Zápisník večnej študentky IX

Spisovateľ/ka: fides | Vložené dňa: 23. februára 2014
http://citanie.madness.sk/view-46659.php

Zápisník večnej študentky IX


Trochu sa vrátim a zopakujem si niekoľk obsiahlych poznatkov z pokru spred niekoľkých rokov.

24.8.2011
Tvorivé hry plné rôznych variácií sa nedajú len tak ukončiť. Po dlhšom čase som sa vrátila k tejto kartovej hre. Nevadí mi, že som asi analfabet v možných potešujúcich výsledkoch. Človek sa musí vedieť potešiť aj z menej úspešných hier. Občas sa mi darilo, občas som až hazardérsky blafovala s vyrazeným vlastným dychom. Nakoniec som i tak všetko prehrala. Ostalo mi azda len šúchať nohy pod stolom. Tak sa u nás hovorí, keď niekto nevie a tvári sa, že by azda mohol vedieť hrať lepšie. Pamätám sa na jednu noc, kedy dokázal hráč pokru prejaviť svoju poetickú dušu. Voda ako prírodné bohatstvo je nielen pre život prepotrebná. Je priezračná čistá,
akou býva i láska okamžikov plynutia času.

27.8.2011
Dnes som ozaj dosť hazardovala. Nechala som sa pomýliť na štvrtej karte, kedy spoluhráč pridal a ešte nemal flush. Ten dostal až v závere, pritom som už dávno predtým mala krásnu postupku, ktorá mi bola akurát pre vlastnú útechu s mojimi menšími kartami. Taký majster by ma poslal hrabať lístie, ako hrať poker. Môj nadľudský optimizmus mi je v pokri ozaj nanič. Vidieť a čakať na kartu, ktorá ani nemusí prísť. Takto sa poker určite nehrá. Odborná literatúra je fajn, ale popáliť sa naživo je k "nezaplateniu". Dobrá veta, niekoho by prehra naštvala, mne vyvolá úsmev a zmierenie sa s tým, na čo mám a hlavne na čo nemám. Netreba si zbytočne namýšľať, treba byť reálny. Jednoducho niektorí ľudia vedia hrať poker celkom výborne, a tí druhí im môžu tlieskať ako lepším.

28.8.2011
Dosť som prehrala len preto, že som sa nechala pomýliť Magocelesom. Zobral si čas na rozmýšľanie. Neviem ani ako sa dá čas získať, keď rozmýšľal o tom, či mám fullhaus s desinou alebo qvéčkom. Keby si nezobral čas, bolo by jasné, že má vyššiu kartu v porovnaní s mojou desiatkou. Aká škoda. Nie že by ma to veľmi mrzelo, môžem si za to sama. Viac ma dnes naštvalo pri mojej peknej výhre, že som v inej hre dala automaticky enter, pritom hráčka nasadila allin. Moje úsilie bolo v tú ranu úplne vyparené v nenávratno. Pri väčšej všímavosti by som nemohla dať allin s číslami 3 a 5. Mám celkom dobré okuliare, v tom to nie je. Nechala som sa pomýliť vlastnou nepozornosťou. Ale však ma nemá čo trápiť, hrám o body. Trochu sa človek hnevá asi sám na seba. Vždy lepšie, ako si mylne vybíjať zlosť nad spoluhráčom, ktorý za moju chybu nemôže.

29.8.2011
„Áááu". Som nenormálna krava. Nahodím, dokonca mi postupne príde aj pekná postupka a omylom stlačím vo finále delete. Zložím karty s krásnou postupkou. Dlho ma nič podobné nenaštvalo ako tento konkrétny obrovský gigantický omyl. Fuj, je mi zle. Akoby som sa nechala štipnúť osami, tak ma to bolí, áááauuu. Vau by bolo o inom. Po podobnom „výkone" už nie som schopná vnímať karty, musím si dať prestávku. Je to zlé. Uvarím obed a stále ma štve blbá prehra, ktorá mohla byť výhrou. Iba mohla. Ja som ju zahodila. Ak aj ďalej mienim zahadzovať svoje šance, no neviem. Je lepšie prestať hrať? Teória mi pekne hovorí, že každý hráč musí zniesť aj prehru, alebo svoju vlastnú hlúposť. Ospravedlním sa sama pred sebou, že som veľký začiatočník. Bohvie ako horšie chyby znášajú tí, čo to vedia hrať. Nedá sa predsa niekde odísť od stola a začať si trieskať hlavu o východové dvere, či hľadať pod stolom lepšiu kartu. „Jáj", stále mi je z toho zle, ani písanie mi dnes nepomáha. Mohla by som sa začať tváriť ako titan, ale to by znamenalo mať pri hre vypestované dve veľmi odlišné identity. Také bez okuliarov - zabijácky výraz, alebo božský úsmev. Druhá varianta bude lepšou. Je určite menej zničujúcou pre vlastnú dušu. Musím si napísať dnešný poznatok. Tri áčka ešte zďaleka neznamenajú mať vyhrané. Môžu byť pekne aj úplnou prehrou celého banku. Stačí, ak ma protihráč pár na ruke inej hodnoty a trojičku vyskladá k dvom áčkam na stole. Mohlo mi to dôjsť skôr, keď dal allin. Z mojich nahratých šesťtisícok som sa chvíľu potešila, že môžem hrať ďalej a zrazu sú fuč, akoby sa vplyvom tepla vyparili. Tak tu sa mi hodí už len jedna skladba, ktorá vo mne evokuje bar nad ránom. Inak pekná skladba, ani neviem kto ju hrá. Nabudúce ak ju zahrajú v rádiu, spomeniem si na dnešnú totál prehru. V novinách som si prečítala, ako je dobré si občas pred učením vyvetrať hlavu. Vraj rozhovorom, či iným. O jednej činnosti tam vôbec nepísali, a myslím, že. No nie som vedec, som žena praxe. V závere dňa sa mi podarilo nahrať pikové royal flush. Pekný záver pokrového denníka. Predpokladom úspešného hráča je hrať agresívne, pokiaľ možno blafovať čo sa dá, inak je lepšie si kúpiť zmrzlinu v lunaparku. Jedna vec je ovládať teóriu, druhá vec prax. Je dobré mať pre seba odhad, ktorý nespĺňam. Nie že by som pod nikom „malý lovec" chcela niekoho dehonestovať, či brnkať na nervy, ale s týmto štýlom sa dá podľa mňa nahrať viac v porovnaní so štýlom nicku napríklad lejdy karneval. Poker je super hra, má však jednu nevýhodu. Zaberá dosť času, podobne ako dnes večer. Ani som si neuvedomila a bola pomaly polnoc no a rodina mi stojí. Dieťa hralo niečo iné na druhom počítači.

1.9.2011
Celkom rada pozorujem správanie sa ľudí. Pri mojom „štúdiu" pokrového hráča som stále nedošla k nijakému záveru. V čom, v akom predpoklade je lepší v porovnaní so svojimi spoluhráčmi? Komputer logiky je nedostatočný. Ide o ťah „silou" v nahodených bodoch? Keď pripustím celkom známe pravidlo o strachu ľudí zo straty svojich peňazí, tam môže byť veľmi veľký rozmer, kedy sa dá nahrať aj s menej silnými kartami. Asi ide potom o veľmi dobrý odhad vystihnutia tohto slabého miesta každého hráča v správny čas. Dochádzam k zisteniu, neviem či pravdivému, že hodnota navýšenia je určujúcim pre ďalší priebeh každej hry. Týmto kritériom odpadajú vyčítané, naučené hráčske kombinácie z rôznych návodov. Určité minimálne matematické hodnoty je nutné dodržať, avšak emocionálny vplyv na nahodenú finančnú hodnotu prevyšuje matematiku namiešanú s náhodou.
Bolo by pre mňa zaujímavé sa dostať k hre napríklad Japonca s jeho povahou a Američana, či iného. Aký dopad na hru ma stresová situácia, ako ju dokáže vyhodnotiť. O mojej pomlčím. Naposledy ma priviedla k slzám. Ani nie tak z prehranej hry. Zistila som, že asi každý hráč potrebuje mať niekoho doma, kto by ho poľutoval.

