Nádej lásky časť 10-11

Spisovateľ/ka: SašaA | Vložené dňa: 21. mája 2007
http://citanie.madness.sk/view-5556.php

10. časť

„Stalo sa niečo? Prečo nejdete dnu?“ opýtala sa Rosario Jazmin.

„Myslím, že otec má veľa práce, nebudem ho vyrušovať, nemusíte mu hovoriť, že som tu bola,“ a vybehla z agentúry šokovaná, nevedela si vysvetliť to, čo počula. Jej otec chce zabiť Luisa Miguela. Ale prečo a čo s tým má spoločné Eugenia? Rozhodne o tom musí zistiť viac.

O chvíľu vyšiel von Juan, ale nezbadal ju, nastúpil do auta a odišiel. Jazmin sa rozhodla, že ho bude sledovať, stopla si taxík a kázala taxikárovi sledovať Juanovo auto. Sledovala ho až na opustené pobrežie, kde boli kríky, stromy a kamene, takže ju nebolo vidieť, ale keď prišla bližšie, dobre počula rozhovor.

„Tak som tu, prečo si sa chcel stretnúť?“ opýtala sa Eugénia. Zdalo sa jej zvláštne, že sa s ňou Juan chcel stretnúť na takomto nezvyčajnom mieste.

„Chcem, aby si podrobne poznala môj plán. Inak ja všetko v poriadku? Eduardo ani Luis Miguel netušia, že nie si tehotná?“ opýtal sa jej Juan.

„Nie, nato sú príliš hlúpi, nikdy by ich to nenapadlo. Tak čo mám teda robiť?“

„Nie je to nič zložité, už som najal niekoľkých mužov ktorým dôverujem, bude to vyzerať, že vás prepadnú, keď pôjdete na svadobnú cestu a Luisa Miguela unesú. Budeš musieť veľmi dobre predstierať pred políciou, že si zúfalá. Keď potom nájdu jeho telo, nikto ťa nebude podozrievať,“ vysvetlil Juan svoj plán. Bol si istý, že to všetko do detailov premyslel a určite to vyjde, už to bolo len na Eugenii a na tom, aká dobrá je herečka. Ak by sa len trochu pomýlila, celý plán by bol zničený.

„Dobre, súhlasím. A čo Jazmin? Netrápi ťa čo s ňou bude, je predsa do neho zamilovaná,“ Eugenii sa ten plán páčil, ale obávala sa, či to nebude komplikovať Jazmin. Nevedela, či sa už vzdala a nemohla ani tušiť, že Jazmin odhalila ich plány.

„Bude sa s tým musieť zmieriť. Teraz by si už mala ísť a nemali by sme sa už nejaký čas stretávať, ani si telefonovať, aby nikto nezistil, že sa poznáme,“ upozornil Juan Eugeniu a odišiel.

Eugenia sa vrátila na haciendu, aby sa starala o prípravy na svadbu, keďže Luis Miguel to úplne ignoroval. Hneď pri dverách ju zastavil Eduardo a opýtal sa jej:

„Kde si bola, Eugenia?“

„Tak teraz ťa už zaujíma kde chodím? Doteraz si na mňa kašľal.“

„To nie je pravda, robíš tu cirkus okolo svadby, chceš aby sme sa tu všetci starali iba o to a našu prácu nechali tak a len tak si niekam odídeš,“ Eduardo nemal dobrú náladu, už mu tie problémy okolo svadby liezli na nervy a preto z toho obviňoval Eugeniu, ktorá by chcela mať veľkú svadbu, pričom Eduardovi by sa páčilo, keby okolo toho nerobili až taký rozruch, veď Sofia zomrela len pred pár mesiacmi.

„Nemusím tu trčať celé dni, to by som sa zbláznila, išla som sa iba prejsť, čo je na tom.“

„Nič, neviem prečo sa hneď takto urážaš.“

„Hovoril som s Rosario, povedala mi, že si ju požiadal o ruku a že súhlasila,“ povedal Luis Miguel Fernandovi.

„A kde si sa s ňou stretol?“ prekvapil sa Fernando.

„Išiel som za Juanom, chcel som si s ním niečo vybaviť, ale stretol som tam Jazmin a zase sme sa pohádali.“

„Čo si chcel od Arciniegasa?“

„Ani neviem, skrátka som chcel, aby mi niečo vysvetlil.“

„Prečo mi nikdy nepovieš kvôli čomu ho tak veľmi nenávidíš?“

„Juan Arciniegas je odporný vrah, zdá sa ti to málo?“

„A odkiaľ berieš tú istotu, že je to tak? Koho podľa teba zabil?“

„To je jedno, ty si myslíš, že si všetko iba vymýšľam, ale raz ti dokážem, že mám pravdu. Mal by som už ísť, mám ešte prácu,“ Luis Miguel bol nahnevaný, pretože mu skoro nikto neveril, keď hovoril, že Juan je zločinec. Myslel si, že Fernando ani trochu neverí tomu, čo mu o Juanovi hovoril, ale celkom to chápal, pretože Fernando ani netušil čo sa stalo, keď bol Luis Miguel ešte malý a on mu to ani nechcel hovoriť, preto chcel radšej odísť.

