S chlapom je to ako s telefónom...Buď je obsadený alebo je to omyl....

Spisovateľ/ka: Šalgy | Vložené dňa: 27. decembra 2010
http://citanie.madness.sk/view-33438.php

     Bola som obyčajná 25-ročná žaba, keď som sa zamilovala do ženáča. Áno, je pravda, že by som nemala. Že ničím rodinu a prinášam smútok, ale... Vtedy som to tak nebrala. Bola som tu JA. Len ja som bola vtedy dôležitá...
     No čo? Mala som 25!
     Môj rebríček hodnôt (za ktorý sa momentálne hanbím) pozostával z jednoduchých šiestich bodov, ktoré doňho patria aj teraz, no v inom poradí.
     No čo? Mala som 25!
    
Na prvom mieste v mojom rebríčku bol dobrý sex. Bolo jedno s kým. Hlavne, že bol.
    
Na druhom mieste sa nachádzal smiech, ktorý som preferovala hlavne v spoločnosti môjho chrumkáča (ako som mu často hovorila). Večný 40-ročný mladík mi bol oddaný a prosil ma ako malé šteniatko, aby som s ním trávila čas. Rada som ho naťahovala a rušila naše schôdzky, aby bol ešte žiadostivejší. 
    
Zoznámili sme sa cez pokec. Ako inak sa už dnes zoznamujú milenky so svojou korisťou? Len tak zo zábavy som si písala s mužmi, ktorý ma žrali a jedným z nich bol aj on. Písal mi krásne lichôtky, a ako správnu ženu ma zaujal. Často sme sa smiali a jedného krásneho večera sa mi zveril so svojim najhorším tajomstvom:
„Som závislý na sexe. Teraz si nerobím srandu, naozaj je to tak. Bol som s tým aj u psychológa." Smiala som sa ako pojašená a len tak zo zábavy som mu odpovedala:
„Ak nemáš ženu a deti, ktoré ťa doma čakajú pri večeri, prečo nemať zo desať mileniek?"
„No... Ako to povedať. Ženu mám. Aj nejaké deti mi tu behajú... O chvíľu idú k mojej mame." Odpísal po pár sekundách, no necítila som z neho, že by sa cítil previnilo. Bol to humor. Smial sa a ja som sa smiala s ním. Po pár dňoch už som sa s ním smiala nahá v hotelovej posteli.
    
No čo? Mala som 25!
    
Mal dve deti, ktorým ma predstavil ako svoju vzdialenú príbuznú, keď nás načapali pri pohári dobre drahého vína. Mala som ich rada... Boli na treťom mieste v zozname.
    
No čo? Mala som 25!
    
Na štvrtom mieste bola Fifina- môj pes, ktorého mi kúpil chrumkáč, keď som sa mu sťažovala, že ma to samú doma veľmi nebaví. Väčšinu času trávila sama doma, no aspoň som sa mala s kým prechádzať, keď som mala nové šaty.
    
No čo? Mala som 25!
     Na piatom mieste bola moja milovaná rodina, ktorá žila v Čechách a vídala som sa s ňou tak... No dajme tomu, raz za uhorský rok.
     A čo nasleduje? No čo? Mala som 25!
    
A na šiestom a poslednom mieste, bol môj živiteľ a môj oficiálny priateľ Andrej. Prebral firmu po svojom otcovi a pod jeho vedením sa ich tržby zdvojnásobili a ich výdaje polovične zmenšili. Andrej rád rozprával o svojej práci. Najväčšie percento činností, ktoré robil v posteli bol spánok. Tak sa mi potom nečudujte, že som si našla niekoho, kto ma sem-tam... veď viete čo.

    

     Už ma veľmi nebavilo stále si vymýšľať nové a nové výhovorky pre Andreja. Raz som išla „na nechty", niekedy zasa „na nákupy" a už sa dokonca stalo aj to, že som bola v „nemocnici". Dobre, priznávam, že sa to takto nerobí, no nemala som na výber. Milovala som svojho chrumkáča, no nemohla som sa vzdať Andrejových peňazí, bytu a každodennej teplej večere á la Andrej.
    
