V srdci vlka-8.kapitola- Neznámi? Nie tak úplne

Spisovateľ/ka: Simona G. | Vložené dňa: 16. februára 2010
http://citanie.madness.sk/view-26914.php
Po tom Nicolasovom rande s ... eee, to je jedno, som si začal uvedomovať, že môj sexuálny život vyhlásil bankrot. V Česku som mal celý hárem a tu? Partiu báb zo školy. Až na to, že žiaden gay sa na obzore nečrtal. Nedalo sa večne žiť z fotiek, ktoré som ja posielal a ktoré mi chodili.


,,Kurva, veď si sexi," pozrel som do zrkadla vo svojej izbe a prezrel som sa. Jasne, čierne vlasy sa mi leskli modrou a čierne oči boli temné, hneď zaujali a keď som nahodil výraz frajera, tak mi všetci padali k nohám. ,,Jediný spôsob, ako si v okolí nájsť chlapa?? Len rečnícka otázka," zaškeril som sa na svoj obraz v zrkadle a sadol si za net. Gay stránky som poznal dobre. Už si len nájsť nejakých fešákov z okolia a dohodnúť schôdzky.
,,Bu," skočil som na posteľ Nicolasovi, ešte spal, ale keď som k nemu skočil, trochu sa v perinách natiahol a zívol.


,,Čo blázniš?" zatiahol rozospato, bola sobota a vonku už snežilo. O dva týždne mali prísť Vianoce, na ktoré som sa tak tešil. Miloval som Vianoce.


,,Je jedenásť a ja sa nudím," naklonil som sa k jeho uchu a tie slová som zatiahol, ale tým som vdýchol jeho vôňu. Zarazil som sa. Voňal ako sen, vzrušujúco. Rýchlo som sa od neho odtiahol, zdalo sa mi to alebo aj on na mňa hľadel nejako nervózne. Asi si všimol, že som k nemu pričuchol a zneistel.


,,Ty sa nudíš stále, Darius," povedal rozpačito. Žeby sa ma bál? Bál by sa, že by som sa ho začal dotýkať, keď to on nechce? To by som nikdy neurobil. Prečo bol taký vyplašený a nervózny? ,,Mohli by sme ísť do obchodného centra, nakúpiť nejaké darčeky," posadil sa rýchlo a ešte rýchlejšie vyskočil z postele. ,,Čo povieš?" usmial sa na mňa nadšene.


,,To znie super," prikývol som a on s úsmevom zmizol v kúpeľni, ale ako náhle to urobil, ja som sklonil hlavu k jeho vankúšu a hlboko sa nadýchlo. Páni, ten krásne vonia. Ako to, že som si to nevšimol skôr, tá vôňa je úžasne vzrušujúca. Zvláštne zvieracia, ako keby som necítil jeho šampón, ale jeho osobne. Prestaň! Nicolas je mimo teba, pripomenul som si. Naposledy som natiahol krásnu vôňu a rýchlo išiel do svojej izby, aby som sa tiež prezliekol.


,,Tak poď!" zakričal na mňa Nicolas, ale ja som do neho hodil snehovú guľu. ,,Prestaň vyvádzať a...," Nicolas sa zarazil a otočil sa mi chrbtom. Hodil som mu guľu do chrbta, ale on nereagoval.


,,Niky? Čo sa to...?" chcel som sa ho spýtať, čo sa deje a išiel som smerom k nemu, ale on zrazu proti mne vystrel ruku s gestom stoj.


,,Ostaň tam, Darius!" prikázal a jeho hlas bol vyplašený. Ozvalo sa vrčanie a ja som pozrel na Kiaru s Astrit. Kiara si sadla k mojim nohám a vrčala. Astrit krúžila okolo Nicolasa a vrčala rovnako naštvane. Čo sa to deje?


,,Nicolas, čo...?" urobil som k nemu ďalší krok, ale on po mne zrúkol.


