Tiene čistej duše 2/3

Spisovateľ/ka: Shane | Vložené dňa: 6. novembra 2005
http://citanie.madness.sk/view-750.php

„David“ Počul malý kvočiaci chlapec, ktorý sa práve hral pri jazierku so svojou novou loďkou. Otočil sa, no videl iba stromy a lúku, za ktorou bolo vidieť jeho domov. S milým detským úsmevom sa otočil späť a hral sa ďalej. „David“ ,šepot bol hlasnejší, akoby bol niekto pri ňom. Postavil sa a pozeral okolo seba, s prekvapeným pohľadom, že nikoho nevidí. Otočil sa späť k vode kde mal pred chvíľou svoju loďku. Pozrel sa, či mu neodplávala, ale nevidel ju ani v diaľke. Otočil sa smerom k lúke, kde pred ním stálo dievča s dlhými, čiernymi vlasmi a zvláštnymi očami. Zľakol sa pretože tam pred chvíľou nebola. Bordooká dievčina pomaly otvorila ústa a vyslovila jeho meno znovu ako predtým, ale on to počul, akoby mu to hlasno šepla do oboch uší a veľmi sa zľakol, pričom sa pošmykol na štrku a spadol. Po kameni, na ktorom ležala Davidova hlava, začala stekať tmavočervená krv. Dievčina sa k nemu priklonila a jej oči sa zmenili z bordových na nádherné oči milého dievčaťa, ktoré sa len postavilo a pokračovalo v ceste. Len sa milo usmievala a išla popri jazere smerom k mestečku Queldwille.

:: :: :: :: :: ::

Sestrička prišla za doktorom Kenesym, ktorý si ju dal zavolať.

„Povedzte Shanovi Arwenovi, aby si zbalil veci. Pôjde domov. Volal som jeho rodičom. Prídu o chvíľu.“ Podal spokojne doktor.

„Čo sa deje s Artemis Arwenovou?“ Sestrička sa ustarostene opýtala. Doktor ju bez slova chytil za rameno a vzal ju do svojej kancelárie. Sestrička vedela že niečo nieje v poriadku, pretože doktora dobre poznala.

„Povedzte mi pravdu doktor. Toto nieje normálny stav pacienta.“ Zaujímal ju osud mladého dievčatka. Doktor jej s úprimnými a smutnými očami povedal.

„Naozaj neviem, čo sa deje.“ Neprítomne povedal z rukou opretou o bradu.

„Artemis má všetky životné funkcie na normále. Čakal by som, že o takomto čase sa bude smiať a hrať doma. Má síce poranenú hlavu, ale testy dopadli prekvapivo dobre. Jednoducho tomu sám nerozumiem.“ Smutne povedal doktor, sklamaný sám zo seba. Sestrička sa s námesačným výrazom a bez slova postavila a išla povedať Shanovi, ktorý ležal vedľa v izbe, aby si pobalil veci, pričom stále myslela na jeho sestru.

:: :: :: :: :: ::

Sestrička prišla k Artemis a sadla si k nej, pričom sa chcela pozrieť, ako sa hojí rana na hlave. Odlepila jej kúsok obväzu ktorý mala nalepený na hlave, no žiadny náznak rany nevidela. Odlepila väčšiu časť, no keď ani vtedy nič poranené nebolo, tak jej ho odlepila celý. Bola prekvapená, veď taká rana sa nemôže zahojiť tak rýchlo. Zvedavo odokryla jej perinu z ruky a pozrela sa na škrabance na nej, ibaže tam žiadne neboli. Sestrička s nádychom odokryla celé telo dievčatka, ktoré by malo mať škrabance takmer po celom tele no nič také nevidela. Ani jazvy, ktoré ostávali po rezných ranách a škrabancoch za normálnych okolností Artemis nemala. Na bezvládne telo zdravého dievčatka pozerala sestrička bez dychu a s otvorenými ústami. Práve prišiel doktor, ktorý chcel skontrolovať stav dievčatka, no bol prekvapený, čo videl.

