Každý okamžik má svoje nebo

Spisovateľ/ka: Hirax | Vložené dňa: 5. marca 2011
http://citanie.madness.sk/view-34665.php

 

Si jesenná,
farebne nahá...
Polofalošne si spievaš Elán,
mne si zanechala len chrbát,
postavičky roztatárených chĺpkov.

Si tešiaci sa klavír,
usmievajúci sa kvet.
A mne sa z tej partitúry
trasú prsty...

 

 

 

 

 

Buďte šťastní, Hirax


Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.


Komentáre k literárnemu príspevku

Usporiadať: Prejdi na stránku:

Na začiatok Predchádzajúca stránka 1 2 Nasledujúca stránka Na koniec
Igor Tyšš
Niektoré obrazy sú príliš konvenčné (1., 2. verš, 7. verš), pointa je mierne patetická. Páčila sa mi až aforistická metafora s Elánom, celkovo je druhá časť 2. strofy príjemne (až poetisticky, dalo by sa povedať) hravá. Dodám ešte, že slovo "okamžik" je bohemizmus, nepovažujem ho v tomto texte za žiadnu licenciu, a preto by som odporúčal nahradiť ho spisovným slovenským variantom - okamih.  
Spisovateľ/AutorIgor Tyšš Pridané dňa26. júna 2011 09:29:48
Pán "buďtešťastný" Hirax, prečítal som si viacero Vašich príspevkov a dokonca aj jednu celú knižku. Samotné písanie Vám fakticky ide a dokonca som sa pristihol aj pri tom, že som sa musel niekoľkokrát skutočne zamyslieť nad niektorými kúskami. No, žiaľ, vždy mi to pripomenulo môjho bratranca, ktorý patril do tzv. skupiny máničiek s dlhými mastými vlasmi, ktorý so svojimi priateľmi trávil väčšinu času v krčme zvanej Kravín a denne vypil v priemere asi 17 čapovaných pív. Žil v presvedčení, že underground jedného dňa zvíťazí a prevalcuje zvyšok toho chrapúnskeho konzumného sveta, no vôbec si nevšimol, že pri snahe byť za každú cenu zaujímavým, svojim myslením nebadane skĺzol do existencie, kedy sa sám stal, v snahe upútať na seba pozornosť, "podbízivým" človiečikom s prihlúplym úsmevom alkoholika - štyridsiatnika. netvrdím, že sta ako on, no veľmi mi ho pripomínate. On tiež písal básničky... a jedna sa začínala slovami: "Som človek apokalyptického tvaru" Prajem Vám aj ja, aby ste boli šťastný a vysmiaty... Miro  
Spisovateľ/Autorlaynestaley Pridané dňa29. apríla 2011 10:10:11
Aššurballit
...a ty mu zavidis lebo mas ples?...alebo co si tym komentom chcel povedat?...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa29. apríla 2011 11:04:23
Ndrj Njk
a ty ne? :)  
Spisovateľ/AutorNdrj Njk Pridané dňa30. apríla 2011 09:45:48
áno, máš úplnú pravdu, závidím a mám plešinu...  
Spisovateľ/Autorlaynestaley Pridané dňa29. apríla 2011 11:09:45
Aššurballit
...vyzeras na to...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa29. apríla 2011 23:07:30
Bože, s tebou sa ako dobre konverzuje. Vobec nie si... anilen trosku kokot...  
Spisovateľ/Autorlaynestaley Pridané dňa29. apríla 2011 23:30:06
Aššurballit
...som vela kokot...a stale neviem co si tym komentom hore chcel povedat...lebo diela sa to netykalo...bolo tam len vela kecov na hranici a za hranicov osobnych utokov...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa30. apríla 2011 08:43:24
hranicov s "v"... to vravi za vsetko - spisovatelia ako sa patri...  
Spisovateľ/Autorlaynestaley Pridané dňa30. apríla 2011 09:02:05
Aššurballit
...jo spravil som chybu...stane sa tak ako sa stalo hore tebe... ...ale ako to suvisi s otazkou?...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa30. apríla 2011 14:24:19
gramatická chyba nehovorí o ničom. to by si mohol spochybniť aj hrabala - písal blbo čiarky. osobne nie som žiaden hiraxov fanúšik (vlastne ho vyslovene nemám rád), ale som alergický na žvásty.  
