi a ten mi prikývol, že to nie je zlý nápad a rýchlim krokom sme sa vydali do jeho izby, ale na chodbe sme stretli šomrajúceho Harpera.
,,Ja sa nebudem podieľať na niečom takom. So mnou nech ten cvok nepočíta. Že Harper budem potrebovať tvoju pomoc. Cccc. No to sotva. Elizabeth je už hrozne vystrašená, tuší to a nakoniec ich... Ahoj," jeho šomranie sa zmenilo na prekvapený pozdrav. ,,Vy ste tu nemali byť," zamračil sa na nás a následne na svojho syna, ktorého sme mali za chrbtom. ,,Oni tu nemali byť, mali byť preč. Zbláznil si sa," sykol na Chrisa.
,,Ja za to nemôžem," bránil sa čiernooký teenager. ,,Ted Destiny rozprával o Chimeonovej rodine a o tom, ako si myslí, že ich chce Mike zabiť a zdá sa, že Destiny sa rozhodla hrať sa na ochrancu upírov."
,,Vážne?" Haprer nadvihol obočie. ,,Tak dobre, sú v obývačke, ale ja dosť pochybujem, že Mike sa vzdá svojich plánov."
,,Takže je to pravda?" overovala som si. ,,Chce ich zabiť?"
,,O tom nepochybuj," odvetil Harper zrazu so smutným tónom. ,,Chcel po mne, aby som mu pomohol. Nechcel, aby sa mu rozutekali po dome. Chcel po mne, aby som ich zadržal v obývačke, keď ich bude..." Harper nedopovedal, len smutne pozrel do zeme. ,,Ja chápem, že my máme upírov zabíjať," pokračoval ďalej, ale mne jednoducho nepríde správne zabiť niekoho, kto je nevinný. A ja nepoznám lepšieho chlapa ani medzi vlkodlakmi, ako je Chimeon. On iba miluje svoju rodinu a chce ich chrániť. Ja neviem ako Mika zastaviť, keď to vieš ty a zastavíš ho, budem ti iba vďačný."
,,Mám nápad a možno vyjde," povedala som popravde. ,,Ale musíme si švihnúť," otočila som sa na Teda a Larissu. Ted kývol a rýchlim krokom obišiel Harpera a išiel do svojej izby. Nasledovali sme ho, Chris sa mi držal v pätách. To síce vo vile robiť nezvykol, ale bola som skoro presvedčená, že to robí kvôli cudzím upírom v dome. Ale prečo? Veď Chimeonova rodina by mala patriť k tým dobrým. Možno Chris neverí žiadnym upírom. Napadla ma aj táto alternatíva, keď Ted zapínal počítač a následne kamery.
,,Ale Chimeon, ako dlho mi už pomáhaš?" keď sa zapla kamera v obývačke, ako prvú som započula túto Mikovu vetu. Mike sedel na gauči chrbtom k dverám. Oproti nemu sedel krásny muž s tmavými vlasmi a šedými očami, ale hrozne inteligentným výrazom, ktorý ale podkopával fakt, že vyzeral nervózne. Pochopila som, že je to Chimeon. Mohol byť premenený asi v tridsiatich rokoch, Mike oproti nemu vyzeral staršie. Vedľa neho sedela nejaká žena, tiež okolo tridsiatky, tuho sa na Chimeona tisla a triasla sa po celom tele, mala som pocit, že nemá ďaleko k plaču. Žena bola taktiež krásna, dlhé, mierne vlnivé, blond vlasy jej padali až k pásu, hľadela vydesene zelenkavými očami a oblečené mala dlhé zelené spoločenské šaty, ktoré jej krásu len zdôrazňovali. Pod sedačkou,
na ktorej sedel Chimeon so ženou sa k sebe tisli dvaja mladší upíry premenení asi v dvadsiatke, dvojčatá to som pochopila hneď, obaja mali blond až zvláštne ryšavé vlasy a modré, mierne vyplašené oči aj keď chlapcove sa pozerali stále na Mika mierne vzdorovito.
,,Ako sa volajú tí ostatní upíry?" spýtala som sa Teda, keďže ich mená som nepoznala.
,,Tá žena je Elizabeth, chuderka je celá vydesená," povedal Ted ľútostivo. ,,A dvojčatá sú Sheila a Simon. Nemôžem uveriť, že to chce otec urobiť, aj keby som nemal byť prekvapený, už viackrát to urobil."
,,Našou povinnosťou je zabíjať upírov," ozval sa Chris. ,,Mike to mal urobiť už pred rokmi," pohrdlivý Chrisov tón ma vytočil, chcela som mu niečo odseknúť, ale brat ma rýchlo predbehol temným vrčaním.
