Nepremožiteľná 30,31,32,33

Spisovateľ/ka: laravita | Vložené dňa: 30. júna 2015
http://citanie.madness.sk/view-49715.php
"Len ma nevolaj Zaf, ok?"

Ráno som sa zobudila celá doudieraná ale s výbornými spomienkami. Pozrela som na hodinky a bolo 6:52. O nie,čo som komu urobila, chcem ešte spať. Zúrivo som svoje telo nútila k spánku, ale sedem minulo a môj vytúžený spánok bol nenávratne preč. Som ranné vtáča,ale sakt by sa mi hodilo si trohu viac pospať. Tak som vstala a šla do kúpeľne. Opláchla som si tvár . Osprchovala som sa, a samozrejme umyla si vlasy, lebo v blížiacom sa čase nebudem mať veľmi možnosť si ich umyť. Cestou s kúpeľne som mrkla do Lukovej izby. Spinkal sladko ako cukrík. Potom mi pohľad padol na dvere do kuchyne. Aspoň urobím raňajky a odplatím sa mu za ten hemendex.

Lukov pohľad

Neviem kedy Zafira prišla do kajuty, ale už som spal. Len nech sa znova neopila.
Ráno ma zobudila vôňa niečoho neznámeho, ale určite chutného. Dotackal som sa do kuchyne a na stole stálo 6 palaciniek ozdobených šlahačkou ,čokoládou a na vrchu trónila červená jahoda. To som už tak dávno nejedol , naposledy mi ich asi robila mama pred 5 rokmi. ,mrkol som na hodinky. To je už 9:48!!!!!!!? Neverím že som tak dlho spal. Veď som včera nič nerobil, len som sa potuloval. Zafira už odišla, ale nebolo to tak dávno, lebo palacinky boli ešte teplé. Zhltol som ich a bol by som si dal ešte dupľu, ale už nebolo. Bolo to výborné. Potom som vyšiel von na palubu a zamieril som do spoločenskej miestnosti a uvidel som Zafiru ako raňajkuje v hlúčiku s Marianou, Jayom , Johnom a Zoe. Všetci sŕkali kávu a smiali sa. Objednal som si tiež kávu a prisadol si k nim.

Marianin pohľad

S Tarzanom sme pili kávu, keď prišla Zafira. Povedala nám že Luk ešte spí a jej sa nechce čakať kým sa zobudí. Že vraj mu urobila raňajky ,lebo aj jej urobil. ÓÓÓ s toho niečo bude. Potom sa k nám pridal rozospatý Luk, s kávou v ruke. Hovoril že spal na neho dlho. Zafira sa zasmiala že ona vie. Sedela som na Jayových rukách a rozmýšľala som čo s nami bude. Ja sa asi ťažko viem predstaviť ako Tarzanova Jane v pralese. Každý Ľúbim ho. Neviem si predstaviť život bez neho. Ten pocit ochrany, keď je pri mne, keď ma obopínajú jeho svalnaté ramená. Všetci sme spoločne kecali, aké to bude na tej Antarktíde. Citeľne sa ochladilo a triasla som sa od zimy. Rozhlas po celej palube hlásil, že sa o 3 a pol hodiny vylodíme. Ach jaj, a ja nie som pobalená. Na rozdiel od Jaya , ten mal tak málo vecí, že sa ani nevybalil.

