Nepremožiteľná 34,35,36,37

Spisovateľ/ka: laravita | Vložené dňa: 2. novembra 2015
http://citanie.madness.sk/view-50178.php

Zafira sa vynašla

Ráno som vstal celý doudieraný. Práve nám niekto topil do pece, a ovanul ma mrazivý pán chlad. Rýchlo som sa obliekol a vyšiel som von. Tam stála Zafira v skupinke s niekoľkými domácimi a viedla s nimi rozhovor. Prekvapilo ma, že v ich jazyku. Nič som im nerozumel, tak som vošiel späť do nášho stanu. Tam mladé dievča pripravovalo raňajky. Prišlo mi zle keď som sa na to pozeral. Ale čo už. O chvíľu vošiel Mapka do vnútra celý naradostený. Nič som sa nepýtal a zjedol som jedlo čo sme mali nachystané. Potom sme všetko pobalili a vyšli sme von . Tam už stáli všetci a Zafira začala hovoriť. "Každý vie, aká je situácia s dopravou, preto som navrhla toto: Kúpime si od dedinčanov psie záprahy a tie nám budú slúžiť ako doprava. Ja viem, je to o 90 hladných krkov naviac, ale nemáme inú možnosť. " Niektorí začali šomrať, iný súhlasne prikyvovali hlavou. "No, a teraz vám ukážu ako sa s ovláda záprah." Povedala a zišla ku nám.

Marianin pohľad
Keď mi Zafira oznámila na čo cez noc prišla,bola som nadšená. Aspoň budeme všade rýchlejšie. Ráno sa postavila pred ľudí a oznámia im to. Postrehla som , ako Luk vyšiel zo stanu. Keď Zafira dohovorila , domáci nám ukazovali ako sa ovláda záprah. Dosť mi trvalo, kým som to pochopila. Ale nakoniec som s pomocou Tarzana, ktorý sa smial nad mojou "šikovnosťou" som to dokázala. Teraz Mapka zavelil odchod, a my sme sa pohli s dediny. Na tom záprahu je to úžasne. Zem ti sviští pod nohami a vietor okolo uší. Len neviem prísť na to, ako tie psy donútili aby bežali a ťahali záprah. Zafira je v predu vedľa Luk , potom Mapka, John, Tarzan a ja. Potom sme zastali. Mapka prikázal prehľadať okolie, ale neviem čo tam chcel hľadať, keď tam nebolo nič len niekoľko skál ošľahaných vetrom. Šla som sama, lebo tak sme mali. Najpravdepodobnejšie nič nenájdem. Pozerala som sa po okolí.

Zafirin pohľad
Bola som veľmi rada, že som prišla na tie psy. Prišlo to len náhodne,keď som počula ako vonku brechajú . Domáci boli veľmi milí, dokonca sa sami ponúkli že nás naučia ovládať záprah. Mňa nemuseli, ja to viem, ale ostatných. Samozrejme, nebolo to zadarmo. Ukrojili si to svoj kus s nážho rozpočtu, ale nemohli sme inak. Potom Mapka zavelil odchod, a ja som sa stihla ešte poďakovať domácim za ochotu. Prečo som sa ocitla prvá to nechápem, ale zrejme ma uznali za potencionálneho vodcu. Samozrejme, Mapka stále velil. Po chvíli sme zastavili a mali sme prehľadať okolie. Pustila som sa do toho. Najprv ma nič nezaujímalo . Skaly, ľad, ale potom ma upútal tvar jednej skaly. Bol celkom všedný ale aj tak som podišla k nemu a zaklopala som . Ozval sa dutý zvuk, čož mi prišlo divné. Vrátila som sa po čakan, a vybila som dieru dosť veľkú na to, aby som mohla vojsť dnu. neváhala som ani minútu.


