V srdci vlka-9.kapitola- ,,Mierne“ ženský

Spisovateľ/ka: Simona G. | Vložené dňa: 23. marca 2010
http://citanie.madness.sk/view-27820.php
,,Ja som ti vravel, že to pečenie nie je dobrý nápad," frflal som Dariusovi, lebo to, že pečenie nebol môj nápad, na mamy nezabralo a teraz sme obaja drhli kuchyňu.


,,Ale nezatrhol si mi to a to ty si mal vedieť, že mi to nevyjde. Poznáš ma. Mal si mi to zakázať," trhol ramenami a ja som mal sto chutí, skočiť mu po krku. Princ neprinc, zabijem ho. Alebo lepšie povedané, zabil by som ho, keby nebol tak sexi. Prestaň! Nemohol som za tie svoje myšlienky, keď on bol ako ženská. Bol som na baby, ale keď išiel po čistú vodu, tak pohadzoval bokmi ako ženská, jeho mihalnice vrhali tiene a jeho ruky pracovali tak elegantne, jemne. PRESTAŇ! Či už je ako ženská alebo nie, má niečo podstatné na viac a navyše je to tvoj princ!


,,Mám sto chutí si sadnúť a nechať ťa to dorobiť," odsekol som a sadol som si na stoličku. Darius sa na mňa zaškľabil a otočil sa mi trucovito chrbtom.


,,Tak ja nebudem upratovať tiež," vyhlásil, ale dlho mu to trucovanie nevydržalo, lebo si niečo na zemi všimol, vzal handru, vydvihol sa na všetky štyri a začal podlahu čistiť, muselo tam byť niečo prilepené alebo lepkavé, lebo mu to nešlo dole, ale to, čo tak drhne, ma nezaujímalo dlho. Bol mi chrbtom a ako sa zdvihol na štyri, vystrčil na mňa zadok. Dlaň ma až začala svrbieť, ako som ho chcel po nej udrieť. Vtedy mi to opäť došlo. Keď sa Mirka, alebo Denisa, či Klára alebo hociktorá z báb z triedy nahla cez lavicu alebo tak, mali presne takýto zadok. Ich som tiež vždy udrel a oni sa potom rozčuľovali, či po mne niečo hodili. Mal ženský zadok, tak nádherne guľatý.


,,Chalani," mama vošla do kuchyne a tak som rýchlo zase padol na podlahu aj s utierkou a začal som čistiť. ,,Ešte to nemáte," zamračila sa na nás. Nevinne som sa usmial. ,,Nevadí, padajte hore, ja to dorobím," povzdychla a Darius z kuchyne okamžite vystrelil, ako náhle mu dala zelenú. Rozbehol som sa za ním.


,,Sloboda! Už žiadne otročenie!" zvýskol veselo, keď rozrazil dvere do mojej izby. Pretočil som očami. Cvok. ,,A teraz mail," schladol okamžite a sadol si za môj počítač. ,,Ty nie. Ty už vôbec. Radšej nie. Možno. Páni, ty asi hej. Nie. Nie. Aj ty by si sa dal."


,,Čo to máš?" zamračil som sa a podišiel som k počítaču, za ktorým sedel. Usmial sa na mňa. A otvoril posledný mail.


,,Ty tiež asi skôr nie," zhodnotil primračene. ,,Som zaregistrovaný na gay zoznamke a podal som si inzerát. Ozvalo sa mi len deväť chalanov. Zvyknem mať vyššie skóre. Ale s týmto sa stretnem. Otvoril asi šiesty mail. Bolo tam pár slov a priložená fotka. Chalan mohol mať okolo dvadsať päť, mal kratučké vlasy a dal sa považovať za celkom pekného, aj keď ja som ho rozhodne nepovažoval.


,,Ty sa chceš stretnúť s niekým cez net? To je nebezpečné," okamžite som s tým nesúhlasil a navyše sa mi to vážne nepáčilo. Nechcel som, aby si Darius niekoho našiel. Ja... ja... áno priznávam. Žiarlim. Ja nechcem, aby sa môj princ s niekým ťahal.