,,Povedal som ti, že tam máš ostať!" zreval a jeho hlas bol taký stresovaný, že som sa opäť zarazil. Zrazu uskočil dozadu ako vyplašená mačka. Zamrkal som. Vôbec neuskočil ako človek. Najprv som nechápal prečo uskočil, ale potom som ho uvidel. Za plotom stál nejaký chalan. Hádal som mu okolo dvadsať päťky. Bol veľmi pekný a keď na mňa pozrel prekrásnymi, modrými očami a jemne sa usmial, tak som začal dúfať, že hľadá mňa a že je gay. Nedbajúc na Nicolasov nervózny postoj, ktorý som nechápal, som sa vybral k bránke. ,,Ostaň tam, Darius!" zreval na mňa Nicolas opäť.


,,Čo blázniš, prosím ťa?" zamračil som sa na neho a pristúpil som k plotu. Ale Nicolas ku mne okamžite priskočil a doslova si ma strčil za chrbát. Hrabe mu? Navyše bitkár som tu ja. Nie on.


,,Ty budeš Samov syn," prihovoril sa fešák Nicolasovi a potom s úsmevom, ktorý ma dostával do kolien, pozrel na mňa. ,,A ty syn Chrisa," zamrkal som. To, že pozná Sama, divné nebolo. Sam bol stále na žive, ale otec umrel, keď som mal rok. Koľko mohol mať vtedy tento fešák? Musel byť decko. Stále si môjho otca pamätá? Chcel som sa ho spýtať, koho hľadá, ale Nicolas prehovoril prvý. Naši psy naštvane vrčali. Nechápal som prečo.


,,Vypadni odtiaľto!" pretisol Nicolas skrz zuby a ja som prekvapene zamrkal. Nicolas na mňa nehľadel, stále dokonale sledoval, každý pohyb neznámeho chalana.


,,Zbláznil si sa?" spýtal som sa ho a otočil som sa na toho fešáka. ,,Koho vlastne hľadáte... hľadáš?" opravil som sa a môj hlas prešiel do zvodnosti. Pokúsil som sa Nicolasa obísť, ale ten si ma opäť strčil za chrbát. Ten fagan mi teraz liezol na nervy.


,,Moje meno je Dark, môj milý Darien," povedal a natiahol ku mne ruku. Natiahol som sa, aby som mu ju podal, ale Nicolas ma opäť zdrapol.


,,Šibe ti?!" sykol som na neho a ospravedlňujúco som pozrel na Darka. ,,Prepáč, neviem prečo sa správa ako idiot a ani oni," zamračil som sa na psov, ktorí mali srsť zježenú a cerili všetky tesáky. ,,Ale musím ťa opraviť, ja sa nevolám Darien, ale Darius, ale to je drobnosť," pohodil som rukou a rolničky mi na ruke zacinkali.


,,Veľmi pekný náramok," povedal Dark s úsmevom a ja som sa na neho tiež nadšene pozrel. ,,Bol by som prisahal, že si Darien. Nevadí, bolo to už dávno. Inak, kde máš matku? Potrebujem s ňou hovoriť."


,,Je v dome," povedal rýchlo Nicolas, ale ja som sa zamračil. Dobre vedel, že mamy doma nie sú.


,,Nie je tu. Niekam odišla s Larissou," opäť som sa na Nicolasa zamračil, ale ten do mňa prudko zlobne strčil. Dark sa zasmial.


,,Zdá sa, že náš milý Darius nič nevie, že je to tak, Niky," Dark jeho meno vyslovil doslova lačne, ale mňa sa zmocnila zlosť. Čo akože neviem?


,,Nepribližuj sa, lebo im dám povel," šepol Nicolas a potlačil ma viac do dvora. Stále ma tlačil za svoj chrbát a mierne sa krčil, ako sa zvyknú predátori pripravení k skoku.