„Len si choď, raz mi vysvetlíš, čo vlastne proti Arciniegasovi máš,“ povedal Fernando.

„Možno raz.“

Jazmin bola vystrašená z toho, čo sa dozvedala. Už dlhší čas si síce myslela, že jej otec je zločinec ale nikdy by ju nenapadlo, že je až taký zlý, aby sa spojil s Eugeniou. Aj keď stále tvrdil, že Rivadeneirovcov nenávidí, ale Luisa Miguela asi nenávidí viac. Jazmin by rada vedela prečo, ale to teraz nebolo podstatné. Luis Miguel je rozhodnutý sa s Eugeniou oženiť a netuší, že všetko je pasca. Eugénia ani nie je tehotná a Luis Miguel sa s ňou chce oženiť kvôli dieťaťu, ktoré ani neexistuje. Jazmin uvažovala, čo bude teraz robiť, keď už pozná otcove plány. Vedela, že musí Luisa Miguela upozorniť, nemôže dovoliť, aby sa mu niečo stalo, tak sa mu rozhodla zavolať mu do práce, ale zdvihol to Fernando.

„Musím okamžite hovoriť s Luisom Miguelom.“

„Nie je tu, pred chvíľou niekam odišiel,“ povedal jej Fernando.

„Asi so mnou nebude chcieť hovoriť, ale povedzte mu, že som volala a je to veľmi dôležité,“ povedala Jazmin a zložila. Skúsi mu ešte zavolať neskôr. Chcela rozmýšľať aj o inom pláne pre prípad, že jej Luis Miguel neuverí, čo bolo dosť pravdepodobné. Najlepšie by bolo, keby vedela o otcovom pláne ešte viac a tak sa rozhodla, že pôjde za Felipem, jedným z Juanových zamestnancov, o ktorom vedela že nie je ako ostatní. Felipe pracoval v Juanovej ochranke len preto, že sa musel starať o rodinu a potreboval peniaze, ale nebol to taký zabijak ako ostatní, tak ho chcela požiadať o pomoc.

„Čo potrebujete, seňorita Jazmin?“ opýtal sa Felipe, keď za ním prišla.

„Je to veľmi dôležité, musíš mi sľúbiť, že o tom nikomu nepovieš.“

„Samozrejme, môžete sa spoľahnúť. Tak o čo teda ide?“

„Náhodou som sa dozvedala, že môj otec chce dať zabiť jedného muža a že tým poveril niekoľko tvojich kolegov, chcem aby si mi o tom zistil niečo viac,“ vysvetľovala Jazmin.

„Nerozumiem vám.“

„Nechcem aby sa tomu mužovi niečo stalo, chcem ho zachrániť,“ Jazmin dúfala, že jej Felipe pomôže, pretože sama nemôže nič urobiť.

„A prečo nejdete na políciu?“

„Pretože aj on je policajt a nebude mu veriť.“

„Dobre, pomôžem vám, zistím od kolegov, čo sa bude dať a budem vás informovať,“ súhlasil nakoniec Felipe.

„Kým si tu nebol, volala Jazmin a chcela s tebou hovoriť,“ povedal Fernando Luisovi Miguelovi, keď sa vrátil do kancelárie.

„A čo chcela?“

„To neviem, ale tvrdila, že je to veľmi dôležité. Mal by si jej zavolať.“

„V žiadnom prípade, nezaujímajú ma jej výmysly,“ povedal Luis Miguel. Vôbec nemal náladu sa s Jazmin rozprávať, najmä po ich stretnutí dnes ráno. Netušil prečo mu mohla volať, ani ho to nezaujímalo, chcel mať od nej už navždy pokoj.

„Stále ju ľúbiš však?“ spýtal sa Fernando, aj keď na ňom videl že áno, a preto je veľmi zmätený, lebo jej neverí. Fernando nevedel, čo si má o tom myslieť, pretože Jazmin sa mu nezdala byť taká zlá, ako o nej Luis Miguel za posledný mesiac hovoril.

„Na tom nezáleží, oklamala ma, mal by som ju nenávidieť a navyše o dva dni sa ožením s Eugeniou,“ odpovedal mu Luis Miguel.