2.9.2011
Našla som si skvelú internetovú stránku pre hru proti jednému hráčovi. Ide o hru proti počítaču. V tejto hre nie je človek ničím obmedzovaný, či iné. Nemôžem prípadným blafom, či agresívnou hrou nikoho naštvať, takto sa mi hrá dobre. Veľmi ešte nerozumiem tabuľkovým výsledkom, dosiahla som tam i číslo 65%. Môžem si tu aspoň vyskúšať, ako je stránka naprogramovaná. Trochu som ju aj odhadla, i keď sa môžem mýliť. Radšej si to nebudem písať, mohla by som si pokaziť prípadné výsledky. Vychádza mi z toho, že program nie je veľmi stavaný na možné blafovanie, čo sa v reálnej hre nedá vylúčiť. Asi je lepšie sa cvičiť s reálnym hráčom, čo však so sebou prináša skreslenú predstavu o mojom hraní, že nahadzovaním raz toľko by som bola naštvaná, či neviem čo. Počítačový softvér nemôže s touto variantou a skreslenou pozíciou protihráča počítať. Programom som sa nechala dvakrát dobehnúť pri štvorici, s ktorou som veľmi nepočítala. Skúšala som ho oklamať s úplne blbými kartami, avšak márne. Zvláštne je, že program nehrá stále rovnako. Veľmi tomu nerozumiem. Ak je nastavený na isté hodnoty, nie vždy ich dodrží. Nepridáva vždy štandardným systémom. Ako je nastavený? Odvolávam si, čo som napísala o tom, že nevie blafovať. A ešte aj ako.
Nemá ustálený systém hrania. Zo začiatku program vôbec neblafoval, teraz v systéme asi nastal nejaký skrat. Pridal, kedy nemal žiadnu šancu na výhru. Ako ho programujú? Nerozumiem tomu, pretože sa program zo začiatku javil, že vychádza len z matematiky a blafovanie nevyužíval. Počítačovo neštandardné nahodenie 1800 sa zatiaľ veľmi nevyužívalo, od čoho závisí? Aspoň som v hre zistila ako sa nevypláca blafovať s nízkou kartou z dvojice. Taktiež som došla na jednu slabosť, na ktorej sa dá celkom dobre ale fakt len občas vyhrať. Ak hráč čučí štyri karty, program to dosť zmetie, že asi spoluhráč nemá nič.

3.9.2011
Dnešný poznatok neviem ešte využívať v porovnaní s inými hráčmi, ktorí to dosť dokážu. Keď je na flope či neskôr pár, dá sa celkom blafnúť aj flush s hraním na fullhaus. Hm, ale ja neviem tak klamať.
Preto sa hrá so softvérom oveľa lepšie. Zvláštne však je, že mi program pripadá s viacerými levelmi štýlu. Nevyznám sa v programovaní. Možno nakoniec funguje aj tak, že sa štýlu dokáže prispôsobiť. Viem, znie to čudne, aby program dokázal prispôsobovať. Je to dosť nenormálne, i keď sa v počítačových technikách nevyznám. Dajú sa tu cvičiť rôzne variáce možností, bez výčitiek svedomia z blafov Ako je možné, že doteraz softvér nikdy nedal allin maximálnu čiastku? Nie je koncipovaný až na taký hazard? Ja tomu nerozumiem.

4.9.2011
Po dnešnom hraní pripúšťam, že i program môže byť z dabl štýlu zmetený. Musím to trochu upraviť, niečo podobné je v praktickom hraní nevyužiteľné. Na druhej strane bývajú hráči ešte oveľa agresívnejší po tretej či štvrtej karte, tak prečo nebyť hneď zo začiatku? Dá sa tým však aj prehrať dosť veľa bodov. Dochádzam k záveru, že vymyslieť podobný program je určite veľmi zložité, pre mňa nepredstaviteľné. Ako vie program reagovať na svoju prehratú hru tým, že začne dávať zvýšené stávky? Ako sa podobná simulácia z praxe dokáže zadať do programu, ja tomu nerozumiem.
Po podvečernom hraní na jednom programe zisťujem, že nemá žiaden systém. Podobné hranie je možné len pri ľuďoch, nie? Nechápem, nechápem. Aj náhodné čísla zadané do programu musia mať niečo, čo im dáva návod k reakcii. Program má veľkú výhodu, dá sa na ňom trénovať prirovnaním k boxu. Pravačka či ľavačka. Viem čo ešte neovládam, a tu sa dá precvičovať donekonečna. V normálnej hre zvýšená stávka na tretej či štvrtej karte dokáže odradiť spoluhráča. Podobné navýšenie musí mať však tiež svoj systém, kedy nejde len o úplný blaf. Len taký polovičný, keby nič, tak hókus -pokus nevyšiel, výsledok bol o niečo menší, nie úplne od veci. Ako táraniny sa mi to ľúbi, ale určite dobrý hráč využíva niečo podobné. Inak by bol predsa vopred daný výsledok. Stále mi nejde do hlavy ten program. Nechová sa systémovo, či ako ho nazvať. No, ale i šach má predsa toľko možností, tak budem veriť tomu, že ide o dosť dokonalý vynález.

5.9.2011
Vyzerá, že vynález nie je jednotvárny. Doteraz som vychádzala z jeho naprogramovania, že pri 47, alebo 62 a navýšení automaticky skladá karty. Na stránke sú len tri levely. Dnes asi slabo hrám, alebo je level dosť silný. Došiel mi najvyšší pár AA. Bolo jasné, že má protihráč dva páry podľa navýšenia, ja som všetko prehrala len preto, že som nezahodila áčka. Zahodiť áčka nie je vôbec jednoduché. Nevadí, stále nechápem princípu naprogramovania. Hráč dal dosť veľa allin, pritom mal nízke karty. Ani náznak postupky. Vyhrala som, ale ako sa trénovať s programom, ktorý nechá lacno vyhrať spoluhráča? Asi aj matematika má v programe občas mimokurzné konanie. Večer zas nepozná vôbec čo znamená zahodiť karty. Stalo sa to len raz. Výhodou softvéru je, že sa vlastne nie je ani na koho hnevať. Trenažér je dobrý, aspoň vidím aké chyby robím.

6.9.2011
Hráč musí byť veľmi variabilný. Rozmýšľam, či je správne využívať len jeden softvér. Postupom času sa dá naň naučiť a vlastne to ešte neznamená, že sa človek naučil hrať poker. Nie? Zo mňa hráč nebude. Takého musí niečo motivovať. Nikdy som nehrala poker kvôli peniazom, a pritom i ostanem. Lenže, keď čítam rôzne portály, všetci hrajú kvôli výhre veľkého obrovského balíka. Okrem iného hráč, teda niektorí určite nie, ale ja zápasím s tým, ako môžem hrať poker a pritom šáliť. Bez toho výhra nie je možná, mala by som si asi nájsť inú zábavu. V hre dvoch hráčov má poker aspoň malú výhodu, že kto veľa klame, môže aj ľahko o výhru prísť.

7.9.2011
V úvode hry som hrala so strojovým vybavením ako na odpál. Všetko sa mi podarilo prehrať. Zaváraný lekvár by na mojom mieste hral určite lepšie. Bola som slepá totálne na karty. Je vidieť ako sa dokáže psychika prejaviť aj v softvérovej hre. Človek nemá myslieť pri hre na nič iné, len na karty. Nie že by som mala šedý zákal. Karty som vôbec nevidela, a tak som hrala na to, čo má na ruke softvér. Je veľmi divne naprogramovaný, niekedy hral i s tým, že nemal žiadnu šancu aj pri mojej pasívnej hre. Prestala som myslieť na umieranie mojej mamy a naštvala som sa. Zisťujem, že sa dá takým spôsobom zahrať oveľa lepšie. Možno mi začali chodiť len lepšie karty, ťažko by sa mohol na útočnú hru naštvať program.

