LEN SLOVÁ

Spisovateľ/ka: Paula Donska | Vložené dňa: 9. augusta 2005
http://citanie.madness.sk/view-532.php
5.5. – Piatok

Volám sa Conor Northon a mám šestnásť rokov. Tento denník som si práve teraz začal písať preto, lebo v mojom živote sa udiala zásadná zmena, ktorej poriadne ani nerozumiem. Nikdy som si nemyslel, že to o čom budem písať ma naozaj poznačí, ale mýlil som sa. Som iný. A zapríčinila to ona. Je pol štvrtej ráno. A ja nemôžem spať, lebo ma morí prázdnota.

Bol som na diskotéke. Nič nové pod slnkom, chodievam tam často. Moja mama mi to toleruje (ocko zomrel), nevie aká skazená diera s názvom ,,Extáza,, to je. Bavil som sa s ľuďmi, ktorých poznám z videnia a náhle som sa zarazil.

Zbadal som ju! Miestnosť bola osvetlená chabo, ale aj tak som videl aká je krásna. Stála pri barovom pulte, čosi popíjala. Bola sama. Oblečená vyzývavo. Čierne kožené minišaty. Vlasy, ostrihané na chlapca, boli červené. Mala v sebe čosi...autoritatívne...jedinečné. Naše pohľady sa stretli. Na dlho. Obvykle od takýchto dievčat bočím. Vyzerajú tak ,,ľahko,, , ale ona...Z nej aj na diaľku sršala charizma. Cez naše pohľady to len tak iskrilo. Ešte nikdy sa mi s nikým nič také nestalo. Ako zhypnotizovaný som vykročil priamo k nej.

Zastal som. Naše oči boli stále vpité hlboko do seba. Videl som, že aj ona cíti čosi jedinečné.

Vtedy ma prekvapila. Na tomto mieste sa ide na všetko vždy rýchlo a bez okolkov, ale prečo musí byt taká aj ona...

Z výstrihu si vytiahla balíček s kondómom. Bez slova mi ho ponúkla. Zobral som ho.

,,Poď za mnou,, povedala jasne.

Poslušne som ju nasledoval von z miestnosti a moje vnútro zvierala nervozita. Ale išiel som ďalej. Cítil som sa ako vo sne, všetko okolo mňa sa len tak mihalo, videl som len ju.

Bývala neďaleko. Chúďa, ak vyrastá v tejto štvrti, nie je sa ani čo čudovať, že je taká...

Samozrejme, bola sama doma. Zaviedla ma do svojej izby.

Ladne sa hodila na posteľ a zaujala dráždivú pózu na boku. ,,Si chutnučký,, skonštatovala s vážnosťou.

,,Ešte som to nerobil,, dostal som zo seba.

Chladne sa pousmiala a ja som si uvedomil, že som z nej temer vydesený.

,,O to vzrušujúcejšie,, podotkla.

Vstala a pristúpila ku mne. Chytila ma za tylo a vášnivo ma bozkávala. Pritisol som sa k nej a za chvíľku sme boli na posteli.

Bolo to...rýchle. Ale aj tak som zažil širokú škálu vzrušujúcich pocitov, ktoré ani nedokážem popísať.

Ležal som vedľa nej skrehnutý. Bože, bojím sa jej? Je taká sebavedomá.

,,Volám sa Conor,, predstavil som sa.

,,Tory,, povedala.

Pozrel som sa na hodinky. Sadol som si a obliekal sa. Vstal som a zadíval sa na ňu. Čakal som, že čosi povie.

,,Bolo to nezáväzné,, ozvala sa napokon.

Zovrelo mi hrdlo: ,,Dobre.,,

Vyšiel som von. Domov som sa šuchtal nekonečne dlho. Zalievala ma prázdnota a smútok. Koniec?! Tak skoro? Veď sa to poriadne ani nezačalo. Cítil som v sebe veľkú zmenu. Bohužiaľ k horšiemu.

Mama ešte nespala, lebo ma čakala. Zachytila môj cudný pohľad.

,,Stalo sa ti niečo?,, spýtala sa.

Áno mami - pomyslel som si - Práve ma pretiahlo jedno bizarné dievča a som z toho celý zmätený.

,,Som O.K.,,

Zatvoril som sa do kúpelne a púšťal na seba horúcu sprchu. Akoby som ju chcel zo seba zmyť. Zabudnúť na ňu. Sex bez lásky je naozaj čosi neúplné. Aspoň prvýkrát. Ktosi raz povedal, že každé stvorenie sa po milovaní cíti osamelo. Môžem potvrdiť, že je to pravda.