Spisovateľ/Autortorpedo Pridané dňa30. apríla 2011 09:20:36
gramaticka chyba hovori o vela veciach... Skoda, ze nie si alergicky aj na svoje vlastne zvasty... pises perfektne, duchaplne basnicky... s gramatickymi chybami - to mi pride trochu smiesne, ako aj tvoje pokusy o nejake pseudointelektualne diela.. ked vam to tu niekto zerie, prosim, mne to nepripada ani trochu zaujimave... Howgh, dohovoril som.  
Spisovateľ/Autorlaynestaley Pridané dňa30. apríla 2011 09:47:09
Aššurballit
...povies aj nieco vecne k dielam?...v com vidis tu pseudointelektualnost?...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa30. apríla 2011 14:27:48
ja si rád prečítam prečítam zdôvodnenú kritiku, kľudne sa o tom môžme baviť, s akoukoľvek kritikou nemám problém. čo je na mojich textoch pseudointelektuálne? a nemám pocit že by mi to ľudia tu až tak žrali.  
Spisovateľ/Autortorpedo Pridané dňa30. apríla 2011 09:51:26
juj, prepac, to je omyl... myslel som, ze reagujem na Ašurbalita... sorry, este raz...  
Spisovateľ/Autorlaynestaley Pridané dňa30. apríla 2011 10:35:54
jo a to prečítam má byť samozrejme iba raz  
Spisovateľ/Autortorpedo Pridané dňa30. apríla 2011 09:53:09
hej, je skutočne desivé keď niekto povie že točíš o ničom  
Spisovateľ/Autortorpedo Pridané dňa30. apríla 2011 07:19:11
Vdaka, priatelu...  
Spisovateľ/Autorlaynestaley Pridané dňa30. apríla 2011 09:47:35
a aký je problém?  
Spisovateľ/Autortorpedo Pridané dňa29. apríla 2011 10:25:15
no problem  
Spisovateľ/Autorlaynestaley Pridané dňa29. apríla 2011 10:27:21
Hiraxove básne... mhmmm... čarovne duchaplné, obrazy, ktoré môže uvidieť a precítiť len duša, napísané malými chrobáčikmi latinskej abecedy. Po každom riadku zavriem oči a snažím sa ich precíť nie mysľou, ale dušou. je to krásne, drahý Paľko, neprestávaj písať ^^  
Spisovateľ/Autormairim Pridané dňa28. apríla 2011 17:48:42
Ndrj Njk
uboha obet konzumu  
Spisovateľ/AutorNdrj Njk Pridané dňa29. apríla 2011 07:55:12
Nečítam Hiraxa pre názor pár ľudí čo o ňom povedali, že fajn píše. (ak som správne pochopila a toto je dôvod prečo si ma nazval obeťou konzumu. ak to tak nie je, povedz mi prečo si to myslíš. keď niekomu niečo podobné povieš, napíš aj prečo, nech pozná dôvod, možno niečo pochopí a uvidí, že dačo robí zle.) Niektorí majú opačný názor, mnohým sa jeho štýl nepáči. Je na každej duši akého autora si vyberie za sebe blízkeho. Je to otázka vkusu, verím že to dokážeš pochopiť. Nazývať ma preto, že je akurát Hirax jedným z autorov, ktorých rada čítam, obeťou konzumu... mi príde hlúpe. Môžeš tak nazvať každého kto si rád prečíta hoc Da Vinciho kód, ten tiež ospevuje tisíce ľudí no mňa vôbec neoslovil. Navyše, neviem či si vôbec čítal jeho knihy alebo ich aspoň z diaľky videl niekde na poličke kníhkupectva, on píše práve o tom, ako by sa konzum dal poraziť, a ako sa zamerať na vlastné vnútro.  
Spisovateľ/Autormairim Pridané dňa29. apríla 2011 14:17:52
Ndrj Njk
myslim si to pre to, lebo sa hiraxovi podarilo oklamat ta jeho falosnymi gycmi.. to je pekne, ze pise o tom, ako porazit konzum a zamerat sa na vlastne vnutro, ale neverim mu ani to (staci si precitat napriklad interview s nim o takom desmode). a neodporujes si tak trochu, ked najskor tvrdis, ze je hlupe ta nazyvat obetou konzumu len kvoli tomu, lebo si si nasla k hiraxovi vnutornu, tvojmu srdcu blizku cestu a potom ma v podstate nabadas k tomu, aby som takto odsudil citatelov da vinciho kodu? co ked je niekomu blizky da vinciho kod? a ked je niekomu blizka, ja neviem, aby som spomenul najvacsiu spodinu, seherezada, lebo pojednava o zivote a o laske, nie je obetou konzumu? mas pravo zrat akekolvek sracky, ale ak ich zeries nahlas, pocitaj s tym, ze na to bude reagovane  