,,A ako si myslíš, že som si nazbieral hárem v Čechách? Na ulici? Tiež som ich všetkých poznal cez net. Nemaj starosť, viem, čo robím," povedal a od počítača si odsadol.


,,To si hovoril aj pri pečení. Na nete sú samí podivíni," nesúhlasil som. ,,Vie Des, že sa stretávaš s ľuďmi z netu?" Pretočil očami.


,,Áno, vie to. Pokoj, Niky, už mám skúsenosti. Môžeš snáď randiť, len ty?" spýtal sa ma a ja som mal pocit, že je to ublížené. Zarazil som sa. Prečo to povedal tak vyčítavo? Žeby...? Nie. To predsa nie je možné. ,,Môj sexuálny život sa nezastaví len preto, lebo som sa presťahoval," nervózne si zmietol vlasy za ucho a rolničky zacinkali.


,,Ale nemal by si sa stretávať s chalanmi s netu. Určite sú tu aj nejaké gay kluby, kde sa s nimi môžeš stretnúť, vlastne ani to nie je najbezpečnejšie. Čo tak počkať, či sa v tvojom okolí nejaký nemihne?" navrhol som opatrne. Je pravda, že som sa o neho aj bál. Na nete môžu byť aj psychopati, ale vážne som viac žiarlil. Najprv na mňa pozrel ako na debila a potom sa rozosmial.


,,Už sa nedivím, že si panic," chechtal sa. Zarazene som na neho pozrel a zamrkal som. Ako to vie.


,,Čože? Ja nie...," chcel som sa brániť, ale on ma veľmi rýchlo stopol.


,,Ale no tak, Niky, ja nie som slepý. A navyše chalana panica rozoznám na míle, lebo po tých potom idem," usmial sa na mňa sladko, ale aj jeho asi vlastné slová priviedli do rozpakov, lebo pozrel do zeme. ,,Ty síce nie si pri dievčatách nervózny, ale si k nim vždy taký slušný, to tvoje plácanie ich po zadku a objímanie spolužiačok je vždy také nevinné. Hoci to tak pôsobiť nemá, tak je. Podľa mňa je chalan panic veľmi roztomilý," pozrel mi do očí a ruky si zastrčil do zadných vreciek. Veľmi nervózne gesto.


,,Ale aspoň si to v triede nechaj pre seba. Nemusia to vedieť," dostal som zo seba a tiež som pozrel bokom. Darius sa znovu zasmial a tým na seba môj pohľad zase privábil. Sadol si na posteľ a po jeho nervozite nezostalo ani stopy.


,,Ale prosím ťa," kývol rukou pobavený. ,,Máte šestnásť, niektorý maximálne sedemnásť rokov. Väčšina tvojich spolužiakov si divoké noci, aj tak len vymyslela," pretočil očami. ,,Väčšina z vás ste panici. V tvojej triede ti spoľahlivo môžem povedať, že tieto skúsenosti má len Lukáš, pravdepodobne Rišo a možno Braňo."


,,A ešte Juro," doplnil som ho, ale Darius sa rozosmial. Krútiac hlavou v zápore. ,,Ale prosím ťa, Juro určite má veď..."


,,Veď o ničom inom nehovorí," doplnil ma, smejúci sa Darius. ,,Keď Juro nie je panic, tak ja som," smial sa opäť. Žeby bol vážne Juraj taký klamár? No, psychopat to mierny je, ale žeby stále klamal, aj v tomto? Veď v podstate striedal baby.


,,To je vlastne jedno," vyhnal som chalanov z triedy z hlavy. ,,Nemal by si ísť von s niekým z internetu a navyše ten chalan, ktorého si mi ukazoval, je o dosť starší a možno..., len sa o teba bojím," povedal som primračene, keď mi chcel skočiť do reči.


,,To nemusíš. Viem sa o seba postarať, ale aj tak díky za starosť. Je fajn vedieť, že sa o mňa bojí aj niekto iný, ako len mama," žmurkol na mňa a odporúčal sa z mojej izby.