Zmenil som sa. Už nikdy nič nebude také aké bolo. Prečo bola Tory taká rýchla? Prečo? Žena mojich snov predsa nemôže byť taká krutá.

Och, to sú myšlienky. Asi by som mal zahasiť marihuanu, kým sa z nej nezbláznim.


8.5. – Pondelok

Nedokážem na ňu zabudnúť. Snažím sa na niečo sústrediť, ale aj tak myslím len na ňu. Chcem spať a sníva sa mi o nej. Posledné dni viditeľne blednem. Strácam chuť do jedla.

Mama sa pýta - Čo ta trápi? - A ja zisťujem, že sa s ňou o tom vôbec nedá rozprávať. Že je medzi nami bariéra, o ktorej som ani netušil.


9.5. – Utorok

Som zúfalý. Hľadám ju aj keď ani netuším, ako by som ju oslovil. Do ,,Extázy,, nechodí. Asi som bol pre ňu len zrnkom v piesku jej milencov.


16.5. – Utorok

Stala sa hrozná vec! V škole robíme veľké fyzikálne projekty a každý z nás dostal na pomoc jedného študenta z vyššieho ročníka. Pridelili ku mne Tory Reamonovú! Moju jednonočnú milenku! Bože...ona je ešte k tomu o rok staršia...Sadla si so mnou do spoločnej lavice.

Tvárila sa, akoby ma nepoznala. Vôbec som ju nevyviedol z miery. Zatiaľ čo ja sa pri nej nevieme zbaviť neznesiteľného napätia a mám pocit, že sa neustále červenám. Ruky sa mi v jej prítomnosti chvejú a mám sucho v ústach.

Chcel by som jej povedať toľko vecí...Ktovie či aj ona má aspoň z trošky podobné pocity ako ja. Vyzerá, akoby nič necítila, ale to predsa NIE JE MOZNE!

Je toto skutočnosť? Byť pri nej pre mňa znamená utrpenie. A mám to vydržať celé dva týždne. Cítim sa ako malé bezbranné zviera lapené do pasce!


20.50 – Sobota

Som...je mi zle! Myšlienky na Tory som po nociach zaháňal marihuanou, ale tá už akosi nezaberá. Asi som to s ňou prestrelil. Po ,,Extáze,, sa pohyboval akýsipochybne vyzerajúci chlapík. Stopol sa pri stole, za ktorým som sedel ja.

,,Hej mladý,, zhúkol , ,,vyzeráš dosť skľúčene. Nechceš niečo čo by ťa postavilo na nohy? Ha?,,

Bol to nejaký biely prášok, už si ani nepamätám názov. Keď som ho vdýchol, sprvu som mal pocit, že mi praskne hlava, ale o chvíľku sa vo mne rozliala radostná eufória.

Drogy moc neuznávam, ale raz ma to určíte nezabije. Chlapík na mne pekne zarobil, no nech si nemyslí, že odteraz som jeho stály zákazník.

Účinok už zmizol, momentálne mi je zle. Zvracal som. Zobudil som tým mamu. Myslím si, že som chytil chrípku. Chudera, už je úplne mimo hry!


31.5. – Streda

Ten projekt nám nejde dokončiť. Profesor nám dal čas. To znamená týždeň múk navyše vedľa Tory.

Dnes sme boli v triede už iba my dvaja. Sami. Ani profesor nemal nervy čakať, kým to dáme dokopy. Vtedy ma konečne oslovila.

,,Prečo si taký nervózny?,, spýtala sa zrazu. ,,Niekedy mám pocit, že sa pri mne ideš zblázniť.,,

,,Máš víziu,, odbil som ju.

Ale ona trvala na svojom. Celý týždeň rezervovane mlčala a teraz z čista jasna chcela, aby som jej vysvetlil svoje pocity.

Začínam mať predtuchu, že je občas rovnako zmätená ako ja.

Dopadlo to zle. Pohádali sme sa. Vybuchol som na ňu a zúrivo som si vylial srdce. Nakričal som na ňu, že od nej bolo jej počínanie nefér. Bola sebecká! Veď vedela, že som panic. Ona, ako skúsená, to nikdy nemala dopustiť. Mala tušiť aké následky to bude mať. Ako ma to zraní, lebo...lebo...lebo čo?

Nevedel som, čo k nej vlastne cítim. Preto som zmĺkol. Oči ma štípali a modlil som sa, aby som sa nerozplakal. Nemôžem sa predsa prejaviť ako totálny zbabelec pred ženou, ktorú...(milujem?)

,,Takže ty po mne ešte stále túžiš?,, spýtala sa ma krotko, keď som sa upokojil.