„Čo sa deje?“ Prekvapene sa zastavil pri dverách. Ona sa len spýtavo pozrela na doktora, ktorý tiež prekvapene skúmal očami telo dievčatka a pomaly sa približoval, akoby k zázraku.

„Čo ... čo sa stalo?“ Koktavo zareagoval. Sestrička len nechápavo otáčala hlavou. Doktor sa zvedavo sklonil k Artemis a pozrel sa jej na hlavičku, kde bola pred pár dňami rana od črepiny. Skúmavo zaostril očami na telo dievčaťa a neveril tomu, čo vidí.

„POMÓC!“ Zrazu bolo počuť výkrik, ktorý sa ozýval chodbami kliniky. „Pomôžte mi niekto!“

Doktor so sestričkou vyšli na chodbu, na ktorej konci stál muž s dieťaťom v rukách.

„Robte niečo, prosím!“ Kričal muž so vzlykavým hlasom, ktorý vylákal z izieb sestry aj pacientov. Tí len nečinne pozerali, ako doktor chytil nehybného chlapčeka s krvavou hlavou a položil ho na najbližšie nosítka.

„Čo sa stalo?“. Opýtal sa doktor, ktorý prezeral odborným okom mladého pacienta. Muž sa nevedel vykoktať, ale predsa vysvetlil, že ho našiel ležať pri jazere s poranenou hlavou.

„Asi sa šmykol a spadol hlavou na kameň. Bože, prečo som naňho len nedával pozor. Prečo?!“ Vyčítavo sa obviňoval muž so slzami v očiach.

Chlapčeka s vážnym stavom teda previezli do miestnosti, kde mu podali prvú pomoc a ošetrili mu ranu na hlave.

Po pár minútach vyšla sestrička, za ňou doktor a nakoniec sanitár, ktorý s ďalšou sestričkou prenášali na posteli chlapca s obväzmi na hlave do izby. Muž, ktorý sedel už aj z manželkou v čakárni sa hneď postavili a nádejne pozerali na doktora, ktorý sa tváril vážne, ale mal dobré správy.

„Chlapec je stabilizovaný, ale je v kóme a potrebuje oddych.“ Povedal doktor už zbavený stresu a poškrabal sa na hlave.

„Chceme ho vidieť.“ Dychtivo prosili rodičia, no doktorovi to bolo jasné, tak rodičom ukázal, nech ho nasledujú za synom.

Medzi tým prišla Syntia prečítať Artemis nejakú rozprávku, aj keď bola stále v kóme. Sestrička jej prišla povedať, čo sa stalo s jej ranami, no Syntia už videla , že Artemis chýba na hlave obväz. Aj keď tomu tiež nemohla uveriť, bola rada že sa to zahojilo a ďalej dúfala, že sa čoskoro preberie.

„Pôjdem za otcom a pomôžem mu nájsť to dievča.“ Odznel Shanov hlas spoza sestričky a naštvane vybehol na chodbu.

„Videli ste niečo podozrivé?“ Shane počul silný mužský hlas, za ktorím sa zvedavo otočil. Videl tam dvoch policajtov, ktorí kládli otázky nejakým manželom.

„Neviem čo sa stalo.“ Odpovedal ustarostený otec.

„Bol deň, ako každý iný. David sa išiel hrať so svojou loďkou k jazeru a keď som sa naň prišiel pozrieť, ležal pri vode s hlavou na kameni, ktorý bol celý krvavý. Veľmi som sa zľakol.“ Odpovedal muž, ktorého to rozplakali spomienky na zraneného syna.

Shane bol zvedavý, prečo sa policajti pýtajú, či videli niečo podozrivé, preto počúval rozhovor. Tušil, že to spájajú s dievčaťom, ktoré spôsobilo jeho autonehodu, ale netušil prečo veria niečomu tak bizarnému. Prekvapene sledoval rozhovor, aby sa dozvedel čokoľvek, čo by mu pomohlo nájsť to dievča. Policajti mali len otázky, na ktoré nevedeli rodičia odpovedať. Shane sa teda rozhodol, že pôjde pohľadať na internete nejaké informácie o lese Scarepark, aj keď len dúfal že o ňom vôbec niečo nájde.