Musela som sa rozhodnúť. Presnejšie- chrumkáč sa musel rozhodnúť.
„Chrumko, ale ja nemôžem byť na dvoch miestach naraz. Andrej je na víkend doma, nemôžem si znova vymyslieť, že idem za našimi."
„Bejby, veď to vydržíš. Vybavil som nám taký peknučký hotelík. Wellnes, masáže, dobrá večera a potom teplá postieľka."
„Naozaj nie. Prepáč, ale nemôžem."
„Dobre viem, že si to rozmyslíš. Víkend so mnou a ... A s našou túžbou. HM? Čo ty na to?"
„Chrumo!"
„Ozvi sa." Povedal božským hlasom a ja som už v tom momente vedela, že ten, kto ma bude v noci zabávať nebude Andrej.
    
Bola som ešte v práci, keď som mu volala. Bol vraj už doma a nechcel ma počúvať. „Povieš mi to, keď prídeš domov.", opakoval stále a ja som sa nechala presvedčiť, že sa dohodneme doma.
    
Prišla som tam, kde som mala trvalé bydlisko, no čas trávený tam sa rovnal veľmi nízkemu percentu. Nevedela som tu obsedieť. Milovala som, keď som mohla zmiznúť a tráviť čas s chrumkáčom. Neviem, čím to bolo.
    
Byt bol tmavý, pretože bolo už päť hodín a Vianoce za dverami.
„Ani si nesvietiš?" Zakričala som do tmy, pretože som vedela, že Andrej bude doma.
„Poď ďalej." Povedal a ja som sa ešte vo vysokých čižmách od chrumkáča pobrala za jeho hlasom. Vošla som do kúpeľne. Len v boxerkách sedel na okraji vane. Všade boli sviečky, z rádia sa ozýval dokonalý hlas Celine Dion, ktorú som milovala a na umývadle boli položené dva poháre šampusu.
„Andrej, ja dnes musím ísť preč. Nemám čas sa tu zahadzovať." Povedala som, pretože som sa tešila na chruma a predstava sexu s Andrejom... No, neviem či ma viac vzrušovala alebo odradzovala.
„A kam chceš ísť, láska? Už tak dlho sme spolu neboli, tak ako by sme chceli."
Ako by si chcel ty, pomyslela som si.
„A teraz, keď mám konečne celý víkend len pre teba, tak chceš odísť."
„Andrejko, láska, sľúbila som našim, že prídem. Majú niečo s počítačom..." Povedala som a snažila som sa rozprávať cez bozky, ktoré mi venoval.
„Zostaň tu a zažiješ, čo si ešte nezažila." Šepkal mi do ucha, no ja som bola presvedčená, že nechcem byť s ním ale s chrumkáčom.
    
Odišla som. Nechala som ho nadržaného, smutného a samého sedieť na okraji vane a ja som s chladnou hlavou kráčala na obvyklé miesto stretávky s chrumkáčom.
„Dnes robím babysittera, nepôjde to." Prišla mi SMSka v poslednú chvíľu a tak som sa otočila a prišla som domov. No už nebolo nič. Len dlhá hádka, rozchod a vyhrážky, že sa odsťahujem. Vzal to fakt vážne a o týždeň som už bývala v byte, ktorý mi chrumkáč prenajal, pretože na tom starom boli vymenené zámky.

 

     Prešlo pol roka a jediný koho som mala bol chrumkáč. Milovala som ho viac ako čokoľvek na svete. Niekedy prišiel aj s deťmi a ja som sa cítila ako ich matka. Bolo to krásne. Všetko sa zdalo tak ružové, no keď mi jedného dňa prišla upomienka za nezaplatenie nájomného a hneď na to SMSka, vedela som, že sa môj svet zrúti.
„Budeme to musieť skončiť. Prepáč, ale zistil som, že milujem svoju ženu."
„Hajzel! Si len obyčajný úbohý hajzel!" Kričala som na telefón, ktorý len nevinne ležal na stole. Vedela som, že trápna SMSka typu: „prepáč, milujem niekoho iného a bla bla", je len trápna výhovorka. Ale predsa som plakala, pretože z dvoch lások mi nezostala ani jedna. Bola som sama. Ako kôl v plote.
    