,,Takže zdá sa, že kozliatka sú sami a vlk klope na bránku," Dark prstom poklopal po zábradlí. Nicolasov dych bol prudký a rýchly. Pochopil som, že nech je Dark hocikto, Niky sa ho bojí. Prečo? Je nebezpečný? Kto to vlastne je? Aj tak sme na neho dvaja, máme tu Kiaru s Astrit, tak čo hysterčí. Dark natiahol vzduch a labužnícky vydýchol. ,,Naozaj ste sami," povedal pobavene. ,,To je od Des veľmi nezodpovedné. Čo by na to povedal Chris?"


,,Mne už nie sú dva. Dokážem sa o seba postarať!" to sa ma dotklo. Hovoril o mne ako o decku, ale jeho pohľad zmäkol, keď sa na mňa zahľadel.


,,To máš pravdu. Si prekrásny, mladý muž," šepol a prezrel si moje telo. ,,Veľmi krásny," striasol som sa. Jeho hlas bol zvodný, ale istým spôsobom nebezpečný. Sám som sa zatiahol za Nikyho chrbát, niečo bolo zle a ja som tomu nerozumel. Nicolas s Darkom musí mať nejaké zlé skúsenosti. ,,Brániš ho?" pozrel na Nicolasa. ,,A dokážeš ho ochrániť predo mnou?"


,,Vypadni, otec je už na ceste domov a...," Nicolas chcel zase Darka oklamať a zatiahnuť do tohto rodičov, ale on to poznal.


,,Myslíš, že by som sa sem odvážil prísť, keby som nemal overené, že jeden z najmocnejších Mikových ľudí je doma? Nie som blázon," Mike? Kto je Mike? Sam je najlepší z Mikových ľudí, o čom je reč. Myslím, že si Dark moju zmätenosť uvedomil, lebo sa zasmial. ,,On nič nevie. Že je to tak?"


,,Vypadni Dark, skôr ako Destiny naštveš. Ty vieš, že nie je radno sa s ňou zahrávať," teraz som zase pozrel zmätene na Nicolasa. Hovoril o mojej matke ako o nebezpečnej harpyi.


,,Ja idem, ale len preto, že nemám čas sa baviť so sopliakmi. Potrebujem nájsť Des, ale môj milý Niky, stráž ho dobre. Lebo ty vieš, že patrí k mojej obľúbenej zábave," žmurkol na mňa a ja by som bol prisahal, že Nicolas zavrčal, keď Dark zmizol dole v ulici.


,,A to bolo kurva čo!" pozrel som na Nicolasa, ale ten sa ešte chvíľu obzeral, než sa vôbec uvoľnil.


,,To vybavia naši rodičia. Zabudni na to a radšej ideme, nie. Musíme medzi ľudí. Pre istotu," ale to, akú istotu, mi nevysvetlil. Odmietal mi odpovedať a keď sme behali po obchodoch, tak som na to úplne zabudol. Z obchodiaku sme sa vrátili skoro a moja nálada sa opäť dostala do nudy. ,,Mám nápad. Poďme piecť," navrhol som veselo a vbehol som do kuchyne. Naši rodičia boli ktovie kde a my sme boli v baráku sami.


,,Piecť," Nicolas nadvihol obočie poriadne vysoko, keď za mnou vošiel do kuchyne. Nadšene som mu prikývol. ,,Ty vieš piecť?"


,,Napečieme na Vianoce medovníky," zahlásil som a začal som sa prehrabávať v Larissiných kuchárkach. ,,Síce som ešte nepiekol, ale to nemôže byť také ťažké. Určite budeme potrebovať múku," mrmlal som si pre seba zamyslene.


,,Ja si myslím, že by sme mali počkať na našich a nič neskúšať. Vyhodíš niečo do vzduchu," napomenul ma a trochu nesvoj pozrel na trúbu.


,,Neboj sa, ja viem čo robím," vyhlásil som, ale mal som pocit, že Nicolas si zamrmlal niečo nesúhlasné.