8.9.2011
Vrátila som sa k pokrovým videám rôznych hráčov. Minule som postrehla jednu úvahu. Vraj ženy nemôžu hrať dobre poker, lebo nevedia blafovať. Asi je to fakt k počtu hráčov oproti hráčkam. Alebo, žeby sa viac venovali svojej rodine? S blafovaním sa mám ešte veľmi veľa čo zdokonaľovať, bez tohto predpokladu nie je možné vyhrávať. Som večnou študentkou, takže času je habadej, možno sa ani k podobnej praktike neprepracujem. Všimla som si pri hre, že čím viac sa nahodí, o to je karta dosť neprehľadná. Povedala by som, o čo sa človek viac bojí či má dobrú kartu, o to viac nahodí. Možno hlúposť, možno nie. Dnešný softvér vôbec nevedel zahadzovať karty, a tak sa mi ani blafovanie veľmi nedarilo. Vychádzam z toho, že pravdepodobnosť výhry je 50:50. Asi ozaj zle blafujem, i keď sa mi zo začiatku na tejto stránke zdalo, že sa blafovať neoplatí. Taká hra na istotu.

10.9.2011
Nie žeby som sa vopred odpisovala. Po vzhliadnutí dnešného videa skúseného hráča a jeho komentárov k nim zisťujem koľko času dokážu niektorí venovať hre. Ako víkendová hráčka nemôžem dobehnúť fyzikálne zákony, v ktorých sa hovorí o skúsenostiach. Hm, musela by som žiť asi tak zo dve sto rokov. Takže, keď sa pozriem na princípy hry a hráčov, ktorí tomu venujú obrovské množstvo času, prichodí mi moja činnosť na tomto poli ako skvelá zábava. Pokrový program je pre mňa záhadný. Ako môže až tak okato blafovať? Ani náznak farby či postupky s domyslenými „dychmi"? Majú sa na ňom hráči učiť, ale ako keď aj stroj blafuje od cesty úplne mimo. V normálnej hre by s takým blafovaním možno vlastne asi aj vyhral. To je veta.
Podaril sa mi naplniť môj cieľ. Dosiahla som fullhaus 10 10 10 5 5. Aby bol deň vydarený, hrala som onnline headup naživo. Spoluhráč bol veľmi trpezlivý, nenechal sa vykoľajiť chvíľkovou prehrou. Nakoniec som nad ním neuveriteľne vyhrala. Vlastne uveriteľne. Je to fakt. Možno šlo len o slabšieho hráča odo mňa. To si však vôbec nemyslím. Bol trošku vykoľajený, že sa mu zo začiatku nedarilo, a ako to býva v pokri čo dokáže psychika, sa prejavilo v hre. Stačí chvastania.. Aj tak si myslím, že by hral inak s mužom. Pre moju radosť stačí, že som vyhrala jeho dvojnásobné virtuálne dobitie.
Pri blafovaní mimo program, keď hrám so spoluhráčmi sa mi zdá dosť drzé, aby som až tak okato mohla blafnúť. Iste by mi podobný blaf občas vyšiel, ale. To je presne to, čo iní problém nemajú.
Pokrový cieľ som dosiahla, už mi vlastne nič nechýba.

13.9.2011
Nedalo mi, a tak som si kúpila knihu jedného pokrového hráča, v ktorej je možné nazrieť do hlavy hráča v rozhodovaní sa o ďalšom postupe. Veľmi dobré čítanie. Pri vete „protihráčovo nič je určite lepšie ako moje nič, a tak je na mieste stávka" sa smejem. Vyzerá to veľmi jednoducho, i keď dávka odvahy je neodmysliteľná. Poker bez blafovania jednoducho nie je možné hrať. Asi len treba s najnižšími možnými stratami, a to vedieť je pre majstrov.
Niekoľko praktických skúseností z knihy je dobré si poznamenať: „pokiaľ ste schopný zobrať pot, keď ani vy ani súper nemá nič, je dobrá cesta..." obrazne pre mňa. Ďalej sa píše: „Malé raise sú len k akémusi otvoreniu terénu, poď mám dve esa poď sa hrať". Jednoducho povedané, treba mať dobrú pozíciu a nahodiť keď je vhodný čas. Stredné páry sa hrajú oveľa ľahšie pred flopom ako po ňom".
V pokri, a to som ozaj netušila vraj existuje dúha. Síce nie je nebeská, skladá sa z farieb žetónov. No, môže vyzerať dosť dobre.
Zo skúseností pokrového hráča: „použitie all-inu je taktika na zloženie kariet spoluhráča, ak čelí svojmu vyradeniu".
Pri AK na ruke a flop 467- jeho verzia je: „Čím nižšie karty na flopu, tým viac treba zavrieť oči a vsadiť". Myslím, že matematika v tomto úplne odpadá, nádejná postupka s malými kartami na ruke, hm. Netreba zabúdať, že čím viac ľudí je v potu, tým silnejšie karty treba k víťazstvu.
Prehrala som vďaka mojím chybám čo sa len dalo. Zabúdam, že nestačí mať len jednu vysokú kartu. Spoluhráči hrali poväčšine so samými vysokými kartami, a tak som s mojou zmeskou nemala veľké šance. No, ale nevyskúšať by bola tiež chyba. Skúsenosti sa tomu hovorí, možno za päť rokov kuknem flop a hneď budem vedieť percentá pravdepodobnosti z pamäti. V odbornej knižke som len zírala s vypleštenými očami, ako dokáže úspešný hráč kalkulovať s pravdepodobnosťou v hlave. S číslami robím nemálo rokov, ale moja hlavová kalkulačka na podobné výpočty nie je dostatočná. Skôr intuitívna, ktorá mi však dnes vôbec nefungovala ako by som chcela. Však poker je jak hojdačka. Raz som tam, inokedy onam. Hranica nuly nadol je neprekonateľná, v tom je výhoda. Nedá sa ísť do mínusu, ak hráč nie je hazardér s potrebou si požičiavať.

15.9.2011
Gus Hansen v knižke píše: „Je lepšie zahorieť plameňom, ako ostať rozplynutý vo vetre". Po tejto vete som presvedčená, že nemôže hrať len kvôli peniazom. Neviem akého rodu je v angličtine slovo poker, ale musí ho dosť milovať.
Úsmevne som si pozrela na internete svetových hráčov, kam sa nemám šancu dostať. V tomto nefunguje ani známe, vyhodíš svokru dverami a vráti sa oknom. Jednoducho, pravidlá sú nastavené tak, že to nejde. Aspoň mám komu fandiť.