No čo? Mala som 25!
    
No... Hej mala som 25. Teraz prešlo už dvadsať rokov, z 25 je 45 a ja som sama. Sem-tam sa mojou posteľou prebehlo pár chlapov, ktorý ma nijak neoslovili. Jediné, čo ma oslovilo boli ich dotyky. No láska, ktorú som cítila ku chrumkáčovi alebo k Andrejovi, už neprišla. Hádajte prečo.


Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.


Komentáre k literárnemu príspevku

Usporiadať: Prejdi na stránku:
Aššurballit
..dielo trpi na jasnu liniu vytycenu od zaciatku a snahu moralizovat...ten zaver bol tak dost lacny...skus nieco nechat aj na citatelov...nepodcenuj ich...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa28. decembra 2010 19:17:20
super nazov :)  
Spisovateľ/Autorlucerna Pridané dňa28. decembra 2010 12:53:46
lano
6 bodov
Jeden malý zádrheľ.. Zoznámili sme sa cez pokec. Ako inak sa už [b]dnes[/b] zoznamujú milenky so svojou korisťou? a potom zrazu... [i]Hej mala som 25. Teraz prešlo už dvadsať rokov, z 25 je 45 a ja som sama.[/i] a ďalšia výhrada..Chrumko, Chrumáčik, Chruňo a iné Chrujoviny, bolo to nechutné.. inak sa mi veľmi páči rebríček hodnôt danej slečny a nebyť toho zádrheľu, vyzeralo by to aj autobiograficky vierohodne,,,  
Spisovateľ/Autorlano Pridané dňa28. decembra 2010 02:03:07
priznám sa, že to s tým pokecom a 20 rokmi a ani len nenapadlo ;) ten záver vznikol krutou náhodou, takže :D tie mená... No to radšej nerieš, pretože to bola len moja slabá chvíľka a nenapadlo ma nič lepšie- bola to rada od kamarátky :) A autobiografia? :D to nehrozí, nakoľko mám len 16 a všetko je to výplod.. povedzme pubertiackej fantázie :) ale aj tak ďakujem za prečítanie aj názor :)  
Spisovateľ/AutorŠalgy Pridané dňa28. decembra 2010 12:33:45
lano
dávaj si pozor na tú kamarátku, čo Ti tak radila, lebo asi to nebude ozajstná kamarátka a chce Ťa potopiť.. Viem, že to nie je autobiografia, nakoľko som si pozrel Tvoj profil a vedel som, že nemáš 45. Ale pri čítaní som mal pocit, že to je skutočný príbeh. Asi aj kvôli tomu zaujímavému rebríčku hodnôt. Až kým som nedošiel k tým 45 rokom, ale to už som spomínal.  
Spisovateľ/Autorlano Pridané dňa28. decembra 2010 12:44:49
no hej, len ma nič nenapadlo a som si istá, že taká pipena, by to dokázala ;) má ten príbeh niečo spoločné s mojim životom... nedorozumením som sa dostala do kontaktu s takýmto chlapom a mierne zhnusenie som si vypísala v príbehu ;)  
Spisovateľ/AutorŠalgy Pridané dňa28. decembra 2010 12:54:15
lano
To už si zažila skoro toľko toho, ako skúsená žena. Máš pred sebou svetlú budúcnosť.  
Spisovateľ/Autorlano Pridané dňa28. decembra 2010 13:17:21
poviem ti, že som toho nezažila veľa... len rada počúvam príbehy iných a keď ma nejaký naozaj zaujme, tak píšem :) preto nerada píšem o sebe, lebo niekedy sa mi môj život v porovnaní s inými zdá dosť nezaujímavý :) ale to je každého pohľad :)  
Spisovateľ/AutorŠalgy Pridané dňa28. decembra 2010 17:07:30
lano
ľudia sme egoisti. Najradšej píšeme a rozprávame práve o sebe. A kto tvrdí opak, ten klame. Jediný dôvod nepísania o sebe je, že sa za seba hanbíme. A druhý jediný dôvod je, že nemáme čo, lebo náš život je nudný a nezaujímavý. Ale schopný človek napíše aj o nudnej veci zaujímavo.  