:: :: :: :: :: ::

Urýchlene otvoril dvere, ale hneď sa zasekol, keď videl svojho otca, ako sa rozpráva so šerifom O´Connorom. Noah prerušil rozhovor z kapitánom a otočil sa na Shana.

„Potrebujem pomoc Shane.“ Prosebne povedal a priblížil sa k nemu o krok. Shane automaticky prikývol, veď preto prišiel.

„Poslal som hliadky, aby hľadali to dievča.“ Pozrel šerif na Shana a dal si na hlavu čierny klobúk. Chytil si jeho prednú časť a s gestom pozdravu išiel k dverám. Keď ich zavrel, Shane nechápavo pozrel na Noaha. Ten vedel, že Shanovi nieje jasné akoto, že verili, čo im povedal.

„Teraz ti niečo poviem, ale nikomu to nesmieš povedať. Sľúb mi to.“

„Sľubujem.“ Shane kladne prikývol hlavou. Noah si sadol na gauč a Shane zvedavo vedľa neho.

„Les Scarepark je uzavretý pre verejnosť kvôli niečomu inému, ako všetko to, čo si počul od ľudí.“ Noah sa priklonil k Shanovi a začal tajomne rozprávať.

„Scarepark je uzavretý od roku 1629, keď sa miestnym obyvateľom podarilo odohnať nebezpečenstvo, ktoré prichádzalo z toho lesa. To nebezpečenstvo bolo dievča, ktoré ubližovalo malým deťom, ktoré aj keď prežili, spali večne.“ Útrpne povedal Noah s priamym pohľadom na Shana.

„Myslíš, že je to ona?“ Ticho a bojazlivo sa opýtal Shane.

„Neviem. Niesom si istý, ale to dievča musíme zastaviť, skôr než ublíži ďalším deťom.“ Sklopil oči, oprel sa a chytil sa za ústa. Shane naňho stále spýtavo pozeral ale nevedel nič dodať. Tiež sa oprel a pozeral pred seba, pričom nevnímal okolie.

:: :: :: :: :: ::

Muž má nočné mory, ktorým nerozumie, ale nemôže sa ich zbaviť žiadnym spôsobom. Satan vojde do jeho tela v poslednom sne. Keď sa prebudí, je niekto iný. Satan ovláda jeho dušu. Je jedno, či to bol dobrý, či zlý človek. Je z neho krutý človek, ktorý sa po čase snaží o pohlavný styk. Je to preto, aby oplodnil ženu. Pokiaľ sa to stane, muž začne mať neznesiteľné bolesti v celom tele a pokiaľ ho niekto nezabije, alebo to neurobí sám, umrie v dôsledku vnútorných popálenín. Potom začne horieť celé telo až na popol. Žena, ktorá bola oplodnená týmto mužom bude tehotná iba pár hodín, za ktoré chytá záchvaty bolesti. Nič netušiaca žena, ktorá ničomu nerozumie sa snaží dostať niekam, ale sama nevie kam. Má takú silu, že ju nikto nezastaví, aj keby ju zabil. Jej telo bez duše, aj keď mŕtve sa snaží dostať na miesto, kde porodí dieťa. Je to miesto, kde dopadá belasý lúč. Na zemi toho miesta je vchod do podsvetia, kde žije Satan. Keď žena konečne porodí, jej telo bezvládne padne a dieťa ostane ležať na zemi.

To dieťa je ale Satanovo preto si ho vezme k sebe a vychováva ho ako ľudské dieťa, len dostáva počas vývinu schopnosti Satana.

Asi o 10 rokov je toto dieťa pripravené na splnenie Satanovho príkazu. Ten príkaz je zobrať dušu šiestim deťom a doniesť Satanovi. Satan potrebuje silu, ktorá sa ukrýva v dušiach mladých ľudí.