16.9.2011
Z nedočítanej knihy si poznamenám určité fakty, ktoré môžu zlepšiť moju virtuálnu hru o body. Vlastne hrať o body je niečo iné, ako hrať v popísanej knihe. Nevadí, mojim teritóriom je zábavná virtuálna pokrová hra, kde o nič nejde. Nevýhodou je, že pri bodovej hre hráči neochotne skladajú.
A tak si z knihy vypíšem jeho poznámky:
Z prvej pozície ide z raisov celkom strach.
Kráľ je hrozná karta na blafovanie. (to by tak bolo strieľať si z kráľa,xixi)
Šťavnaté žetóny, hm. (Nech ani nehovorí, že nemiluje poker(.
Je dobré mať reputáciu zúrivého obrancu blindu.
Stávka na pár trojok je nutnosť, lebo akákoľvek ďalšia hra by ma na boarde ohrozila.
Chip Reese: udržuj svoje straty na minime.
Jeho slovný zvrat o prieskumnej stávke sa mi ľúbi.
Niektoré zahodené karty v hre ho dokážu budiť zo spania. (Tomu sa povie hrať telom i dušou).
Často hráč stojí proti dvom vyšším kartám. (Zához je vraj chybná hra).
V hokeji by som pozíciu pomenovala predná obrana, keď píše o jeho bránení veľkého blindu.
Poker je prechádzka ružovou záhradou.( Xi,xi, že muži nie sú romantici?)
Mimo pokru a jeho matematických zásad ho taktiež dokážu rozhodiť predchádzajúce nevybavené účty, kedy môže ísť do úzadia hodnota kariet.
All-in od spoluhráča je kamikadze manéver.
Bez šťastia na kartu nedokáže nikto prežiť v hre so špičkovými hráčmi.
Kaliber all-in je nielen útočný, ale i brániaci.
K pokru patria aj neuveriteľné záhozy.
Obľúbená stratégia - poriadny útok.
Náznak strachu hráča z vyradenia - cielené navyšovanie.
M-concept Paul Magriel. Pomer viac ako tri, najlepšie nad dvadsať.
Pri re-raise treba počítať s hrou o všetko.
Bez ochoty ísť na doraz nie je možný úspech. (To myslím platí v rôznych oblastiach).
Čo mi z toho vyplýva? Arzenál rôznych techník a zbraní je čiste mužskou záležitosťou. Dochádzam k odpovedi, prečo je tak málo žien medzi špičkovými hráčmi. Ide o prirodzené vlastnosti, ktoré sú neporaziteľné.

17.9.2011
53%, celkom fajn. Keby mi niekto dokázal preložiť, čo znamená v úspešnosti hry na stole. Aké dosahujú výsledky dlhoročný hráči? Vôbec neviem, podobné štatistiky asi ani nie sú. V pokri sa hodnotí len objem nahraných bodov, či peňazí. Možno je mojím najlepším výsledkom. Bol nočný piatok, a tak mi poker nedal spať

18.9.2011
Musela som si dať prestávku. Pochopila som, že v mužskom odvetví nemá žena veľkú šancu na úspech, a tak čo môže byť krajšie ako si dať nick mesiaca Marsu? Celkom sa mi páči, nedá sa z neho identifikovať ani rod. Zisťujem, aký dôležitý je v hre náhľad na karty. Keď sa hráčovi nepáči žiadna prichádzajúca karta, tak podľa toho aj hrá. Niežeby karty zmenila tvar, vízus na ne je asi dosť dôležitou súčasťou hry, od ktorej závisia výsledky.

19.9.2011
Program head-up, ktorý nehrám s nijakým spoluhráčom je asi nastavený na víťazstvo záujemcu o hru, takého ako som ja. Trochu má chyby, keď pri dvoch AA a ostatných vyšších kartách neváha nahodiť dosť vysoký arzenál so svojou trojkou. Dosť nepochopiteľné, v realite málo pravdepodobné. Ale však zas trúfalosť v pokri nie je na škodu, dá sa ňou niekedy blafovať. Pre tých čo to vedia.
Keď to nejde, tak to nejde. Dám si prestávku.

20.9.2011
Program má neskutočné levely. Teda len tri, ale pri tom istom najsilnejšom ma dokáže niektorými stávkami prekvapiť. Nechápem, nemá žiadnu symetriu v porovnaní s hrou v iné dni. Už veľmi ani nefunguje, že by pri 62, alebo 47 skladal karty. Počítačový program má určite veľmi veľa tisíc variant.
I keď sa mi v jednej jeho prehre zdalo veľké rozčúlenie s nahodením maximálnej stávky. Tí čo vyrobia podobný program, tomu vôbec nerozumiem ako to vlastne funguje. Obvody poznám len trochu iné, ako počítačové. Aspoň sa tomu smejem.

21.9.2011
Je nastavený na svoj strop dvoch párov. Na moje prekvapenie som ho vyskúšala s mojim párom AA. Dokázal ísť aj allin, dosť neštandardná hra, v ktorej som na moje očakávanie všetko prehrala. Vôbec nepočítal s možnosťou dvoch vyšších párov, strelil to celé do hry. Nestačí mať K s nižšou kartou, keď je v hre aj K s áčkom.

1.10.2011
Po kratšej prestávke som sa znova posadila k pokru. Hra je dobrá na pobavenie. Po dočítaní jednej odbornej knižky som sa išla zahrať na „profíka". Úvodzovky sú tie správne interpunkcie. Chvíľu sa mi niečo podarilo, avšak profík nemôže prísť o celý bank tak ako ja. Na ruke JA, celkom dobré karty. Nabudúce pri allin pokiaľ nebudem mať aspoň trojicu hocijakých kariet, radšej zahodím aj dve áčka, ako prísť s JA o všetky nahraté body. Raz v jednom kole vyhral hráč len s párom dvoch deviatok, a ja študentka pokru som si myslela, že dotyčný asi blafuje, či čo. Pár JJ je málo, proti trojici JJJ. Hrôza, ešte že ma to natoľko nevykoľajilo, naučila som sa v hre celkom dobre prehrávať. Koniec koncov určite za to môže aj zlý signál, kedy mi vôbec nehralo rádio. Hráča potom znervózňuje klopkanie kariet. Šuchotanie možno v živej hre. Na počítači ide len o klopot. Má ďaleko aj od klepotania zle nastaveného motora, ktoré ženy ako ja nevedia ani počuť. Nabudúce začnem odznova, či s poučením? Hm, to je otázka aj pre mňa.

2.10.2011
Presvedčila som sa v dnešnej hre s Brazílčanmi, že som dokonale trénovaná na prehry. Radujem sa. V pokri treba vedieť prehrávať. Človek môže trochu pôsobiť ako zmyslov zbavený, no nevadí. Ide o zdravie, ktoré si treba vedieť chrániť úsmevom.

3.10.2011
Jednou vetou zhodnotiť včerajšiu hru nejde. Pokrový hráč by mal vedieť intuitívne odhadnúť tú ktorú hru. Čo ma napadlo možno vyznie veľmi nepravdepodobne. Pripadá mi, akoby neznáma sila zobrala včera z histórie moje zahadzované karty a nedokážem podobné ani pomenovať, pretože sa v softvéroch ozaj nevyznám. No, akoby sa dalo niečo podobné aj pripraviť, to asi ani nejde. Ale však fantázia umožňuje vymyslieť podobné scenáre. Neznáma sila si asi myslela, že ma úplne odradí v hre s takými kartami. Pozitívny človek predsa nemôže napísať, že ma chcela nasrať. Keď sa to tak zoberie, trénovať sa na úplnom kartovom odpade má význam. Keď už pre nič iné, tak cvičenie trpezlivosti z neprichádzajúcich lepších kariet nie je úplne na zahodenie. Možno je dosť divné čo píšem. V svete kde idú hľadať snežného muža to nemusí vyznieť až tak pritiahnuté za hlavu. Kombinovať poker so snežným mužom je celkom logické. Koľkým hráčom v zle odohratej hre ťahá nielen na nohy, ale veľakrát aj na hlavu do zbláznenia z nepochopiteľne odohratej hry. Pripúšťam, že som chorá. Na druhej strane, nejaký rok už hrám internetový poker a včerajšia kombinácia z miliónov variant nemôže byť len náhoda. Vlastne môže, ale krajšie mi prichodí vymyslieť niečo podobné, pretože to neviem inak zdôvodniť.
Bolo by veľmi náročné túžiť po pokri so štyrmi áčkami, ale možno sa mi to raz podarí. Jéj, to by bolo neuveriteľné. Smejem sa, niekto má vidinu veľkého auta, či baráku a ja tu snívam za počítačom o pokrovej kombinácii. Dúfam, že mi pritom nespadne v obývačke rokmi stena na hlavu, v zime by to nebolo veľmi dobré. Vo fujavici by sa vychumelil „Mrázik". Možno by na odstrašenie pomohla už iba šatka okolo krku „ala marfuša s orechami" z tohto filmu.

