Poslanie Antikov - 9. kapitola

Spisovateľ/ka: Lena Landgrafová | Vložené dňa: 14. augusta 2009
http://citanie.madness.sk/view-23882.php

Upadol som do bezvedomia, zrejme následkom toho pádu. Zrazu sme sa ocitli v močiari. Močiar bol doslova všade - aj tam, kde sa dalo najďalej dovidieť. Bola hmla a tam, kde bola pevná zem boli stromy. Boli to však iba také holé stromy, bez plodov, bez lístia, bez púčikov. Jednoducho bol každý strom iba kmeň a konáre. Ešte stále som bol v bezvedomí. Joey však nebol. Medzitým sa Scott, Frank, Charlie a Dan dostali do dvora, teda na miesto, kde sa to všetko odohralo. Už bolo však neskoro. Diabol tam už nebol a my tiež nie. Žiaľ, Scott, Frank, Charlie a Dan nevedeli kde sme. Snažili sa nás vycítiť, no bezúspešne. To však iba znamenalo, že sme mimo dosahu ich empatie. Našťastie sa Frankovi zdalo, že Joey o tretej v noci bol v jeho izbe a že mu na nočnom stolíku zanechal list. Povedal to Scottovi, Charliemu a Danovi a ihneď išli do izby.

 

List tam naozaj bol a stálo v ňom: „Nemajte strach, sme v poriadku. Nachádzame sa v močiari, ale v paralelnom svete. Všetko mám naplánované, takže zajtra ráno by sme mali byť naspäť. Skontaktoval som sa s Harsesis a teraz pracuje na našom návrate späť. Najprv musí nájsť paralelný svet v ktorom sa nachádzame a potom vytvoriť medzi paralelným a naším svetom bránu, ktorou sa dostaneme naspäť. Hneď po tom, ako sme sa sem dostali, opustil diabol Brianovo telo, ale len na tridsať hodín, pretože sa potreboval dostať do pekla, aby tam zjednotil démonov. Preto máme výhodu, lebo nemôže cítiť, čo Harsesis robí. A aj keby chcel vyjsť von, čo i len na chvíľu, tak nemôže. Harsesis zablokovala vchod. To však vydrží iba tridsať hodín. Mali by sme tu byť šesť hodín predtým, ako sa dostane von. Scott a Frank, musím vám niečo dôležité povedať. Moje a Billieho tehotenstvo som preniesol na vás. To znamená, že naše deti teraz nosíte v sebe vy. Je to iba na dvadsaťštyri hodín. Hneď, ako sa vrátime sa to automaticky prenesie naspäť, takže budete znova v norme a my v druhom stave. Scott nosí moje a ty Frank, Billieho. Chcem svoje dieťa priviesť na svet. A preto chcem, aby Ace dal Scottovi injekciu na potlačenie pôrodu a epidurálku. Je pravdepodobné, že bude mať komplikácie a to krvácanie maternice z náhleho zväčšenia. Pokiaľ bude dieťa, alebo Scott v ohrození života, žiadam, aby dieťa bolo prenesené naspäť do môjho tela. Neopovážte sa to v tomto prípade neurobiť. Ace veľmi dobre vie, že sa to dá. Nech Scott leží v posteli a oddychuje a nech nezmätkuje. Aspoň jeden z vás nech ostane s ním. Mal som dôvod, keď som to urobil takto a nie naopak. Tebe Frank, nemusím písať čo môžeš a čo nie. Jednu vec som ti však napísať musel: ŽIADNY ALKOHOL!!! ŽIADNA BOROVIČKA! ŽIADNA WHISKY! ŽIADNY BOURBON! ŽIADNE PIVO! A teraz ti to spresním: ZAKAZUJEM TI PIŤ ALKOHOL!!! Neopováž sa dať si ani kvapku! To je všetko. Stretneme sa zajtra ráno." A dole bol podpísaný Joey.

 

Toto sa udialo keď sme tam ja a Joey neboli. Keď som sa prebral z bezvedomia, divil som sa, kde sa to Joey so mnou preniesol. Myslel som si, že keď som upadol do bezvedomia, Joey sa so mnou preniesol, aby nás kone neudupali. Ale nebolo to tak. Ležal som na zemi, ale na takej, že som mal špinavé oblečenie. Joey sedel vedľa mňa.

 

Joey: „Už si sa zobudil? Mám jednu dobrú a jednu zlú správu," vstával som a snažil som sa otriasť zo seba špinu, ale márne. Pozrel som sa na Joeyho a posadil som sa.