„Nemal by si to urobiť, s Eugeniou nebudeš šťastný, mal by si zrušiť svadbu, aj keď je to už na poslednú chvíľu,“ práve vošla do kancelárie Eugénia. Počula, čo Fernando povedal a nahnevalo ju to a skríkla ma neho:

„Čo to má znamenať? Prečo radíš Luisovi Miguelovi aby zrušil svadbu?“

„Prepáč mi, viem že ma to toho nič nie je, ale vaše manželstvo bude omyl,“ povedal jej Fernando. Jasne jej dal najavo, že jej nedôveruje.

„Rozhodol som sa a nezmením svoje rozhodnutie,“ povedal Luis Miguel a Fernando cítil, že je tam asi navyše a tak odišiel.

„Prečo si sem vlastne prišla? Zase chceš, aby som ti pomáhal s prípravami? Prepáč Eugénia, ale na to ja naozaj nemám čas!“ povedal jej na rovinu Luis Miguel, ktorého Eugeniina návšteva vôbec nepotešila. Mal za sebou už aj tak dosť zlý deň a nechcel si ho ešte viac pokaziť ďalšou hádkou s Eugeniou.

„Neprišla som preto, jednoducho som ťa chcela vidieť.“

„Chceš ma kontrolovať alebo čo?“ vykríkol Luis Miguel. Práve vtedy zazvonil telefón, Miguel zdvihol, volala Jazmin:

„Luis Miguel to som ja, chcem s tebou hovoriť.“

„Nemám čas ani náladu na tvoje nezmysly.“

„Prosím ťa, iba na chvíľu, je to veľmi dôležité.“

„Nezaujíma ma to, chcem mať od teba už raz a navždy pokoj!“ kričal Luis Miguel a nahnevaný zložil.

„S kým si to hovoril?“ opýtala sa Eugénia.

„S kolegom, nešlo o nič dôležité.“

„Nesprávaj sa ku mne ako k hlupani, ja som nespadla s čerešni Luis Miguel, viem, že si hovoril so ženou, bola to Jazmin, však?“

„Nemusíš byť preto hysterická! Dobre si počula, čo som jej povedal.“

„Ja sa iba bojím, že ma opustíš kvôli tej potvore!“ Eugenia mala naozaj obavy, že si to Luis Miguel na poslednú chvíľu rozmyslí a neožení sa s ňou, aj keď už ostávali do svadby iba dva dni, stále sa mohlo všetko zmeniť. Luis Miguel ale nemal v úmysle svadbu zrušiť, bol pevne rozhodnutý a tak sa snažil Eugeniu upokojiť:

„To sa nestane Eugénia, s tou ženou už nechcem mať naozaj nič spoločné.“

„Čo sa ti stalo Jazmin, prečo sa mi vyhýbaš? Zase sa pre niečo hneváš?“ opýtal sa Juan.

„Nie, len chcem mať od teba pokoj,“ povedala mu Jazmin. Vyhýbala sa mu preto, že po tom, čo sa o ňom dozvedela, ho nechcela ani vidieť a nemala náladu rozprávať sa s ním, keď mu nemohla vykričať do tváre, že je odporný vrah a všetko čo si o ňom myslí.

„Muselo sa niečo stať. Už mi vôbec nedôveruješ?“

„Dôverovať ti? A prečo? Veď ani ty mi vôbec neveríš,“ Jazmin sa zdalo absurdné, že od nej chce, aby mu dôverovala, už nikdy mu nebude veriť a preto odišla. Potom prišiel Sebastian a opýtal sa Juana:

„Čo, zase ste sa pohádali?“

„Nie! Nechápem čo je s ňou, dnes sa správa nejako čudne, asi to bude preto, že sa Arizza bude ženiť,“ Juan netušil, čo je príčinou tohoto Jazmininho správania, veď už niekoľko dní sa nehádali, ale to bolo asi preto, že sa skoro vôbec nerozprávali.

„Porozprávam sa s ňou,“ povedal Sebastian a išiel za Jazmin do jej izby.

„Čo sa deje Jazmin? Zdáš sa mi nejaká nervózna,“ opýtal sa jej.

„Všetko je v poriadku strýko, nerob si starosti.“

„Ide o to, že Luis Miguel sa tento týždeň ožení s Eugeniou?“

„Luis Miguel ma už nezaujíma , ide o otca.“

„A čo je s ním, opäť ste sa pohádali?“

„Tento krát nie, myslím si, že má pomer s Eugeniou,“ Jazmin vedela, že Sebastianovi môže veriť a tak sa rozhodla, že mu povie, čo o otcovi zistila, možno jej bude vedieť poradiť.