Pokiaľ Satan nedostane týchto šesť duší, vyjde na svet a sám si zoberie duše, ktoré potrebuje. Čokoľvek živé, čo mu bude stáť v ceste, neprežije. Satan sa potom vráti do podsvetia a niekoľko storočí odpočíva, až do ďalšej potreby sily.

Pokiaľ Satan dostane šesť duší, pre ktoré poslal, nechá svet na pokoji a odpočíva, až kým bude o pár storočí potrebovať ďalšiu silu.

Shane sedí na svojom čiernom kresle a po hodine hľadania na internete takmer bez dychu číta tieto riadky. Už ani sám nevie, ako sa k ním dostal. Nevie ani, či má veriť tomu, čo číta, ale dáva to zmysel. Chce sa uistiť či to môže byť pravda, preto hľadá správy, ktoré boli aktualizované pred dvadsiatimi rokmi.

Jesenný vietor, ktorý sa chcel dostať cez pootvorené okno do Shanovej izby, nútil čierne závesy, aby mu uhýbali. Lebka visiaca na silóne z plafónu narážala na drevené hnáty, ktoré ju zvyslo obklopovali. Shane sedel pred svojim počítačom a neúnavne hľadal informácie o mužovi, ktorý bez príčiny zhorel a o žene ktorá porodila Satanovo dieťa, alebo aspoň niečo, čo naznačovalo podobné udalosti. Onedlho našiel článok, v ktorom sa písalo o bizarnej smrti dvoch manželov.

Mladá dvadsaťdeväťročná žena upálila svojho manžela na posteli v ich vlastnom dome, po čom sa psychicky zrútila a utiekla z miesta činu. Šialene kričala nezmyselné slová. Utekala a nikto ju nevedel zastaviť, akoby nadobudla nejakú nadprirodzenú silu až k vysokému, betónovému plotu ktorý ohraničoval les Scarepark s mestom Queldwille. Ten preliezla neuveriteľne rýchlo a odvtedy sa nevrátila. Nikto nebol ochotný ísť jej na pomoc do lesa, pretože sa každý bál toho, čo sa o tom lese povrávalo.

Shane už ani ďalej nečítal. Zobral si kabát a išiel hľadať otca, aby mu všetko povedal.

:: :: :: :: :: ::

„Asi pred pol hodinou nám hlásili, že Sephyrova dcéra sa mu, akoby zmyslov zbavená kamsi rozutekala. Bežala tak rýchlo, že ju nedokázal chytiť. Utekala až k útesu, kde ani nespomalila a spadla dole.“ Šerif, zničený z tej správy hovorí Shanovi a Noahovi.

„To dievča musíme nejako zastaviť!“ Vyplašene súril Shane.

„Ostávajú ešte tri deti.“ Dodal premýšľavo Noah.

„Pokiaľ nezabila ďalšie, o ktorých nevieme.“ Pozrel smutne Shane na otca.

„Keď sa Sephyr pozrel z útesu, sedem metrov pod ním ležala jeho dcéra v kaluži krvi a pri nej bolo akési dievča. Utekal popri útese až dole k dcérke, ale to dievča tam už nebolo. Bolo tam iba mŕtve telo jeho dieťaťa.“ Šerif zhrozene pokračoval.

„To je strašné.“ Znechutene a neartikulovane prehovoril Noah, ale šerif pokračoval.

„Celé to sledoval jeden starý pán na vozíku, ktorý práve išiel okolo. Videl, ako Sephyr kričal, rozbehol sa domov a potom počul iba výstrel.“

Shane s Noahom vystrašene počúvali skoro plačúceho šerifa.

„Sephyrova žena sa zabila, keď ju pred dvomi rokmi fotil do rodinného albumu pri útese. Šmikla sa a spadla. V nemocnici podľahla zraneniam.“ Noah zdrvene dokončil Shanovi.

Šerif, si hrdinsky utrel slzu a naštvane vytiahol svoju brokovnicu z vitrínky.

