Láska s prekážkou - 3.časť

Spisovateľ/ka: Michéle Meilland | Vložené dňa: 26. augusta 2009
http://citanie.madness.sk/view-24127.php

Amanda sa otočila ku svojej spoločníčke Samanthe Wylcoxovej a usmiala sa na ňu. Na chvíľu sa zamyslela, a tak nepočula čo jej hovorí. Videla, že Samantha sa mračí. "Mandy, veď ty ma vôbec nevnímaš."

"Ach prepáč, trochu som sa zamyslela. Čo si to hovorila? Tuším niečo o svojom bratovi."

"Áno. Hovorila som, že je tu.. aj so svojou milenkou. Je naozaj nehanebné ako sa správa. Ako som počula, vláči sa s ňou po celom Londýne," pohoršovala sa Samantha.

Amanda sa na ňu zdĺhavo zadívala a až potom sa jej spýtala: "A tebe to vadí? Veď napokon mnoho mužov má milenky a ani sa neusilujú to poprieť. Takisto sa s nimi objavujú aj na verejnosti a to, že tvoj brat má za milenku Cassandru Marvolyovú vie celý Londýn. Tak prečo ma popierať čo je očividné?"

"Ja viem, ja viem. Len si proste nemôžem pomôcť. Len sa pozri ako sa tvári. Ako by už z nej bola vojvodkyňa. A už je naozaj najvyšší čas aby si Lucien našiel poriadnu a hlavne slušnú manželku. A nie aby sa stýkal s takými, akou je ona." Amanda sa pozrela smerom ktorým ukazovala Samantha a stretla sa s tými najmodrejšími očami aké kedy videla. Tie oči ju úplne hypnotizovali a mala pocit že jej vidia až na dno duše. Ach, ako dlho ho už len nevidela. Srdce sa jej rozbúšilo a podlomili sa jej kolená. Lucien. Jej láska. Jej jediná láska o ktorej nikto nikdy nevedel a vedieť nebude. Bolo ťažké skrývať pre Samanthou ako veľmi miluje jej brata, hlavne keď o ňom tak často rozprávala, pretože okrem neho už nemala nikoho. Rodičov nemala a on sa o ňu staral už odmalička.

Keď sa konečne trochu spamätala, všimla si v jeho očiach záujem. Na obdiv u mužov bola zvyknutá. Takisto ako aj na žiarlivosť ich manželiek, snúbeníc a mileniek. Má doma predsa zrkadlo a musela by byť veľmi hlúpa alebo slepá aby si nevšimla svoju výnimočnú krásu, ktorú zdedila po matke. Avšak v jeho pohľade bolo aj niečo, čo nedokázala identifikovať. Niečo, čo ešte v pohľade iného muža nevidela.

"Vieš myslím si, že aj ty by si sa mala usadiť, akokoľvek sa manželstvu vyhýbaš. Máš už na to dostatočný vek a ..."

Samantha sa pozrela na Amanda, no tá ju vôbec nevnímala iba sa uprene pozerala kamsi za jej chrbát. Otočila sa a zbadala svojho brata ako zo záujmom pozoruje Amandu. Hneď za ním však zbadala aj Cassandru, a tak sa radšej otočila späť k Amande. "Mandy, mohla by sa mi tvoja maličkosť venovať? Alebo si máme s Philipom nájsť nejaký tichý, nikým nerušený kútik?" Amanda konečne odvrátila pohľad od Luciena a so smiechom sa pozrela na Samanthu. "Sam, viem že si vydatá iba tri mesiace, ale mala by si sa krotiť, veď čo si o tebe pomyslí tvoj manžel?" Otočila sa k Philipovi, no ten sa len uškŕňal od ucha k uchu. Zjavne sa mu manželkino vyhlásenie celkom pozdávalo. "Neboj sa Mandy, dám na Sam pozor, aby si nezničila svoju dobrú povesť, aj keď ten nápad sa mi celkom pozdáva." Sprisahanecky žmurkol na Amandu, ktorá sa rozosmiala. Mala ich veľmi rada. Oboch. Samantha je ako jej sestra, ktorú nikdy nemala. Po poslednom škandále ju vzala pod svoje ochranné krídla. Pri svojom poslednom úteku pred nechceným sobášom použila Samanthinho koňa. Niežeby o tom vedela. Tá sa bola v ten deň previezť na koni do Hyde Parku spolu zo svojím manželom. Tam však už nedošli. Po ceste zosadli aby pomohli jednej pani a to využila nič netušiaca Amanda. Vysadla na prvého koňa, ktorého zbadala. Sam vedela kto to je, aj to, prečo uteká, a preto ju nechala tak. Na druhý deň sa však objavila na prahu jej domu. V salóne pri šálke čaju sa Amanda Samanthe ospravedlnila za tú menšiu krádež koňa. Sprvu sa necítila najlepšie ale Samanthina otvorenosť a srdečnosť s akou sa s ňou rozprávala jej pomohlo uvoľniť sa. Nič jej nevyčítala, práve naopak.