„Čože? O čom to hovoríš? Ako si na to prišla?“

„Iba náhodou, dnes som za ním išla do agentúry a počula som ho s ňou telefonovať.“

„Myslím, že sa mu vždy páčili dcéry Eduarda Rivadeneiru, ale veď Eugenia sa má vydať za Luisa Miguela,“ Sebastian bol prekvapený, nechápal, čo môže Eugenia vidieť na Juanovi, ktorý je od nej oveľa starší, hlavne keď sa má o pár dní vydávať za Luisa Miguela a Juan je okrem toho nepriateľom jej rodiny. Sebastian Eugeniu takmer nepoznal, ale dobre poznal svojho brata, ktorý by bol schopný využiť Eugeniu na to, aby sa pomstil Eduardovi a Luisovi Miguelovi, tak ako to pred rokmi spravil aj so Sofiou.

„A to ma trápi najviac, neviem aké má Eugenia plány s Luisom Miguelom, keď sa stretáva s otcom,“ Jazmin dobre vedela, aké má Eugenia plány, ale nechcela Sebastianovi povedať úplne všetko.

„Teda predsa je v tom Luis Miguel, chceš mu to povedať, aby sa k tebe vrátil?“

„Už ani nedúfam, že by sa ku mne vrátil, len nechcem, aby ho Eugenia podvádzala, ale on mi nebude aj tak veriť, prosím ťa nepovedz otcovi, že o tom viem.“

„Neboj sa, nič mu nepoviem.“

„Myslím si, že by si sa nemal oženiť,“ presviedčal Franco Luisa Miguela, ktorého mal rád ako vlastného syna, veď sa staral o neho už od malička, sám sa nikdy neoženil a nemal vlastné deti, celý život teda venoval starostlivosti o syna svojho najlepšieho priateľa a preto chcel, aby bol Luis Miguel šťastný.

„Všetci ma presviedčate, aby som si ju nevzal, povedz mi Franco, čo máte všetci proti Eugenii?“ opýtal sa ho Luis Miguel, ktorému už liezlo na nervy, že ho všetci presviedčajú.

„Ja nemám proti Eugenii nič, ale nie je spravodlivé, aby ste ty, Eugenia a vaše dieťa žili v klamstve. Neľúbiš Eugeniu a nikdy nebudeš.“

„To máš pravdu, nemyslím si, že sa do Eugenie zamilujem, ale svoje rozhodnutie nezmením, nemôžem jej to urobiť.“ Vtedy mu zazvonil mobil, Luis Miguel zdvihol a skríkol: „Jazmin prečo mi konečne nedáš pokoj?“

„Pretože Eugenia sa tajne stretáva s mojim otcom, podvádza ťa, nesmieš si ju vziať.“

11. časť

„Si úplne šialená Jazmin, prestaň s tými nezmyslami!“ kričal Luis Miguel.

„Viem to určite, Eugenia ťa nemiluje, chce ťa zabiť,“ Jazmin sa mu snažila vysvetliť situáciu a neuvedomovala si, že to, čo tvrdí, musí pre neho znieť naozaj šialene, keďže on Eugenii dôveroval a Jazmin vôbec nie.

„Čože? Toto je ale už naozaj smiešne.“

„Nie Luis Miguel, počula som, ako sa dohadovala s mojím otcom.“

„Tak už dosť, len Juan by ma dokázal zabiť a ty mi stále ubližuješ s tými somarinami, ale Eugeniu z toho vynechaj!“ nahnevaný zložil. Franco sa ho opýtal:

„Prečo ti volala?“

„Neuveriteľné, kam je až schopná zájsť, aby zabránila mojej svadbe, tá ani nie je normálna!“

„Čo ti povedala že ťa tak veľmi nahnevala?“

„Naozaj neviem, kde na tie nezmysly chodí, povedala, že Eugenia sa spolčila s Juanom a chcú ma zabiť, to je už úplne šialené, ako si vymýšľa,“ Luis Miguel vôbec ani nepomyslel na to, že by Jazmin mohla mať pravdu, myslel si, že sa zbláznila, alebo že má ešte nejaký plán, ktorý on nepozná.

„Áno, to vôbec nedáva zmysel, nechápem tú Jazmin.“

„Je to riadna potvora, netuším čo má v pláne, prečo tvrdí že ma miluje, keď som už dávno odhalil jej hru.“

„Možno ťa naozaj miluje,“ pripustil Franco, nenávidel síce Juana možno aj viac ako Luis Miguel, keďže on ho celý život učil, že má nenávidieť Juana a pomstiť sa mu, ale Jazmin vôbec nepoznal, takže nemal nič proti nej. Aj keď neveril tomu, čo tvrdila o Eugenii, radšej by Luisa Miguela videl s Jazmin ako s Eugeniou.

„Ale prosím ťa Franco, Arciniegasovci nie sú schopný lásky, ty to dobre vieš,“ povedal Luis Miguel, ktorý bol o tom naozaj presvedčený.