Dala mi nepriamo najavo, že aj ona po mne.

Nechcel som, aby to znova vypálilo takto, ale aj tak som sa pristihol ako jej zreteľne hovorím:

,,Zajtra som sám doma. Ak chceš, príď za mnou. Budem ťa čakať.,,

Nechal som ju tam stáť a vyšiel som von. V prázdnej školskej chodbe som sa rozplakal. A prečo? Neviem. Asi preto, že nevieme byť spolu ani bez seba.

P.S. - Musím si to priznať. Moje predsavzatie o tom, že drogy budú mimo mňa, stroskotalo. A ani neviem, ako som to dopustil. Dnes ráno som vstal a prvé na čo som myslel bolo to, či budem mať večer za čo fetovať. Tory mi napadla až potom.

SOM ZÁVISLÝ!


1.6. – Štvrtok

Prišla za mnou. Počítal som s tým. Znova sa to udialo bez slov.

Proste sme vhupli do postele a bolo to ešte vášnivejšie ako prvýkrát.

Ktovie aké to je maznať sa s niekým po milovaní. Pretože ani teraz som to nezistil. Hneď ako sme skončili, obliekla sa a odišla.

Uvedomil som si, že našej komunikácii prekáža iba jeden jediný fakt, s ktorým sme sa oboznámili hneď na začiatku. A ten znie - Bude to nezáväzné - Veta, ktorá nám zabraňuje zostať čo i len o minútu dlhšie, keď sa odbavíme.

Ale...vyhovuje nám to takto?!


3.6. – Sobota

Mne už fakt šibe! Miesto toho, aby som sa od nej snažil odpútať, lebo ma ubíja, ja ju balím! Bola v ,,Extáze,,. Oblečená neuveriteľne sexy ako vtedy.

Bol som taký sfetovaný, že som pred ňou tancoval ako nejaký ľahký chlapček. Zvádzal som ju ako najatý. Ona to, ako vždy, zobrala s pokojom. Proste ma odtiahla na záchod a vyhovela mi.

Prečo to robí? Hmm...čím ďalej, tým viac si myslím, že je z nás rovnako zúfalá ako ja.

P.S. - Mám v sebe jasnejšie - Milujem ju - To asi nie je to najšťastnejšie čo sa mi mohlo prihodiť.


9.6. – Piatok

Znova som sa na diskotéke votrel do jej pozornosti. Chcel som s ňou byť. S mojou láskou.

Zasa bola sama doma aj keď bola noc. Jej rodičia sa o ňu asi moc nestarajú. Možno preto je taká uzavretá.

,,Budeme trocha experimentovať,, oznámila mi lakonicky.

Vyzliekla ma a priviazala o stoličku! Robila so mnou neuveriteľné veci. Vložila do toho aj trocha drsnosti. Asi preto, aby mi dala dôvod z nášho vzťahu vycúvať. Zrazu prestala. Netuším, čo jej prebehlo hlavou, ale pozrela mi do očí a temer vystrašene sa ma spýtala:

,,Som ešte stále tvoja jediná žena?,,

,,Áno,, šepol som.

Obdivujem jej schopnosť vyvolať mi na tele zimomriavky.

Po mojej odpovedi, akoby sa upokojila. Ďalej pokračovala jemnejšie. Bol to doposiaľ najväčší prejav citov aký som u Tory zbadal.

Vtedy som si uvedomil do akého čudesného vzťahu sme sa zaplietli. Je to takmer psycho-sexuálny vzťah. Čím ďalej ho udržujeme, tým viac nás ohrozuje. Raz nás oboch načisto zničí. Myslím, že už čoskoro. Je to desivé, že to čo iných obohacuje, nás kruto a pomaly zabíja.

Spoznal som Tory, dievča, ktoré som nikdy nepočul smiať sa a začal som fetovať. Moje zdravie je stále podlomenejšie. Zomriem a je mi to jedno. Miloval som sa s Tory štyrikrát, ale aj tak som nikdy nemal pocit, že mi patrí. Môj život stratil zmysel.

A za to všetko môže jeden nevydarený začiatok.


12.6. – Pondelok

Stál som pred tabulou. Tory bola vedľa mňa rozprávala o našom projekte.

Bolo mi strašne zle. Asi som si pred vyučkom dal priveľkú dávku. Hlava sa mi nepríjemne zakrútila a zacítil som, že sa mi z nosa pustila krv.

Tory zmĺkla. Vtedy sa mi podlomili kolená a spadol som na dlážku.

Zbadal som nad sebou Torynu tvár. Vyzerala vydesene! Potom som omdlel.