~*~


,,Sadneme si na chvíľu, nie?" ukázala som Larisse smerom ku kaviarni. Behali sme po obchodoch a Sama si stiahol Mike na nejaký lov. Mala som pocit, že tým môj otec provokuje, ale rozhodla som sa to teraz neriešiť, keďže to Larissu neznepokojilo.


,,Hej, môžeme. Niečo by som si aj dala," odkývala mi nápad a do kaviarne sme vošli. Prebehla som ju pohľadom. Zabratý bol len jeden stôl a čašník s čašníčkou pozerali telku. Ale ako náhle sme vošli a sadli si za stôl, čašník sa k nám vybral.


,,Vybrali sme si dobre," šepla som Larisse tlmene. ,,Majú tu pekného čašníka," Larissa sa najprv zarazila, potom sa obzrela a až nakoniec s úsmevom prikývla, akoby jej až teraz došlo, že nemá po boku Sama a tak so mnou súhlasiť môže.


,,Tak slečny, čo to bude?" podišiel k nám tiež s úsmevom. Slečny. To sa celkom dobre počúvalo. Nikdy sme s Larissou nevyzerali na viac ako dvadsať a tak nás oslovovali len takto. Čašník nás obslúžil a jeho zábava už nespočívala len v čumení na telku, ale hlavne na nás. Ako vlčice sme boli nádherné. Pred premenou celkom priemerné, po premene ale...


,,Hodláš na neho civieť ešte dlho?" spýtala sa ma Larissa a lyžičkou zamiešala svoj nápoj.


,,Buď ticho, ty máš Sama, ale ja som...," zarazila som sa a aj Larissa zostrila a vedela som, že ovláda vrčanie. Dvere kaviarne sa totiž opäť otvorili, bola som chrbtom k dverám zatiaľ čo Larissa čelom. Ale nemusela som sa otočiť, aby som vedela, kto to je.


,,Dámy," šepol hladký hlas. Čašník krásneho chalana preťal pohľadom, ale zatiaľ sa nepohol, aby ho obslúžil, čakal, kým si sadne, ale ja som vedela, že tento návštevník určite nedošiel na kávu. Larissa sa na neho mračila, ale ja som pohľad zdvihla až teraz. Vyzeral ako pred rokmi. Bola by som prisahala, že umrel s Chrisom. Po Chrisovej smrti rovnako ako Harper, aj on zmizol. Bledé vlasy mal v cope a hypnotizujúce oči na mňa hľadeli obviňujúco.


,,Dark, myslela som, že si zaliezol do kanálov. Spira a Pimeys ešte sem-tam stretnem, ale teba? Čo tu chceš? Prečo si sa vracal?" chcela som mu dať jasne najavo, že on je z môjho pohľadu nevítaným článkom.


,,Kráľovský rod vlkodlakov mi vždy vezme to, čo milujem. Je to už únavné," pretisol skrz zuby. ,,Dúfal som, že ty nebudeš ako oni a o Chrisa sa postaráš, ale on je mŕtvy a to kvôli tebe a tomu tvojmu pankhartovi."


,,Ten pankhart je aj Chrisov milovaný syn," zvrčala som a obzrela som sa po páriku za stolom a tiež som skontrolovala čašníkov. Pokiaľ ma Dark bude provokovať, ľahko dôjde k boju a to by nebolo dobré pri toľkých svedkoch. ,,A budúci kráľ vlčieho rodu. Chris zomrel, lebo chránil svojho milovaného syna. Zmier sa s tým. Umrieť miesto nás, bola jeho voľba a aj keď ma tá voľba bolela, viem, že urobil správne."


,,Čo keď toho fagana zabijem? Chcel som zabiť, aj teba. Ale ako sa zdá, Mike si strážil svoju dcéru lepšie, ako ty chrániš svojho syna. Vieš vôbec, kde teraz s Nicolasom je," hneď ako to vyslovil, Larissa čapla po mobile a začala vytáčať číslo.