4.10.2011
Včerajší text sa mi doslovne vypomstil. Asi málo snívam o veľkom aute, pretože to moje ma dnes totálne odignorovalo. Hneď zrána predo mnou i za mnou kopec áut, dosť funkčných. Moje mi vyšplechlo vodu spod kapoty rovno na čelné sklo. Pánbožko to so mnou myslí dobre, stačila som sa ešte pretlačiť na pravý pruh a odbočiť hneď na pumpu, ktorá sa naskytla v pravú chvíľu. Keby mi voda vyvrela skôr o pár metrov, asi v kolóne spôsobím o niečo väčšiu, či dlhšiu. Keby sa nehoda s vodou stala o pár metrov neskôr, minula by sa pumpa v nenávratno. Auto v trošku horšom technickom stave mi ukazuje, ako sú ľudia aj z iných krajín ústretoví. Inak by som nestretla ochotného moldavského kamionistu, ktorý mi auto spojazdnil aspoň na ďalších desať kilometrov. Cesta späť domov z práce nebola veľmi rýchla, trvala s prestávkami na odfukávanie teploty motora niečo vyše dvoch hodín. Slovenskí cestári z diaľničnej spoločnosti ma ubezpečili, že z jedného motorestu kde som vetrala motor, pôjdu čochvíľa za mnou. Našťastie som stihla zísť z diaľnice ako tak a vetrať motor povedľa poľa. Život je šport, ako i poker buď sa darí alebo niekedy o niečo menej. Po dnešných stresoch, či sa vôbec za svetla vrátim domov bude lepší oddych ako rozmýšľať nad kartami.
Bude lepšie nevyslovovať ani písaným textom akúkoľvek nadľudskú podobu. Po dopísaní posledných desiatich riadkov mi, nejde o žiadnu fantáziu, znova po niekoľkomesačnom odstupe padol na stôl malý kameň. Môže to byť náhoda, avšak božie meno nepíšem častokrát. Tak prečo? Pre niekoho neuveriteľné, avšak pre mňa faktická skutočnosť. Som pri zmysloch, vonku žiaden vietor a predsa akejsi energii sa niečo zdá, či nezdá? Auto má odjazdených šesťstotisíc kilometrov. Čo existuje medzi zemou a nebom, že sa mi občas dejú dosť zvláštne udalosti?
Musím sa písaním vrátiť už iba k pokru. To je viac hmatateľné. Výsledky sú buď v číslach, alebo v percentách. Snívať o veľkom aute aj tak neviem. Básnici snívajú o láskach. Pre mňa bude dobrý poker, nič iné. Keď ma naštvú karty, dajú sa roztrhať a je.

5.10.2011
Roztrhať karty by som nevedela. Už som sa fakt dávno necítila ako študentka. Dnes ma k podobnému priviedla nezvyklá prestávka v jednej herni. V angličtine len oznam, že môžem ostať sedieť, ale až za 45 minút sa hrá. Jedným slovom voľná hodina.

14.10.2011
Niečím si občas treba krátiť chvíle, kedy sa nedá ani pracovať. V nemocnici na oddelení sa dá byť len vymedzený čas, niekedy aj v noci. Pokrový program je ozaj nepochopiteľne usporiadaný. Začínam si myslieť, že program dokáže reagovať na ťah spoluhráča nielen čo sa týka hodnoty kariet, ale i výškou stávky. Dosť nenormálne, predsa softvér je usporiadaný bez ohľadu na spôsob hry spoluhráča. Karty sú na stole stále rovnaké. Hm, ozaj nie som tvorca, ale niečo v tom bude. Asi už moje magorstvo.

21.10.2011
Neviem kedy sa odnaučím jeden zlozvyk, ktorý mi je nanič. Nedá sa často hrať na karty, ktoré by mohli prísť. Mala by som menej strieľať na postupky, do ktorých chýba jedna karta. Ale inak aj majster, ktorého knihu som čítala to dosť robí. No, ja nie som majster, a tak musím hrať čo vidím a nie z vidín čo by mohlo prísť. Aj v tom viem nájsť výhodu, i keď s veľkou stratou bodov. Ide o neprehľadnosť hráča s blafovaním a hry na istotu držaných kariet.

1.11.2011
Niektorí hráči zvyknú hrať dosť rozohnene. Škoda, že neovládam zaoceánsky jazyk. Tuším bol z Brazílie, komenár že chora. Nepredpokladám, že išlo o slovenčinu, a v hre spomínal miesto, kde sa spieva bližšie k bohu, že z chóra. Keď stavím s 23 a prídu vysoké karty, asi by len veľmi odvážny hráč mohol hrať ďalej. Radšej som ich zahodila ako pokračovať so stopercentnou stratou.
Dnes mi moje nízke karty veľmi nevychádzali ani do vidín možných postupiek, i keď som čo sa týka bodov celkom dobre nahrala.

4.11.2011
Sledujúc dnešnú hru, tak sa mi trocha zdá, akoby som sa s niekým stavila nahrať čo najmenej. Keby len to, hrať s najmenším počtom vsádzaných bodov. Ale nie. Veľké riskovanie sa veľmi nevypláca. Trochu ma mrzí môj prehnaný hazard na fullhaus, ktorý neprišiel, a tak jasné tri qvéčka spoluhráča boli víťazné. Musím sa naučiť menej riskovať s tým, čo vlastne ani nemám. Hm, ale v pokri podobní hráči nemôžu bez toho veľmi vyhrať. Dilema, čo je lepšie, neviem. Od dnes mám nádhernú fotografiu, ktorá sa mi hodí k zvolenej hre. Taká ježibaba, ktorej sa nedá veriť. Podľa mňa nie je úplne od veci podobný nick s dekoráciou strigy. Každý hráč pozná z detstva aké elixíri v iných hrncoch miešavali. Prečo sa v pokri volá hrnec hrncom som zatiaľ nezistila, a tak ma napadajú podobné výmysly.

5.11.2011
Dosiahla som strop v hre. Nahrala som nemožné, splnil sa mi sen. Fullhaus s 5551010, ani nie opačný s tromi desiatkami. Nádherné.

7.11.2011
Mala by som si niečo napísať. Nie je čo.

8.11.2011
S odstupom jedného dňa si pripomeniem včerajšie KO. Pri stole sedel pravdepodobne akýsi bizón, ktorý prevalcoval celý stôl. Môžem mať masku starej dámy, pred podobným hráčom je mi úplne k ničomu. Šak dievča treba si zvykať na podobné indivídua, nie? Ani karty neboli dvakrát boh vie aké. Vlastne som hrala veľmi pasívne, zaúčinkoval ochranný systém neprísť hneď zo začiatku o všetky body. Hra podobná enter na druhú.

10.11.2011
Zistila som, že nie som vôbec vhodný hráč pokru. Ak sa hrá o peniaze, ide o hazard. V minulosti v začiatkoch hry sa hrávalo čo ja viem, aj o rôzne druhy ošatenia. Išlo o hazard? Asi nie, bolo to hrou. Do kasína ísť bez peňazí sa vlastne ani nedá. A hrať o ne, je veľmi nepredstaviteľné. Vôbec to ku mne nesedí.