,,Tak ako je povinnosťou vlkodlakov nezamilovať sa do svojich pánov a nebiť celý vzrušený, keď sa ťa tvoja pani dotkne," vyštekol po ňom.
,,To pripomeň aj Joshovi," odvrkol Chris a založil si ruky na prsiach.
,,Pripomeň mi, Ted," otočila som sa na brata, keď som od Chrisa odtrhla pohrdlivý pohľad. ,,Že chcem Chrisa za tieto jeho kraviny potrestať."
,,S radosťou," Ted na Chrisa hodil pomstychtivý úškľabok. Chris sa len zaškľabil, asi si myslel, že tú hrozbu nesplním.
,,Tak dlho? To je dosť," poznamenal Mike a ja som si uvedomila, že som časť rozhovoru zmeškala, Chimeon mu musel odpovedať. ,,Ale v poslednom čase Chimeon tvoje informácie pokulhávajú. Dnes si mi nedoniesol žiadnu zaujímavú, posledne tiež nie a predtým to bola iba domnienka, ktorá nebola ani správna, no neviem Chim...," Chimeon, ale Mika prerušil.
,,Ja sa snažím pán môj, ale upíry nám neveria, sme známi ako donášači," povedal Chimeon prosebným hlasom. ,,Pokúšali sme sa k nejakým informáciám dostať, len sa nám to nepodarilo, ja sa ospravedlňujem, ale...," teraz Chimeona prerušil Mike.
,,Ale mne ospravedlnenie a snaha nestačí, Chimeon," Mike len tak zahrmel, sedel pohodlne na sedačke a v ruke držal pohár červeného vína.
,,Myslím, že sme videli dosť," povedala som rýchlo a hrnula sa k dverám. ,,Je čas zasiahnuť," Ted aj Larissa súhlasne prikývli, ale všimla som si, že Chris pretočil očami. Radšej som nereagovala a rozbehla som sa chodbou. Tesne pred obývačkou sme zastavili, posledné odhodlané pohľady a vošli sme.
,,Otec, ty máš návštevu?" spýtala som sa s hranou radosťou, keď sme vošli. Mike sa chvíľu tváril prestrašene a potom ma aj s bratom preťal takým pohľadom, pri ktorom by ste prisahali, že svojich potomkov plánuje v najbližšom čase utopiť. Potom sa jeho pohľad stočil na Chrisa s jasnou výčitkou, ale Chris mykol ramenami v geste, ja za to nemôžem, som len sluha.
,,Chimeon, rád teba a tvoju rodinu zase vidím," usmial sa na nich Ted a pristúpil k nim bližšie. Larissa zostávala stáť za sedačkou, na ktorej sedel Mike. Aj keď súhlasila so záchranou upírov, bola som presvedčená, že zhodnotila, že sú predsa len vlkodlaci tá bezpečnejšia alternatíva. Keď Ted pristúpil k Chimeonovi a jeho rodine bližšie Elizabeth sa začala tváriť ešte vydesenejšie a ešte viac sa na Chimeona tisla a aj Simonon mierne vzdorovitý výraz bol ta tam. Až potom som si uvedomila, že to nie je Tedovou prítomnosťou v izbe, ale prítomnosťou Chrisa. Elizabeth, Chimeon aj dvojčatá hľadeli vydesene na neho. Mike mi raz spomenul, že Chris pôsobí ako zastrašujúci prostriedok, ale čo upírov prinútilo sa ho báť až tak panicky?
,,Aj ja Vás môj princ," povedal Chimeon a hlas sa mu jasne triasol. Elizabeth mala k slzám ešte bližšie.
,,Áno, Destiny, ja mám návštevu, návštevu o ktorej si vedela a tak si mala byť mimo vili," povedal mi Mike naštvane. ,,Tak mi povedz, prečo sa vo vile nachádzaš, zlatíčko moje."
,,No nie je rozkošný," otočila som sa s úsmevom na Chimeona. Nebola som si istá, či Chimeon si je vedomý rodinných vzťahov medzi mnou a Mikom a tak som sa mu ich rozhodla objasniť. ,,Môj otec mi tak rád dáva rôzne pomenovania. Človek by si myslel, že keďže o mne osemnásť rokov nevedel, tak bude ku mne omnoho chladnejší, ale on nie. No nie je to úžasný chlap."
,,Vy máte dcéru?" Chimeon zalapal po dychu. ,,Ďalšieho potomka?"
