Láska, sex a informatici

Spisovateľ/ka: o_kolkej | Vložené dňa: 7. augusta 2007
http://citanie.madness.sk/view-6876.php

Chodila som po meste. Len tak bezcieľne som sa motala po uliciach a zháňala som niečo na seba. Začínali ma bolieť nohy a bolo mi chladno. S úmyslom trochu sa zohriať som vbehla do prvej kaviarne, alebo skôr pubu, ktorý som našla.

Sadla som si k baru a objednala si horúcu čokoládu. V prvom boxe za mnou sedela partia mladých chalanov. Traja vysokoškoláci, najskôr prváci, ktorí sa asi sotva poznali. Sŕkala som horúci nápoj a v duchu som sa smiala na ich imaginárnych heroických príbehoch.

„Ja mám najradšej sex s dvoma naraz. Mám potenciu jak hovado a obe spravím aspoň trikrát,“ povedal jeden z nich.

„Tak to som ešte neskúšal,“ zapojil sa druhý: „ale ja už som si odšukal na dva životy dopredu.“

„Hej, spomínal si, že si brigádoval na salaši,“ povedal ďalší a všetci sa nahlas zasmiali. Tipujem, že sú to informatici. Alebo niečo podobné. Snažila som sa tváriť apaticky, no asi si všimli, že mi po každom ich výroku takmer zabehlo a začali hovoriť tichšie. Škoda. Dopila som čokoládu a vytiahla z kabelky peňaženku.

Ten s potenciou býka sa zrazu objavil tesne za mnou a poklepal ma po pleci:

„Prosím ťa?“

„Áno?,“ otočila som sa.

„Chcel som sa spýtať či by si si k nám na chvíľu neprisadla. Vyzeráš trochu utrápene a my máme licenciu na zlepšovanie nálady. A dnes ti ju poskytneme grátis,“ usmial sa a ukázal na svojich kamarátov, ktorí sa chechtali a mávali na mňa rukami. Všetci vyzerali tak smiešne a milo.

„A dávate aj záruku?,“ spýtala som sa.

„Čo?“ v priebehu sekundy očervenel ako paprika.

„No záruka. Na tú dobrú náladu,“ vysvetlila som.

„Aha, jasné. Záruka minimálne do konca večera,“ usmial sa najskôr na mňa a potom smerom ku kamošom.

„Tak dobre,“ povedala som.

„Čo?“ opäť zmenil farbu.

„No že si na chvíľu prisadnem,“ vzala som si bundu a zliezla som z barovej stoličky.

Sadla som si vedľa kanca zo salaša, ktorý sa predstavil ako Maťo. Milovník grupákov sa volal Marek a tretí do partie bol Filip.

„Čo piješ?,“ spýtal sa Marek.

„Dám si džús, ďakujem,“ odpovedala som.

„S vodkou?“ dodal Filip.

„Prečo nie,“ povedala som a všetci zostali trochu zaskočení. No a čo. Sľúbili zábavu, tak nech je zábava. Ukázalo sa, že som sa nemýlila a skutočne to boli prváci na výške a ich obor mal naozaj niečo spoločné s informatikou. Vzhľadom na počet vypitých pív chlapci nie celkom presne odhadli môj vek a tiež ma považovali za študentku. Celkom príjemný pocit. Zabávala som sa celkom dobre, aj keď príčinou bol pravdepodobne počet vypitých drinkov.

„Nechceš si pozrieť nejaké vtipné videá?,“ spýtal sa Marek a spoza chrbta vytiahol notebook.

„Jedine grupennsex, v ktorom účinkuješ,“ podpichla som ho.

„Tak ty si všetko počula?“ zaskočene sa spýtal Filip.

„Všetko bohužiaľ nie, ale niečo sa ku mne dostalo,“ odpovedala som s úsmevom.

„Tu nemám nič, ale ak chceš môžeme ísť na intrák a niečo natočíme,“ povedal Marek a tváril sa pritom nečakane vážne.