12.11.2011
Zo začiatku som považovala blafovanie za nefér hru. Dnes, keď sa chcem naučiť taktiku bez akej sa nedá v pokri vyhrávať z dlhodobého hľadiska, robím stále tú istú chybu. Blafovať bez A je dosť dosť riskantné, a ja krava sa púšťam do prehratých hier. Napíšem si radšej niečo pozitívnejšie. Narodila som sa s menom Semanová. Brata vždy kamaráti prezívali Semi. Dalo by sa povedať, že semiblafovanie by mi nemalo byť vôbec cudzie. Hm, výsledky však tomu nesvedčia.
Nesmiem sa viac púšťať do najriskantnejšej hry allin, ak je ta stole pár hocičoho. Trojica je vždy viac ako najlepšie dva páry.
Prišla som na psychologickú taktiku nahadzovania. Vždy je ťažšie pre človeka dohodiť niečo čo nemá, oproti nahodenému niečomu, čo vlastne nemusí byť ani pravdou. Asi vychádza z pokru, kde sa tak menej toleruje blafovanie. Avšak na blaf reagovať ešte väčším je hraničiace a rozporom vo svedomí? Neviem, asi sa to podobne chápe v podvedomí a reagovaním na blafovanie. K čomu sú mi takéto poznatky? Ja neviem.
QK sú pekné karty. Na stôl príde JQ hráč dá allin. Veľmi veľký hazard hrať na QK ak aj viem, že má na ruke JQ. Ono keby prišiel kráľ, hra by bola vyhratá. Ó, čakať na kráľa je úplne vylúčené, naznačila mi to aj dnešná hra. Nebola vlastne úplne beznádejná, akurát sa poker nemôže hrať allin s kartami ktoré by sa hodili, avšak chýbajú. Niekedy zariskovať nie je zlé, ale allin? Ostanem pri mojich obľúbených Q čkach.
Konečne som dnes zistila čo znamenajú kamene v čiernom kruhu odrážajúce svetelné lúče. Ja hlúpa som na ne nikdy nenastavila kurzor. Až dnes. Videla som, ako vyzerá strieborný, bronzový. Na obrazovke vyzerá ozaj veľmi dobre. Mala by som sa pokúsiť aspoň u mňa v počítači namaľovať niečo podobné. Zlatý kameň iste vypaľuje aj oči. Nevidela som zatiaľ niečo podobné ani na internete.

13.11.2011
Dám si asi prestávku. Ako fanúšik by som vedela komu by sa najviac hodil, avšak čo i len spomenúť niečo podobné privoláva nepochopiteľné reakcie. Mala som sa skôr dovtípiť a nebyť ako dáka tekvica. Nevadí, na ospravedlnenie mi stačí, že nemusím mať myslenie nadpriemerné. Dočasne som sa radšej presťahovala s ešte krajším obrázkom aký mám na inej pokrovej stránke. Nedávno som videla jeden film, v ktorom bola úžasná hláška, ktorá tak trochu zachytáva kresbu vesmíru, ktorú nakreslil môj syn.
Hovorí sa v nej, že „nebo je všade kde si ty". Nádherné. Treba sa niečím potešiť.

14.11.2011
Dala som si pre zmenu televízny internetový poker. Jednoducho som nehrala, i tak mi veľmi nešlo nahadzovanie. Niektorí, vlastne väčšina to dosť dobre hrá. A koľké body. Mohla by som raz nahrať čo ja viem 100tis.bodov. To mi bude stačiť, a potom si nájdem asi inú zábavu.

15.11.2011
Mojím želaním je vedieť celkom dobre poker, nič iné. Ale má to jeden veľký nedostatok. Ženy v pokri evidentne nevedia blafovať až na takej úrovni, aby sa mohli vyrovnať agresívnym hráčom. Čo ja viem, možno by štrikovanie v reálnej hre odzbrojilo podobných hráčov, možno by lapali dych či sa im nesníva, možno by si spomenuli na svoje prababky s háčkovaním a zabudli by blafovať . To sú kecy, nedá sa hrať normálny poker a nevedieť dostatočne blafovať, je to fakt. Čo tým chcem povedať. Pokiaľ žena nebude vedieť blafovať ako staré mamy štrikovať, nemá šancu. Azda je najlepšie z popísaného zistenia vedieť svoje mínusy a niečo s tým urobiť.
Božemôj, skoro som urobila katastrofálnu chybu. Nahodím, predsa mám peknú postupku. Zablafnem to tak trochu na farbu na stole a jedna bronzová hviezda (doslovne) mi zdablovala stávku. Akoby chcel povedať, že nie ja, ale on má farbu.
Veľa nechýbalo a skoro som to ozaj zahodila. Mal síce tri desiatky, ale k postupke to nestačilo. Tomu sa hovorí vypätie síl v hre. Dá sa povedať, že som ozaj verila, že drží farbu. Keďže je nočná hodina a treba ísť spať, dala som do hry dosť veľký risk, postupka proti domnelej farba. Sú to ozaj majstri, mám sa čo učiť. Jedna z tísíc prehratých hier poteší, jupí. Možno budem zajtra zas pod vodou, nevadí. Je lepšie byť pripravenou na pád.

17.11.2011
Dosť mi klesli body, a tak som sa snažila dohnať prehrané v hre dvoch hráčov. Celkom sa mi zadarilo. Môj dosť veľký risk sa vyplatil a tak som mohla vidieť na ruke štyroch kráľov. Na stole boli trojlístky, tak im hovorím, rovné štyri kusy. Jasné, že protihráč mal flush a tak tuším nahodil. Nevedela som len tak zahodiť mojich dvoch kráľov a tretieho na stole. Takzvaný nádejný fullhaus proti farbe. Došlo ešte niečo lepšie, absolútne v hráčskej hlave nepredpokladateľné. Kráľovský poker, možno sa mu hovorí i inak, to fakticky ani neviem. Alebo je kráľovský poker zo štyroch áčok? Mám medzery v terminológii a vlastne aj v hre, keďže mi v poslednej dobe veľmi poker nejde. Ešte tak v hre s jedným hráčom.

18.11.2011
Rusi hrajú úplne inak v hre dvoch hráčov. Žiadne kúštik pridať, nič také. Rovno pol banku v najlepšom prípade, ak nie celý. V podobnej hre môže častejšie vyhrávať len hráč s vysokými kartami. Žiadne postupky, či dva páry. Taká hra hop alebo trop. Myslím, že tu hrá dosť veľkú rolu umenie blafovania s matematickým odhadom výhry, keďže sa hrá skoro o celý bank. Ak sa nič nechytí na flope, je lepšie zahodiť ako čakať na niečo čo je vlastne len stopercentným šťastím bez možnosti vplyvu sázky na protihráča.
Veľmi nevydarený deň. Prehrala som čo sa dalo aj s bez hviezdičkovými hráčmi. Poker je hra, ktorá nekončí.
Nebýva na škodu sa priučiť ako hrajú tí, ktorí to dosť, čo dosť, výborne vedia hrať. Keď si pozriem celkový počet kariet, niekedy sa dosť čudujem že sa hrá len od j vyššie. Rôzne zmesi treba zahodiť,
ako čakať na prehrávajúcu možnosť. Ešte tak pár na ruke, alebo čím bližšie k áčku tým lepšie. Celkom
logické, hra sa opiera o matematiku. Občas sa vyskytnú dobrodruhovia, ktorí strelia aj s 4, 10. Však
sranda musí byť. Kombinácia úplne nevhodná aj na neexistujúcu možnú vlastne nemožnú postupku.
Prekvapene sa menej blafuje. Konečne som videla ako hrá čínan. Klesol dosť dole, pri dobrom zásahu
ešte nemá stopercentnú prehru istú. Tých zásahov by však muselo byť nespočet, nie je vylúčené. Treba byť vždy pozitívny. Nepochopiteľne to však strelil na 3,9. Asi má rád zaoblené čísla.
Čím menej hráčov, tým sú v obehu aj nižšie čísla s eventuálnymi postupkami. Prepracovať sa k nim
je vlastne veľmi zložitá cesta. Priam zarúbaná. Zo stoličky diváka, kde vidieť všetky karty, hm to sa komentuje. Verím, že normálne to vôbec nie je také ľahké. Hráč vo väčšine prípadov končí ešte ani
keď hra ani nezačala. Nerozumiem veľmi dohodám na konci. V súťaži nemôže byť toľko víťazov.
Asi tu hrá dosť veľkú úlohu hazard s rozdelením asi výhry, či ako. To by ma zaujímalo, či aj v atletike
by si športovci rozdeľovali výhry. Tam hrá každý centimeter. Ale nemôžu sa asi centimetre porovnávať s hrou so zamiešanými peniazmi. Nakoniec aj skokan do výšky niečo vráža do svojho
športu. Minimálne čas a námahu.
Myslela som, že finále trvá kratšie. Aspoň z Hansenovej knižky. Väčšinou sa len premiestňujú anty
bez väčšej akcie. Normálne mi je ľúto, že jeden hráč prehral. Bol inak veľmi odvážny s allin. Poker
asi nie je vždy len o odvahe, ale vlastne aj o šťastí čo padne. Matematiku momentálne vynechám.
V závere hry sa treba pripraviť na zdĺhavé naťahovanie času. Možno niekomu ide vlak až o hodinu, všetko je možné. Ale nie. V úplnom závere hry býva nižšia akčnosť aj prekvapením. Myslela som,
že pri 46 miliónov bodov sa viac blafuje. Hra psychiky. Celkom sa veľmi málo hrá, pritom je hra s dvoma hráčmi tak variabilná. Využíva sa tu z väčšej časti len istota vysokých kariet. Asi je to správne. Pre diváka trochu jednotvárne.