,,Blafuješ, ani si sa ho nedotkol, ani jedného z nich," hľadela som mu do očí a videla v nich, že len naťahuje a skutočne. Nicolas Larisse zdvihol. Potvrdil, že sú aj s Dariusom v poriadku.


,,Ale rozprávať som sa s nimi rozprával a keby som chcel, hádam si naozaj nemyslíš, že by ma Kiara s Astrit zastavili. Mňa?" ukázal na seba a čupol si na zem, hľadiac na mňa do hora. ,,A ani Nicolas, hoci je po otcovi, by mňa nezastavil. A prečo Darien o ničom nevie alebo mám hovoriť Darius? Viem, aké meno vybral Chris."


,,Darius," zvýraznila som to meno. ,,O ničom nevie, lebo si to neželám a pokiaľ na neho siahneš alebo mu niečo len naznačíš, tak ťa zabijem a náramne si to užijem. Dosť si vytrápil aj Chrisa, takže ti smrť dlžím," sykla som tlmene. Čašník na nás pozeral už pričasto.


,,Ty mi dlžíš smrť," zazúril Dark. ,,Vy ste ma už úplne zničili! Ten tvoj prekliaty rod zo mňa urobil chudáka!" zrazu sa jeho hlas upokojil a stal sa konverzačný. ,,Ale ty si mi vzala Chrisa. Čo keď ti ja vezmem syna? Bolo by to fér."


,,Ja som ti nič nevzala. Chris sa rozhodol umrieť miesto nás, ty idiot," zvrčala som opäť. ,,Nájdi si novú posadnutosť. Si chorý, Dark, aj na upíra si nenormálny. Aj tvoji súrodenci sú o tom presvedčení."


,,Čo keď sa mojou posadnutosťou stane podľa nového tvoj syn. Vlastne nie, to skôr tvoj," otočil sa na Larissu.


,,Opováž sa na Nicolasa siahnuť," Larissa sa tak napla, že som čakala, že sa vykašle na svedkov a skočí po ňom.


,,Nicolas by bol naozaj lepší. Chráni princa a to ja mám vždy rád, že Des," usmial sa na mňa provokačne. ,,A Darius, hoci sa tak hrozne podobá na svojho otca, páchne po tebe," zmeral si ma znechutene. ,,Vždy, keď som k Chrisovi privoňal, bol prepáchnutý tebou a to hlavne po tom, čo ste spolu začali spávať. Zdvíhal sa mi z toho žalúdok."


,,Ty na mňa asi nikdy neprestaneš žiarliť, že nie?" pozrela som na neho ako na toho posledného, najväčšieho úbožiaka. ,,Je mi ľúto, Dark. Ale Chris vždy patril mne a aj Gardien vždy patrila vlčiemu rodu. Si posadnutý psychopat, nemáš žiadne právo nárokovať si na vlkodlakov. Tí budú vždy patriť kráľovskému rodu vlkov."


,,Nájdi si nejakú peknú upírku alebo upíra, mne je to fuk a daj mojim vlkom už pokoj," prikázala som zlobne. Dark vstal a zvrchu na mňa zazrel.


,,Začni si na syna dávať veľmi dobrý pozor a ty tiež," otočil sa aj na Larissu, ale tá vycerila aj keď ľudské zuby a zavrčala tak, aby neprivábila pozornosť ľudí. ,,Vzali ste mi Gardien. A vzali ste mi aj Chrisa. Tak si prídem po ďalšieho," s tým vo veľkom štýle z kaviarne vypochodoval.


,,Mali by sme sa rýchlo vrátiť domov," Larissa si začala zbierať tašky, ale ja som sa oprela do stoličky.