Keď sa rozlúčil s Francom a on odišiel domov, Luis Miguel bol veľmi unavený a chcel si ísť ľahnúť. Pred dverami jeho izby ho však zastavila Eugenia a opýtala sa ho:

„Prečo si za mnou neprišiel, keď si sa vrátil?“

„Vôbec sa mi nechcelo.“

„Dúfam, že zajtra už nepôjdeš do práce,“ začala Eugenia s témou, s ktorou Luisa Miguela vždy rozčúlila. Hoci Luisa Miguela neľúbila, túžila po tom, aby sa jej viac venoval, aby bola pre neho dôležitejšia ako jeho práca, ale Luis Miguel sa o Eugeniu vôbec nezaujímal a povedal jej:

„Pôjdem, tu nemám čo robiť a v práci ešte musím dokončiť nejaké prípady predtým, ako odídeme na svadobnú cestu.“

„Tak dobre, nechcem sa s tebou hádať, chcem byť dnes v noci s tebou.“

„Nechcem ťa uraziť, ale som veľmi unavený a byť dnes s tebou je to posledné čo chcem,“ Luis Miguel povedal Eugenii to, čo si naozaj myslel. Potom vošiel do svojej izby a Eugeniu nechal stáť na chodbe.

Neskoro večer telefonoval Felipe Jazmin:

„Musím sa s vami čo najskôr stretnúť, už som zistil, čo ste chceli.“

„Dobre, ale nepôjde to zajtra? Už je neskoro,“ povedala Jazmin, lebo vedela, že dostať sa v noci z domu nie je ľahké, táto hacienda už pre ňu bola ako väzenie.

„Najlepšie by to bolo hneď, zajtra nemôžem odísť z práce, aby som nevzbudil podozrenie,“ Felipe trval na stretnutí teraz v jeho voľnom čase, pretože si uvedomoval, že keď pomáha Jazmin, ohrozuje svoj život aj bezpečnosť svojej rodiny.

„Áno, samozrejme, tak sa teda stretnime o pol hodinu v bare na pláži,“ súhlasila Jazmin, keď pochopila Felipeho dôvody.

„Dobre seňorita Jazmin, prídem tam,“ povedal Felipe a zložil.

Jazmin teda vyšla zo svojej izby a chcela odísť z domu, ale pri bráne ju stretol Juan a opýtal sa jej:

„Jazmin, kam ideš takto neskoro?“

„Nemusím ti nič vysvetľovať, to je moja vec,“ podráždene mu odpovedala Jazmin

„Ideš za tým prekliatym Luisom Miguelom?“

„Koľko krát ti mám opakovať, že sme sa dávno rozišli? Nejdem za ním!“ „Tak kam potom ideš?“

„Idem sa prejsť, ale neviem presne kam.“

„Nepáči sa mi, že chodíš v noci von a navyše sama, bojím sa o teba.“

„Ak sa bojíš, to je len tvoj problém, mňa to nezaujíma,“ povedala mu Jazmin. Naozaj jej bolo úplne jedno, že sa o ňu bojí. Odišla z haciendy a išla do baru. Keď prišla, Felipe tam už bol.

„Tak čo si zistil?“ opýtala sa ho.

„Rozprával som sa s niektorými kolegami,“ začal Felipe.

„Nič si im nepovedal?“

„Pravdaže nie. Zistil som, že toho Arisu majú uniesť po svadbe s Eugeniou Rivadeneirovou, keď pôjdu na svadobnú cestu. Neskôr ho zabijú, ale neviem nič viac.“

„Snaž sa zistiť miesto toho únosu a nejaké bližšie údaje.“

„Dobre, ale nemali by sme toho muža upozorniť?“

„Už som to skúšala, ale neveril mi, bude ťažké presvedčiť ho. Budem sa o to ešte snažiť, skúsim zabrániť tej svadbe, aj keď už mám na to len jeden deň,“ povedala Jazmin. Nevedela si predstaviť čo urobí, aj keď pôjde za Luisom Miguelom, aby mu povedala všetko čo vie, Luis Miguel jej neuverí a bude sa k nej správať, ako keby ona bola tá zlá, pretože Luis Miguel je teraz zaslepený. Ale ak tej svadbe nezabráni, tak čo urobí? Nezniesla by, keby sa Luisovi Miguelovi niečo stalo. Bolo rozhodnutá zachrániť ho, aj keď bude musieť riskovať vlastný život.

„Takže si stále rozhodnutý, že sa oženíš s Eugeniu?“ opýtal sa Fernando Luisa Miguela.

„Už s tým prestaň Fernando, už mi lezieš na nervy!“ vykríkol Luis Miguel.