Ja: „Tak najprv mi povedz tú dobrú správu,"

Joey: „Za dvadsaťštyri hodín budeme naspäť,"

Ja: „To som rád a tá zlá správa?"

Joey: „Prídeme domov špinaví ako svine," zasmial som sa. Napriek tomu, že sa nám prihodilo zlé, nestratil zmysel pre humor.

Ja: „Dobre, takže za dvadsaťštyri hodín?"

Joey: „Áno,"

Ja: „A to ako sa odtiaľto dostaneme?"

Joey: „Takou bránou. Toto je paralelný svet," pomyslel som si, že tú bránu musíme nájsť a tak som vstal.

Joey: „Kam ideš?"

Ja: „Nájsť tú bránu," Joey ma chytil za zápästie.

Joey: „Nemusíš nikam ísť, brána sa tu zjaví. Harsesis na tom pracuje,"

Ja: „Marina? Vysvetli mi to," sadol som si vedľa neho.

Joey: „Harsesis momentálne hľadá paralelný svet, v ktorom sa nachádzame. Potom vytvorí bránu medzi paralelným a naším svetom a tou bránou sa dostaneme naspäť,"

Ja: „A čo diabol? Čo keď zistí, čo Marina robí?"

Joey: „Nezistí, je v pekle. Zjednocujeme démonov. Ako telo využíva Briana. A pretože je v pekle, nemôže vedieť čo Marina robí. Nenachádza sa totiž tam kde Marina. Ona je na Zemi a on v pekle. Rozumieš tomu?"

Ja: „To znamená, že Scott, Frank, Charlie a Dan nás nemôžu vycítiť, lebo sme v inom svete,"

Joey: „Presne tak,"

Ja: „No dobre, ale dvadsať štyri hodín je veľa. A čo budeme jest? Nie je tu nič. Dovtedy ja aj malý vyhladujeme," povedal som panicky a s dôrazom. „A ty so svojím malým tiež," dodal som.

Joey: „Pochybujem, že naši malí hladujú,"

Ja: „Potratili sme?!" povedal som s oveľa väčšou panikou.

Joey: „Nie. Billie ja som totiž moje a tvoje tehotenstvo preniesol na Scotta a Franka. To znamená, že teraz naše deti nosia pod srdcom  oni. Scott nosí moje a Frank tvoje. Ale iba na týchto dvadsať štyri hodín. Hneď ako sa vrátime sa to vráti do normálu,"

Ja: „Dobre," kývol som hlavu a trochu som sa upokojil. Chvíľu som bol ticho. Napadlo ma, opýtať sa na toho muža, ktorý vtrhol do bytu. Teda na Jasona, ako ho Joey nazval. Domnieval som sa totiž, že Jason je otcom jeho dieťaťa. „Joey, kto je Jason?" opýtal som sa, zatiaľ čo on mal otočenú hlavu na druhú stranu. Joey sa pozrel na mňa. J

oey: „Otec môjho dieťaťa," a sklonil hlavu.

Ja: „Myslel som si," a pozeral som sa naň ho.

Joey: „Mal som ho zabiť,"

Ja: „Zabiť? Prečo?"

Joey: „Sinerie to tak robia. Nájdu si chlapa, vyspia sa s ním a hneď po tom ho zabijú. Ale ja som to neurobil. Nedokázal som ho zabiť. Miloval som ho a myslel som si, že aj on mňa. Myslel som si, že keď mu poviem pravdu, tak to prijme a ostane so mnou... A že budeme spolu žiť. Ale on ma nemiloval... Jemu išlo a stále ide iba o peniaze. Vtedy v byte mi chcel zobrať malého. Možno preto, aby si mohol zaň ho vypýtať výkupné, alebo ho dať vedeckému ústavu, ktorý by mu za to dobre zaplatil. Ako sineria som ho mal zabiť... Keby som ho bol zabil, nemal by som s ním problémy," po lícach mu stekali slzy a plač mu zvieral hrdlo.

Ja: „To mi je ľúto. Možno si ho nezabil aj preto, lebo si nechcel malému zobrať otca," Joey si utrel slzy.

Joey: „Keby otcom môjho dieťaťa bol Antik, všetko by vyzeralo inak,"

Ja: „Tomu verím,"

Joey: „Keď má sineria dieťa s človekom, mala by ho zabiť, ale keď s Antikom, tak Antika zabiť nesmie,"

Ja: „Rozumiem," a medzitým som ho objal. Nevedel som, že Joey je sineria. Vlastne som ani poriadne nevedel, čo je sineria. „Joey, mohol by si mi podrobnejšie vysvetliť, čo je sineria?"