Zafirin pohľad

Keď ma omrzelo vyčkávať kým sa Luk zobudí,tak som odišla von. Ale vonku sa tak ochladilo, že som sa musela vrátiť a perzliecť sa. Dala som si svoju miovanú čiernu kombinézu a nastavila sm mierne vyhrievanie. Áno, mám vyhrievani . Je to bomba vec,. hlavne teraz sa to bude hodiť. Na nohy čierne kanady a mohla som ísť. A ešte niečo , čierna vybíjaná čiapka. Pre istotu som skontrolovala Luka, ale spal spánkom spravodlivých. Alebo sa len tváril. V spoločenskej miestnosti bolo zasa napchaté, a Mariana a Jayden sa Bavili so Zoe,s nízkou štíhlou plavovláskou, o ktorej hovoril Luk. Objednala som si kávu a raňajky, lebo tie palacinky ma nanasítili, a chcela som nechať viac Lukovi.
Keď mi doniesli jedlo , debata už bola v plnom prúde. Nikto z nás na antarktíde ešte nebol, tak sme mali rôzne predstavy. Tarzan sa tešil hlavne na skútry, po ktorých sme sa mali prevážať s miesta na miesto. Zoe úprimne ľutovala že neide s nami, a zistila som že je to celkom ok dievča. Potom prikvitol Luk, a objednal si presso. Čakala som že sa poďakuje za výborné raňajky, ale nič Keďže sme mali ešte 2 a pol hodiny pozvala som všetkých do našej výrivky, ale Zoe zrazu povedala:"Ja som tam už bola, Luk ma pozval." Náhle mnou prešiel kŕč a srdce mi vynechalo jeden úder.Taká blbosť!!! Kedy tam mohli byť? Ale naďalej som sa usmievala a hodila som na Luka taký pohľad, čo hovoril za všetko. "To nevadí, teraz ťa pozývam ja, ok?" "Tak fajn, "súhlasila. Všetci sa išli prezliecť a ja som dala na izbu priniesť drinky a nieaké koláče. Keď som prišla na kajutu, Luk ma náhle zatiahol do kúta. "Počúvaj na Zaf, vysvetlím ti to, proste...
V prvej chvíli som mala sto chutí mu vykričať do ksichtu že čo si dovolil a že či mu nestačilo že som s ním vo vírivke bola ja , a že čo tu ťahá cudzie dievčatá, ale uvedomila som si že má právo pozvať si tu koho chce."Pozri,ty si tu môžeš zavolať koho chceš, mne je to fuk. A ešte niečo" Zničene sa na mňa pozrel."Nevolaj na Zaf,ok?


Posledné chvíle na lodi

Keď sme všetci naskákali do výrivky, nálada sa hneď zlepšila. Smiali sme sa a špliechali na seba a bola to sranda. Neskôr sme sa topili, ale začala Mariana. Potom niekto zaklopal na dvere kúpeľne. Zborové "vstupte", ho presvedčilo že naša nálada je bláznivá. Bol to čašník a niesol koláče asi 6 druhov. Vrhli sme sa na ne.

Jayov pohľad

Keď nás Zafira pozvala do svojej kajuty do vírívky, prepadli ma malé pochybnosti. Pochyboval som že sa tam všetci pomestíme, a vôbec, nechcelo sa mi tam ísť. Ale Mariana povedala že kľudne pôjde sama, nech si tu kysnem. Tak som šiel. Veď v prichádzajúcej dobe nebudem mať možnosť sa vykúpať. Navyše, keď som uvidel aká dobrá nálada tam je, hneď som sa chcel zapojiť. Mariana sa trochu roztatárila, lebo žačala topiť Zoe pod vodou. Tá jej to potom vrátila a tak sa strhla obrovská topiaca pohroma, takže som sa pár krát ocitol pod vodou aj ja. Vtom ale zaklopal čašník a pohroma sa zastavila. Doniesol koláče a všetci sme si na nich pochutnali. Teraz ležíme a Mariana diskutuje so Zafirou, Luke zo Zoe, a ja si čítam časopis. "Zoe, mohla by si mi podať ten koláč, prosí Luk . "Jasné, cukríček" hovorí Zoe ,a Zafira na ňu pozrie. Zablúdil mi pohľad na hodinky. "Mariana, budeme musieť ísť, keď sa nechceme odviesť nazad"povedal som jej, a ťahal ju von.

Zafirin pohľad

To jej "cukríček" mi liezlo na nervy. Opakovala to toľko krát, že už som mala chuť jej vraziť. Ale včas som sa zastavila. Tej chudere by som odrazila hlavu. Mariana besedovala so mnou , ale Jay ju začal ťahať von. "Potom sa porozprávame," povedala som jej, Keďže Luk zo Zoe nevyzerali že by chceli prestať kecať Prezrela som si kombinézu zapla som sa a zvýšila stupeň ohrievania. Ešte čierny šál s bielymi kostrami a čiernu vybíjanú čiapku. Som dokonale temná. Chvíľu som sa obzerala v zrkadle. Urobila som posledné úpravy a vzala svoj kufor. S kúpeľne sa ozýval náruživý smiech a ja som nemala najmenšiu chuť ich teraz vidieť. Radšej som im napísala odkaz:

Luke, ak sa chceš odviezť nazad do Afriky, kľudne pokračuj vo svojich "aktivitách". Len ťa upozorňujem že sa o 20 min. vylodíme a nemáš ani zbalené, takže by si mal pohnúť kostrou.
ZAFIRA

Papier som zložila na polovicu a šuchla ho pod dvere kúpeľne a 3x zaklopala. Potom som sa zdvihla a odišla von.