„Dobre Luis Miguel, už ťa nebudem presviedčať, ale potom sa mi nesťažuj.“ Vtedy vošla do kancelárie Jazmin.

„Luis Miguel, chcem s tebou hovoriť.“

„Ty mi daj už konečne pokoj! Mi dvaja už nemáme nič spoločné, vypadni odtiaľto, nemám na teba čas!“ kričal Luis Miguel, keď ju uvidel. Bola poslednou osobou, ktorú chcel stretnúť, mal dosť problémov aj bez nej.

„Myslím, že sa do tohto nebudem miešať,“ povedal Fernando a odišiel. Dúfal, že keď ich nechá samých, tak si vyriešia svoje vzťahy.

„Viem, že mi neveríš, ale hovorím ti pravdu,“ začala Jazmin.

„Ty nevieš povedať pravdu. Nechcem ťa už viac vidieť a nechcem ani aby si mi telefonovala! Prečo to konečne nepochopíš, Jazmin?!“

„Dala by som ti pokoj, ale tu ide o tvoj život.“

To bola pravda. Keby sa Jazmin nedozvedela o otcových plánoch, už by sa viac s Luisom Miguelom nestretla, nechala by ho nech si žije svoj život a ona by sa snažila na neho zabudnúť, ale teraz to nemohla urobiť.

„Čo hovoríš je absurdné, neotravuj ma už s tými tvojimi výmyslami!“ Luis Miguel sa jej snažil čo najskôr zbaviť, napriek všetkému ju stále ľúbil a preto mu veľmi ubližovalo, že sa s ním takto zahráva a nedá mu pokoj.

„Ja si to nevymýšlam, otec s Eugeniou ťa chcú zabiť hneď po svadbe.“

„Tak už mám toho naozaj dosť, viem, že tvoj otec by ma najradšej zabil, ale Eugeniu do toho nepleť, ona ho ani nepozná!“

„Veľmi sa mýliš Luis Miguel, len dúfam, že ťa tvoj omyl nebude stáť život.“

„Jasné, teraz sa mi chceš vyhrážať, ani tým nič nedosiahneš!“ povedal Luis Miguel, pretože vôbec nepochopil, čo mu Jazmin hovorí. Myslel si, že jej už došli ostatné triky a teraz chce začať z vyhrážkami.

„Nevyhrážam sa ti, práve naopak, snažím sa ťa varovať, Eugenia je iná ako si myslíš.“

„Vôbec ju nepoznáš! Nemáš právo o nej takto hovoriť. Najväčšia chyba ktorú som urobil bolo, že som ťa ľúbil. Vypadni už konečne!“

„Dobre, už idem. Neviem, ako môže byť jeden policajt taký naivný ako ty. Je mi jedno, aj keď zomrieš!“ odišla a tresla za sebou dverami.

Keď odchádzala na chodbe stretla Fernanda.

„Prečo stále chodíte za Luisom Miguelom a nedáte mu pokoj?“ opýtal sa jej.

„Ako vidím, tak sa vám na mňa sťažoval. Ale už som s ním skončila, viac za ním neprídem, nech sa len zajtra ožení,“ Jazmin bola na Luisa Miguela taká nahnevaná, že si ani neuvedomovala čo hovorí, v tej chvíli jej možno aj naozaj bolo jedno či zomrie alebo sa ožení.

„Dúfam, že si to rozmyslí, s Eugeniou nebude šťastný,“ povedal jej Fernando.

„Kašlem na to, či bude šťastný! O koľkej je tá svadba?“

„O tretej, dúfam že ju nechcete prekaziť.“

„Je mi jedno či sa ožení, len nechcem, aby sa mu niečo stalo. Vy ste jeho priateľ, možno by vám uveril.“

Keď Jazmin videla, že ani Fernando nesúhlasí so svadbou, chcela skúsiť poslednú možnosť a povedať všetko Fernandovi. Ak by jej uveril, mohol by Luisa Miguela presvedčiť.

„O čom to hovoríte? Čo by sa mu malo stať?“ Fernando bol prekvapený.

„Dozvedala som sa, že môj otec ho po svadbe chce zabiť, ale viac vám nebudem hovoriť. Aj tak si o mne určite myslíte, že som bláznivá,“ povedala a odišla.

„Počkajte, vysvetlite mi to!“ kričal za ňou Fernando. Chcel sa s ňou porozprávať, aby mu povedala viac, ale už za ňou nestihol ísť. Vrátil sa do kancelárie, aby povedal Luisovi Miguelovi, čo sa stalo:

„Stretol som na chodbe Jazmin a povedala mi niečo veľmi zvláštne.“

„Aj mne hovorila samé nezmysly, tomu sa nedá veriť,“ povedal Luis Miguel.