19.11.2011
Preto je dobré sa ponaučiť z iných športov. Veľmi sa mi ľúbi thajské bojové umenie, kde sa pri cvičení jednotlivých bojovníkov využíva pohyb tzv. húpacieho, či hojdacieho koníka. Vôbec nejde ako by si niekto myslel nechať so sebou robiť všetko. Možno snáď len zdanie navonok. Ide o to vedieť odraziť útok zvláštnym pohybom. Hm, musí niečo podobné existovať i v pokri. To sa tak skvele píše, o to horšie aplikuje. Musí vychádzať z ilúzie protihráča, že som ako hráč ľahko ovládateľný. Chvíľu ho v tom i nechať. Po nadobudnutej istote trafiť čo nečaká. Jéžiš. Od počítača sa to super komentuje. Avšak stačí chytiť čo i len malý strach a som vedľa.
Blafovanie vôbec nie je také ľahké pokiaľ hráč nechce vyzerať za úplného klamára. Hm, pri malom nahodení dochádza k situácii, že celý blaf mi je k ničomu. Hráči asi používajú metódu trojnásobného nahodenia, čo chce okrem odvahy dobrý odhad. Hm, taký sa dá dosiahnuť podľa mňa len niekoľkoročným hraním. Takže, netreba si ťažkať keď to nejde, ono to za pár rokov možno snáď pôjde.

20.11.2011
Nádherný dátum. V celku som vo veľkom mínuse, hrám s kartami, ktoré by som inak zahadzovala, ale pre výplň časového priestoru a chuti zahrať si sa snažím si dokázať nedokazateľné. Vyhrávajúce karty v percentuálnom vyjadrení sú vysoké karty. Skúsim si zahrať na viacerých stoloch. Raz som sa o to už pokúšala, nestíhala som sledovať všetky náznaky pre čítanie protihráčových kariet. Aspoň vylúčim tie menej pravdepodobné pre výhru. Takže, buď budem pokračovať na jednom stole so všetkými variáciami kariet, alebo sa mi môže aj z kečky pariť, aby som vôbec stihla hrať na dvoch stoloch. O troch ani v náznakoch neuvažujem.
Pri vyšívaní je dôležité vždy trafiť s maximálnym sústredením v paname otvor na bavlnku. Je tomu už veľmi veľa rokov, ale sústredenie by sa tak trochu dalo prirovnať k hre na dvoch stoloch. Už dávno sa mi netočila hlava, doslovne. Asi koncentrácia máva vedľajší efekt. Behať očami po dvoch stoloch na monitore nie je len tak. Premýšľať pri tom nad číselnými hodnotami kariet spôsobuje niekomu možno aj tik, u mňa točenie hlavy. Ako to vedia hrať iní? Hrajú o to viac z vetra, kde by sa mohla využiť ich slabšia koncentrácia? Alebo nebodaj častejšie víťaziť? Asi ťažko. Keď sa na to pozriem z triezva, asi im stačí len letmý pohľad na karty a vedia či je vôbec správne sa púšťať do hry. Alebo je dôležitejšie proti komu hrajú? Asi tiež, niekoho sa dá oveľa ľahšie, či častejšie blafom prinútiť zložiť karty. Teórie sú dobré, prax sa nedá nacvičiť ani predbehnúť. Lepšie povedané dobehnúť.

21.11.2011
Hrať na dvoch stoloch mi dáva veľmi zabrať. Oči sa mi doslova gúľajú sprava doľava a späť. Síce veľmi nestíham všetko dôsledne sledovať, má to pre mňa jednu výhodu. Pri hraní na dvoch stoloch pri nestíhaní človek hrá viac agresívnejšie. Podobne ako v práci keď horia termíny. Človeka to dokáže celkom dobre naštartovať v náznakoch eventuálnej letargie z nie celkom vydarenej hry. Je dobré vždy nájsť to pozitívne. Dnes som si nahrala aspoň na päť dní. Môj hráčsky bodový účet bol už dlho dosť prázdny. Jupí, mám za čo hrať.

1.12.2011
Pred šiestimi týždňami som sa rozlúčila s mamou, kým umrela. Cez víkend som sa veľmi slušne rozlúčila s pokrom. Je dôležité pochopiť na čo človek má a na čo nie. V obchode sa na regáli pretŕčalo Hubert de luxe, asi tak po dobrom roku som ho zlikvidovala s prázdnym nevratným obalom do koša. Vraj sklo vyžaduje veľmi silný tlak, ktoré je viackrát nepoužiteľné. Včerajší pokrový kvíz ma v tom len utvrdil. Z desiatich otázok som sedem nevedela. Som nemožná, tisícky hráčov sa pokúšajú nahrať čo najlepšie, a tak ako občasný relax príde vhod.

2.12.2011
Hráč býva na prehry zvyknutý, avšak stratiť celý kredit pri fullhaus potvrdzuje vyššie riadky. Štyri desiatky, dobre že ich nemal päť porazili môj päťd-desiatkový fullhaus, no nič aspoň som sa na sebe zasmiala. Fúj hanba, ale štvorica sa nedá vôbec vidieť. Ani v obrátených kartách.

3.12.2011
Nepochopím programy ako vlastne existujú. Hrám s programom. Hovorím si je noc, žiaden ala mužíček nemôže ovládať nastavený softvér, prihrám dosť veľa a program tuším strojnásobní vklad. Keby aspoň niečo mal, ale podobne ako i ja nič, a tak sa bank rozdelil. Veľká výhoda hrať so softvérom, nemôže žiaden spoluhráč brať osobne akékoľvek vkladové útoky. Okrem toho je veľmi dobré v podobnej hre vidieť po dohraní karty softvéru, ktoré ostávajú na stole. Pre učenie dobré.

4.12.2011
Včera večer sme v kuchyni s deťmi hrali poker. Po dlhom čase som obmenila online hru na internete. Najmladší syn ma porazil. Mám sa čo učiť aj od vlastných detí. Zistila som ako som nepoužiteľná v normálnej hre. Starší syn mi hovorí, čo sa smeješ. Nedokážem inak hrať aj pri najhorších možných kartách, myslím že by šlo o dosť nemiestny postup v normálnej hre. Ako som sedela za stolom, tak ma napadlo, aký môže byť rozdiel. Prečo si to píšem? Dnes som na internete prvýkrát videla ako vlastne vyzerá normálny víťazný náramok. Mať ho doma je nereálne. Hádam bude lepšie snívať o smaragdovom, ten aspoň neexistuje, a tak odpadáva akékoľvek sklamanie. Nemusel by vyzerať zle, synchronizoval by s pokrovým stolom.