Spisovateľ/Autorlano Pridané dňa28. decembra 2010 17:33:26
Aššurballit
...a co take scifi fantasy rozpravky historicke romany horory..atd...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa28. decembra 2010 19:32:11
lano
S veľkým sebazaprením sa dá napísať všetko.  
Spisovateľ/Autorlano Pridané dňa28. decembra 2010 19:36:04
Aššurballit
...reaguj prosim na moj komentar v kontexte tvojho... ...preco to ludia pisu?...hadam mi nechces tvrdit ze sa hanbia alebo maju nezaujimavy zivot?...nemoze ich to nahodou len bavit...nemoze to byt fantaziou... ...neskutocne zuzujes literaturu...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa28. decembra 2010 19:40:27
lano
Potkol som sa sám o svoje výplody. Máš pravdu a ja si sypem popol na hlavu. Niekedy napred píšem a až potom ako to niekto zneguje začnem o tom rozmýšľať.  
Spisovateľ/Autorlano Pridané dňa28. decembra 2010 19:54:09
prepáč, ale teraz s tebou vôbec nesúhlasím.. človek nepíše vždy len o sebe. Nepíše len o tom, čo mu je blízke, čo by chcel zažiť,... Ja to poznám zo svojho okolia, že každý píše o tom, čo sa mu v hlave zrodí, aj keď je to hlúposť, ale píše. A vidíš to aj tu hore. Táto poviedka sa môjho života netýka vôbec. Ani len okolo mňa neprešla. Len som chcela vyjadriť to pohoršenie z Chrumkáča, ktorého meno sa ti tak nepáčilo, no podľa mňa vystihlo to, čo malo  
Spisovateľ/AutorŠalgy Pridané dňa28. decembra 2010 18:44:31
lano
Chudák Chrumkáč, aké asi musel mať detstvo s takým menom. Deti sa mu posmievali. Aj ho bili. Slečna, protirečíš si sama sebe. Citujem: "Táto poviedka sa môjho života netýka vôbec. Ani len okolo mňa neprešla." "má ten príbeh niečo spoločné s mojim životom... nedorozumením som sa dostala do kontaktu s takýmto chlapom a mierne zhnusenie som si vypísala v príbehu ;) " koniec citácie  
Spisovateľ/Autorlano Pridané dňa28. decembra 2010 19:04:08
noo... zasa som sa vyjadrila zle. To je tak, keď na niečo nemám čas a pritom píšem... Hmm. Malo to byť myslené v tom zmysle, že ten dej sa dotýka tej skúsenosti s tým človekom. Ale inak príbeh so mnou nemá nič spoločné. Ja som (ako autor) tretia nezainteresovaná osoba. A môj zlatý, aby si vedel... Ten chrumkáč je len prezývka- akože chrum-chrum (citoslovce- ak by si stále nechápal), veď aj tebe určite niekto nejako hovorí... Preto ona dala prezývku Chrumkáč, aby nebolo žiadne konkrétne meno.  
Spisovateľ/AutorŠalgy Pridané dňa28. decembra 2010 21:14:24
lano
Veď ja len tak rýpem. Nič v zlom.  
Spisovateľ/Autorlano Pridané dňa28. decembra 2010 21:17:18
nemám rada takéto "rýpanie"  
Spisovateľ/AutorŠalgy Pridané dňa28. decembra 2010 21:42:26
Aššurballit
...boze tieto absolutne pravdy a este take zvasty...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa28. decembra 2010 17:42:32
Usporiadať: Prejdi na stránku:
Info o príspevku Info o príspevku
eKniha / eBook eKniha / eBook
Kľúčové slová Kľúčové slová
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8