Lukov pohľad

Keď Zafira odišla z kúpeľne, Zoe sa na mňa nalepila a šteklila ma . Potom sme sa navzájom a nakoniec ma bozkávala. Zase sme sa smiali, keď niekto zaklopal, a vsunul pod dvere papierik. Vzal som ho, hoc ma Zoe ťahala nazad .

Luke, ak sa chceš odviezť nazad do Afriky kľudne pokračuj vo svojich "aktivitách". Len ťa upozorňujem že sa o 20 min. vylodíme a nemáš ani zbalené, takže by si mal pohnúť kostrou.
ZAFIRA

Skoro mi vypadol s ruky. Vôbec som si neuvedomil koľko je hodín! Vybehol som von s kúpeľne a mokrý som rýchlo hádzal oblečenie do kufra. "Do šľaka do šľaka, do šľaka, "nadával som na svoju hlúposť. Ešte ma tu nechajú . Rýchlo som sa utrel, obliekol sa a vzal som si najhrubšiu vertovku akú som mal. "Cukríček čo sa deje?" kričala na mňa Zoe s kúpeľne. "Poď mi pomôcť!" odkričal som jej. Vlasy som mal totálne mokré, veď mi vonku odmrzne hlava!!! Vbehol som do kúpeľne a narýchlo som si sušil vlasy. "Luky,poď ku mne..." lákala ma Zoe. "Nemôžem! o 15 minút sa vyloďujeme a ja nie som ani z polovice pobalený!!!!" bol som strašne nervózny. Všetko mi padalo z rúk a skoro som sa pošmykol. Zoe nervózne cukla hlavou. "Pomôž mi! prosil som ju." Aspoň mi trochu pobaľ!!!!!!!!!!" "Zabudni , cukríček",povedala a vyšla s vody."Čože?!" nechápavo som na ňu hľadel. "Bol si milý na pobavenie, cukríček." usmiala sa a prehodila si cez seba uterák. "Ale už si ma prestal baviť. Si ležérny," povedala a odišla. Zostal som stáť ako prikovaný . Ona to nemyslela vážne?! To sa so mnou celý čas len zahrávala?! Samozrejme je tu aj Zafira ale to vyzeralo tak sľubne... Ruka mi klesla. Fén sa sám vypol. Niekoľko minút som v úplnom tichu bol sám zo svojimi myšlienkami. Zrazu do kúpeľne nakukla Zafira. Pozrela na mňa svojimi tmavohnedými očami, a ja som sa rozplýval nad jej vlejúcimi vlasmi a jemnou pokožkou. "To tu vyzerá," skonštatovala pohŕdavo. "Pobalím ti a nachystám ti oblečenie, lebo vidím že to tu nezvládaš, povedala výsmešne" Mykla hlavou a odišla Keď som vyšiel s kúpeľne na posteli som mal oblečenie a v kufri som mal veci uložené v úhľadných kôpkach. No, zmysel pre poriadok má, to je pravda.


Vitajte v antarktíde

Keď som vyšiel z kajuty, všetci už stáli vonku, a loď sa približovala k prístavu, keď sa to tak dá nazvať. Mapka rozdával také čierne ľadviknky alebo opasky kde bolo viac koloniek pre všetko možné. "Tieto špeciálne opasky sú vybavené super silnou baterkou s náhradnými baterkami, nôž, zbraň pre prípad divokých zverí, vysielačka s dosahom 10 km,a ďalšími potrebnými vecmi. Nikdy ich neskládajte." Predral som sa k Zafire a povedal jej: Ďakujem Zafira. Bez teba by som to nezvládol." Ledva prikývla. "O, a ďakujem za tie raňajky, boli výborné. Nieak som na to zabudol, veď vieš, poďakovať sa." Otočila sa že mi niečo povie, ale práve na ňu prišiel rad na ten opasok, tak len pokrútila hlavou, ladne vstala a šla. Keď si ho pripla vyzerala ako skutočná drsná agentka . Postupne som prišiel na rad ja,a loď akurát zakotvila. So záujmom by som preskúmal ten opasok, čo mi dali, ale Mapka zavelil odchod . Tak sme všetci spoločne vstúpili na bielu,nekonečnú a večne zamrznutú Antarktídu.