„Ak mi sľúbiš tri orgazmy, tak môžeme ísť,“ povedala som naoko suverénne. Bola som naozaj zvedavá, či si trúfne.

„Poďme,“ zahlásil Marek.

„Poďme,“ zopakovala som.

Vstala som a zatočila sa mi hlava. Marek zneistel a zdalo sa, že ho vývoj situácie trochu vykoľajil. Po chvíli sa však postavil a ponúkol mi rameno. Naklonil sa ku kamošom a hrdo povedal: „Učte sa, amatéri! A na intrák najskôr o tri hodiny, mám veľké plány!“

„A ich neberieme?,“ spýtala som sa.

„A chceš?.“

„Chcem.“

„A chcú oni?“

„Chceméé!“

Najhoršie to bolo s Filipom, ktorý to prehnal s alkoholom viac ako my ostatní. Chodenie mu robilo evidentné problémy a tak sme šli radšej električkou, aj keď intrák bol celkom blízko. Stále som premýšľala, čo to vlastne robím. Asi som len chcela zistiť, čo títo chlapci dokážu, aj keď som tušila, že toho veľa nebude. Manželovi, zhodou okolností tiež informatikovi, by som nikdy nezahla. V poslednej dobe je medzi nami síce o ničom, ale krízy asi patria k životu. U manžela sa to prejavuje presunom energie - potenciu, ktorú zvykol využívať na sex, spaľuje prostredníctvom výčitiek a hádok. Dúfam, že je to len dočasné a čoskoro sa všetko vráti do pôvodného stavu.

Dorazili sme na internát. Filip, ktorý konečne pochopil o čo ide, sa postavil a vzdal to ako prvý:

„Ja nie že by som nechcel, o to nejde...ale ja jednoducho... nemôžem mať sex....teda sex bez lásky, sorry.“

Filip si po kapitulácii ľahol do postele a zaspal.

„Je to na vás dvoch, kanci!,“ s úsmevom som si sadla si na stoličku a čakala som, čo sa bude diať.

Maťo sa postavil do stredu miestnosti. Tváril sa ako gladiátor vstupujúci do arény a musím uznať, že jeho gesto bolo svojim spôsobom naozaj hrdinské. Povedal niečo v tom zmysle, že nechce pôsobiť ako zbabelec, ale takto si to po prvýkrát nepredstavoval.

„Haha, panic,“ uchechtával sa Marek, ktorý sa so mnou nakoniec diplomaticky dohodol, že vzhľadom na okolnosti bude lepšie ak náš akt fyzickej lásky presunieme na inokedy. Očividne z neho opadlo napätie, keď som s jeho návrhom súhlasila. Odprevadil ma na zastávku, kde sme sa rozlúčili.

„Čo som sľúbil, to splním,“ povedal odhodlane, keď som nastupovala do električky.

„A to má byť čo?,“ usmiala som sa.

„Máš u mňa tri or...“

Dvere sa zatvorili, električka zavrčala a Marek sa stratil.

Marek - vtipný, svojský, mladý a svojim spôsobom príťažlivý chalan. Niečo v ňom mi pripomenulo môjho muža. Tiež taký býval. A tiež býval chápavý, starostlivý a veselý. Bolo desať hodín večer a moja nálada bola preč. Chcela som zastaviť myšlienky, ktoré sa začali vynárať v mojej mysli, no nešlo to. Prečo sa mi celý deň neozval? Bolo mu jedno kde som, s kým som, čo robím a či sa mi niečo nestalo. Nezaujímal sa o mňa a nechýbala som mu. Ľudia sa menia a menia sa ich city. No asi sa mi podarilo objaviť stabilnú vlastnosť, ktorou sa vyznačujú všetci informatici. Smiešna, bizarná a trochu smutná teória, ktorú by každý informatik zmiatol zo stola ako blud založený na iracionálnom základe. Dnešné správanie Filipa, Maťa a Mareka mi pomohlo pochopiť správanie môjho manžela v posledných mesiacoch - informatici jednoducho nemôžu mať sex bez lásky.