Jaskyňa a prvé stopy

Ocitla som sa v neveľkej jaskyni s hladkými stenami a oblým stropom, končiaca sa tmavým kútom. Privolala som všetkých členov misie a onedlho sme sa všetci spoločne zahrievali . Ledva sme sa do jaskyne natrepali, ale miesto bolo aj pre psov. Veď dobrých ľudí sa veľa zmestí. Mapka zakončil dnešné pátranie ako neúspešné. "Nerozumiem , veď je len 16:00, môžeme pokračovať,nie? " spýtala som sa Mapku. " Je nariadené , kvôli bezpečnosti aby sa začínalo o 9:00 a končilo o 17:00 .Vtedy je teplejšie." "Uhm" bola moja odpoveď. Mapka potom niekoľkým prikázal aby preskúmali jaskyňu a hoc som to chcela urobiť ja, Mariana ma zatiahla do kecov. Nenašli nič jaskyňa nikde nepokračovala .Potom sme sa všetci spoločne najedli. Prešla som s po jaskyni a objavila som niekoľko malých kresbičiek. Boli kreslené uhlíkom ale boli staré a nedalo sa nič rozoznať. Zavolala som Mapku a ten sa snažil rozlúštiť kresby. "Sú staré " šepkal si pre seba " dosť staré". Snažila som sa , ale z niektorých ostali len šmuhy. Keď som po nich prešla prstom, zanechali sivú škvrnu. Šla som ďalej a našla som asi najzachovanejšiu kresbu. Počkať, veď to nieje kresba. Je to rok, rok.... 135 nie, 1484!!! A pod tým iniciály A.C. !!!!! to je rok keď sa Arnold Cos vybral na misiu a tu sú jeho inicály!!!!!!!!!!! Otočila som sa. "Panstvo, túto jaskyňu pred 530 rokmi navštívil Arnold Cos, najslávnejší objaviteľ všetkých čias.

Ďalšie dni a medveď

Ďalšie dni prebiehali v nudnom tempe.Stále sme bývali v jaskyni, tam bolo teplo. Nič sme nenašli, len niektorí členovia poli prechladnutí a Luk mal teploty. Rozhodla som sa ho ísť pozrieť. Bol oblečený prikrývkami až po strop, chudák, a bol bledý ako smrtka. "Ahoj ako sa vedie" usmiala som sa . Pootvoril oči a usmial sa tiež. "Nie, nič nehovor, vysiľuje ťa to, rýchlo som zasiahla. "Nevedela som že si taký chorľavý"začala som podrypovať "O týždeň mám stráž ja, takže ťa budem chodiť kontrolovať." Slabo sa usmial a zavrel oči. Odišla som a pripojila sa k ostatným. Po niekoľkých hodinách neúspešného hľadania sa ozval krik."Pomóc, pomóc kričal niekto a určite mu išlo o život. Zrazu sa na mňa vyskočila Mariana s obrovským medveďom v rukách. Nemala som čas nabíjať pištoľ. Stihla som len vytiahnuť nôž a medveď sa na mňa vrhol.

Johnov pohľad
Zase sme nič nenašli. Je to už 4 deň a stále nič. Unudene som sa pozeral na bielu bielotu keď sa ozval krik a na Zafiru sa vrhol obrovský medveď. Nestihla urobiť nič, len sa tam chvíľu váľali a všade tiekla krv. Všetci stáli ako v šoku, neschopný zasiahnuť. Zafirina ruka sa mihala vo vzduchu a bodala medveďa, ale ten to Zafire nedaroval a ona bola celá krvavá a mala rany po celom tele. Medveďove drápy ostré ako nôž sa jej zabodávali do tela, a s stále nových a nových rán jej vystrekovala krv. Ale ani on na tom nebol lepšie. Zápas trval ani nie 3 minúty, keď vtom sa ozval výstrel a medveď sa zvalil mŕtvy vedľa Zafiry. Vtom zdvihla hlavu , a pozrela sa smerom ku jaskyni. Tam stál Luk s dymiacou pištoľou. Potom sa zviezol na zem. Rýchlo, až priveľmi nato že pred pár sekundami bojovala s medveďom sa zdvihla a pribehla k nemu. "Luk," snažila sa niečo povedať, ale z úst vypľúvala krv. Potom aj ona spadla na bielu zem ktorá sa medzitým zmenila na červenú. Pribehli k nim ostatní a odniesli ich dnu.
Pozrel som sa smerom k medveďovi, pri ktorom kľačal Mapka. Podišiel som k nemu a on mi povedal: To je neuveriteľné John! Ten medveď mal toľko rán, žeby zomrel o pár minút aj sám. Zafira ho teda doriadila. Nikdy som nič také nevidel.