„Mne sa to nezdalo až taký nezmysel, povedala, že jej otec ťa chce zabiť, ale potom odišla bez toho, aby mi niečo vysvetlila.“

„To ma neprekvapuje. Jazmin sa asi zbláznila, to že ma Juan chce zabiť, tomu by som aj uveril, ale ona sa do toho snaží zapliesť aj Eugeniou. Neviem síce o čo jej ide, ale je schopná všetkého.“

„Mne sa vôbec nezdalo že by si vymýšľala, mal som pocit, že sa o teba bojí,“ Fernando mal napriek všetkému, čo Luis Miguel hovoril pocit, že Jazmin môže dôverovať a že Jazmin vie niečo, čo by sa Luis Miguel mal dozvedieť. Ale on ju odmieta počúvať a neberie ju vážne, myslí si, že len všetkými manipuluje. Luis Miguel sa preto snažil presvedčiť Fernanda, aby sa nenechal zmanipulovať.

„Ona vie veľmi dobre, ako presvedčiť človeka že je dobrá, ale je to potvora, o tom som sa už presvedčil.“

José Antonio vošiel do Juanovej kancelárie a bez nejakého úvodu alebo pozdravu povedal: „Už som zistil čo si chcel o Rosario.“

„No konečne José Antonio, to ti teda trvalo, tak čo si zistil?“ potešil sa Juan a hneď bol zvedavý, aké správy mu José Antonio prináša.

„Je to tajná agentka ako si myslel, spolupracuje s Luisom Miguelom Arizom.“

„Mohol som si myslieť. Zase ten prekliaty Ariza, nikdy mi nedá pokoj!“ Juan sa rozčúlil, keď sa dozvedel, že je v tom zapletení aj Luis Miguel, ktorý ho stále prenasledoval a snažil sa ho usvedčiť. Teraz mu teda nastrčil špiónku. Ten sa nezastaví pred ničím.

„A prečo to robí? Čo má proti tebe, Juan?“ vyzvedal sa José Antonio.

„Bude pre teba lepšie, ak sa o to nebudeš zaujímať, nič ťa do toho nie je. Teraz je najväčší problém Rosario, musím sa jej nejako zbaviť.“

„Ako to myslíš zbaviť sa?“

„Rosario je pre mňa nebezpečná, ale ja sa už o ňu postarám.“

„Chceš ju zabiť?“ José Antonio bol zaskočený tónom akým Juan hovoril, trochu ho vyľakalo to, že by Juan mohol plánovať aj vraždy. Vedel, že Juan robí aj nelegálne obchody, ale nevedel si predstaviť, že by bol aj vrah.

„To čo urobím už nie je tvoja vec, zistil si čo som chcel a to je všetko, môžeš ísť!“ prikázal mu Juan a José Antonio poslušne odišiel. Juan ešte nejaký čas premýšľal o tom čo bude nasledovať, myslel si, že keď sa zbaví Luisa Miguela, vyriešia sa tým všetky jeho problémy, ale teraz sa bude musieť zbaviť ešte aj Rosario, čo mu komplikovalo jeho plány. Musel konať rýchlo a bez prípravy, tak si zavolal Rosario k sebe do kancelárie.

„Seňor Juan, chceli ste so mnou hovoriť?“ opýtala sa keď vošla.

„Áno, Rosario, zajtra mám dôležité stretnutie a potrebujem, aby ste išli so mnou,“ začal Juan. Nemal ešte celkom jasný plán, ale vedel, že to musí byť už zajtra. Musí Rosario vlákať do pasce.

„Ale veď zajtra je sobota,“ namietala Rosario. Zajtra mala ísť spolu s Fernandom na svadbu Luisa Miguela.

„Áno, ja viem, ale je veľmi dôležité aby ste tam bola, mali ste nejaké iné plány?“ naliehal Juan a tak Rosario nakoniec súhlasila:

„Zariadim si to, aby som mohla prísť.“

Potom telefonovala Fernandovi, aby mu vysvetlila situáciu a ospravedlnila sa, že s ním na svadbu nepôjde.

„Zajtra sa asi nebudeme môcť stretnúť,“ povedala mu.

„Ako to že nie, prídeš predsa na svadbu,“ Fernando bol prekvapený, rátal s jej spoločnosťou.

„Arciniegas ma požiadal, aby som aj zajtra prišla do práce, vraj má nejakú schôdzku, na ktorej ma potrebuje.“

„Nemusíš robiť všetko, čo ti Arciniegas prikáže, je predsa sobota.“

„Áno ja viem, ale mohlo by mi to pomôcť, možno mi začína dôverovať a podarí sa mi niečo zistiť. Na svadbu prídem, ale až neskôr.“

„Tak dobre Rosario, stretneme sa keď skončíš,“ povedal Fernando, lebo dobre vedel, že jej práca je dôležitá. Keď spolu dohovorili, vošiel do kancelárie Luis Miguel.