„Keď to skurvené decko nájdem, roztrhám mu vnútornosti!“ Nabil zbraň a vyšiel z kancelárie. Shane, pritlačený k stene pozrel na sediaceho otca, ktorý sa tiež viditeľne vyľakal.

„V satanskej biblii sa píše, že ak mu to dievča nedonesie šesť duší, príde si ich vziať osobne a každý, kto sa mu postaví do cesty, zahynie.“ Podotkol vážne Shane a pozrel na východ z kancelárie, kadiaľ pred chvíľou vyšiel šerif odhodlaný zabiť satanovo dieťa.

„Musíme mu pomôcť.“ Noah dal ruku, ktorú premýšľavo držal na čele dolu, postavil sa a zamieril za šerifom. Shane ho bez slova nasledoval.

Šerif práve hlásil do vysielačky, aby všetci dávali pozor na svoje deti a aj keby ich mali zamknúť, musia ostať doma.

„Nech čokoľvek podozrivé hlásia!“ Šerif súrivo zahlásil všetkým jednotkám a buchol vysielačku na stôl.

„Dostaneme tú sviňu a ukážeme jej, kam patrí!“ Zavelil a vyšiel z budovy, kde ho nasledovali ostatní ozbrojení chlapi. Vonku im rozkázal, ako sa majú rozdeliť a čo majú robiť.

„Hľadajte neznáme, asi desaťročné čiernovlasé dievča, ktoré sa bude snažiť niekomu vážne ublížiť!“ Mocným hlasom zakričal šerif.

„Bez ľútosti, ZNEŠKODNIŤ !“ Drsne zavelil a vybral sa svojim smerom. Ostatní tiež išli cestou, ktorú dostali príkazom.

„Čo podnikneme?“ Bezradne pozrel Shane na otca.

„Vyzerá to dosť nebezpečne.“ Zo zvrásneným čelom odpovedal.

„Tu už nepomôžeme.“ Dodal.


Ohodnoť a okomentuj literárny príspevok

Hodnotiť a komentovať literárne príspevky môže len registrovaný užívateľ.


Komentáre k literárnemu príspevku

Usporiadať: Prejdi na stránku:
Nepozeráš náhodou priveľa thrillerov? Napísané to nie je zle, ale ten dej...  
Spisovateľ/AutorŠimon Pridané dňa6. novembra 2005 12:31:41
Ale áno, mám rád thrillery. Ale nieje to preto tak napísané. Skrátka to tak mám rád:) Skús prečítať trojku, čo na to povieš. Je to ešte "horšie".  
Spisovateľ/AutorShane Pridané dňa9. novembra 2005 15:48:37
Usporiadať: Prejdi na stránku:
Info o príspevku Info o príspevku
Predchádzajúci príspevok Predchádzajúci príspevok
Nasledujúci príspevok Nasledujúci príspevok
Reklama
Hlasuj za príspevok Hlasuj za príspevok
  • asdf.sk
  • Bookmark and Share
Naj od autora Naj od autora
Štúrovčina
Kuchárka | Skratky | Zábava | Diplomová práca | Psychológia | Manageria | Antikvariát Sova | Tools | Stolár | Kotly | Orava | Kovovýroba | Monitoring | K6 | Bytové doplnky | Logo | Max hra | Spravodajstvo Mráčik | RSS katalóg | Twitter katalóg | Instagram na SK i CZ | Online finančná kalkulačka | Palivové drevo | Nákupné Centrum | Športové Centrum | Krása a zdravie | Bankomaty na Slovensku | Bankomaty v České republice | Tvoj Lekár | Ponuky práce v zdravotníctve | Zdravotná poradňa | Tvůj lékař | Vyber školu | Kto hýbe Slovenskom | Kdo hýbe Českem | Tvoj Notár | Tvůj notář | Sudoku for Kids | Road for Kids | Pair for Kids | Hanoi for Kids | 15 for Kids | Grid for Kids | Colours for Kids | Pexeso | Logic | Einstein | Snake | 3 Wheels | Find 8