O malú chvíľu sa už rozprávali ako najlepšie priateľky, ktoré sa poznajú už odmalička. Odvtedy sa z nich stali skutočné nerozlučné priateľky. Dokonca ju vzala zo sebou na vidiek, aby sa spamätala. Aj Philip si ju obľúbil.

"Sam, nikdy si mi nepovedala aký je tvoj brat fešák."

"Nikdy som na to nemala dôvod. Ale radím ti, nezahrávaj sa. Lucien už zlomil nejedno ženské srdce."

"Ja som predsa nepovedala, že som sa doňho zamilovala, alebo že to plánujem. Len som skonštatovala, že máš veľmi pekného brata. Nič viac, nič menej." Ach, aká by len bola rada keby to bola skutočne pravda, pomyslela si Amanda v duchu. Nič viac si neželala. Vedela že uňho nebude mať nikdy, ani tú najmenšiu šancu. Ale nič jej nebránilo snívať.

"Nemusíš sa hneď paprčiť, len som ťa chcela varovať."

Samantha sa odmlčala, no v tom sa zamračila: "My o vlku.."

"Sam, sestrička moja milovaná, ako sa máš? Som skutočne veľmi rád že ťa tu vidím. Kedy ste prišli do Londýna? Ani si nedala vedieť, že prídete." zvolal Lucien, usmial sa na ňu a pritom zabodol pohľad do Amandiných očí. Neuhla pohľadom, čo ho potešilo. Z tejto blízkosti si všimol že je ešte krajšia ako si myslel. Nebola veľmi vysoká, ale mala nádhernú alabastrovú pleť, nežné črty tváre, jemne klenuté obočie nad smaragdovými očami, rovný nos a lákavo krojené pery. Okamžite zatúžil pobozkať ju.

"Prišli sme len včera Lucien. Plánovala som navštíviť ťa, len čo to bude možné. Ale som veľmi rada že som ťa stretla už dnes." Usmiala sa naňho.

"Sam," ozval sa Lucien vyčítavo, "zabudla si na slušné spôsoby, alebo sa mám tvojej spoločníčke predstaviť sám?"

Zamračila sa naňho, lebo dobre vedela o čo mu ide. Lucien nikdy nevynechal príležitosť zoznámiť sa s akoukoľvek kráskou s ktorou sa stretol, ale podvolila sa.

"Lucien, dovoľ aby som ti predstavila Amandu Robertsonovú, neter grófa z Fairchildu."

Lucien sa obradne uklonil. "Lucien St. James. Rád vás spoznávam madam."

Amanda úklon opätovala. "Potešenie je na mojej strane, pane." Pozrela mu do očí ale hneď zase uhla pohľadom.

Lucien sa otočil k mužovi stojacemu trochu mimo, Samanthinmu manželovi. "Philip, vitajte, som rád že vás tu stretávam. Vymenili ste pohodlie tichého vidieka za rušný Londýn? Čo vás k tomu prinútilo?"

"Ak mám pravdu povedať, pane, bola to vaša sestra kto ma prinútil ísť do Londýna. Ale nemôžem sa sťažovať. Konečne po dlhej dobe zažijem aj iné rozptýlenie akou je poľovačka. Dúfam, že nás niekedy navštívite a pôjdete si zapoľovať spolu so mnou."

"Veľmi rád. Ale Philip, prosím vás prestaňte mi hovoriť pane. Som Lucien, a koniec koncov sme švagrovia."

"Ďakujem Lucien. Ale súhlasím len pod jednou podmienkou, že aj ty mi budeš tykať."

"Veľmi rád Philip. Tak čo povieš, ako sa ti páčilo dnešné predstavenie?"

Amanda medzitým ticho postávala a sledovala Cassandru. Očividne bola nahnevaná že ju si nikto nevšíma. Zrejme bola zvyknutá, že je stredobodom pozornosti a každý sa jej venoval. Takmer surovo zdrapila Luciena za rameno. Vtedy sa spamätal a uvedomil si že, bohužiaľ, neprišiel sám.

"Hm.. dovoľte aby som vám predstavil Cassandru Marvolyovú."

Philip a dámy sa uklonili, hoci Samantha sa pozerala na Luciena veľmi odsudzujúco. Cassandra sa uškrnula a uklonila sa.

"Rada vás všetkých spoznávam. Lucien mi o vás veľa rozprával." Čo v podstate nebola ani trochu pravda.

Vtedy si Lucien všimol sestrin pohľad a rozhodol sa, že je najvyšší čas odísť.

"Rád som vás dnes stretol, ale už budeme musieť ísť." S úsmevom sa otočil k Amande. "Slečna Robertsonová, rád som vás spoznal. Smiem dúfať, že sa ešte niekedy uvidíme?"

Venovala mu potmehúdsky úsmev. "Možno áno a možno nie. Ale dúfať môžete."

Rozosmial sa. "Tak teda budem dúfať."

Uklonil sa a otočil sa na odchod. Cassandra sa ani neuklonila a išla za ním.

"Už ideme? Škoda. Práve som sa začala baviť."