Problém so skútrami

Luke sa striasol od zimy. Bol dobre oblečený, ale to nezabránilo zime prejsť cez oblečenie. Zato Zafira bola, ako vidno otužilá. Už kráčali dobrú hodinu, keď sa Mapka zastavil. Niečo ťukal do GPS-ky a nadával. "Nieaký problém?" spýtala sa ho Zafira. "No mali nás tu čakať skútre,"povedal neisto. "Tak aspoň rozložíme oheň a zohrejeme sa,"navrhla. Mapka len prikývol. "Panstvo, ždržíme sa tu, lebo čakáme na skútre. Takže rozložte oheň a pohodlne sa usaďte. Každý si sadol a niektorí sa sa snažili urobiť oheň. Po neúspešných pokusoch prišiel Jayden a oheň urobil. Všteci sa na neho vďačne usmiali, a vybaľovali ľahké jedlo. Mariana si sadla k Zafire. "Je tu riadna kosa,"poznamenala." "To vieš, sme na antarktíde . Je tu tak -30. Ale som dosť naobliekaná." "Vôbec tak nevyzeráš, skôr v tej kombinéze chudšie. Ja vyzerám ako cibuľa." Jayden zatiaľ pripravoval jedlo, a teplé ho donieslol Zafire a Mariane. "Ja si urobím sama , ďakujem, "odmietla Zafira. "Ale daj si, ja urobím aj viac, "núkal ju . "Tak fajn," usmiala sa . Luke si sadol ku nim a dal sa do opekania klobásy.

Marianin pohľad

Vyzerám fakt ako cibuľa. Zato Zafira sa navliekla do kombinézy a vyzerá štíhlo. Ale nezávidím jej. Je to moja priateľka. Neviem prečo sme zastavili, Zafira že nieaké skútre majú prísť. Ale sedíme tu už 2 hodiny a nič neprišlo. Zafira sa chvíľu bavila s Mapkom a potom rozhodne vyhlásila: "Panstvo, naskytá sa nám problém. Skútre ako hlavná časť dopravy k nám nemôžu doraziť. Takže som vymyslela plán. Rozdelíme sa a nájdeme najbližšiu dedinu. Tam sa stretneme, povedzme že o 14:30. Rozdeľte sa po troch a môžeme ísť.

Lukov pohľad

Zrejme zošalela. Ako chceme .. ale to je jedno. Ak sa tomu museli podrobiť všetci, musím aj ja. Som v skupinke s Johnom a nieakou Suzannou. Ach jaj. Chcel som ísť zo Zafirou, ale tá ide s Marianou a Jayom. Nemám ho moc rád. Neviem prečo. Tak som odišiel s Johnom a triasol sa od zimy. Máme vysielačky, takže komunikácia nebude problém, ale kde chceme v tejto bohom zabudnutej krajine nájsť civilizáciu, to nechápem. Prekladám nohy. Ľavá, pravá, a rozhliadam sa okolo seba. Nikde nič len rozľahlá studená pustatina. Je to ako keby niekto omylom vylial bielu farbu na biely výkres. Je to na nespoznanie. Keby som bol v bielom som navždy stratený. "O čom rozmýšľaš," pýta sa ma John. "No vieš, ako sa to celé skončí a tak, " usmial som sa. "Veď sa to ešte poriadne nezačalo" povedal. "Keď som si jeden piatkový večer kráčal po tmavej uličke s výplatou po vrecku, nikdy by ma nenapadlo že skončím tu." Zrazu sa ozval zvuk vysielačky. Zodvihol som to a z reproduktora sa ozvalo: "Luk? prepínam." "Tu je , sme v poriadku , našli ste niečo? Prepínam." " Jayden našiel dedinu, je na kilák odťiaľto, prepínam." Zase ten Jayden sa niečím vyznamenal. No do šľaka. " Kde ste, prepínam" "Vidím ťa ,prepínam" Na pravo od seba som zbadal maličkú postavu ako mi kýve. Odkýval som jej. OK,takže neviem ako to chcú vyriešiť, ale dobre. Keď sme sa konečne dotrepali do tej dediny, boli sme všetci skrehnutí. Domáci nás privítali ako sa patrí, napojili nás a uložili spať. Len som zvedavý, ako vyriešia tú dopravu, ale dobre. Mám stan alebo čo to je spolu s Mapkom , a ešte neviem s akými neznámymi dvoma.

Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.

Info o príspevku Info o príspevku
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8