Upír -> 9. kapitola (Trest)

Spisovateľ/ka: rokaj | Vložené dňa: 1. februára 2013
http://citanie.madness.sk/view-42509.php

Obrázok 1 

Je ráno. Slnko vyšlo pred necelou hodinou a v meste sa už začalo s upratovaní. Skupinky lovcov zbierajú telá mŕtvych a upratujú zničené okolie. Niektorí ľudia vykukajú z okien a sledujú, čo sa deje. Sú zvedavý. Včera sa tu odohralo niečo, čo si nevedia vysvetliť. Sú toho plné správy. Lovci to nestihli ututlať. Svet už vie, že upíri existujú. Čo sa však bude diať ďalej, tak to nik netuší. Hranice mesta sú prísne strážené lovcami. Nik nesmie vstúpiť a ani opustiť mesto. Je tu však jedna výnimka. Rada starších rozhodla, že o osude odsúdenej rozhodne jej rasa. Lovci majú na starosti len okolnosti okolo toho. To je aj dôvod, prečo do mesta smeruje niekoľko luxusných áut. Všetky sú čierne až na jedno. Jedno je červené. Sú to limuzíny. Prejdú cez hranice a smerujú po hlavnej ceste priamo na námestie, kde sú lovecké čaty.
Limuzíny zastavia na námestí. Najprv vystúpia vodiči. Všetko sú to muži zdatnej postavy oblečený v čiernych oblekoch s bielymi košeľami. Prejde k zadným dverám a otvoria ich. Všetci lovci, ktorí tu pracujú sa na chvíľu zastavia. Vedia, kto to sem prišiel. Niektorým sa nepáči, že Rada starších udelila povolenie temným bytostiam. Je deň a oni tu nemajú čo robiť. Za iných okolností by neváhali a zaútočili by na nich. Teraz však nemôžu. Musia to len sledovať a čistiť ich neporiadok.
Z prvého auta vystúpi mladé dievča. Vyzerá na pätnásť rokov. V skutočnosti má okolo päťdesiat rokov. Má husté, dlhé čierne vlasy a na tvári čierne okuliare. Oblečené má bledé nohavice, značkové botasky a modrú, pruhovanú bundu. Na vzhľad stredoškoláčky nedá dopustiť. Je to Suu. Mladšia nevlastná sestra Nariko a zároveň vodca klanu Ryosama. Upírom sa stala len pred necelým pol storočím. Vodcom klanu sa stala po záhadnom zmiznutí svojej matky.
Z druhého auta vystúpi mladý muž. Človek by hádal jeho vek na dvadsať či dvadsaťpäť rokov, ale v skutočnosti má cez päťsto rokov. Má krátke tmavé vlasy a ako Suu, tak i on má na tvári čierne okuliare. Jeho štýl obliekania je klasický. Má na sebe tmavé džínsy, krátke tričko s podtlačou logom novej rockovej kapely a botasky. Volá sa Sirane a je nevlastným bratom Nariko i Suu a zároveň vodca klanu Nyusama. Vodcom klanu sa stal potom, čo zabil bývalého vodcu.
Z poslednej, teraz červenej limuzíny vystúpi prekrásna žena. Jej pleť je neuveriteľne bledá. Čierne, rovné dlhé vlasy sa jej tiahnu až po panvu. Prekrásne sa lesknú. Je vidieť, že žena sa o seba stará. Na očiach má tmavé okuliare, tak ako i ostatní vodcovia. Žena je štíhla a na sebe má oblečené tesné, krátke červené šaty, ktoré jej siahajú po stehná. Odhaľujú tak dlhé, hladké nohy. Jej štýl je luxusnejší ako tých dvoch. Nehanbí sa ani odhaľovať svoje poprsie veľkým výstrihom. Na krku má strieborný náhrdelník, ktorý má pre ňu obrovskú hodnotu. Daroval jej ho niekto, na kom jej záleží. Vola sa Aiko. Je veľmi známa v rode upírov, pretože pred premenou bola niekým iným. Bola lovcom. Nie tak obyčajným