7.12.2011
Určiť správnu mieru hazardu je dosť ťažké. Ľahko sa nahadzujú sázky, ale dosiahnuť čo najmenšie straty je asi väčším umením ako skombinovať správnu pozíciu svojich kariet. No nič to, ako zábava skvelá hra. Mala by som si predsavzať, že by bolo dobré sa snažiť nahrať napríklad 10 tis. bodov.
Nemôžem teda pred zakončením pokru dávať allin čo to dá, ani pri veľmi dobrých kartách.

9.12.2011
Zvláštne, ale niekedy hráč pri stole zbadá čo by najmenej čakal. Normálne kráľovskú korunu na poduške. Nenormálne. Podobné sa dajú vidieť v rôznych múzeách. Ale v hre? Zamýšľam sa nad tým, čo hráčov inšpiruje? Nezvyknem blafovať s kráľom, ešte tak s áčkom možno. S odstupom pár minút si napíšem, že už asi viem. Dať si korunu a nevedieť hrať by bolo asi dosť hlúpe. Podarilo sa mi s kráľovskou korunou nenormálne prehrať. Vôbec som nepredpokladala, že by mal tak ako ja farbu. Na začiatku troch kariet neboli dve pikové, len jedna. Väčšina hráčov ide na farbu pri podobnej kombinácii. Môj nízky flush utrpel ťažké straty. Netrúfam si radšej ani veľmi blafovať, veľmi sa mi dnes podobný postup nevypláca.

10.12.2011
Vyskúšala som si hru o jeden level vyššiu. Ajajáj, ťažké straty. Niečo som asi s božou pomocou nahrala, veľmi mi to v poslednom čase nejde. No a ako každý hráč, ktorý chce svoje body znásobiť, som na to pekne doplatila. Ako sa hovorí, komu sa máli málo, nech nemá nič. Neviem či si budem môcť večer ešte zahrať, keďže som úplne všetko prehrala. Možno až zajtra, možno je systém nastavený na odstup dvadsiatich štyroch hodín, kedy sa dajú znovu dobiť základné body. Poker je boj, a tak netreba zabúdať na jedno vojenské pravidlo. Nedávať vajce do jedného košíka. Neostane potom naozaj nič.

12.12.2011
Včera som sa po prehre veľmi nezmohla na ďalšiu. Nesmiem tak veľmi riskovať. Ešteže mám v zálohe inú hru, zbierajú sa v nej kamene. Inak veľmi pekné viacfarebné, slúži podobne ako záložka v knihe, keď sa nedá ďalej čítať. Hráč musí byť dosť koncentrovaný, aby mal minimálnu šajnu čo spoluhráč asi tak drží na ruke. Popri pokri bol deň celkom prínosný, aspoň pre mňa. Vypustila som metaforickú fľašu do mora na šialenej internetovej stránke. Nemám žiadnu potrebu ako iní túžiaci po moci. Občas niečo napísať je pre mňa úplne dostatočné, možno si to nájde aspoň jedného čitateľa. Vlastne aj dvaja by neboli zlí.

20.12.2011
Pokúšať sa dnes niečo zahrať? Vraj dobrý hráč vie hrať za každých okolností. Čo privedie človeka k tomu, čo dnes urobila moja kamarátka? Štyri dni pred Vianocami sa pokúsila ako matka dvoch detí a manželka svojho muža spáchať samovraždu. Asi ide o sen, i keď dosť realistický. Prečo jej mám práve ja po prebudení z rôznych opiátov vysvetľovať, že manželstvom s alkoholikom a dlhoročné trápenia nikam nevedú. Asi najskôr k jej vlastnej smrti. Nikto nemôže druhému radiť, tak to na zemi nefunguje. Prečo jej mám zajtra vysvetľovať nevysvetliteľné? A zajtra jej mám radiť? Čo radiť? Kto je tak múdry, aby to vedel, aby dokázal predvídať budúcnosť? Hospitalizáciu odmietla. Dúfam, že sa zajtra dnešok nezopakuje. Pokiaľ ostane so svojím mužom, tak je ten deň pre ňu veľmi približujúci, kedy jej dôjde plyn, rupnú nervy a skoncuje so životom, ktorý dnes videla za bezcenný. Moje nervy, prečo sa nemôžem zapodievať s niečím iným, napríklad kam ísť cez zimné prázdniny. Asi preto, že na žiaden výlet aj tak nie je a dva dni dovolenky mi stačia, potom zas len práca, ktorou živiť deti. Neviem ozaj čo robiť, aby dnešok nezopakovala. Rozhodnúť k rozvodu sa nevie, a snaha o zachovanie manželstva musí byť na oboch stranách. Mohla by som si povedať, že zjedením rôznych liekov asi ani nechcela úplne skončiť. Na to stačí vyskočiť z okna, či pod vlak. Istota stopercentnej smrti. Zvolený spôsob je volaním o pomoc. Ale akú? Láska je dobrým liekom, avšak taká, ktorá nie je zneužitím ľudskej duše.

22.12.2011
Keby mi niekto vedel povedať, či ozaj dokážem niečo nahrať, alebo ide o prižmúrené oči niekoľkoročných hráčov na internete. Radšej si nebudem fandiť, dobre viem na čom zlíhavám pri hraní. Po hraní ide o jasnú vec, na niekoľkohodinový odpočinok. Ale naozaj by ma zaujímalo, vlastne myslím, že keď sa do hry pustí normálne agresívny hráč, tak mám po výhre.

23.12.2011
V jednej z hier som natrafila na asi začínajúceho hráča, vraj „holka ty ma sereš". Normálneho profesionála nemôže nič rozhádzať, ani moja niekedy ozaj nanič hra. Ale inak ma už dlho nik nenazval teenagerkou. Nejde mi to vôbec do hlavy, ako môže niekto niekoho srať? Poker vychádza z odhadu vlastnej hry, a teda keď sa hnevať, iba ak na seba. Podobne aj ja. Pri inom stole vybzuklo zo tisíc včiel svojou veľmi akresívnou hrou. Vravím si, kde asi dávali grátis repelent? Musela som zmeniť pôsobisko, ako sa nechať prevalcovať žihadlami. Poučenie pre mňa je veľmi múdre. Koho seriem, nech nechá tak. Zišiel by sa mi normálne fanúšik, v ktorom sa podobné emócie nedajú ničím vyvolať. Ój, išlo by však o nadpozemského tvora.

25.12.2011
Neviem vlastne, čo som si donedávna myslela. Hlavné je poznať realitu. Je pre mňa veľmi málo povzbudivá. Brat sa ma pýta: „keď ťa hra toľko baví, koľko máš nahrané?" Povedať, že ozaj veľkú nulu nebolo ľahké. Nakoniec nejde o počet núl, ale radosť z hry. Niekedy aj veľkú nahnevanosť samej nad sebou ako dokážem tak debilne hrať.

26.12.2011
Polročné písanie o pokri ukončím hádam jednou vetou. Poker mi nestojí za to, aby som kohokoľvek hnevala.

31.12.2011
Mám záver roka, a tak zhodnotím svoje hranie. Pesimista by povedal: „no žiadna diera do sveta". Optimista: „nevadí, v hre ide o dobrý pocit a občasná výhra poteší". V rádiu počuť rôzne novoročné želania, a tak si napíšem, že žiadne diery do sveta ani nehľadám. Som úplne normálny človek, ktorý strávil piate Vianoce či Silvestra sám s deťmi. Trochu pustím svoju fantáziu, nebolo by zlé na budúci rok, vlastne musela by som byť v inzerátoch oveľa viac aktívnejšia, nájsť niekoho kto by nemal úplný odpor voči pokru, a čo ja viem aj by si rád so mnou na záhrade pod čerešňou zahral hru, ktorej treba obetovať dosť času.

 

 

 

 

Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.


Komentáre k literárnemu príspevku

Usporiadať: Prejdi na stránku:
Bože,si platená od hárku, ako Dostoy?  
Spisovateľ/AutorNorbert von Amehr Pridané dňa25. mája 2014 19:15:23
Usporiadať: Prejdi na stránku:
Info o príspevku Info o príspevku
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8