„Keď sa zajtra žením, poďme do nejakého baru vypiť si,“ navrhol.

„Nepáči sa mi, že chceš zase začínať s pitím,“ povedal Fernando, lebo si spomenul, aké problémy s alkoholom mal po Sofiinej smrti. Veď práve kvôli tomu sa teraz musí oženiť s Eugeniou. Mal obavy, že Luis Miguel zase začne piť, aby zabudol na Jaznim a skončí ako alkoholik.

„S ničím nezačínam, len by som chcel na dnes večer na všetko zabudnúť,“ Luis Miguel mu vysvetľoval, že si chce ísť vypiť len dnes, tak Fernando súhlasil:

„Dobre, môžeme niekam ísť, zdá sa mi, že to s Jazmin ťa riadne vytočilo.“

„To áno, budem najradšej, keď ju už nikdy neuvidím.“

„Čo je s tebou Eugenia?“ opýtal sa Eduardo, keď videl že Eugenia je veľmi nervózna.

„Neviem kde je Luis Miguel, volala som na policajnú stanicu a povedali mi, že už odišiel, tak by už mal byť tu, bojím sa, že išiel za tou Jazmin.“

„Nepreháňaj to s tou žiarlivosťou, myslím si, že sa išiel niekam zabaviť s Fernandom. Luis Miguel a Jazmin sa už dávno rozišli,“ snažil sa ju upokojiť, aj keď by bol radšej, keby za Jazmin išiel a keby svadbu na poslednú chvíľu odvolal. Nemal by mu to za zlé, pred časom nástojil na tom, aby sa vzali, ale za posledný mesiac si všimol, ako to medzi Luisom Miguel a Eugeniou vyzerá, ona ho ľúbi a on ju ignoruje. Eugénia už bola jeho jediná dcéra a mal ju veľmi rád, ale vedel, že by pre ňu bolo lepšie byť slobodnou matkou než manželkou muža, ktorý ju nikdy nebude ľúbiť a chce si ju vziať len z povinnosti.

„To dúfam, pretože keď som bola včera sa ním, volala mu Jazmin. Poslal ju síce do čerta, ale neviem, či mu mám veriť,“ sťažovala sa Eugénia.

„Musíš mu veriť, inak vaše manželstvo nevydrží.“

Jazmin po hádke s Luisom Miguelom nechcela ísť na haciendu a tak sa rozhodla telefonovať Felipemu a dohodnúť sa.

„Luis Miguel nie je schopný uveriť ani slovo, skúšala som ho varovať ale neveril mi, už sa o to ani nebudem pokúšať.“

„Chcete ho teda nechať zomrieť?“ opýtal sa Felipe.

„Jasné že nie, musíme vymyslieť nejaký plán, ako tomu zabrániť.“

„Ale začínať si zo zabijakmi vášho otca je nebezpečné.“

„Ja viem, musíme to risknúť. Mohli by sme sa stretnúť tam kde včera a dohodnúť sa?“ „Áno, o chvíľu tu končím a prídem,“ súhlasil Felipe a o pol hodinu sa stretli v bare.

„Tak čo chcete robiť?“ opýtal sa Felipe.

„To neviem, zabrániť svadbe sa mi nepodarí, je už zajtra po obede, ale nemôžeme dovoliť aby Luis Miguela uniesli,“ uvažovala Jazmin. Veľmi dobre vedela aké riziko im hrozí, ale nemôže to vzdať, aj keby už Luisa Miguela už nikdy nemohla vidieť a už ani veľmi neverila, že by boli opäť spolu. Stačí jej, že bude v poriadku, hoci ďaleko od nej.

„Áno, ibaže ako.“

„Neviem, ale mali by sme Luisa Miguela a Eugeniu sledovať keď pôjdu na svadobnú cestu, ale neviem čo potom.“

„No mám jeden nápad,“ povedal Felipe, ale Jazmin ešte nič nepovedal, lebo sa práve vo dverách objavil Luis Miguel s Fernandom, ktorý náhodou išli do toho istého baru. Luis Miguel uvidel Jazmin a povedal:

„Do paroma tam je Jazmin.“

„Tak poďme niekde inde,“ navrhol Fernando, pretože predpokladal, že Luis Miguel sa s Jazmin nechce stretnúť, ale pred tým už v jednom bare boli a Luis Miguel mal už trochu vypité, tak mal na to iný názor a povedal:

„Nie, aspoň konečne odhalím jej pravú tvár.“


Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.

Info o príspevku Info o príspevku
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8