,,Ááá, tak vy to ešte neviete," povedala som a nahodila som výraz namyslenej pubertiačky. ,,Jasne, keď Ted dostal silu vlkodlaka a Mike zistil, že jeho syn nie je kráľom začal hľadať dôvod a našiel mňa. Ted mal staršiu sestru, preto sa nemohol stať vládcom nad vlkodlakmi. Chimeon nevedel, že pred osemnástimi rokmi urobil malú nerozvážnosť," mykla som rukou v geste, to nestojí ani za reč, to sa predsa môže stať každému .
,,Destiny, miláčik môj, mohla by si zobrať svojho bračeka a kamarátku preč, nech to tu môžem dokončiť," spýtal sa Mike s milým úsmevom a sladučkým tónom, kazilo to len to, že tón bol falošný.
,,No nie je on úžasný," znovu som sa otočila na Chimeona ako blbá školská husička, ale ďalej som pokračovala čím ďalej vážnejším a rozzúrenejším hlasom. ,,Nie je úžasné, ako hovorí miláčik môj a zlatíčko moje, keďže by rád povedal ty malá mizerná sviňa zmizni, nech ich môžem roztrhať na cucky a neskôr večer si pohovoríme a ja ťa poriadne zdrbem? No rozkošné nie," Chimeon a aj zvyšok rodiny na mňa hľadeli vykoľajene a ja som vedela, že kvôli tomu, že aj keď hovorím k nim, slová sú adresované Mikovi a asi ani oni takú bezočivosť ku kráľovi vlkodlakov nezažili.
,,Povedala si to krásne," sykol Mike. ,,Takže odtiaľto vystrel nech si môžem dokončiť prácu. Chris tu so mnou zostane a pomôže mi," keď to Mike vyslovil Elizabeth sa rozplakala a aj Chimeon stiahol bolestne tvár, keď sa k nemu pritisla, keď ju objímal naposledy. Dvojčatá na zemi sa ešte viac k sebe pritúlili a viac sa pritisli na nohy svojich opatrovníkov.
,,Mike, prosím," zaskučal Chimeon.
,,Nie je to nič osobné, Chimeon," povedal jemne Mike. ,,Si mi len nepotrebný," tieto slová už zlostne sykol. ,,Je to naša prirodzenosť zabíjať vás, tak mi to odpusť."
,,Ale mi ich predsa nezabijeme," zvrčala som na otca. ,,A Chris ti s ničím nepomôže a zdá sa, že ich Chrisova prítomnosť desí. Odíď z tejto miestnosti Christopher!" rozkázala som mu a keďže Mike nezaprotestoval Chris sa zvrtol a miestnosť opustil.
,,Destiny o tom, kto zomrie a kto bude žiť, rozhodujem ešte stále ja," Mike sa postavil a naštvane sa nado mnou týčil. ,,Takže pekne utekaj aj s kamarátkou, tvoj brat mi môže pomôcť, keď bude chcieť," otočil sa na Teda, ale ten znechutene zvraštil tvár. ,,Za Chrisom, rozumela si ma."
,,Rozumiem tomu čo hovoríš a je mi to vonkoncom jedno," odsekla som a z Mikovho hrdla sa vydralo varovné vrčanie. ,,Raz budú pracovať pre mňa. Chcem aby žili, otec. Nehodlám ti dovoliť ich zabiť," všimla som sa ako sa členom Chimeonovej rodiny v očiach zablyskla nádej. Elizabeth dokonca prestala plakať a pozorovala ma. ,,Predstavíš ma mojím budúcim pomocníkom pri hľadaní upírov?"
,,Zabijem a rozmetám ich pokojne pred tebou pokiaľ neodídeš," Mike bol neoblomný. Ja som na neho hodila znechutený pohľad a postavila som sa pred upíriu rodinu. ,,Keď chceš tak ich zabi. Ale len cezo mňa. Ja viem, že to nie je ktovieaká vyhrážka," povedala som, keď som si všimla Mikeov pobavený úškrn. Vo dverách do obývačky sa objavil aj Harper a hľadel na mňa v neuverení. ,,Lebo ty ma môžeš odstrčiť a zabiť ich bez toho, aby som tomu dokázala zabrániť. Ale varujem ťa Mike, keď to urobíš, už nikdy ti neodpustím. Tak si vyber, nejaký hlúpy príkaz, ktorý vraví upírov zabíjať bez výnimky, ktorý si vlastne už raz porušil, keď si ich nechal žiť kvôli informáciám alebo láska tvojej dcéry. Mike, mám ťa rada, ale ešte stále si sa k môjmu srdcu nedostal, aj Harper je bližšie a to sme sa v podstate my dvaja len hádali. Dokáž mi, že si moju lásku zaslúžiš otec, dokáž mi, že na teba môžem byť pyšná. Že môžem kamarátkam zo školy povedať, áno, Terans nie je môj otec, ale to nevadí, lebo môj skutočný otec je skvelý človek a muž. Prosím, tati, dovoľ mi byť hrdá na to, že som tvoja dcéra. Dovoľ mi, ťa milovať." Mike na mňa chvíľu hľadel. Ja som si uvedomila, že v jeho očiach sa niečo mihlo a vtedy som vedela, že som vyhrala. Mike mi upírov nechá žiť, lebo ja to chcem.