Joey: „Hej, mohol: Antik, ktorý je sineria je vlastne mutant. A keď sa premeníš, vyzeráš skoro ako človek. Oči máš také čierne, zuby belšie, ale väčšie a ostrejšie. A vyzeráš ako keby si vyšiel z vody. A aj ťa to veľmi ťahá k vode. Často sú v mori, ako morské panny. Byť sineriou je však oveľa horšie ako anaisou. Väčšinou, keď sa premeníš nemáš v hlave jasno. Často ohrozíš, alebo ublížiš tým, ktorých máš rád. Si nebezpečný, krvilačný... a poháňa ťa iba túžba zabiť toho, kto ti spôsobil bolesť, alebo ťa nahneval. Je to vlastne tvoje druhé ja, ale tak je to u každého mutanta. Ibaže sineria... To tvoje druhé ja je vlastne netvor, ktorého nemáš pod kontrolou. Premeníš sa aj vtedy, keď nechceš. Je to netvor, ktorý v tebe spí a prebúdza sa vždy vtedy, keď ťa niekto nahnevá, alebo ti spôsobí bolesť. Prebúdza ho hnev a bolesť," ešte stále mu stekali po lícach slzy a zvieralo mu hrdlo. Kývol som hlavou a chytil som mu ruky, aby som ho upokojil.

Joey: „Ďakujem,"

Ja: „Nie je za čo," povedal som úprimne.

 

V Joeyho dome sa zase dialo iné. Hneď po prečítaní listu začali zmätkovať.

 

Scott: „Čože??? To snáď nie! Čo budem teraz tých dvadsaťštyri hodín robiť?!"

Dan: „To, čo napísal - ležať v posteli, oddychovať a nezmätkovať,"

Frank: „A čo budem robiť ja?! Nemôžem si ani len pivo dať!"

Charlie: „To budeme musieť dávať pozor, aby si nesiahol po chľaste. A pamätáš si čo písal? Ani kvapku!"

Frank: „Vám sa to ľahko povie,"

Charlie: „Idem to povedať Acovi," išiel ku dverám a potom sa otočil.

Charlie: „Scott, Frank! Nestojte tu ako stĺpy! Scott, ty choď do svojej izby a ľahni do postele! A ty Frank... ty choď s ním! Budeš pri ňom!" a odišiel to povedať Acovi. Ace bol našťastie v kuchyni.

Charlie: „Ace!"

Ace: „Áno, Charlie? Viem čo sa stalo, čo budeme robiť?"

Charlie: „Joey nám napísal čo budeme robiť, zanechal nám list. Píše v ňom, že všetko si naplánoval a že dvadsaťštyri hodín budú naspäť. Písal, že svoje a Billieho tehotenstvo preniesol na Scotta a Franka a že máš Scottovi dať epidurálku proti bolesti. Písal, že sú v paralelnom svete a že pokiaľ bude dieťa, alebo Scott v ohrození života, žiada, aby dieťa bolo prenesené naspäť do jeho tela," povedal s dôrazom. Ace sa zatváril utrápene, mávol rukami, otočil sa a spravil pár krokov ku dverám.

Ace: „A ako sa chcú dostať von? Bránou?" Charlie kývol hlavou.

Ace: „Predpokladám, že Joey požiadal o pomoc Harsesis a že Harsesis pracuje iba na tej bráne," povedal skúmavo.

Charlie: „Neurobil dobre?"

Ace: „Nie, urobili dobre, využili toho, že diabol je teraz v pekle a Harsesis určite zablokovala vchod, aj keď iba na tridsať hodín. Joey a Harsesis nie sú sprostí," povedal s nádychom vysvetlenia a poslednú vetu s dôrazom.

Charlie: „Ace," oslovil ho panicky, „Je to možné? Je možné preniesť dieťa do Joeyho tela, aj keď je tam?" Ace sklonil hlavu.

Ace: „Áno, je," v tom pribehol Dan. Ace zdvihol hlavu.

„U Scotta začali kontrakcie, musíš mu dať injekciu na potlačenie a aj epidurálku," hovoril Acovi panicky.

Ace: „A z maternice nekrváca?"

Dan: „Nie, zatiaľ nie," Ace si zobral svoj lekársky kufrík a bežali do izby ku Scottovi. Frank v izbe nebol a Scott ležal v posteli a po tvári mu stekali kvapky potu. Ace mu utrel uterákom tvár, ktorý bol na kope poskladaných uterákov, ktoré boli na nočnom stolíku. Skúsil, či nemá horúčku, pozrel sa, či nekrváca a prehmatal mu brucho.