Lucien sa na ňu pozrel a znovu sa zamyslel nad tým, čo ho na nej vlastne priťahuje. Bola to obyčajná priemerná, nie veľmi pekná ani inteligentná žena. Dobrá bola iba v posteli. A aj tam ho už začínala unavovať. Bola priveľmi nenásytná.  A jeho už samotný styk, bez akýchkoľvek citov, prestal uspokojovať. Túžil po niečom lepšom. No sám nevedel po čom.

"Som unavený. Dnes som mal veľmi náročný deň. Zaveziem ťa domov, ak chceš."

"Nepôjdeš ku mne Lucien?"

"Nie, dnes nie. Ešte musím niečo vybaviť."

Cassandra bola prekvapená aj nahnevaná ale nedala to najavo a zvodne sa naňho usmiala. "Dobre miláčik, tak si teda odpočiň, ale zajtra ťa čakám."

Lucien si vzal od lokaja Cassandrin plášť a prehodil jej ho cez plecia. Kým si ho ona zapínala, zavolal na kočiša. Keď prišiel, Lucien pomohol Cassandre nastúpiť a vošiel za ňou dnu a usadil sa oproti.

"Na Fleet Street číslo 5." Koč sa pohol a Lucien sa pohodlne oprel. Pozeral sa von cez okienko no jeho myseľ zamestnávalo čosi celkom iné. Krásny zlatovlasý anjel so smaragdovými očami. Nemohol na ňu zabudnúť. A aj keď si to nechcel priznať, ani nechcel. Bola veľmi krásna. Veľa toho však o nej nevedel, iba to že má dvadsaťjeden rokov a za sebou päť neuskutočnených sobášov. Zato on na svadbu ani nepomyslel. Nemal chuť ženiť sa. Musel si síce splniť povinnosť a splodiť dediča, ale na to má ešte čas. Veď má iba tridsaťdva rokov! A

keby sa náhodou neoženil dedičom môže byť Samanthin syn.

Jeho úvahy prerušil kočiš, ktorý otvoril dvierka na koči a zložil schodíky.

Lucien vyšiel von a podal Cassandre ruku.

"Dovolíte, madam?"

Cassandra mu podala ruku a pridržiavajúc si šaty, opatrne vyšla z koča.

"Lucien naozaj nechceš ísť hore? Som tam taká sama."

"Už som ti povedal že dnes nie. Možno nabudúce." Odmlčal sa a nakoniec dodal: „ a možno už nikdy."

"Nikdy?" Jej hlas bol takmer hysterický. "Lucien ale ty musíš prísť."

"Vieš Cassie, mám pocit, že tento vzťah trvá už dosť dlho. Aj ja by som si mal konečne nájsť manželku a zabezpečiť si dediča. Dobre to vieš. Vždy si vedela, že tento vzťah raz skončí. A myslím že je na to najlepší čas."

Cassandra úplne stratila reč, iba sa naňho zhrozene pozerala. To predsa nemôže myslieť vážne. Skončiť to len tak z minúty na minútu. Ani je neupozornil. To len tak nenechá. Za všetko môže tá prekliata Amanda Robertsonová, zúrila v duchu, navonok sa ho však pokojne opýtala aj keď sa jej od zlosti mierne triasol hlas.

"Takže je koniec?"

Lucien sa rozhodol bleskovo. "Áno je koniec."

"Nechceš si to ešte premyslieť? Si veľmi unavený a.."

"Tu už niet nad čím premýšľať. Rozhodol som sa a svoje rozhodnutie nezmením."

"Tak teda dobre Lucien. Ako chceš. Prajem ti dobrú noc."

Cassandra sa zvrtla a odkráčala od neho s hlavou zdvihnutou ako kráľovná. Ani sa neobzrela keď otvárala dvere. Vošla dnu a tak nimi tresla až sa Lucienov kočiš strhol, na chvíľu nastalo ticho a hneď nato začuli zvuk rozbíjajúceho sa skla. A potom znovu ticho.

A Lucien tam len stál.

"Teda, mylord, nechcem byť drzý, ale myslím si, že ste urobili dobre. Ja osobne som ju nikdy nemal rád. Bola priveľmi namyslená a dovoľovala si ako keby bola vašou manželkou, a k tomu ešte aj..." vtedy sa zarazil a opatrne sa pozrel na Luciena. Ten naňho skúmavo pozeral a potom sa rozosmial: "Vieš čo Benny? Myslím že máš úplnú pravdu. A po dlhej dobe mám konečne pocit, že som spravil správne rozhodnutie. A teraz, hor sa domov. Netúžim po ničom inom iba po teplej posteli."

Nasadol do koča a zabuchol dvierka. Zadíval sa do Cassandrinho okna, ale nič nevidel. A predsa si bol istý že tam stojí a sleduje každý jeho pohyb.

Spisovateľov komentár k príspevku

názov diela je len orientačný .. nie som si ním istáOhodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.


Komentáre k literárnemu príspevku

Usporiadať: Prejdi na stránku:
9 bodov
:)  
Spisovateľ/AutorArnoldek Pridané dňa3. novembra 2009 17:48:00
Usporiadať: Prejdi na stránku:
Info o príspevku Info o príspevku
eKniha / eBook eKniha / eBook
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8