Spisovateľ/AutorNdrj Njk Pridané dňa29. apríla 2011 15:00:19
S tým porovnaním som to prehnala, máš pravdu, povedala som to preto, lebo som sprvu mala dojem, že si zaujatý len voči Hiraxovi, ale už rozumiem ako si to myslel. A to, čo si Hirax myslí o Desmode, či volí Fica alebo Dzurindu mi je úplne jedno. Aj keby to napísala Teta Amálka čo rada po večeroch pozerá Seherezadu. Ak niečo čítam, nezaujíma ma autor. Okey, niečo si o ňom prečítam, dozviem sa cca kto to je a tak, ale v konečnom dôsledku mi je to jedno. Hiraxa čítam preto, lebo má v knihách zaujímavé myšlienky. Neprijímam ich ako samozrejmosť, zamyslím sa nad tým či mi to niečo môže dať. Neprijímam každú blbosť čo mi niekto povie za spôsob života. Vypočujem, popremýšlam, potom možno zahodím alebo si to upravím dla seba. Len prijímam inšpiráciu. Iný príklad, niekto tvrdí, že Ráž z Elánu je namyslený a neviem čo všetko. Nech je. Piesne Elánu mám rada, lebo sa mi páči spôsob ako v nich hovoria o láske. Ráž ako taký ma nezaujíma, leda tak natoľko, že jeho hlas je mi v tých piesňach sympatický. Či už toto považuješ za konzum alebo nie, alebo ako ty vnímaš podobných autorov, to je na tebe. Ja sa tých, ktorý mi niečo dali, vždy zastanem. Aj keď neviem čo je Hirax za človeka, pre mňa za mňa aj keby okradol vlastnú babku, poďakujem sa mu za inšpiratívne názory ktoré posunuli moje myslenie vpred. A ano, ratam s tým že na moje reči bude reagované ak si ich nenechám pre seba. To je v pohode, rada spoznám nové uhly pohľadu.  
Spisovateľ/Autormairim Pridané dňa29. apríla 2011 18:27:56
Ndrj Njk
ach, mas rada elan, potom necudo, ze beries aj hiraxa, fajn, je to tvoj vkus, ale to, ze si uboha obet konzumu naspat nevezmem. ja nie som zaujaty voci hiraxovi. a to, aku ma rad hudbu a koho voli, mi je tiez celkom ta-tam, ale z jeho textov je skratka falos citit a mimo inych faktorov ma o tom presvedcilo aj spominane interview. kde sa vyhovara. a hovori, ze uspech predsa kazdemu zavidia. aby justifikoval to, ze pise len z cireho debilneho narcizmu. v tejto dobe a spolocnosti absolutne skrz na skrz zasratej nekvalitnym konzumom a balastom sa niet comu cudovat, to rozhodne nie. ale hryzlo by ma svedomie, keby som sa nevyjadril a nezaujal nejaky protipostoj.  
Spisovateľ/AutorNdrj Njk Pridané dňa29. apríla 2011 20:37:19
Miroslav Kapusta
mairim, múdro hovoríš! Za svoj "uhol pohľadu" máš u mňa súkromné "odporúčanie" a 10 bodov za to, že si dokázala argumentačne a nebojácne obhájiť svoj názor. Držím palce!:))  
Spisovateľ/AutorMiroslav Kapusta Pridané dňa29. apríla 2011 18:39:48
Ndrj Njk
alias cpeme sa do riti bez mydla :)  
Spisovateľ/AutorNdrj Njk Pridané dňa29. apríla 2011 20:34:42
Miroslav Kapusta
Nie, len oceňujem, že sa ťa nezľakla. Aj keď, vlastne ani neviem prečo by sa ťa mala báť:)))  
Spisovateľ/AutorMiroslav Kapusta Pridané dňa29. apríla 2011 21:00:07
Ndrj Njk
ide ti to no  
Spisovateľ/AutorNdrj Njk Pridané dňa30. apríla 2011 09:46:57
Usporiadať: Prejdi na stránku:

Na začiatok Predchádzajúca stránka 1 2 Nasledujúca stránka Na koniec
Info o príspevku Info o príspevku
eKniha / eBook eKniha / eBook
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8