lovcom. Patrila k elitným zabijakom a zvládla umenie zvané Sayawa. Teraz existuje len málo lovcov, ktorí toto umenie ovládajú. Jej otec mal s ňou však iné plány a zbavil ju týchto darov. I cez to všetko sa stala najmocnejším uživateľom ohnivej mágie, majstrom bojových umení a najlepším assassinom za posledných čias. Táto upírka slúžila desaťročia pre Nariko a stala sa tak i jej kamarátkou. Neskôr sa stala vodcom klanu Meysama a to jej i ostalo. Pochádza z rovnakej doby ako Zoki a Michio.
Lovci sa zahľadia na Aiko, pretože ich nesmierne priťahuje. Všetci traja upíri začnú spoločne kráčať k budove oproti ním. Budova je stará, ale všetci traja vedia, čo to je za miesto.
„Rada vás opäť vidím." Ozve sa Suu, aby prebila hrubé ticho.
„I my teba, sestrička." Usmeje sa prívetivo Sirane.
„Nechaj si tie sladké rečičky. Všetci vieme prečo tu sme, tak tu nehraj divadielko." Ozve sa Aiko. Sirane sa zachichoce, keď to povie.
„Tak sa strč." Odfrkne Suu a zrýchľuje. Aiko mlčí. Neprišla sa sem hádať s niekým, kto jej nesiaha ani po členky.
„Ale no tak. Suu, upokoj sa." Zrýchli i Sirane, aby ju dobehol. „Hádať sa začneme čoskoro." Dodá.
Dvere budovy sa otvoria a všetci traja vznešený upíri vkročia do budovy. Nasledujú komorníka, ktorý sa im uklonil. „Už vás očakáva." Dodá a ukazuje im cestu. Komorník otvorí dvere do ďalšej miestnosti a všetci štyria tam vstúpia. Ako prvá vstupuje Suu, po nej Aiko, keďže Sirane jej dal prednosť. Nakoniec vkročí Sirane a za ním komorník.
„Sestrička!" Zakričí Sirane a roztiahne ruky. Blíži sa k nej. Chce ju objať. Nariko sa na neho len letmo usmeje a Sirane sa zastaví. Vidí, že Nariko dnes nemá chuť na žarty. Preto ju nebude provokovať. Sirane má povahu tínedžera. Netají sa tým. Vždy je ten, kto si robí zábavu so všetkého.
„Dobrý deň, kráľovná." Ukloní sa Aiko. Suu ignoruje pozdravy a usadá sa za okrúhly stôl, kde sú štyri stoličky. V jednej už sedí Nariko. Nariko zareaguje na Aikin pozdrav letmým úsmevom. To jediné stačí, aby sa Aiko usadila. Sirane si tiež sadne.
„Všetci vieme prečo tu sme, tak to nenaťahujme." Povie odmerane Suu. Netají, že je tu nerada. Priam naopak. Dáva im to dostatočne najavo. Suu túži po tróne. Závidí svojej sestre čím je. Nestačí jej len časť ostrova. Ona mať celý ostrov.
„Layla." Šepne Aiko pochmúrne. Layla je jej najlepšia kamarátka. Bola to práve Aiko, ktorá jej poskytla domov a ukázala jej ako zabíjať. S Laylou si užili stáročia plné zábavy.
„Tak...vie o nás celý svet a Rada sa rozhodla, že si to máme vyriešiť samy." Povie nevedomky Sirane a stále sa usmieva.
„Aké epické. Upír urobí bodrel, upír to napraví." Zamrmle Suu.
„Nie je to epické. To je realita." Odvetí jej Aiko.
„Upokojte sa." Napomenie ich Nariko. Budeme hlasovať, čo sa s ňou stane. V prvom rade si chcem vypočuť vaše názory. Ste vodcami klanou tak ako i ja a máte právo na svoj názor." Rozpráva k ním Nariko. Po jej prehovore nastane krátke ticho. Všetci traja sa zahľadia do stola. Všetci poznajú Laylu. Niektorým pomohla, iným ublížila.