~*~


Započula som kroky na schodoch a tak som natiahla vzduch. Nicolas. Išiel pomaly zo schodov a nedával si pozor na to, aby bol potichu. Preto som si najprv myslela, že ide Darius, lebo som predpokladala, že Nicolasa by som nepočula. Sedela som s Larissou a Samom v obývačke. Sam sedel vo fotely a prepínal programy. Bolo pol dvanástej a ja som bola presvedčená o tom, že chalani už spia. S Larissou sme len apaticky hľadeli na mihajúce sa obrazy.


,,Mami," Nicolas sa zastavil medzi dvermi, ale nikto z nás mu pohľad nevenoval, kým neprehovoril.


,,Prečo nie si v posteli?" spýtala sa Larissa, ale hlavu na neho neotočila, zatiaľ čo ja so Samom hej. Nicolas prešliapol. Zdalo sa, že uvažuje o tom, či nám má povedať to, čo má na srdci.


,,Musíte to vedieť," zhodnotil nakoniec a vošiel hlbšie do obývačky. V obývačke bola tma, teda až na svetlo z telky. ,,Dnes tu bol Dark. Som skoro presvedčený o tom, že to bol on, aj sa tak predstavil. Hľadal ťa Destiny," pozrel na mňa a zadalo sa, že chce pokračovať, ale Sam ho prerušil.


,,My vieme, Nicolas," povedal Sam pokojne, ale Larissa bola razom v strehu, ako keby čakala, že Dark odniekadiaľ vyskočí. Ja som ostala uvoľnená. Darka som sa nebála. ,,Navštívil aj mamu s Destiny," Larissa Samovi už vylíčila náš rozhovor s jedným z detí kráľov upírov.


,,Bol za tebou?" pozrel na mňa Nicolas, ale zdal sa byť znepokojený. ,,Myslel som si, že zmizol. Po Chrisovej smrti sa stratil, aspoň to píšu knihy."


,,Našiel si ma potom v meste. Po rozhovore s vami. Vraj si Dariussa bránil. Ďakujem," povedala som uznanlivo a Nicolas sa potešene usmial.


,,Ja som vám to prišiel povedať preto, lebo si myslím, že by mohol byť nebezpečný a tak by ste mali vedieť, že je tu," opäť som mu prikývala, ale odpovede sa zmocnil Sam.


,,Ja a Des si nemyslíme, že je Dark nebezpečný. Nemusíš sa s ním znepokojovať. Choď si ľahnúť, je neskoro," prikázal Sam synovi, ale zeleno oký chlapec ho preťal pohľadom, lebo Sam nevzal dosť vážne to, čo mu povedal.


,,Nicolas, mi sa o Darka postaráme. Je len dobre, že si nás prišiel varovať, ale teraz si naozaj choď ľahnúť," pozmenila som trochu Samovu odpoveď, aby si Nicolas nemyslel, že je dobrý nápad brať Darka na ľahkú váhu. Nicolas prikývol a ja som opäť počula jeho kroky na schodoch, ale ako náhle utíchli a vrchné dvere sa za ním zavreli, Larissa po mne a Samovi vyštekla.


,,Ja si myslím rovnako ako Nicolas, že Dark je nebezpečný," prudko vstala. Tušila som, že to v sebe dusí. Poobede sme sa totiž so Samom dohodli, že na prítomnosť Darka môžem kašľať, len otravuje, to je celé, ale Larisse sa to nepáčilo. ,,Je to dieťa upírych vládcov, ako ho môžete tak odignorovať."


,,Ty Darka nepoznáš, anjelik," prihovoril sa jej zmierlivo Sam. ,,Ja som ale celé roky sledoval, ako Dark Chrisa otravuje. Chris sa mu pokojne otáčal chrbtom. Vôbec sa ho nebál. Darka baví, keď môže niekoho zastrašiť, ale v skutočnosti je neškodný."