Električka dorazila na konečnú a ja som vykročila do studenej, prázdnej a čiernej noci.


Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.


Komentáre k literárnemu príspevku

Usporiadať: Prejdi na stránku:
9 bodov - odporúčam
ešte mi tam voľačo na konci chýbalo :) Ale veľmi podarené  
Spisovateľ/AutorJerry Pridané dňa22. marca 2010 17:42:34
nie je to zle, ujde to, akoze je to napisane citavo a zivo, nenudi ma to a ma to dynamiku, obsah ma vsak nicim velmi nezaujal, ale to uz je vec vkusu a toto jednoducho nie je moja salka kavy. (informatici by podla mna zas riesili skor nejake nerd-temy..) :-) ale fakt to nie je zle. :)  
Spisovateľ/AutorAndrej Nejaký Pridané dňa2. júla 2009 17:07:54
tak toto ma dostalo! ja dokonca takých troch aj poznám. aj sú informatici, aj sa rovnako volajú, aj spolu bývajú na intráku, len sú dnes už druháci... verím, že podoba je čisto náhodná, len ma to pobavilo. inak napísané to bolo fajn - príjemné večerné ľahké čítanie.  
Spisovateľ/Autorgalthea Pridané dňa28. marca 2008 17:30:20
odporúčam
Popravde sa mi to... nie že by zdalo zlé, ale vieš... tie ďalšie boli proste silnejšie... tak ma to aj trochu sklamalo. Tým nevravím, že nepáčilo... páčilo. ... tamtie však boli "pre mňa" lepšie. No keď vidím tvoj progres aj sa trochu bojím... sa zbláznim pri ďalsej...? Len to stým, že odskočili som ti nezhltla... ha-ha-ha... poznáme chlapov... som ešte nestretla takého, čo by nechcel sex... to ja som bola v tej pozícii informatika... niekedy  
Spisovateľ/Autorketums Pridané dňa9. januára 2008 08:40:51
Lukáš
odporúčam
Myslim, ze si to zasluzilo odporucanie. Aj vtedy. :)  
Spisovateľ/AutorLukáš Pridané dňa7. januára 2008 20:53:58
[red]text[/red]myslim si ze toto bol vazne dobry pribeh Lucas  
Spisovateľ/AutorLucas Pridané dňa14. decembra 2007 11:55:58
9 bodov
fakt dobré :)  
Spisovateľ/Autorcharlize Pridané dňa9. decembra 2007 18:50:06
Zaujímavé čítanie, avšak ak môžem podotknúť v slovenčine sa správne povie odbor nie obor. Tie úvahy na konci tomu podľa mňa uberú nahodenú dynamiku, škoda. inak ma to celkom pobavilo.  
Spisovateľ/Autorirenee Pridané dňa4. decembra 2007 02:46:12
8 bodov - odporúčam
Pobavila som sa :)  
Spisovateľ/AutorFeeny Pridané dňa27. novembra 2007 16:59:06
9 bodov - odporúčam
[b]jeeeej moc sa mi to pacilo uz len tak klipkam ocami pred pocitacom,ale musela so si toto precitat:) takze odporucam a davam 9 na par veticiek inac naozaj pekne:)  
Spisovateľ/Autorstarter Pridané dňa3. septembra 2007 21:36:58
odporúčam
máš dobrú fantáziu... ale ja mám lepšiu páčilo sa mi to...  
Spisovateľ/AutorHUD81 Pridané dňa22. augusta 2007 13:33:10
odporúčam
:-)))  
Spisovateľ/Autorlaguna Pridané dňa13. augusta 2007 21:24:47