,,Uvoľni sa. Dark nič neurobí, len provokuje. To robil aj Chrisovi," mierne som pokrútila hlavou a odpila si. ,,Je to blázon, ale celkovo neškodný. Nicolasovi a ani Dariusovi nič nehrozí, aspoň dnes nie. Dark je posadnutý Chrisom. Stále je posadnutý ním. Nemôže sa zrazu len tak preorientovať na našich synov. Časom sa môže stať hrozbou, ale teraz isto hrozbou nie je."


,,Ako si môžeš byť taká istá?" Larisse sa to nepáčilo, ale ja som bola o svojej pravde presvedčená. Dark je síce späť, ale stále ho sužuje smútok. Stále je krásne neškodný.


,,Len mi ver," šepla som a Larissa sa uvoľnila. Síce ostala nervózna, ale nie až tak.


~*~


,,Myslím, vlastne nie, som presvedčený, že si tam toho dal veľa," smial som sa, keď Darius otvoril múku a jednoducho ju celú vykydol na dosku. Do vzduchu sa zdvihol veľký, múkový oblak a čierne Dariusove vlasy boli razom biele.


,,Nevadí, vajcia," prikázal, keď sa od múky trochu oklepal ako pes. Podal som mu vajíčka. Nezabudol som na Darkovu návštevu a preto som Astrit s Kiarou pre istotu pustil do chodby. Darius síce najprv nechápal, čo robím, ale okamžite ho napadlo pečenie a tak som mu to nejako extrémne ani nemusel vysvetľovať. Jedno sa mu podarilo rozklepnúť celkom slušne, ale z druhého polka skončila na zemi.


,,Nevadí, to sa umyje," vyhlásil bezstarostne. ,,Cukor," prikázal znovu a pripadalo mi, že skôr operuje.


,,Keď mama dôjde, tak ťa zabije, lebo ja to celé hodím na teba," dokázal som si dokonale predstaviť mamin výraz, keď dôjde a uvidí túto spúšť. Ale Dariusa to nijako neznepokojilo a ,,piekol" ďalej. Darius nasypal cukor, s tým to našťastie tak neprehnal a začal cesto zlepovať. ,,Myslím, že dve...,teda jedno a pol vajca to nezlepí," pozrel som na múku s cukrom a vyjadril neistotu.


,,Hmmm, mám to," v očiach mu zase niečo zahorelo a ja som pochopil, že vyhodíme len tak do luftu ďalšie potraviny. ,,Chce to maslo a mlieko."


,,Nie, chce to recept, minimálne," odvetil som sarkasticky, ale aj tak som mlieko s maslom z chladničky vybral. ,,Alebo talent, ale ty nemáš ani jedno a ani druhé."


,,Ale prosím ťa, to pôjde," kývol rukou a ďalšia múka s kúskom žĺtka skončila na zemi. ,,Maslo," šmaril ho tam celé, takže som ho musel vytiahnuť a aspoň rozbaliť. To uznal, že nebol od veci nápad a následne nalial mlieko tak, že hodne z neho skončilo opäť na podlahe. ,,Toto sa už zlepuje," vyhlásil pyšne.


,,Prečo som ťa nechal, toto robiť?" spýtal som sa bezradne, lebo sám som bol od množstva múky a ponožku som mal od vajíčka. Áno, stúpil som do neho.


,,Lebo vieš, že mi to vyjde," usmial sa na mňa a ja som mal čo robiť, aby som nezalapal po dychu. Bol taký krásny, aj keď bol od tých všetkých ingrediencií. Zrazu štuchla zámka a ja som nazrel do chodby, ale nemusel som. Cítil som, že sa mamy vrátili.


,,Ježiši," dostala zo seba mama, keď vošli do kuchyne a uvideli tú spúšť. Ukázal som na Dariusa, ktorý sa stále snažil zlepiť cesto a Destiny sa rozosmiala, ale mama sa zatvárila ako rozzúrený býk. Koniec koncov to bola jej kuchyňa.

Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.

Info o príspevku Info o príspevku
eKniha / eBook eKniha / eBook
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8