,,Tiež si nemyslím, že je neškodný," napomenula som Sama a ten pretočil očami, ale Larissa na mňa pozrela v nádeji, že ju podporím, ale to som tiež nemohla. ,,Nemyslím si, že je neškodný," zopakovala som rázne. ,,Ale tiež si nemyslím, že by sme si s ním mali robiť ťažkú hlavu. Dark sa okolo nás vždy motal. Okolo mojej rodiny určite. Bol posadnutý Chrisom a pred tým bol posadnutý Gardien. Asi si hľadá novú posadnutosť. Je to cvok, ale nemyslím si, že je nebezpečný."


,,Bol tu," sykla Larissa, keď pochopila, že ju nepodporím. ,,Hovoril s chlapcami a mohol ich napadnúť. Čo si neuvedomujete, že ich oboch mohol zabiť? Darius ešte nemá moc kráľov, takže by bol pre Darka, len slabý človek a Nicolas nie je zatiaľ dosť silný, aby sa s ním mohol merať. Ani Chris s ním nikdy nebojoval."


,,Moment, anjelik," zahriakol ju Sam. ,,Darka by som pokojne zvládol aj ja a náš syn s dvoma vlčicami tiež. Chris Darka nikdy nenapadol preto, lebo ho nepokladal za hrozbu. Za hrozbu ho pokladal len zo začiatku, než si uvedomil, že Dark je len rečník, ktorý vie využiť tvoje slabiny a to len preto, že ťa vie z drobností rýchlo poznať. Nicolas plus Kiara s Astrit by Darka zvládli pokojne."


,,Chris sa ho tiež bál a nemyslím si, že ho nechával nažive, len preto, že je rečník," rozčúlila sa Larissa. Prirodzene sa o chlapcov bála.


,,Viem, kam tým mieriš Lariss," tiež som vstala. ,,Máš pravdu, Darka nemôžeme úplne ignorovať, ale ty to preháňaš. Sam má pravdu. Chris sa Darka bál len do chvíle, než zistil, že Dark má len reči a to je celé. Chris Darka nezabil len preto, lebo mu ho bolo v podstate ľúto. Vedel, že Dark si svoje prežil aj pri Gardien a vedel, že trpí aj kvôli tomu, že si Chris zvolil mňa. Darka, keď niečo posadne, je na tom chorobne závislý. Aj Pimeys so Spirom to tvrdili, keď Dark zmizol. Spomínaš?"


,,A posadnutí blázni nie sú nebezpeční?" sykla naštvaná, nepáčilo sa jej, že Darka neberieme ako väčšiu hrozbu. ,,Ja nechcem, aby sa jeho novou posadnutosťou stal Nicolas. Ale byť tebou, bojím sa viac, lebo obe vieme, že Dark bol posadnutý Chrisom a ako sa Darius Chrisovi podobá? Divím sa, že si ich spolu nepomýlil."


,,Darius páchne ako ja a keď Dark niečo nenávidí, tak je to pach kráľov vlkodlakov a ich detí a Nicolasovi nič nehrozí. Nie je pre Darka ničím zaujímavý," poprela som aj túto možnosť. ,,Dark sa začne zaujímať, len o tých, ktorí sú poriadne výnimoční. Pred stovkami rokov ho zaujala Gardien. Nadpriemerne inteligentná a pokojná vlčica a teraz ho zaujal Chris, ktorý bol ako prvý z vlkodlakov nazvaný nebezpečným, chladným démonom. Gardien žije doteraz a je najstaršou vlčicou a keby sa Chris nezamiloval, stále by bol psychopatický, chladný vrah. Nicolas proste nespadá do skupiny tých, ktorí ho dostatočne zaujmú."


,,Ale mohol by ísť po našich synoch z pomsty. Dáva ti za vinu smrť Chrisa," argumentovala Larissa znovu. ,,A Sama vždy nenávidel, lebo vedel, že má na Chrisa istý vplyv. Sama to tvrdíš. Dark bol Chrisom posadnutý a Chris zomrel, keď ťa s Dariusom chránil. Tú smrť vám dáva za vinu a pomstiť sa na našich synoch, by bol Darkov štýl."


,,Dark sa snaží spôsobiť čo najväčšiu bolesť, nezabíja," zamietol teraz Sam, ale ja som si práve niečo uvedomila.