„Layla porušila niekoľko zákonov. Použila temnú mágiu, napadla ľudí počas dňa, premenila veľké množstvo ľudí na upírov a predovšetkým..." Nariko sa odmlčí na krátku dobu. „ Predovšetkým prezradila všetkým našu existenciu a existenciu lovcov." Dodá a tiež sa zahľadí do stola.
Všetci traja si vypočuli to, čo spôsobila. Je to priveľa porušení. Ani jeden z nich by si niečo také nedovolil. Zákony sú od toho, aby sa plnili a uznávali. Nie preto, aby sa porušovali. To je dané každému upírovi. Bohužiaľ, za porušenie pravidiel sa platí.
„Navrhujem uzavretie do Sunaru na najbližších štyritisíc rokov. Dimenzie, ktorú vytvoril Jiro." Ozve sa po chvíľke Suu.
„Čože?" Sirane spozornie. „To je neprístupné."
„Neprístupné? Adekvátne!" Skríkne Suu.
„Práve ty by si mala z nás najlepšie vedieť, aké je to uzavrieť dohodu so slnkom." Pripomenie Aiko Suu. „Si z nás najmladšia a zažila si to pred nedávnom. Myslíš si, že je TO adekvátne riešenie?"
„ To ma nezaujíma. Nech si trpí." Zasmeje sa Suu.
„Ja navrhujem smrť. Zabiť a bude problém vyriešený." Navrhuje Sirane. Ak má umrieť, tak nech je to rýchle a bezbolestné. Nech to netrvá štyritisíc rokov.
„Chceš, aby netrpela?!" Obráti sa k nemu Suu.
„ Predstav si, že áno. Nechcem, aby trpela." Namieta Sirane.
„Dúfam, že za to stála." Prevráti Suu očami a zachichoce sa.
„Drž hubu!" Skríkne Sirane.
„Nebudem ticho. Všetci vieme, že Layla si svoje postavenie vysúložila!" Skríkne Suu.
„Ticho!" Skríkne Aiko. Nedokáže to počúvať. Obaja ju poriadne nepoznajú. Aiko jej bola ako dcéra, sestra a neskôr i takzvaná matka. Robili všetko spoločne. Pomáhali si v ťažkých časoch. Layla patrila do jej klanu, ale opustila ho pre jedného muža. Muža, ktorý zničil život Aiko a celú ju zmenil. Aiko spozornie „Preboha!" Skríkne. „Nariko, koľko žije Layla so Zokim?" Spýta sa jej.
Nariko chvíľu rozmýšľa, ale potom odpovie. „Asi tri alebo štyri storočia."
„Layla je nevinná." Povie Aiko presvedčená o svojej pravde.
„To nemyslíš vážne." Ozve sa Suu, ktorú to neprekvapilo. Všetci vedia, že je to jej kamarátka.
„Áno. Dajte si to dokopy. Všetci vieme aký je Zoki manipulant. Dokáže ovládať bytosti tak, že si to samé neuvedomujú. Ty si tomu sama príkladom. Ovládal ťa a donútil ťa urobiť to, čo si sama nechcela. Pozná ju lepšie. Viem, že niečo také by neurobila." Vysvetľuje Aiko.
„Detektívka." Zachichoce sa Suu.
„Upokoj sa Suu." Napomenie ju Nariko.
„Áno, upokoj sa." Zopakuje Sirane po Nariko. Tá ho ignoruje. Tieto jeho žarty ju už nudia. Za posledné roky zistila, že ignorovať ich je jediná možnosť.
„Vážne. Uvažujte o tom. Všetko to sedí." Namieta Aiko.
„Aiko..."Začne s povzdychom Nariko. „Pokoj. Vypočula som si vaše názory. Všetky by som schváli bez zaváhania, ale poznám Laylu a verím, že Aiko má pravdu. Dokonca i väčšina členov Rady si to myslí, no nemôže obviniť Zokiho, pokiaľ nemajú priamy dôkaz. Zatiaľ smeruje všetko k Layle. Vypočujte si tak môj verdikt." Konštatuje Nariko. Všetci ostatný sa upokoja a pozrú jej smerom. Čakajú, čo povie.
„Vybrala som riešenie, ktoré bude vyhovovať všetkým." Povie Nariko a pozrie na Suu. „ Suu, Layla bude trpieť. Aiko, Layla bude žiť. Sirane, Layla zomrie." Rozpráva a na každého z nich sa pozerá. Všetci traja sa na seba pozrú. Sú zaskočený. Ako to chce Nariko urobiť?