Ace: „Zatiaľ vyzerá všetko v poriadku,"

Dan: „Kde je Frank?"

Charlie: „Idem sa pozrieť či si nešiel vypiť," a rýchlo vybehol z izby do malej miestnosti, nazývanej špajza, kde bolo pivo a alkohol.

 

Prišiel tam v poslednej sekunde, lebo práve sa chystal napiť Borovičky a rovno z fľaše. Charlie sa pozrel na Franka a Borovička sa preniesla Charliemu do ruky. Chladnička, pred ktorou Frank stál a v ktorej bolo pivo a alkohol, bola otvorená. Dvere chladničky sa zatvorili a spoza nej sa vzniesla do vzduchu reťaz, ktorá sa rýchlo  ovinula okolo chladničky, zauzľovala a zacvakla zámkom.

 

Charlie zdvihol trochu Borovičku a povedal: „A toto vylejem do záchoda," Frank sa naň ho pozrel.

„Do riti! To by ste mi mohli aspoň čokoládu dovoliť!" povedal Frank nahnevane.

Charlie: „Porozmýšľam nad tým," povedal trochu arogantne. Frank vyšiel zo špajzy a išiel ku Scottovi do izby. Charlie vyšiel zo špajzy tiež, zamkol ju a kľúčik si dal do vrecka.

Frank si sadol na stoličku vedľa postele a spýtal sa Aca, ktorý sa chystal odísť: „Všetko je v poriadku?"

Ace: „Áno," keď Ace odišiel, smutne povedal Scottovi: „Prepáč pivo som ti nedoniesol,"

Scott: „Žiadne som nechcel," a otočil hlavu.

Frank: „A čo robí Joeyho malý?" Scott otočil hlavu.

Scott: „Okrem bolesti nič,"

Frank: „Ešte máš bolesti?"

Scott: „Nie, teraz po tej epidurálke, čo mi dal Ace, už nie," Frank kývol hlavou. Keď Ace vyšiel z izby, stretol Charlieho.

Ace: „Charlie," oslovil ho a ukázal rukou, aby šiel bližšie, „Keď bude Scott krvácať z maternice, tak ma zavolajte,"

Charlie: „Dobre," a išiel dole schodmi. Charlie išiel do izby ku Scottovi a Frankovi. Vošiel dnu a Frank pozrel naň ho.

Frank: „Prosím,"

Charlie: „Dobre, len som sa chcel uistiť, že si tu," Frank kývol hlavou.

Frank: „Som tu," v tom sa niekto do izby preniesol. Bol to Brian, ale zrejme ho tam preniesla Marina. Ležal na zemi, pričom sa práve prebúdzal, zdvihol hlavu a pozrel sa na nich. Charlie pristúpil k nemu, že mu pomôže, ale Brian sa odtiahol.

Charlie: „Brian, ty si na mňa nespomínaš? To som ja, Charlie,"

Brian: „Vy ste moji priatelia?" spýtal sa trochu vydesene.

Charlie: „Áno, sme tvoji priatelia,"

Brian: „To, že Marina je moja dcérka, si pamätám, to, že Twiggy je jej otec, si tiež pamätám, ale ostatné si nepamätám," povedal s dôrazom.

Frank: „Zdá sa, že všetky ostatné spomienky mu diabol zobral," povedal tichším hlasom Charliemu. Brian si všimol Scotta.

Brian: „Kto je to?" pozrel na posteľ. Charlie podišiel k Brianovi a pomohol mu vstať.

Charlie: „To je Scott,"

Brian: „Čo mu je?"

Charlie: „Má pôrodné bolesti,"

Brian: „A prečo nerodí?"

Charlie: „Nemôže, nie je jeho," rýchlo ho odviedol z izby, „Dám ti fotoalbum a budeš si pozerať fotografie... Možno si na niečo spomenieš," boli na chodbe a išli do kuchyne. Tam ho Charlie posadil a išiel do Joeyho izby pre fotoalbum. Priniesol fotoalbum, položil mu ho na stôl a otvoril mu ho.

Charlie: „Uvarím ti čaj," a postavil vodu na čaj. Medzitým Scott v izbe zaspal a potom aj Frank. Charlie ukazoval Brianovi fotografie a rozprával mu o jednotlivých ľuďoch. Dan upratoval Joeyho izbu, kde pripravil potom aj uteráky, aby keď sa vráti Joey, bolo všetko prichystané. Pri upratovaní mu robila Julia spoločnosť.


Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.

Info o príspevku Info o príspevku
eKniha / eBook eKniha / eBook
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8