,,Nie, Sam, teraz má Larissa pravdu," síce pravdu má stále, to úplne k Darkovi nesedelo a tak ma to neznepokojilo. ,,Keby nám chcel spôsobiť najväčšiu bolesť, tak by zabil našich synov. Nie nás, ale našich synov."


,,Práve a tak...," začala znovu Larissa, ale stopla som ju tým, že som jej skočila do reči, za čo som si vyslúžila nakvasený pohľad.


,,Aj keď je to jeho štýl, má jednu podstatnú chybu, Lariss," zamietla som jemne. ,,Dark chce vidieť, ako jeho obete trpia, ale vie, že pokiaľ by sa chlapcov dotkol, tak by sme ho zabili a on by sa nemohol pozerať na to, ako trpíme."


,,Destiny má pravdu, zabili by sme ho," potvrdil Sam a vypol telku. Tým v miestnosti nastala tma úplná, ale to našim vlčím očiam nevadilo. ,,A Dark by si nemohol užívať naše trápenie a navyše z Chrisovej smrti viní aj Dariusa, a tým, že by ho zabil, by ho nepotrestal. Teda aspoň on to nepokladá za dostatočný trest. On nechce vidieť, trpieť len Destiny, ale aj Dariusa. Myslím, anjelik, že sa trápiš naozaj zbytočne."


,,Ako myslíte. Robte si, čo chcete. Ja na chlapcov dohliadnem aj sama," s tým sa zvrtla a vybehla z obývačky. Jej kroky som na schodoch už nepočula.


,,Vie byť riadne tvrdohlavá," počula som za sebou Samov povzdych. ,,Dnes v noci sa asi budem pokúšať pritúliť márne." Uškrnula som sa na neho.


,,Tak ti treba," schladila som ho a on sa zamračil. ,,Nesúhlasiť so svojou ženou. Pri mne by si spal na gauči a to by si mal šťastie, lebo ja by som ťa skôr vyhodila do psej búdy," usmiala som sa na neho a keď som odchádzala, mierne som pohodila vlasy v arogantnom geste. Síce som Samove pretočenie očí nevidela, ale ani som nemusela.


~*~


,,Vážne si nemyslím, že je to dobrý nápad," frflal som, keď si Darius vyhadzoval na posteľ veci. Bol ďalší deň a Darius stihol Mišovi, tak sa volal chalan číslo šesť, s ktorým sa chcel stretnúť napísať, že by sa s ním stretnúť chcel. Mišo bol v tú chvíľu prihlásený a tak začali hneď debatovať. Zatiaľ si celkom sedeli a to ma desilo.


,,Prestaň, mám s netom svoje skúsenosti. Čo žiarliš?" zasmial sa, keď na posteľ hodil ďalšie oblečenie. ,,Mal si ma na rande pozvať skôr," uťahoval si. Pre neho to sranda bola a ja som na oko znechutene odvrátil hlavu. Pravda bola taká, že som naozaj žiarlil. Dotknúť sa iných chalanov mi prišlo nie odporné, ale rozhodne divné a trochu nepríjemné. Predstava sexu s dievčaťom ma vzrušila. Aj keď mi bola predstava dotykov s inými chalanmi nepohodlná, tak tie Dariusove by som prijímať dokázal. Tiež ma tá predstava nenechávala chladným. Vlastne sa mi celkom páčila.


,,Len si myslím, že je to hlúpe. Nezodpovedné, ten chalan môže byť násilný cvok," snažil som sa ho presvedčiť, ale on sa na mňa, len uškrnul a zhodil si tepláky, ktoré mal na sebe, aby si natiahol rifle. Otočil som nenápadne hlavu do boku, aby som na neho nepozeral, lebo by sa mi až príliš mohlo páčiť to, čo by som videl.


,,Mne príde celkom inteligentný. Píše sa s ním dobre," trhol ramenami a rukami si prešiel po zadku. Zamračil sa do zrkadla, pred ktorým sa nakrúcal. ,,Nie, tieto sú divné," opäť si rifle zhodil.