Objav

Zafira sa rýchlo zotavila, a na 5. deň už bola schopná byť na stráži. Hoc mala po celom tele jazvy, bola znova silná ako buk. Ponevierala sa po jaskyni a odprevadila ostatných von.

Zafirin pohľad
Z toho zápasu si veľa nepamätám. Len páčlivú bolesť a potom výstrel. Bol to Luk. Z posledných síl som sa k nemu rozbehla. Snažila som sa mu povedať aby to nevzdal a ostal so mnou, ale všetky sily ma opustili a potom som sa zobudila tu. Vedľa Luka ktorý ma držal za ruku a spal. Okamžite som vstala, ale zobudila som driemajúcu Marianu a tá ma prinútila si zasa ľahnúť.Stále mi opakovala že za to môže ona že sa to stalo, a že kým sa nevyzdraviem, ostanem ležať a ona bude so mnou. Tak ležím už piaty deň a šklbe mnou od nudy. Mapka usúdil že som dosť zdravá, a keďže dnes mám stráž ja, ostala som zase v Snežnej jaskyni. Áno, tak pomenovali túto jaskyňu čo som objavila. Mám za úlohu nachystať teplé a výživné jedlo, starať sa o Luka, dať psom jesť, a zabezpečiť aby divé zvieratá mali odstup. Keď som všetkých odprevadila, sadla som si k môjmu medveďovi vonku a rozmýšľala som. Z neho jeme už niekoľko dní , a vždy sú tu valy mäsa. Budem mať aspoň z čoho urobiť to jedlo. Generátor nám dáva elektrinu, ale máme viac než jeden. Mapka kúpil za výhodnú cenu dva a dva sme už mali. Musím povedať že je trochu nešťastný s toho že sme už týždeň nenašli ani zmienku o nieakom objaviťeľovi, iba to v tej jaskyni. Odrezala som kus mäsa a zadumane som vošla do jaskyne. Vzala som hrniec, a šla som zapnúť generátor. Začal hučať a ja som šla po vodu. Ako v spomalenom filme som uvarila mäso, a nechala ho vrieť. Potom som Lukovi odniesla čaj. Je zdravý, ale simuluje aby, mohol ležať a oddychovať. Keď započul že som prišla, slabo sa usmial a otvoril oči. "No ako, ty môj choráčik?" spýtala som sa ho. Pootvoril ústa a cez pery s mu vydralo niečo ako "fajn". "Doniesla som ti čaj". Vďačne si sadol a dala som sa mu napiť. Keď pil, padol mi pohľad na baterku. "Počkaj, len sa tu trochu poobzerá, lebo som nemala čas to ešte čas urobiť. Schmatla som baterku a šla som do zadnej časti jaskyne. Tam spali niektorí psi. Svietila som po stenách a preklopkávala ich. Nič. Už som chcela odísť, keď som v rohu zbadala otvor asi vo veľkosti líšky. Posvietila som tam ale baterka nedosvietila ďalej . Boli dve možnosti. Ísť po silnejšiu baterku, alebo sa vopchať do otvoru a liezť až po koniec. No a ktorú možnosť by si vybral správny objaviteľ? Ľahla som si a začala sa plaziť. Bolo to dlhé asi 7 metrov a potom to vyúsťovalo niekde. Strop mi tlačil na chrbát, a keby som tu uviazla v živote ma nenájdu. Baterku som zvierala v ľavej ruke a pomaly som sa nohami odtláčala ďalej. S námahou som sa vytiahla do čierno čiernej tmy. Posvietila som baterkou do priestoru a skoro som zhíkla. Nahmatala som vysielačku a vytočila som prvú frekvenciu. "Zafira?"ozvalo sa z vysielačky. "Mariana, príďte všetci do Snežnej jaskyne, je tu niečo, čo by vás určite zaujalo.

Spisovateľov komentár k príspevku

táák po dlhom čase nová časť


Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.

Info o príspevku Info o príspevku
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8