„Vyhlásenie, ktoré teraz poviem, bude konečné a nezmeniteľné. Ja, Nariko, kráľovná upírov, vyhlasujem, že upírku Laylu premením späť na človeka. Zbavím ju tak jej moci, uzavriem do zatratenia. Bude trpieť. Sama sa o to postarám. Dolapím ju a urobím to bez zaváhania." Povie odhodlane Nariko.
„Čože?"Prekvapene sa spýta Sirane. Nariko za celý svoj život nepremenila upíra na človeka. Ten dar má už od narodenia.
„Pôsobivé." Šepne Aiko. Toto vážne nečakala. Pre Laylu to bude neskutočné utrpenie. Layla neznáša ľudí. Pohŕda nimi. Má pravdu. Layla bude trpieť, bude žiť a i zomrie. Layla si sama siahne na život, ak zistí, že je tým, čím sa kŕmila dvetisícpäťsto rokov.
Suu mlčí. Má v pláne ju sama zabiť. Laylu neznáša. Keď bola ešte Suu človekom, tak jej Layla a Aiko ničili život. Zabili jej rodičov, kamarátov a všetkých, koho mala Suu rada. Suu bola premenená Michiom. Ten si myslel, že je dievča s veštby. Cvičil ju v lovca. Ona to však nechcela. Prosila ho, žiadala ho, aby ju premenil v upíra, no on nechcel. Musel ju zachovať ako človeka. Držal sa legendy doslovne. Jej matka ju odovzdala Michiovi ako malé dieťa a nechala ho, aby sa o ňu staral. Urobí všetko, aby Layla trpela. Spoločne ju uzavreli do dimenzie a mučili ju tam. Zachránil ju až Michio.
„Ešte som neskončila. Ak toto urobím, sama rezignujem z postu kráľovnej a voľbu nového kráľa nechám na Rade. Odídem do zabudnutia." Dopovie Nariko a obráti sa. „Skončili sme. Zajtra sa začne lov."
„To nemyslíš vážne!"Postaví sa Aiko na znak nepokoja.
„Skončili sme." Zvýši Nariko hlas a začne kráčať ku komorníkovi, ktorý ju už čaká.
Suu sa len usmieva. Deje sa presne to, čo chce. Všetko jej vychádza. Sirane tentoraz mlčí, ale keď vidí odchádzať Aiko, tak sa k nej pridá. „Počkaj." Zakričí a začne s ňou kráčať preč.
„Môžete sa ešte zdržať v meste..pokiaľ sa nerozhodne nový kráľ." Dodá Nariko a komorník ju objíme.
Suu sa postaví a bez riadneho úklonu kráča preč. Stále sa usmieva. Všetci traja upíri opustia budovu. Nasadnú do svojich áut a idú preč.

„Ste statočná." Pochváli komorník Nariko.
„Pusť ma." Strčí do neho Nariko a kráča preč. „Musím sa pripraviť na lov. Klan Ousama by sa mal pripraviť na nového vodcu." Dodá a zmizne v šere. Komorník sa usmieva. Nariko nemá pocity, a tak ju chápe. On ju má rád. Vie ako sa cíti.

 


Vysvetlivky:
*Ryosama= Klan upírov patriaci Suu.
*Nyusama= Klan upírov patriaci Siranemu.
*Meysama= Klan upírov patriaci Aiko
*Ousama= Najmocnejší klan upírov. Jeho vodca je vždy kráľom upírov.
*Sunaru= Dimenzia, ktorú vytvoril Jiro. Má podobu slnka. Mala slúžiť ako väzenie pre tých, ktorí ho zradili. Upír vydrží na slnku, ale nevydrží dlho. Z dimenzie sa nedá odísť pokiaľ ju neotvorí jej majiteľ. Preto je známa i ako najhoršie väzenie na svete.

 

Prosím, komentujte :) Ak máte otázky, pýtajte sa.  


Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.

Info o príspevku Info o príspevku
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8