,,Jasne, cvoci cez net pôsobia inteligentne, ale potom...," urobil som dramatickú pauzu a zase som stočil pohľad mimo neho. Tentoraz do periny. ,,Čo keď ťa znásilní, nevyzerá, že by s tým mal problém," vstal som a podišiel som k počítaču, kde stále svietila ich konverzácia. ,,Možno si bitkár, ale ako tak pozerám na jeho fotku, tak mám pocit, že ten ťa cez niečo prehne v pohode."


,,Ach jaj môj milý Niky," ako to pobavene povedal, pozrel som sa na neho. Stál predo mnou len v čiernych boxerkách a tváril sa, akože sa vážne zabáva. ,,Ja sa s ním chcem stretnúť preto, lebo dúfam, že ma cez niečo ohne," s tým si začal na seba naťahovať ďalšie rifle.


,,A čo keď má rád násilnejší styk?" spýtal som sa a začínal som byť vážne zúfalý. Zdalo sa, že mu to ničím nevyhovorím a on vyzeral tak krehko. Nahodil si tmavomodré rifle, ktoré tesne obopínali jeho ženskejší zadok a čierne voľné tričko. Vlasy hodil do gumičky a zvodne sa na seba do zrkadla usmial. V nohaviciach mi nepríjemne trhlo.


,,Nevadí, ja som prispôsobivý," odpovedal mi a znovu sa začal pred zrkadlom nakrúcať. Ja som si mračiac sa sadol na posteľ. S úsmevom sa na mňa otočil, asi si všimol, že ho pozorujem. Prešiel si rukou po zadku. ,,Čo povieš, mám v tom dobrý zadok?" spýtal sa ma a ja som na neho vyvalil oči.


,,Prečo by mňa mal zaujímať tvoj zadok?" zamrkal som vykoľajený. Žeby uhádol, na čo myslím? Ale on pretočil očami.


,,Nemá zaujímať teba," opravil ma. Neskoro Darius, už ma zaujíma. ,,Ja chcem, aby zaujal Miša. Aby ma mal chuť po ňom poriadne plesnúť. Myslím, že mi tie rifle robia dobrý zadok," zhodnotil sám.


,,Pokiaľ cez neho tak veľmi chceš dostať, tak ja ti cez neho dám," odsekol som a Darius sa na mňa zaškeril, ale ja som pozrel bokom. Ani nevieš Darius, ako rád by som a že to nemyslím, len tak sarkasticky.


,,Ale no tak, Niky," zatiahol, skoro až priadol. Podišiel k posteli a ja som mierne znervóznel, ale nedal som na sebe nič poznať. ,,Mne sa nič nestane, sľubujem. Budem ako vždy opatrný," zaprel sa mi rukami do hrude a potlačil ma do polohy ležmo. Ja som stále pozrel bokom na oko trucovito. Nohy mi viseli cez okraj a on kolenami vyliezol na posteľ a obkročmo čupel nad mojim telom. ,,Vždy som opatrný. Niky, neboj," prinútil ma, aby som na neho pozrel. Myslím, že mu nedošlo, že som z neho nervózny.


,,Prosím ťa zlez, lebo ťa zhodím," stále som sa hral na trucovanie. Inak to nešlo, aby si na mne niečo nevšimol.


,,Nezleziem, kým neprestaneš trucovať," trval si na svojom s jemným úsmevom. Na mňa chlapče, ale zatiaľ nemáš. Rýchlo som mu položil ruky na boky. Pravú o niečo nižšie a rýchlo ho povalil na posteľ vedľa seba. Zasmial sa a pokúsil sa mi nohy obmotať okolo pásu, ale bol som rýchlejší. Urazene som vykráčal z miestnosti.

Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.


Komentáre k literárnemu príspevku

Usporiadať: Prejdi na stránku:
8 bodov - odporúčam
Krvave slzy vlka sa mi ale pacia viac :)  
Spisovateľ/AutorAlyss Pridané dňa25. marca 2010 08:16:41
Usporiadať: Prejdi na stránku:
Info o príspevku Info o príspevku
eKniha / eBook eKniha / eBook
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8