,,Destiny, toto je Chimeon, jeho žena Elizabeth a dvojčatá sa volajú Sheila a Simon ," Mike začal ukazovať na jednotlivých upírov. ,,Ja len, aby si to vedel, keď s nimi budeš v budúcnosti pracovať. Vlastne pokojne s nimi pracuj rovno, moje plány s nimi si zrušila," Mike vyšiel von z dverí a ja som počula, ako ešte zakričal na Chrisa, ten sa o chvíľu opäť mihol v obývačke a sadol si na zem ku stene. Ja som sa otočila na upírov. Larissa obišla sedačku a sadla si na Mikovo miesto, asi zhodnotila, že keď je tu Chris, tiež sa báť nemusí.
,,Ďakujem," šepol ku mne Chimeon. ,,Ja síce nechápem, prečo ste to urobila, ale ďakujem," dostal zo seba a tón jeho hlasu bol plný úľavy, aj keď jeho stiesnený pohľad stále zalietaval k Chrisovi.
,,Jeho sa nebojte," povedala som. ,,Je tu preto, aby ma chránil. Pokiaľ ma nenapadnete alebo pokiaľ mu neprikážem, tak vám nič neurobí a prečo by som mu prikazovala ublížiť vám, keď som vás práve zachránil pred otcom," povedala som a videla som ako si Ted sadol vedľa Larissi.
,,Ale prečo ste to urobila?" spýtal sa Simon nechápavo. ,,Nechápte ma zle, som vám vďačný za záchranu našich životov, ale prečo ste sa namáhali. Myslím, že Mike vás skôr učí, že všetci upíry sú zlí a treba ich zabíjať," počula som ako si Chris odfrkol a Chimeon s rodinou na neho hodili poplašený pohľad. Pretočila som očami.
,,Chceš nám niečo povedať, Chris?" otočila som sa na neho otrávene. Milovala som ho, to áno, ale jeho vzťah aj k tejto nevinnej rodine upírov sa mi nepáčil. ,,Podeľ sa s nami o svoje myšlienky," nebola som si istá, či som to povedala ako vetu oznamovaciu alebo rozkaz, ale zjavne rozkaz, lebo Chris skutočne odpovedal.
,,Chcel som len povedať, že Mike ťa nemusí učiť, že všetci upíry sú zlí, lebo oni sú vážne všetci, všetci obyčajné monštrá, niečo, čo treba vyhladiť," povedal a s výzvou pozrel na upírov, vedela som, že mali chuť mu odseknúť, ale des z neho im to nedovolil.
,,A čo sú potom vlkodlaci, Chris," schladila som ho a znovu som sa otočila na Simona, aby som mu dala odpoveď na jeho otázku. ,,Pomohla som vám preto, lebo si myslím, že ste nevinná rodina. Upíry, ktorí nelovia ľudí,
by mali byť ušetrení. Sú síce upírmi, ale vedia, že živiť sa ľudskou krvou je zlé a tak to nerobia. Nikto nemôžeme za to, čo sme."
,,Ste múdra princezná," povedal Chimeon a z jeho slov bola stále znateľná úľava. ,,A budete neskutočne spravodlivou a dobrou kráľovnou."
,,Ďakujem, Chimeon," usmiala som sa na neho, ale musím vás požiadať, aby ste mi tykali. ,,Pripadám si hlúpo, všetci ste odo mňa starší a...," Elizabeth ma nenechala dopovedať.
,,Ale sme len vaši podriadení," povedala a na jej hlase bolo znať, že plakala.
,,Nie, to nie ste v mojich očiach, nie," povedala som úprimne a počula som ďalšie Chrisovo odfrknutie, ale teraz som ho už iba preťala pohľadom, to mi pre teraz stačilo. Niečo v Simonových očiach mi hovorilo, sme tvoji dlžníci. Ale vtedy som ešte netušila, že si tento ich dlh aj niekedy budem potrebovať vybrať.

Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.

Info o príspevku Info o príspevku
eKniha / eBook eKniha / eBook
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8