Teraz som doma. Ležím v posteli a mám zlú predtuchu, že moja mama sa už dovtípila, že som feťák. Musím sa pripraviť na to, že ma čaká psychológ a potom pravdepodobne odvykacia kúra. Behá mi z toho mráz po chrbte.

P.S. - Stále neviem zabudnúť na Torynu tvár, keď som ležal na zemi. Jej na mne azda naozaj záleží!


13.6. – Utorok

Mal som pocit, že sa mi sníva. Prišla ma navštíviť Tory. Priniesla mi čokoládu!

Bola bledá a znova som v jej očiach videl jasné pohnútky. Sadla si na okraj mojej postele. Najprv na mňa iba smutne hľadela. Videl som na nej, že mi chce povedať dôležité veci...Ale nevie ako začať.

,,Tak hovor,, posúril som ju.

,,Conor,, začala neisto, ,,pamätáš sa, čo som ti povedala na začiatku? Nechcela som, aby to bolo záväzné. Zrušme to Conor, veď ja ta...Nikdy si mi nebol ľahostajný, iba som presne nevedela ako ma berieš ty. A nedokázala som sa od teba odpútať. Rozumieš? Proste sa porozprávajme a...,,

A tak sme sa rozprávali. Prvýkrát odkedy sa poznáme. Náš rozhovor trval dlho. Konečne sme si odhalili všetky svoje pocity a to čo je medzi nami sa náhle akosi vykryštalizovalo. Odvážil som sa jej povedať, že ju ľúbim. Ona to prijala s úsmevom. Objali sme sa! Dohodli sme sa, že spolu chodíme.

Držal som ju v náručí a prvýkrát som pocítil, že je moja. Náznak obojstrannej deštrukcie zmizol. Navždy sa vytratil. Náš vzťah získal nádejnú budúcnosť.

Uvedomil som si, že nás ničilo iba jedno. Chýbal nám tento úprimný rozhovor. Ale zdá sa, že už je všetko v poriadku.

A stačili nám k tomu len slová...


KONIEC

Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.


Komentáre k literárnemu príspevku

Usporiadať: Prejdi na stránku:
8 bodov
tak som sa konecne dockal spravneho konca :))) dobre sa to citalo... taka prijemna poviedka pre nestastne zamilovanych... a to som aj ja takze ti dam o bod viac ako som povodne planoval :))) (je neuveritelne ako sam seba dokazem priviest k vyssiemu hodnoteniu:)))  
Spisovateľ/Autorbimbo693 Pridané dňa2. januára 2007 13:37:55
Aššurballit
...no...napisane gut..z tych co som od teba cital..najlepsie... ...nieco ako modreny werther...usmev... ...ale ako niektore veci vo mne vyvolavali usmev...vidiet ze nie si chlap... ...a nejak som ti to neuveril... ...inak nemam rad ked sa pouzivaju anglicke mena...neviem naco... ...akoze ziaden nacionalizmus...ale pride mi to trapne ked kazdy netovy autor pise tak...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa28. októbra 2005 13:27:14
Okej, mne pridu trapne slovenske mena a tiez to, ze by islo o zname slovenske prostredie...zatial co ja mam vsetko sustredene v uplne fiktivnom meste.  
Spisovateľ/AutorPolly Donska Pridané dňa28. októbra 2005 13:32:11
Aššurballit
...ja chapem...ale mohla si dat francuzske nemecke ceske finske svedske...atd... ...preco vzdy anglicke?...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa28. októbra 2005 13:34:36
Skor ide o nahodu, ze su tu len poviedky s takymi menami. Mne je to viac menej jedno...Mam doma poviedku s hlavnym hrdinom Pierrom (francuzske) a potom jednu babu v jednej, ktora je Elsa (nemecke) a dve sa najdu aj so slovenskymi...ale tie sa mi, co ja viem,nepacia, na slovenske mena proste nie som;)  
Spisovateľ/AutorPolly Donská Pridané dňa28. októbra 2005 13:37:43
Nina Nevska niniw
... alebo nejake asyrske ...  
Spisovateľ/AutorNina Nevska niniw Pridané dňa28. októbra 2005 13:35:51
Aššurballit
...alebo...kludne aj grecke rimske indicke cecenske ruske gruzinkse madarske...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa28. októbra 2005 13:37:31
V niektorych momentoch mi to pripominalo Sin City Mesto Hriechu...v takom tom mladsom vydani ale podobny prejav. Dost dobre!  
Spisovateľ/AutorPetka Pridané dňa14. septembra 2005 10:15:57
Usporiadať: Prejdi na stránku:
Info o príspevku Info o príspevku
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8