o kolkej ty budes asi chlap...nemyslim, zeby sa nejaka zenska spravala ako opisujes, to len muzi si myslia ze take su zeny...podla mna, resp. takto opisuju zeny...:)som ta odhalila vsak...:)) ...inac nemyslim, ze technici su takí...podla mna to nebolo moc presvedcive psychologicky...poznam kopu technikov, z muzskeho plemena su to tí najspolahlivejsi, nanekomplikovanejsi a najobatavejsi chlapi, to mi ver...s jednym takym zijem a ver ze by mi zniesol modre z neba...technici su takí...:) inac napisane to nebolo najhorsie...  
Spisovateľ/Autornic Pridané dňa13. augusta 2007 19:57:24
na konci na mna trocha prilis analyzy... obisla by som sa bez, pacil sa mi hlavne opis postav, ked si k nim tvoja postava prisadla.. a potvrdzujem to o informatikoch.. :)) fsetci styria ktorych poznam su takito :)  
Spisovateľ/Autorkráčajúca Pridané dňa9. augusta 2007 16:30:41
Skarabea
10 bodov
pridávam sa k ostatným  
Spisovateľ/AutorSkarabea Pridané dňa8. augusta 2007 22:32:49
dobre sa to citalo. konecne nieco normalne, obycajne a take nejake... paci sa mi to vyustenie. ale asi nie na odporucanie...  
Spisovateľ/Autorbimbo693 Pridané dňa8. augusta 2007 17:57:49
odporúčam
dobre sa to čítalo...dobré  
Spisovateľ/Autoredmund Pridané dňa8. augusta 2007 12:15:43
Aššurballit
odporúčam
..jo...  
Spisovateľ/AutorAššurballit Pridané dňa7. augusta 2007 23:33:29
Nina Nevska niniw
odporúčam
už všetko napísali ostatní príjemné čítanie, napísané s ľahkosťou  
Spisovateľ/AutorNina Nevska niniw Pridané dňa7. augusta 2007 21:21:35
odporúčam
pekne... lahunko napisane, lahunko precitane...:D  
Spisovateľ/Autorstalker Pridané dňa7. augusta 2007 21:13:55
9 bodov - odporúčam
ano, toto sa mi velmi pacilo. sympaticky napisane :)  
Spisovateľ/Autor___ Pridané dňa7. augusta 2007 17:49:25
odporúčam
hej hej fajnove..hm poznam kopu takyxto informatikov...  
Spisovateľ/Autordazda Pridané dňa7. augusta 2007 17:01:12
odporúčam
toto ma zaujalo... konečne niečo, čo sa tu nesnaží hrať na strašný prelom v literatúre a má to aj nejakú hlavu a pätu..  
Spisovateľ/AutorEvel Pridané dňa7. augusta 2007 17:01:50
9 bodov - odporúčam
pre mňa veľmi, veľmi dobré čítanie...s myšlienkou, vtipom, obrázky zo života:)  
Spisovateľ/Autorkatka77 Pridané dňa7. augusta 2007 16:43:42
Lukáš
8 bodov
No, sice keby som to pisal ja nechal by som vsetkych spadnut na uplne dno :D ale navadi. Prijemne sa to citalo. A predposledna veta to pekne zaklincovala. Mne sa to pacilo, takychto poviedok tu vela nie je. Iba malinko mi vadila ta urciita absencia morlanej spiny :D ( snad chapes )  
Spisovateľ/AutorLukáš Pridané dňa7. augusta 2007 16:32:06
dik:) a neboj, pridam aj moralne spinave  
Spisovateľ/Autoro_kolkej Pridané dňa7. augusta 2007 16:36:39
Lukáš
Ja neviem preco mam taku fixaciu na to, postavy co najviac znicit :D Uz musim nieco optimisticke napisat :D Ale fakt do bolo dobre :)  
Spisovateľ/AutorLukáš Pridané dňa7. augusta 2007 16:37:47
Usporiadať: Prejdi na stránku:
Info o príspevku Info o príspevku
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8